Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Żydzi wdzięczni przeciwko niewdzięcznym

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-01

– Przyjęcie przez znanego izraelskiego rzeźbiarza zamówienia na projekt pomnika wdzięczności Żydów dla ludzi, którzy ratowali ich podczas II wojny światowej na terenie okupowanej Polski wywołuje agresywną dyskusję – czytamy w żydowskim tygodniku The Forward wydawanym w Nowym Jorku.

Żydzi wdzięczni przeciwko niewdzięcznym

Przeciwnicy inicjatywy starają się wyperswadować Dannemu Karavanowi odrzucenia zlecenia. Jednak 12 kwietnia Karavan, napisał przeciwnikom projektu, którzy nawet utworzyli stronę na fejsbuku, że zamierza zaprojektować pomnik na terenie muzum historii polskich Żydów Polin w Warszawie, czyli na terenie byłego getta. – – Jestem przekonany, że święta ziemia warszawskiego getta, jest właściowym miejscem dla upamiętnienia bohaterskich, sprawiedliwych Polaków, którzy ryzykowali własnym życiem oraz życiem swych rodzin, przyjaciół i sąsiadów, by ocalić życie Żyda – napisał.
Wiadomość o decyzji Karavana wywołała powódź agresywnych reakcji Żydów z diaspory i z Polski. Krytycy twierdzą, że jest to inicjatywa „rewizjonistyczna”. A także, że wpisuje się w wysiłki „obecnego prawicowego rządu” przedstawienia postawy Polaków podczas okupacji, jako bohaterskiej.

Profesor Jacek Leociak, dyrektor studiów nad holokaustem przy Polskiej Akademii Nauk powiedział w wywiadzie telefonicznym dla The Forward, że getto nie jest miejscem dla upamiętnienia heroizmu Polaków, lecz żydowskiej katastrofy, gdzie żydowskie kości tworzą największe żydowskie cmentarzysko w Europie.

Głównym proponentem pomnika jest Zygmunt Rolat, który sam przeżył holokaust w Polsce, Rolat mieszka obecnie w USA i jest bogatym filantropem, przewodniczącym Fundacji Pamięć i Przyszłość (Remembrance and Future), która sponsoruje projekt.

Pytany czy pomnik wspierać będzie wizerunek Polski, jako narodu bohaterów, Konstanty Gebert, miejscowy działacz żydowski i członek rady wspomnianej fundacji, stwierdził, że monument nie będzie się wpisywał w „meandry bieżącej polskiej polityki” i dodał, że inicjatywa pojawiła się jeszzce za czasów poprzedniego gabinetu.

Rolat widzi pomnik, „jako wyraz naszego, żydowskiego długu wobec tych, którzy starali się nas ocalić, i w wielu wypadkach im się to udało, ryzykując życiem własnym i swych rodzin. Jego zdaniem, najbardziej właściwe jest miejsce przy muzeum Polin na terenie getta, gdzie pomnik będzie przyciągał uwagę setek tysięcy odwiedzających, zwłaszcza ludzi młodych.

Henryk Grynberg prominentny pisarz polsko-żydowski, ocalały z holokaustu, który mieszka obecnie w USA, nie zgadza się. – Jeśli Polacy chcą uczcić tych ludzi, tak jak powinni zrobić, niech to uczynią na swoim terenie (sic!), a nie w gettcie. Niech wynajmą polskiego artystę, a nie izraelskiego. Dlaczego Żydzi mieliby to robić za nich? – kończy cytatem Grynberga The Forward

Źródło:  The Forward

Komentarzy 25 do “Żydzi wdzięczni przeciwko niewdzięcznym”

 1. JanM said

  Pomnik bedzie mial forme skarbonki o pojemnosci 65 miliardow dolarow.

 2. jok said

  Widze to jako „sztuczny” konflikt, stworzony dla wspierania narracji ż i filoż: poruszamy się w polu krzywdy Ż oraz tego jak to nalezalo sie poswiecac by ich ratowac. A gdzie pomnik Polakow zamordowanych/aresztowanych/ wskazanych do wywozek przez „sąsiadow” dzialajacych formie bojowek, a potem milicji sowieckiej (to o tych co mieli 39 r. obywatelstwo polskie.)

 3. Analityk said

  Żydzi wdzięczni to przecież Antysemici, gdyż działają przeciw interesom światowego żydostwa którym jest wieczne opluwanie nieposłusznych goi.

 4. NC said

  Re#: Zgadza się, syjonistyczni kandydaci na właścicieli świata mają na nich własne określenie – „self-hating Jew”.

 5. Mieczysław S.kazimierzak said

  Był KL Warschau i zniknął z pamięci?!

 6. krzysiek4 said

  Płacić! Henryk Pająk

  Neo-hitlerowskie powojenne Niemcy nie zapłaciły Polsce ani feniga za trwające przez pięć lat ludobójstwo, za masowe egzekucje, za obozy koncentracyjne, za rabunek i bestialskie bombardowania, za trzy miliony Polek i Polaków wyła­panych na ulicach, wywleczonych z domów i wywiezionych do Trzeciej Ludo­bójczej Rzeszy Niemieckiej na darmowe, katorżnicze roboty, z czego ponad 200 000 to młodzież i dzieci.

  Przez pół wieku okupowana przez Żydobolszewię Resztówka Polski nie mogła upomnieć się o miliardowe odszkodowania. Neohitlerowcy pod koniec XX wieku rzucili ocalałym z tych trzech milionów, obelżywe ochłapy. Mój ojciec, niewolnik – robotnik w Flensburgu, kiedy dowiedział się, jakie to „odszkodo­wania” skwitował krótko: „Niech moje „odszkodowanie” wsadzą sobie w dupę!”

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/placic-henryk-pajak-2016-04

 7. takatam said

  „Jeśli Polacy chcą uczcić tych ludzi, tak jak powinni zrobić, niech to uczynią na swoim terenie (sic!), a nie w gettcie.” Ciekawy pogląd. To POLACY powinni uczcić ludzi, którzy narażali życie swoich rodzin oraz innych Polaków chroniąc tych, którzy częstokroć Polakami nawet się nie czuli. Na wdzięczność ze strony ratowanych trudno liczyć wszak było to tylko wypełnienie gojowskiego obowiązku wobec przedstawicieli narodu wybranego.

 8. jok said

  Czemu nie wchodzą kom? O postulowanym wręcz przez tego HG ograniczeniu oficjalnym chyba (bo nieoficjalne jest dawno) suwerennosci , a wlasciwie zrzeczeniu sie jej na czesci terytorium RP, przez Polske

 9. jok said

  Abstrahując od tego, ze pomnik, jesli powstanie, bedzie mial charakter – tak to widzę -lizusowsko-sluzalczy, to niezwykle znamienna jest wypowiedz jakiegos HG dotycząca wspólczesnej Warszawy. Okazuje się, że jest tu jakiś teren należący -przynajmniej oficjalnie -do Polaków oraz teren do nich nienaleźący absolutnie, czyli dawne getto z czasow okupacji. Czy wladze Wwy, bedą placily (z pieniedzy podatnika) za jego uzytkowanie – czy jakies granice? Za ktorymi nawet lizusowska wohec the nacji, ale oficjalnie polska jurysdykcja nie bedzie obowiązywac?

 10. @Jok. Racja, to poruszanie się w narracji filożydowskiej. Ale z drugiej strony to Żyd chce upamiętnić tych, co ich ratowali, więc ma to jeszcze sens. To ofiara powinna oddać hołd a nie ratujący (w przypadku ratowania żydów).

  Zauważyć trzeba, że przeciwnicy żydowskiej supremacji zaczynają określać czasami Polaków mianem bandytów, jak np. w tym artykule o powstaniu w getcie warszawskim:
  http://en.rightpedia.info/wiki/Warsaw_Ghetto_Uprising
  „The Warsaw Ghetto Uprising (German: „Aufstand im Warschauer Ghetto”, Polish: „Powstanie w gettcie warszawskim”) was a minor insurgency by Polish bandits and terrorist jews that arose within the Warsaw Ghetto in Poland during World War II, and which opposed Germany’s effort to transport the ghetto population to camp Treblinka for work. Germany quickly restored order and punished the criminal insurgents. „

 11. Guła said

  „polscy Żydzi” to jak polscy Niemcy …szwietne.

 12. Guła said

  I znów wielka niesprawiedliwość w Polin, bo ci drudzy mają (obligatoryjnie) swoje miejsca w polskim parlamencie a ci piersi nie.

 13. Guła said

  pierwsi (wiosna)

 14. j said

  Ad. 11 – Gula

  🙂

 15. Część I said

  ELITY III RP – Przekształcić naród genetycznie – Czyli zlikwidować inteligencję polską cz.2 – WŁADYSŁAW GAUZA

  [Radzę czytelnikowi to zapamiętać, czytając te dokumenty!

  „Nawet jeśli prawda może powodować zgorszenie, lepiej dopuścić do zgorszenia, niż wyrzec się prawdy” – Papież Grzegorz I

  ______________________________

  “Praca ta powstała też z myślą o tych Rodakach, którzy historię PRL-u i pookrągłostołowej „III RP” znają słabo, albo w ogóle nie znają ze względu na niedostępność w Polsce pewnych źródeł historycznych i faktów niewygodnych dla elit rządzących Polską.

  Pragnę przy tym zaznaczyć, że najmniej interesujące jest dla mnie to, czy Żydzi opanowali w Polsce władzę i że sprawują faktyczne rządy. Jeżeli zdobyli tę władzę drogą legalną, to jest to sprawa ich i Polaków, którzy na taką sytuację dają przyzwolenie. To, co stanowi dla mnie ciekawość, to okoliczności, metody i droga, jaką doszli do tej władzy i wpływów w Polsce”.

  _________________________________

  Od czasu zakończenia II wojny światowej i pokonania reżymu Hitlera, panuje pogląd, że to nazistowskie Niemcy były pierwsze, które zastosowały w prakty- ce politykę, którą 35 lat później skopiowali komuniści kambodżańscy pod przywództwem Pol Pota.

  Polityka ta polegała na tym, że poprzez zastosowanie masowych morderstw wobec określonych grup ludności, można genetycznie przekształcić cały na- ród; całe społeczeństwo.

  Wychodzili oni z założenia, i liczyli na to, że poprzez likwidację fizyczną inte lektualnych grup etnicznych danego narodu (lub państwa), spotkają się po- tem z niewielkim oporem miejscowej ludności wobec ich planu stworzenia państwa niewolników, składającego się z jednostek ludzkich ślepo i posłusz- nie wykonujących ich polecenia i zarządzenia.

  W sytuacji, kiedy inteligentne jednostki ludzkie nie dostaną możliwości ro- dzenia i pozostawiania po sobie potomstwa, kolejna-następna generacja po- zostanie masą, składającą się z niewiele pojmujących i rozumiejących indy- widualności ludzkich, czyli składającą się z ludzi głupich, zobojętniałych na to, co się wokół nich dzieje, ale których pomimo tego można przyuczyć do wy- konywania określonych czynności. (Uwidoczniło się to w Polsce okresu II- giej „Solidarności” i później tzw. „okrągłego stołu”).

  To, co się stało na Uniwersytecie Jagielońskim w listopadzie 1939 roku i później z profesorami Uniwersytetu Lwowskiego po zajęciu tego miasta przez Niemców, to były pierwsze przedsięwzięcia w realizacji tej szatańskiej polityki.

  Polacy mieli zostać sprowadzeni do roli niewolników. Okupant hitlerowski rozpoczął swoje rządy od fizycznej likwidacji aktywnej, wykształconej, oświeconej i kierowniczej części narodu.

  „Oto częściowe cyfry elity polskiej, wymordowanej przez Niemców:

  2.600 księży katolickich,

  1.500 lekarzy,
  400 profesorów uniwersyteckich,

  5.500 sędziów i prawników,

  16.000 nauczycieli.

  Z pewnością wśród lekarzy i prawników był poważny odsetek Żydów, ale nie było ich wśród nauczycieli i księży.”
  (Cyt. za: Stefan Nowicki, „Wielkie nieporozumienie”, Sydney, 1970r. str.84).

 16. Część II said

  Prawda jest, niestety, taka, że politykę genetycznego przerabiania narodów i społeczeństw nie wynaleźli naziści, lecz komuniści. To komuniści wykluli tę ideę i byli piewszymi, którzy zaczęli wcielać ją w życie pod hasłem „nowej po- lityki społecznej”.

  >> W roku 1918 bolszewicy uchwalili dekret o czerwonym terrorze.

  Postanowiono zlikwidować tych wszystkich, którzy z uwagi na „pocho- dzenie społeczne, czy działalność polityczną i zawodową, w chwilach niebezpiecznych dla władzy sowieckiej, mogliby przejść do obozu wro- ga”.

  Mordowano zatem rdzennych Rosjan: oficerów, ziemian, kupców, uczo- nych, profesorów, duchowieństwo, studentów, rzemieślników, a nawet robotników i chłopów.

  Zgodnie z historycznymi tradycjami, wymordować 75 tysięcy ludzi w ciągu jednego dnia, tylko dlatego, że znalazłszy się w obozie przeciwni- ka mogliby ewentualnie psuć interes, dla organizatorów rewolucji bol- szewickiej – nie było rzeczą trudną.<< (Cyt.za dr. Romuald Gładkowski, „Myślącym pod rozwagę”, Wydawni- ctwo 966, Toronto 1984, str. 36).

  Inny współczesny bolszewikom producent idei komunistycznych, Siergej Ge- nadowich Nieczajew, autor „Katechizmu rewolucjonisty”, głosił, że

  „Wszystko, co służy triumfowi rewolucji, jest moralne”.

  Współtowarzysz Nieczajewa, Piotr Tkaczow, głosił, że aby skutecznie zbudo- wać nowe społeczeństwo (socjalistyczne),

  „powinno się wystrzelać wszystkich ludzi powyżej 25 roku życia i spró- bować tworzyć życie społeczne od nowa.”

  Tkaczow – kiedy to głosił – miał 24 lata, ale to nie przeszkadzało, żeby był nauczycielem, na przykład, dla Mao Tse-tunga w Chinach, czy Pol Pota w Kambodży.

 17. Część III said

  Adolf Hitler powiedział do swego wczesnego przyjaciela, Hermana Rauschin- ga, który odnotował to później w swej książce pt. „Hitler speaks” (wyd. w Londynie w 1939r.), że:

  „Nauczyłem się bardzo wiele od marksizmu, czego nie waham się przyz- nać (…). Różnica (…) polega na tym, że ja rzeczywiście wprowadziłem w życie to wszystko, co ci kramarze i gryzipiórki nieśmiało napomykali.

  Cały narodowy socjalizm na tym się opiera.”

  Na początku 1987 roku wybuchła w Niemczech zachodnich debata na temat przeszłości Niemiec. Stało się to za sprawą serii telewizyjnej, pt. „Ojcowie i synowie”.

  Dyskusja ta szybko objęła szerokie kręgi opinii zachodnioniemieckiej i wywo- łana została w Berlinie zachodnim przez prof. Ernesta Nolte, który po zakoń czeniu serialu zapytał:

  >> Czy „Archipelag Gułag” nie ma charakteru bardziej pierwotnego, niż Auschwitz; czy nie istnieje tu związek; czy wszystko, co narodowi socjaliści uczynili później, przy pomocy me- tod technicznych drogą gazowania jako wyjątek, było opisane już wcze- śniej w bogatej literaturze w latach 1920-stych:

  Masowe deportacje, masowe wyroki śmierci, tortury, obozy śmierci, brutalne wytępianie całych grup ludnościowych?”.

  Tutaj warto przez chwilę zastanowić się:

  Czy bolszewicką politykę genetycznego przekształcania społeczeństwa wcielali w życie tylko komuniści w Rosji, narodowi socjaliści niemieccy, a potem czerwoni Khmerzy w Kambodży?

  A co w świetle powyższych faktów da się powiedzieć, na przykład, o Komu nistycznej Partii Polski (KPP), która została przysłana do Polski z ZSRR, a którą gen. Berling zdefiniował na podstawie własnego doświadczenia jako bandę żydowsko-kominternowską?
  „Z kim się zadajesz, takim się sam stajesz”

  KPP zrodziła się i wyrosła z korzenia komunistycznego ruchu bolszewickiego.

  Była szkolona i kształtowana przez bolszewików. I z natury rzeczy w duchu bolszewickim – no bo w jakim?

  Nic zatem dziwnego, że po przybyciu do Polski przystąpili do realizacji idei, którymi nasiąknęli w podmoskiewskiej szkole kominternowskiej i co nauczyli się przy boku komunizmu bolszewickiego.

  Toteż kontynuacja bolszewickiej polityki eksterminacji elit polskich (Katyń) i nazistowskiej (likwidacja fizyczna profesorów uniwersyteckich i innych war stw inteligencji), była naturalnym celem Żydów z KPP, żeby zdobyć władzę w Polsce i potem ją utrzymać.

  Z myślą o tym, po znalezieniu się na ziemi polskiej (w Lublinie), uchwalili 31 sierpnia 1944 roku, wzorem bolszewików z 1918 roku, dekret zwany „dekre- tem sierpniowym”).

  W oparciu o ten dekret likwidowano resztki ocalałej inteligencji polskiej.

  Fakty mówią same za siebie.

  Wspomniany już wcześniej UBek żydowski, pułk. Józef Światło, mówił, że:

  „”Komuniści polscy przyjęli od Moskwy nie tylko zasady samego ustroju komunistycznego, ale również metody ucisku, dzięki którym utrzymują się oni przy władzy.” (Zob. „Mówi Józef Światło”, j.w., str. 205).

  Wspomniana już wcześniej „krwawa Luna”, czyli Julia Brystygier, ważna wów czas KPP-owska persona, bo dyrektorka Departamentu V „Państwowego Urzę du Bezpieki”, (czyli takiego PRLowskiego GeStaPo), na odprawach wydawała funkcjonariuszom (Żydom) z UB instrukcję, będącą naturalnym odbiciem dekretu bolszewickiego z 1918 roku – dekretu, który 56 lat później wcielali w życie czerwoni khmerzy pod przywództwem Pol Pota w Kambodży.

  „W istocie cała polska inteligencja jest przeciwna systemowi komunisty- cznemu i właściwienie ma szans na jej reedukację.

  Pozostaje więc jej zlikwidowanie.

  Ponieważ jednak nie można zrobić błędu, jaki uczyniono w Rosji po re- wolucji w 1917 roku, eksterminując inteligencję i w ten sposób opóźniając rozwój gospodarczy kraju, należy wytworzyć taki system nacisków i ter- roru, aby przedstawiciele inteligencji nie ważyli się być czynni politycz- nie”. (Zob. http://pl.wikipedia.org./wiki/Julia_Brystygier ).

  Warto tu podkreślić, że wytworzyli rzeczywiście „taki system nacisków”, w wyniku którego wymordowali kilkadziesiąt tysięcy Polaków a kilkaset tysięcy uczynili inwalidami na resztę życia.

  Już chyba nie potrzeba tutaj dodawać, że przyczynili się tym wydatnie do opóźnienia rozwoju gospodarczego Polski.

  Dla pełności tego obrazu, co działo się za sprawą „krwawej Luny” i jej pobra- tymców, warto dodać wspomnienie jednego z uwięzionych Polaków, który przeżył zbrodnie żydowskie w Polsce. „Krwawa Luna” to:

  „zbrodnicze monstrum przewyższające okrucieństwem niemieckie do- zorczynię z obozów koncentracyjnych”.

  Można to skomentować, że jest to mocno powiedziane, ale i ilustrujące ówcze sny przebieg procesu przeobrażania genetycznego narodu polskiego pod sztandarem tworzenia nowego ustroju i nowych stosunków społecznych.

  Ten „nowy ustrój” i „nowe stosunki społeczne” miały opierać się na tym, że władzę w Polsce sprawować mieli Żydzi w opakowaniu socjalistycznym i pol- skim.

 18. Minus said

  Rebe Heniu Grynberg, a za czyje pieniądze zostało wybudowane i jest utrzymywane to całe muzeum Żydów? Jakiś analogiczny przykład w innym kraju na świecie?

 19. Kontynuacja części I, II, III said

  Ciąg dalszy powyższego:

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

 20. ELITY III RP – RODOWÓD cz.1 said

  ELITY III RP – RODOWÓD cz.1 – WŁADYSŁAW GAUZA

  [Radzę czytelnikowi to zapamiętać, czytając te dokumenty!

  Na życzenie Autora, pana Władysława Gauzy, dokonaliśmy zmiany uprzednio zamieszczonego tekstu na aktualny, poprawiony tekst, przesłany nam przez Autora. Dziękujemy i zapraszamy do współpracy. – Paweł Ziemiński

  „Nawet jeśli prawda może powodować zgorszenie, lepiej dopuścić do zgorszenia, niż wyrzec się prawdy” – Papież Grzegorz I

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/05/elity-iii-rp-rodowod-cz-1-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

 21. ELITY III RP – Przekształcić naród genetycznie – Czyli zlikwidować inteligencję polską cz.2 said

  ELITY III RP – Przekształcić naród genetycznie – Czyli zlikwidować inteligencję polską cz.2 – WŁADYSŁAW GAUZA

  https://forumemjot.wordpress.com/2013/10/13/elity-iii-rp-przeksztalcic-narod-genetycznie-czyli-zlikwidowac-inteligencje-polska-cz-2-wladyslaw-gauza-radze-czytelnikowi-to-zapamietac-czytajac-te-dokumenty/

 22. j said

  Ad.19 – ELITY III RP – RODOWÓD cz.1

  No, ja dopiero po przeczytaniu pierwszej czesci. Wieczorem wezme sie za druga . Ale juz teraz zgroza mnie ogarnela. I wlos mi sie zjezyl z przerazenia. Boze, co z nami zrobiono?

 23. pugnus said

  „Przeciwnicy inicjatywy starają się wyperswadować Dannemu Karavanowi odrzucenia zlecenia….”

  Chyba „wyperswadowac. Karavanowi … przyjecie zlecenia” …. bo w znaczeniu jak powyzej mowa jest o tym ,ze ktos stara sie odwiesc Karavana od odrzucenia zlecenia…..czyli namawia go do jego przyjecia!

 24. jok said

  Ad 10 1.Jednakowoż i tu i w innych przekazach jest to widziane, jako „Polacy chcą się wybielac”. Ż raczej chyba nie chcą dziękować za to co uwaźają za naturalną powinność gojów, natomiast postawienie pomnika uwaźają za doskonałe rozwiązanie ci „obroncy polskiej sprawy”, ktorzy starają się ataki antypolskie „zwalczyć” nieśmialym przekazem, że atakujący sie mylą (a taka rachityczna pseudoobrona raczej budzi śmiech atakujących). 2. Tekst bez znaczenia w jakimkolwiek dyskursie publicznym. Narracja ahistoryczna, zawierająca emocjonalne oceny o wydzwieku proniemiecko-prohitle-owym, została chyba stworzona wylącznie po to by ośmieszyc taki typ myślenia, a nie jako jakikolwiek glos w dyskusji. Nie wspomne juz, ze o „polskiej policji” tez sie znalazlo w tym tekscie

 25. Carlos said

  Od lat czytuje p. W.Gauze i uwazam jego teksty za profesjonalne i rzetelne. Mam tylko mala uwage- w czesci 2-giej zbyt szybko pochwalil p.Sakiewicza, ktory od lat pokazuje po ktorej stronie jest.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: