Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nocne Wilki złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-02

Nocne Wilki przed Grobem Nieznanego Zołnierza

Niepełny skład grupy motocyklistów Nocne Wilki dotarł do Warszawy i złożył kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza i na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich.

Motocykliści z grupy Nocnych Wilków, którzy wczoraj przekroczyli polsko-białoruską granicę przenocowali w Terespolu, czekając na pozostałych członków grupy. Siedmioro z nich zostało jednak dziś zatrzymanych na granicy ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa publicznego.

Jak zapewnił przywódca Nocnych Wilków, mają oni plan B, który będzie realizowany przez tych członków grupy, którzy są już w Europie.

Realizuje go właśnie ta grupa Nocnych Wilków, przy wsparciu polskich motocyklistów głównie z Rajdu Katyńskiego, która wczoraj przekroczyła granicę i zmierza do celu „Drogi zwycięstwa”, którym jest Berlin.

W Warszawie Nocne Wilki, około 30 osób, głównie Rosjanie, Niemcy i Słowacy,  złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich oraz w Muzeum Niepodległości w warszawskiej Cytadeli. Obyło się bez jakichkolwiek incydentów.

Nocne Wilki na Cmentarzu Mauzoleum Żołnierzy Radzieckich (PAP, fot. Tomasz Gzell)

Następny cel podróży Nocnych Wilków to Oświęcim, w którym odwiedzą KL Auschwitz. Następnie przez Wrocław pojadą do Berlina.

Doroczna trasa „Droga zwycięstwa” to rajd rosyjskich motocyklistów dla uczczenia zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami. Nocne Wilki to grupa nacjonalistyczna, ciesząca się sympatią prezydenta Władimira Putina.

W ubiegłym roku Nocne Wilki nie zostały wpuszczone do Polski.

Żródło: rp.pl

Komentarze 74 do “Nocne Wilki złożyły kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza”

 1. said

  Szkoda, że nawet oddolne próby normalizacji stosunków realizowane w ramach prywatnych pasji ciągle są niszczone lub paraliżowane przez kierujących państwem urzędników..

 2. majka said

  Czego mozna sie spodziewac po chazaro-banderowskim nie-rzadzie w Warszawce? Obciach i posmiewisko na caly swiat. Wyizolowanie w swiecie, jak faszo- banderowska chazarska Junta w Banderlandzie. (Szkoda tylko polskich miliardów i gazu podarowanych z polskich podatków tymczasowym zarzadcom Ukrainy, jak i sankcji po których wyrabywane sa polskie sady i gnija inne produkty rolne).

 3. wa cóś said

  Wątpię że jest to próba normalizacji stosunków. Ci maładźcy nie maja zielonego pojęcia jak byli traktowani na froncie zwykli sołdaty przez starszyznę.
  To pokaz siły zwykłych odrostków sponsorowanych przez kogoś. Normalizacja stosunków to wymiana gospodarcza a nie stawianie barier wjazdu dla tirów polskich itd. zaś dla nich przez Polskę to najlepiej za darmo. Jak za PRL-u.

 4. maniek said

  Z tego rzadu i crazy Antek juz piosenki pisza 🙂

 5. Alina said

  Putin ma niezłą zabawę.
  Bawi się nawet Rajdem Katyńskim, polskimi motocyklistami, którzy starają z siebie robić raz listek figowy, raz pożytecznych idiotów, bo nie czują że ich polską życzliwość i normalne ludzkie odruchy wykorzystuje szachista w partii szachów, o istnieniu której komandor Rajdu Katyńskiego zdaje się nie mieć pojęcia.
  Mam nadzieję, że nie ma pojęcia. W przeciwnym razie można byłoby podejrzewać, że jest sterowany, zadaniowany i opłacany przez szachistów. Dzięki komandorowi RK w propagandowej rozgrywce mamy 2:0 dla Putina.
  Tak to przynajmniej wygląda w naszych mediach, taki jest przekaz. Jaka jest prawda – nie mam pojęcia.

 6. Bronisław said

  Re: 5. Jeżeli pisze Pani: „Jaka jest prawda – nie mam pojęcia” to dlaczego Pani „sieje” ferment i judzi, czy tak pilno Pani do wojny?!!! Mimo tego pozdrawiam Panią ciepło!

 7. agent KGB said

  re/5
  Ma pani bardzo słuszną racje bo lepiej bardziej nienawidzić Rosję niż kochać Polskę i dbać o jej bezpieczeństwo. W każdym razie tak właśnie nas instruują starsi i mądrzejsi. Putin ma może dobrą zabawę ale Benjamin Netanjahu ma jeszcze lepszą.

 8. agent KGB said

  Tak jest w Rosji a u nas w Polsce?????? Tak samo!!!!

  System działania pasożytów PL

 9. wa cóś said

  Re 4. Maniek. Czy nie lepiej przestać rżnąć przygłupów i pomyśleć nad przyszłością dzieci i wnuków zamiast nad piosenkami. Historia Polski dowodzi kim byliśmy i jak nam wychodziło, a obecna potwierdza kim jesteśmy. Byliśmy zjednoczeni tylko wtedy, gdy ktoś nas trzymał za mordę, wywoził w kibitkach i lał po grzbiecie za myślenie i obecność na świecie. Tego chcesz? Obecność jednego człowieka/obywatela to w historii państwa ułamek historii, zaś powodzenie lub tragedie pokoleń tego człowieka (dzieci, wnuków, pra…) to trochę więcej. Taką przyszłość będą mieli nasi następcy jaką to MY im zgotujemy. Sami rządzący nie mogą w myśleniu i pracy nas zastąpić. To MY wszyscy gotujemy sobie i swoim następcom przyszłość. Pisanie piosenek to za mało.

 10. Ło matko! Ręce precz od Lenina said

  Zdementowany błagalny list do Departamentu Stanu USA Grzegorza Schetyny – Stanisław Michalkiewicz

 11. Alina said

  7
  „100 tys Żydów wróciło z Izraela do Rosji” …
  No i cała robota Geremka i Mazowieckiego na nic. Bezsensowne okazuje się utworzenie Gromu, który wykonał operację przerzucenia tych Żydów do Izraela w latach 90 tych XX wieku. Nasze media tego nie zauważyły. Biedna Rosja będzie jeszcze biedniejsza ….

 12. gg said

  http://naszeblogi.pl/61688-dobra-zmiana-do-poprawki
  http://bezdekretu.blogspot.kr/2016/04/szczyt-nato-pod-dyktatem-rosji.html

 13. Ale jaja! said

  Zachodnie media: Po takim wycieku TTIP może wcale nie ujrzy światła dziennego

  Po tym jak wyciekły dokumenty dotyczące porozumienia o transatlantyckiej strefie wolnego handlu (TTIP), rzucające światło na próby wywierania przez Waszyngton presji na Brukselę, wielu zachodnich dziennikarzy i analityków doszło do wniosku, że do umowy może wcale nie dojdzie.

  „Dzisiejszy wyciek szokującego tekstu porozumienia TTIP oznacza początek końca znienawidzonej umowy handlowej pomiędzy UE i USA i stanowi najdogodniejszy moment dla rozmów na temat wyjścia Wielkiej Brytanii z UE — pisze w The Independent autor książki
  „TTIP: Fundament deregulacji, atak na miejsca pracy, kres demokracji” John Hilary.

  Jak mówi autor książki, dokumenty wyraźnie pokazują, że w przypadku zawarcia umowy amerykańskie firmy uzyskają bezprecedensową kontrolę nad europejskimi normami sanitarnymi i zasadami bezpieczeństwa.

  „Zwracam się do wszystkich tych, którzy mówili, że my tylko napędzamy strach i że UE nigdy do tego nie dopuści — mieliśmy rację, a wy byliście w błędzie” — pisze w artykule.

  Jak powiedział Hilary, wyciek dokumentów dotyczących TTIP stawia unijnych liderów przed wyborem: bądź odmówią dalszych rozmów w kwestii porozumienia, bądź ryzykują rozpadem całego europejskiego projektu.

  „Lista minusów planowanego przez UE i USA porozumienia okazuje się dla Europejczyków nazbyt długa: nieciekawie przedstawia się sytuacja z przejrzystością, sądami arbitrażowymi itd. Europa nie może sobie pozwolić ustępstw w sferze unijnych standardów” — pisze polityczny korespondent Deutsche Welle Jens Turo.

  Jeśli natomiast rząd jakiegoś kraju UE ośmieli się przyjąć ustawę podwyższającą standardy społeczne czy w zakresie ochrony środowiska, TTIP da amerykańskim inwestorom prawo składania na taki kraj skargi za utratę dochodu.

  Jeśli oznacza to, że TTIP skazane jest na fiasko — to niech tak się zadzieje — mówi Turo.

  Niemiecki korespondent zauważa, że sam pomysł stworzenia transatlantyckiego partnerstwa był godny realizacji, jednak rzeczywistość sprawia, że umowa nie stworzy „bardziej jasnych, wyraźnych reguł” dla setek milionów obywateli UE i USA.

  Dziennikarz skrytykował atmosferę tajemnicy wokół rozmów na temat TTIP. „Takiej rangi porozumienie powinno być przejrzyste od samego początku, w przeciwnym razie ludzie zaczną podejrzewać, że jej głównym celem jest utworzenie lepszych warunków dla korporacji międzynarodowych” — pisze Turo. [Bo jest. – admin]

  http://pl.sputniknews.com

 14. Ale jaja! said

  Zachodnie media: Po takim wycieku TTIP może wcale nie ujrzy światła dziennego

  http://pl.sputniknews.com

 15. zydozerca said

  kommersant.ru
  W Mołdawii członkowie opozycyjnej partii socjalistów zablokowali na granicy z Rumunią kolumnę wojsk NATO ,któta udawała się na ćwiczenia.
  Sprawdzali dokumenty żołnierzy,wyjaśniali przynależność broni.
  Zablokowali trasę przejazdu skandując : MOŁDAWIA TO NEUTRALNE PAŃSTWO,NATO GORSZE NIŻ GESTAPO,STOP BAZOM NATO.
  Na miejsce przybyły wzmocnione oddziały policji,ale póki co nie używają siły
  Wokół planu obchodów dnia zwycięstwa w Kiszyniowie wybuchł skandal związany z zamiarem ekspozycji amerykańskiej broni,która będzie użyta podczas ćwiczeń.
  Opozycyjna partia socjalistów nazwała pomysł rządu prowokacją,a jej lider IGOR DODON zapowiedział obrzucenie sprzętu jajami.

  A POLACY – JAK PROTESTUJĄ PRZECIWKO INWAZJI NATO ?

 16. Chcem wiedzieć said

  Szczególnie podobał mi się taki jeden młody wilku, który na motorze miał zamontowaną czerwoną flagę z sierpem i młotem. A może on nie jechał do Polski…

 17. Ryvan said

  @5 und 9
  Cieszę się nawet z tej odrobiny uczciwości szanownej dyskutantki, ktόra mόwi o polskiej życzliwości i ludzkim odruchu Komendanta R K.”….. Jest on przy tym idiotą bo jeździ corocznie do Katynia i innych miejsc związanych z Golgotą Narodu Polskiego.
  Jeździ tam, by pamięć o miejscach uświęconych polskim cierpieniem (w dobie szału rozpaczy nad holokaustem) nie poszła w zapomnienie. Robi to w zastępstwie naszych rządzących „patriotόw” , ktόrzy przypominają sobie o polskich ranach tylko z okazji wyborόw czy podbicia statystyk poparcia. Komador i jego rajdy przebiegają rόżnymi trasami i nie tylko przypominają tę bolesną prawdę o Polsce takim jak Alina czy Wacόś ale przede wszystkim mieszkańcom Rosji z ktόrych większość powinna się tylko wstydzić za łatwość z jaką dali się opanować przez żydokomunistycznych oprawcόw, ktόrzy wymordowali miliony wśrόd ktόrych byli i oni sami.
  Jest oczywiste, że w każdym kraju znajdzie się pewna ilość pożytecznych …Alin i Wa cόśiuf, ktόrzy robią krecią robotę, ale rewolucyjne wiwaty nie powinny być tak spontaniczne i za tę głupotę zapłacili nie tylko Rosjanie ale i inne narody. Podobnie zapłacił narόd niemiecki za masowe „haj hitla”. Pan Wa Cόś wyskoczył jak doński kozak i rżnie (jak napisał) głupa, bo udaje, że nie wie iż tylko siła militarna i gospodarcza może zpobiec kibitkom. Tradycja, kultura i właściwości genetyczne pozwalają przetrwać w trudnych chwilach. Jeżeli ktoś zdaje sobie z tego sprawę to mając na względzie dobro przyszłych pokoleń, powinien drzeć mordę w czasie kiedy pacyfikowano polski przemysł, naukę, oddawano suwerenność podpisując Traktat Lizboński, reaktywowano B’nai B’ritch a teraz sprowadza się obcą armię — a drżeliśmy czy poprzednia zechce się wyprowadzić.Czyni się polską ziemię terenem wojny na ktόrej my będziemy ginęli. Myślę, że plan ewakuacyjny wybrańcόw „narodu polskiego” na wypadek wojny jest szanownym znany. Czy Alina i Wa Cόś się załapią?. Trzeba być ostatnim baranem by nie widzieć do czego zmierzają kolejne rządy z nadania „Magdalenkowego”. Z rozkazu UE posłusznie nakładamy restrykcje gospodarcze w stosunku do Rosji i popiskujemy, że oni się odwzajemniają. Zrozumcie niemoty, że nie USA jest sąsiadem a właśnie Rosja. Jeżeli chcecie być permanentnym wrogiem kogoś (komu wcale na tej naszej wrogości nie zależy, bo musi tyłka bronić na wielu frontach) to będziecie też permmanentnie stali pod pręgierzem wojny. Moralne i
  intelektualne kucyki wybrane przez niemoty są zdolne pełnić tylko rolę ratlerkόw i sądzą, że im więcej militarnego złomu na wybiegu tym głośniej można się zachowywać.

 18. Ryvan said

  Moje komentarze sa blokowane. Test.

 19. Ryvan said

  @5 und 9
  Cieszę się nawet z tej odrobiny uczciwości szanownej dyskutantki, ktόra mόwi o polskiej życzliwości i ludzkim odruchu Komendanta R K…. Jest on przy tym idiotą bo jeździ corocznie do Katynia i innych miejsc związanych z Golgotą Narodu Polskiego.
  Jeździ tam, by pamięć o miejscach uświęconych polskim cierpieniem (w dobie szału rozpaczy nad holo..tem) nie poszła w zapomnienie. Robi to w zastępstwie naszych rządzących „patriotόw” , ktόrzy przypominają sobie o polskich ranach tylko z okazji wyborόw czy podbicia statystyk poparcia. Komandor i jego rajdy przebiegają rόżnymi trasami i nie tylko przypominają tę bolesną prawdę o Polsce takim jak Alina czy Wacόś ale przede wszystkim mieszkańcom Rosji z ktόrych większość powinna się tylko wstydzić za łatwość z jaką dali się opanować przez zidokomunistycznych oprawcόw, ktόrzy wymordowali miliony wśrόd ktόrych byli i oni sami.
  Jest oczywiste, że w każdym kraju znajdzie się pewna ilość pożytecznych …Alin i Wa cόśiuf, ktόrzy robią krecią robotę, ale rewolucyjne wiwaty nie powinny być tak spontaniczne i za tę głupotę zapłacili nie tylko Rosjanie ale i inne narody. Podobnie zapłacił narόd niemiecki za masowe „haj hitla”. Pan Wa Cόś wyskoczył jak doński kozak i rżnie (jak napisał) głupa, bo udaje, że nie wie iż tylko siła militarna i gospodarcza może zpobiec kibitkom. Tradycja, kultura i właściwości genetyczne pozwalają przetrwać w trudnych chwilach. Jeżeli ktoś zdaje sobie z tego sprawę to mając na względzie dobro przyszłych pokoleń, powinien drzeć mordę w czasie kiedy pacyfikowano polski przemysł, naukę, oddawano suwerenność podpisując Traktat Lizboński, reaktywowano rzymowską mafię a teraz sprowadza się obcą armię a drżeliśmy czy poprzednia zechce się wyprowadzić.Czyni się polską ziemię terenem wojny na ktόrej my będziemy ginęli. Myślę, że plan ewakuacyjny wybrańcόw „narodu polskiego” na wypadek wojny jest szanownym znany. Czy Alina i Wa Cόś się załapią?. Trzeba być ostatnim baranem by nie widzieć do czego zmierzają kolejne rządy z nadania „Magdalenkowego”. Z rozkazu UE posłusznie nakładamy restrykcje gospodarcze w stosunku do Rosji i popiskujemy, że oni się odwzajemniają. Zrozumcie niemoty, że nie USA jest sąsiadem a właśnie Rosja. Jeżeli chcecie być permanentnym wrogiem kogoś (komu wcale na tej naszej wrogości nie zależy, bo musi tyłka bronić na wielu frontach) to będziecie też permmanentnie stali pod pręgierzem wojny. Moralne i
  intelektualne kucyki wybrane przez niemoty są zdolne pełnić tylko rolę ratlerkόw i sądzą, że im więcej militarnego złomu na wybiegu tym głośniej można się zachowywać.

 20. z sieci said

  Grzegorz Braun – Mafie, Służby i Loże czyli „Rok w Kondominium”

 21. Valdi said

  Do Ryvan. Całość, ktorą opisał Pan/i przypomina mi sytucję Państwa żydowskiego w Izraelu. Polityka „naszego” rządu da nam stałego wroga przy granicy, którego nie pokonamy – mamy być ciągle w strachu, izraelici to znają. „Nasi” pożal się boże, rządzący” – chcą nam zafundować to samo?. Ja się nie zgadzam!, z sąsiadami należy się układać w miarę możliwości – Rosja próbowała kilkakrotnie. Położenia geopolityczego nie zmienimy.
  Polska L.Kaczyńskiego i nie tylko jego – ignorowała ten zabieg.
  Jest problem na przeszkodzie: zamach smoleński, wrak leży po drugiej stronie granicy – Rosja ociąga się ze wzrotem.
  Myślę, że i ten problem dało by się pokojowo załatwić?!.
  Usrael, Anglosasi, Niemcy – zawsze nas zawodzili nawet teraz w czasie pokoju – /gdzie nasze fabryki……i …..?/.
  Zaś godność naszą chcą odebrać – Żydzi, przerzucąjąc holokaust z niemców na nas.
  .. a jeszcze: U-kraina banderowska przez „naszych” hołubiona? – tylko czekać, kiedy banderowcy zaczną paradować w Polsce z okazji ich święta? – waszczyk ich wpuści?!.

 22. Bronisław said

  Re: 17. Bardzo trafnie ujął Pan, Panie Ryvan część katastrofalnych zagrożeń, o których to niestety zdecydowana większość Naszego Narodu woli nie słyszeć, a bardzo chętnie „świętuje” dzisiaj „masońską” Konstytucję 3 maja, i to „chyba” nawet więcej, aniżeli czci Święto Maryji Królowej Polski!!! Gorąco Pana pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 23. a wiec zlozyli hold okupantowi , mordercom Polakow. czy teraz ich zwolennicy takze beda popierac szwabskich motocyklistow z hitlerowskimi flagami skladajacych kwiaty w miejscach smierci niemieckich gestapowcow i esesmanow. no bo przeciez z sasiadami powinno sie zyc w zgodzie. co za pozyteczni idioci !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 24. Magdalena said

  Oj Jedruś, Jędruś z Hameryki
  nie żryj tyle hot dogów bo po nich mózg ci zanika 🙂

 25. Magdalena said

  Pan Ryvan jak zwykle mądrze pisze.
  Panią Alicję i podobne psinki zapraszamy na Niezależną.
  Tam się wyżyją na Nocnych Wilkach.
  Do woli.

 26. Valdi said

  ad.22. Obejrzyj film z linku u dołu 2 części, dowiesz się kto to są sowieci, jak powstało państwo sowieckie? i czym różni się od ówczesnej Rosji – tam też byli pożyteczni idioci – wszędzie są!!!.

  Link: https://www.youtube.com/watch?v=t-BM25gg9OQ

 27. Valdi said

  w/w mój wpis ad 22. nieoczekiwanie zmienił pozycję, to wpis dla ad. 23.

 28. warto przemyśleć said

  Grzegorz Braun w Kanadzie 2016

 29. Alina said

  19 Ryvan
  Może Ryvan coś załapuje, ale pewnie nie wszystko.
  Moja rodzina ma 2 członków w dołach katyńskich.
  To, że jacyś motocykliści skrzyknęli się jako grupa składająca hołd ofiarom jest ich prywatną sprawą, bo Rajd Katyński nie jest formacją państwową. Mamy wolny kraj, każdy może sobie robić rajd jaki chce. Ale nazwanie swojej grupy jako Rajd Katyński wydaje się taka samą profanacją jak prowadzenie kampanii wyborczych na grobach polskich bohaterów. To taka sama nazwa jak „Fundacja Batorego”, – za imieniem polskiego króla chowają się zbrodnicze żydowskie interesy. Jakie ciemne interesy kryją się za „rajdem katyńskim” można tylko oceniać „po owocach.

  Szkoda, że Ryvan nie słyszał przemówienia Putina w Katyniu 7.04.2010 roku kiedy był tam rząd PO z Tuskiem na czele. Może nie pisałby takich głupot jak napisał. Po przemówieniu Putina jest dla mnie sprawą oczywistą, że szczątki polskich oficerów z Katynia, Miednoje, Charkowa i wszędzie gdzie są, powinny być przeniesione do Polski, gdzie rodziny mogłyby bez łaski Putina, Łukaszenki, czy innego tryzuba oddawać im należny hołd. Wówczas Rajd Katyński nie miałby żadnego politycznego bytu, a nazwa „Katyński” nie pojawiałaby się jako poparcie Nocnych Wilków, którzy oddają hołd swoim bohaterom. Tak się głupio dla Ryvana składa, że ich bohaterowie są z tej samej formacji, która mordowała w Katyniu naszych przodków strzałem w tył głowy.
  Jeśli ktoś tego wszystkiego nie rozumie, to jest Ryvan.

 30. Alina said

  Tak to widzi jedna rodzina katyńska:
  http://niezalezna.pl/66081-komandor-wegrzyn-chwali-sie-imprezami-z-nocnym-wilkami-rodziny-katynskie-oburzone

 31. Magdalena@ tobie juz dawno zanikl,…z parowek. no coz pozyteecznych idiotow w Polsce nie brak.

 32. Pani Alino, nie zauwazyla Pani ze ostatnio zagniezdzilo sie tutaj cholernie duzo kacapskich zwolennikow?

 33. Bronisław said

  Re: 31. Łudziłem się, ze jyndruszhameryki to jedynie pożyteczny …, a tu się okazało, że …?!!! Czy w tej hameryce mieszkają sami…?!!!

 34. Magdalena said

  Ciołki z Niezaleznej.
  Wy to sobie Rodzinami Katyńskimi swoich czosnkowych facjat nie wycierajcie.

  Oto wypowiedź jednego ” kacapskiego zwolennika”
  ( nie wiem czy warto rzucać perły przed wieprze, ale macie…)

  „Dostrzec swojego brata…

  – Na Wschód trzeba spojrzeć z miłością. Trzeba spojrzeć na prawdę Oczyma Królowej Różańca Świętego z Fatimy. Bo przecież za rok cała Europa, świat i Rosja będzie dziękować Matce Bożej Fatimskiej za jej wezwanie do dzieci: Módlcie się za Rosję! – Tymi słowami przemówił ks. Dariusz Stańczyk do dziesiątek tysięcy motocyklistów zebranych na Jasnej Górze.

  Kapelan Rajdu Katyńskiego, który od ubiegłego roku pełni także posługę proboszcza kościoła Trójcy Przenajświętszej w Tobolsku na Syberii, w wygłoszonym kazaniu powiedział, że przybył do Częstochowy „by dać świadectwo o tym, jak cenny Polska ma skarb ukryty w syberyjskiej tajdze”.

  Nawiązując do ubiegłorocznej wyprawy Rajdu Katyńskiego, który dotarł aż na Syberię, ks. Stańczyk przypomniał z jaką serdecznością Polacy byli witani nie tylko przez rosyjską społeczność motocyklową czy zwykłych Rosjan ale również przez środowiska duchownych prawosławnych.

  „Przyjęli nas po chrześcijańsku jak swoich braci. Nie jak wrogów. I ci, którzy z nami byli, są tego świadkami” – podkreślił kapelan Rajdu Katyńskiego. Po czym zaapelował do wszystkich: – Jeżeli kiedykolwiek będzie przez naszą ojczyznę podążał w różne strony Europy motocyklista rosyjski, nie pytaj o nic. Zobacz w nim Chrystusa! Zobacz w nim brata. Zobacz w nim przodka naszego, bo tak często okazuje się po dłuższej rozmowie, kiedy przypominają sobie, że babcia była Polką lub dziadek Polakiem…”

  Czy ktoś jeszcze się łudzi, że Waszczykowski realizuje interesy Polski i Polaków?

  https://i1.wp.com/mysl-polska.pl/gif/jasna%20gora%202.JPG?zoom=2

 35. Jan said

  Z Rosją trzeba iść do zgody w Imię Boże.
  A Pan Bóg dopomoże.
  Jątrzący idżcie precz.

 36. Ryvan said

  @ 29
  Droga Pani. Rozpoczęła Pani swoje wpisy od inwektyw w kierunku pana Węgrzyna i uparcie pozostaje Pani w tym onetowym formacie. Jak śmiesznie brzmią wypowiedzi tego z „hameryki” kierowane do Pani, że niby coś się na tym forum zagnieździło. Brzmią śmiesznie bo jesteście świerzymi trolami i jak sądzę na dochodowej smyczy. Pani znόw napisała „dzięki Komandorowi mamy 2:0 dla Putina….Tak to przynajmniej wygląda w naszych mediach.” O jakich ‚nasiech’ mediach pani mόwi bo w polskich mediach t.j. Wirtualnej Polonii piszą jak Pani widzi trochę inaczej. Chcialem napisać, że czas wreszcie wybrać i zdecydować, ktόrzy to są ci pani nasi, ale sądzę Pani już dokonała tego wyboru wypisując co powyżej.
  Pozostaje mi jedynie polecić jakąś dobrą szkołę kultury osobistej, choć wiem, że mogą być z tym kłopoty. W kolejnym wpisie napisała Pani: „To, że jacyś motocykliści skrzyknęli się jako grupa składająca hołd ofiarom jest ich prywatną sprawą, bo Rajd Katyński nie jest formacją państwową.” Jeżeli zatem przyjąć za prawdę, że Pani rodzina ma 2 członkόw w dołach katyńskich, to wie Pani gdzie powinna całować tych motocyklistόw w podzięce – zamiast z nakazu prezesa opluwać ich. Jest oczywiste, że nie wszystko Pani załapuje, bo jak można sobie wyobrazić formację państwową z J.Kaczyńskim jako komandorem i to na motocyklu jadącym do Rosji.
  Jako spadkobierczyni idei, ktόra zaprowadziła przodkόw na tę katyńską śmierć, powinna Pani wiedzieć trochę więcej na temat właśnie powstania Rajdu Katyńskiego, ks.prałata Peszkowskiego czy Teresy Walewskiej.
  Pisząc o Fundacji Batorego daje Pani sygnał, że słyszała jakieś dzwonienie. To bardzo dobrze i być może uda się Pani powiązać Mord Katyński >B’naiB’rith > Fund.Bat > LK>jedwabne> JK >prez.Duda itd.itd. To jest właśnie głębokie tło tragedii katyńskiej. Katyńska strata jest wielką jakościowo i stanowi niejako symbol ale nie wolno zapominać kto wywoływał kolejne wojny i robił na nich wielkie interesy a byli to ci sami ludzie. Mordercy Lenin , Stalin, Beria mieli swą narodowość ale nie rosyjską. To nie jest czas by mantyczyć „Jakie ciemne interesy kryją się za „rajdem katyńskim” ” ?
  Szanowna pani powinna zdjąć klapki z oczu i zapytać: a co mają powiedzieć rodziny pomordowanych na Wołyniu gdy obecna banda pieści mordercόw jak własne dzieci. Zajmijcie się oponenci (rusofoby)zagadnieniem jak wyjaśnić wypychanie młodych Polakόw na margines emigracji – jednocześnie przyjmując setki tysięcy obcych. Wiem, Troli nie boli.

 37. Valdi said

  Bravo Ryvan! – widać, że zna Pan historię drugiego obiegu, pierwsza jest zafałszowana i taka jest w tej chwili przez oficjeli uprawiana – robiąc nam wodę z mózgu. Zamieszczane na W.P. i nie tylko tu komentarze powodują, że mamy różny punkt widzenia na tematy historyczne oraz aktualnej polityki. Powody: są osoby trzecie, którym zależy na rozbiciu jedności Narodu Słowiańskiego!!!.
  Podałem wyżej link do /genezy powstania państwa sowieckiego/, kto obejrzał i zrozumiał, to wie?, czytając dalsze wpisy, widać, że nie wszyscy zrozumieli lub nie zainteresowali się tym tematem – dot. Aliny i Jendruszhameryki.
  Kacapem może byc Rosjanin przyjmujący ideę leninowską, Oni – Rosjani zostali tak samo zniewoleni-zabijani, jak my – Polacy.
  Warto obejrzeć!.
  Proszę mi tu nie pi…..ć, że jestem kacapem – więcej asertywności życzę!.

 38. no coz dyskusja z zaslepionymi potomkami targowiczan oraz kacapskich trolli prowadzi do nikad. dla nich polskie problemy z kacapami zaczely sie dopieroro po zmiany nazwy kacapow na sowieciarzy. przedtem kacapy nas kochaly , walczyly ze szwabami gdyz nie chcialy rozbioru polski. a te wszystkie bajki o powstaniach, zaborach, itd. wymyslili zaslepieni Polacy ktorzy nie chca zrozumiec jaki to dobry wujaszek ten putin. do tego teskinicie do pochodow z flagami z sierpem i mlotem. a wiec jeszcze raz,……z pozytecznymi idiotami i targowiczanami oraz trollami dyskutowac sie raczej nie da. zegnam .

 39. Bronisław said

  Ad: 38. „…zegnam”, wreszcie coś rozsądnego Pan postanowił: „Skończ Pan, wstydu oszczędź”!!!

 40. Valdi said

  Człowieku, Ty dalej nie rozumiesz…? – też tak bywa.

 41. Alina said

  36 Ryvan
  Widzę, że nie jest Pan w stanie zrozumieć tego co piszę. JA CHCE ZŁOŻYĆ HOŁD MOIM PRZODKOM NA ICH GROBACH. Nie mogę tego uczynić, bo ich prochy nie zostały ekshumowane i przywiezione do Polski, co jest normą w cywilizowanych państwach. Nie mam żadnych możliwości pojechania na wschód, chociażby ze względu na sytuację finansową i zdrowotną.
  To, że jakaś silna grupa pod samozwańczą nazwą Rajd Katyński składa kwiaty w Katyniu w niczym nie zmienia mojej i innych sytuacji – domyślam się, że Rodziny Katyńskie nie upoważniły komandora rajdu do takich działań. Wikipedia podaje, ze Rajd Katyński był przed laty dofinansowany przez MON. Szkoda, że MON nie sprowadzi prochów polskich oficerów do Polski, gdzie ich miejsce, zamiast dofinansowywać prywatne przedsięwzięcie turystyczne pod hasłem ofiar. Każe mi ich Pan całować – całuj ich Pan sam gdzie chcesz.
  Kiedy tylko mogę składam symboliczne kwiaty w Kaplicy Katyńskiej w katedrze WP gdzie są tabliczki wszystkich pomordowanych na nieludzkiej ziemi i urny z tamtą ziemią..
  Nie mam nic przeciwko miłości z Rosjanami. To są prywatnie uczynni i uczciwi ludzie. Jednak niebranie po uwagę uwarunkowań cywilizacyjnych (ot chociażby opisanych przez prof. Feliksa Konecznego) i historycznych, oraz bieżącej polityki Putina, to chyba jakieś ograniczenie umysłowe, albo realizacja zlecenia trollowania.na WP.
  Widzę, że o treści przemówienia Putina w Katyniu 7.04.2010 roku, a wcześniej na Westerplatte 1.09.2009 nie ma Pan bladego pojęcia. Gdyby Pan miał, może zrozumiałby Pan o czym piszę.

 42. Ryvan said

  @38
  Panie Jyndrus
  Tak już na zakończenie. Napisał Pan o powstaniach zatem radzę oderwać się od zawodu i sięgnąć do historii i tam stoi jak wόł co zrobiła Niemka Katarzyna. W książce Judeopolonia stoi kto wywołał Powstanie Styczniowe a potem je zdradzał, co zaowocowało straceniem przywόdcόw jeszcze przed upadkiem powstania. Podobnie było z listopadowym. Napisał Pan „…..teskinicie do pochodow z flagami z sierpem i mlotem.”
  Dobrze pamiętam ten czas i zapewniam Pana, że to nie Rosjanie zapędzali szkolną młodzież do pochodόw a opornych wyrzucali ze szkoły. To robili właśnie Polacy by z gόralskiej chaty osiedlić się na warszawskiej Starόwce, to byli zwykli głupole sterowani przez brodatych acz ogolonych funkcjonariuszy. Teraz mamy to samo a stado głupoli jest podzielone na tych od PIS, tych od PO, od Palikota, od Petru, od SLD, PSL. Nie wymieniłem UW bo tam głupoli nie trzymali – tam byli ci od sterowania.
  Właśnie teraz mamy czas kolejnej tury kierowania Polakόw do maszynki do mięsa. Dla Pana Macierewicza i spόłki Polacy się nie liczą – wszyscy rządzący od 89 mają obowiązki narodowe szkoda, że nie Polskie. Zajęci kłόtniami Polacy nie dostrzegają dla dobra jakich narodόw będą poświęceni. Szkoda mi Pana, że poszedł Pan linią kłamliwej propagandy, antypolskiej polityki i nie dostrzega, dla czyjego dobra jest wszystko w Polsce czynione (choćby rozwiązanie naszej armii i błagania o obce amie na naszej
  ziemi ). Szkoda Panie Jyndrus że woli Pan partyjne flagi niż nasą wspόlną białoczerwoną.

 43. JanM said

  Ad. Alina

  „….bieżącej polityki Putina, to chyba jakieś ograniczenie umysłowe, albo realizacja zlecenia trollowania.na WP.”

  Czy moze to Pani rozszyfrowac w polskim jezyku.

 44. Alina said

  43 JanM
  Co tu rozszyfrowywać. To JEST NAPISANE PO POLSKU. Jeśli Pan tego nie rozumie, to znaczy, że niczego Pan nie rozumie.

 45. Alina said

  Tu jest świetny przykład poplątania z pomieszaniem różańca, Rajdu Katyńskiego,z Nocnymi Wilkami, poziomu spraw motocyklistów z poziomem polityki na szczeblu międzynarodowym. Groch z kapustą, Naiwność jak Himalaje. Pomieszanie ofiar z katami.

  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17994&Itemid=100

  Jeśli damy sobie narzucić narrację Nocnych Wilków tylko dlatego, że komandor „Rajdu Katyńskiego” prywatnie przyjaźni się z Wilkami, biada nam. no chyba, ze ów komandor zdobędzie przyjaźń samego cara Putin dzięki temu w stosunkach Polska – Rosja nastąpi idylla, wyrównanie krzywd, oddanie archiwów i zagrabionych dóbr, rekompensata szkód, zniesienie embargo w handlu żywnością, a przede wszystkim ujawnione będą nazwiska i narodowość zbrodniarzy, którzy mordowali Polaków na wschodzie.
  Jeśli tego wszystkiego komandor nie może, niech nie wchodzi na tory polityki, której nie może prowadzić.
  Im głośniej o Rajdzie Katyńskim i Wilkach tym więcej wątpliwości ogarnia mnie co do owego rajdu, samego pomysłu i chociażby słowa „komandor”. [wojskowy stopień oficerski w polskiej Marynarce Wojennej, odpowiadający pułkownikowi w Wojskach Lądowych i Siłach Powietrznych].

  Cały ten rajd skupia uwagę publiczną na sobie. Tymczasem np. krzyż katyński na Powązkach powstał w 1981 roku dzięki Polakom w Polsce, braciom Melakom i ks. Popiełuszce, na długo przed przyjazdem komandora Wiktora Węgrzyna do Polski, nawet przed powrotem ks. Peszkowskiego
  http://solidarni2010.pl/719-krzyz-katynski-historia-niezwykla.html

  Pamięć o Katyniu była przywracana przez wielu ludzi przed motocyklistami. Kaplica katyńska w Katedrze Polowej WP, a przede wszystkim dokumentacja ofiar została stworzona dzięki abp Głódziowi jako ordynariuszowi polowemu WP i IPN-owi.

  Jesteśmy oto świadkami przeinaczania historii, odbierania ofiarom zbrodni katyńskiej należnej pamięci przez karkołomne działania „komandora” Węgrzyna, który wyskoczył jak filip z konopi przed kolejnego ministra spraw zagranicznych i stanął po stronie obcych przeciwko swojemu ministrowi i swojemu rządowi. To samo w sobie jest kuriozalne i nie ma żadnego uzasadnienia. a prywatne powody towarzyskie podawane przez w.Węgrzyna sprawiają, że sytuacja staje się bardziej żenująca.
  Mam nadzieję, że W. Węgrzyn będzie miał okazję i odwagę przedstawić publicznie na żywo motywy swojego postępowania w jakimś w miarę niezależnym medium jak Radio Maryja, Telewizja Republika, czy chociażby w krótkim filmiku na YT, czyli ustosunkować się do przekazów medialnych. Do tego czasu pozostanie w moich oczach człowiekiem niewiarygodnym, niegodnym piastowania pamięci pomordowanych w Katyniu.

 46. Magdalena said

  Pani Alino

  Niech juz pani powróci na Niezależną

 47. JanM said

  Czy Pani Alina nadal pisze teksty dla kolezanek z Pussy Riot?

 48. Alina said

  46 i 47
  Tyle potrafią napisać Wasze mózgi? To niewiele ….

 49. Magdalena said

  Doprawdy, nie wiem czy jest pani bardziej głupia czy bezczelna?
  Powtarzam za księdzem Stańczykiem:

  „Na Wschód trzeba spojrzeć z miłością. Trzeba spojrzeć na prawdę Oczyma Królowej Różańca Świętego z Fatimy. Bo
  przecież za rok cała Europa, świat i Rosja będzie dziękować Matce Bożej Fatimskiej za jej wezwanie do dzieci: Módlcie się za Rosję! – Tymi słowami przemówił ks. Dariusz Stańczyk do dziesiątek tysięcy motocyklistów zebranych na Jasnej Górze.”

  To pani poplątała się modlitwa z nienawiścią.
  W lewej rączce rózańczyk, a w prawej toporek….
  A w głowie głupoty wypisywane przez agentów służb specjalnych obcych państw z Niezależnej…
  Co do narodowości zbirów sowieciarzy, znamy ją.
  Ich potomków niech pani szuka w jednym małym państewku basenu Morza Martwego 🙂
  Niech pani już zaprzestanie obrażania pana Węgrzyna, bo jest pani daleko do niego….
  Nie ta klasa!
  Poza tym pan Węgrzyn regularnie występuje w RM i Trwam.
  W republice chyba nie ma potrzeby.
  Tam panuje chora rusofobia.

  PS. Niech pani wraca na Niezależną.

 50. Alina said

  49 Magdalena
  Czy ksiądz Stańczyk mówił, że trzeba patrzeć na Rosję ze ŚLEPĄ MIŁOŚCIĄ? Że mamy pozostawić nierozliczone winy bez kary i bez pamięci? Że mamy ich kochać za to, że zamordowali nam tylu ludzi? ODE MNIE NIECH PANI TEGO NIE WYMAGA.
  Tego by nawet sam Chrystus nie wymyślił.

  Można wybaczyć winy, kiedy ktoś zadośćuczyni. Nie widzę żadnej chęci ze strony Rosji do jakiegokolwiek dialogu. Pilnie słucham wypowiedzi rosyjskich dyplomatów w Polsce. Cynizm, buta i pogarda do Polaków, to wszystko co z nich bije. Tak to wygląda na poziomie oficjalnym.
  Problem polega na tym, że komandor RK pomieszał poziomy – prywatny z politycznym. Jeśli ktoś tego nie rozumie, niczego nie rozumie. Komandor RK nie jest ministrem spraw zagranicznych. Jeśli byłby, pewnie otworzyłby granicę z Rosją.
  Argument, że „pan Węgrzyn regularnie występuje w RM i Trwam” powala swoją naiwnością i bezmyślnością.
  Czyżby występy w RM nadały mu aureolę świętości? W RM występowali bardzo różni ludzie np. Roman Giertych i wielu innych którzy JUŻ NIE WYSTĘPUJĄ, wręcz przeciwnie.
  „PO OWOCACH ICH POZNACIE” – komandor wydał zatrute owoce. To że Rosjanie przyjmują Polaków z sympatią wynikać może z ich poczucia winy w stosunku do nas.
  My nie mamy wobec nich poczucia winy, wręcz przeciwnie – to oni nam zrobili wiele krzywd, możemy więc mieć genetyczne wręcz poczucie zagrożenia. Demonstrowanie siły i buty nie obchodzi mnie jeśli odbywa się na ich terenie. W Polsce powinno i spotyka się z należnym odporem. Nocne Wilki kpią sobie z nas cynicznie za pomocą naszego szacunku do zmarłych bohaterów.

 51. Valdi said

  Pani Alino, to co pani pisze jest chore. Boi sie pani wilków a że nocnych,- wpada w panikę – rozumiem, że stąd brak obiektywizmu. Proszę już się nie bać /nocnych wilków/ waszczyk „bochater” wyczuł pani bojażliwość i zabronił im wjazdu.
  Z banderowskim pozdrowieniem – bo od teraz to nasi przyjaciele?.

 52. Bronisław said

  Szanowna Pani Magdaleno! Czy nie widzi Pani, iż dyskusja z p. Aliną to „bicie grochem o ścianę”?!!! Przecież ta kobieta ma tak „zlasowany” mózg nienawiścią, że tylko Łaska Boża może to odmienić?!!! Może ta kobieta poczyta w dostępnej prasie izraelskiej albo innych wiarygodnych źródłach, kto w Katyniu dokonał zbrodni nie tylko jeńców polskich, ale także około 44 tys. oficerów rosyjskich to może coś zrozumie?!!! No, ale jak się przebywa w wątpliwym ii „szemranym” towarzystwie, tak pałających nienawiścią do Rosji, jak Melakowie to postawa p. Aliny przestaje dziwić?!!! Matka Boża w Fatimie wzywała do poświęcania Rosji Jej Niepokalanemu Sercu, a do Jej nienawiści!!! Rosjanie, co prawda, nie bez własnej winy dali się opanować śmiertelnemu wrogowi od 1917 roku, ale od lat 90-tych powoli, lecz skutecznie „liżą” swoje rany, a my od 1989 roku za Naszym przyzwoleniem, podobnie póki co, zmierzamy „wielkimi krokami do utraty Swojej Niepodległości, jak w wieku XVIII. Trzeba Nam wreszcie dostrzec prawdziwego wroga, zanim będzie za późno!!! Gorąco pozdrawiam Panią, Pani Magdaleno i życzę dalszej owocnej pracy dla ratowania Naszej, Drogiej Nam Suwerenności! Króluj Nam Chryste!!!

 53. Magdalena said

  Proszę pani, nie wiem w jakim świecie pani żyje, czego oczekuje od Rosjan?
  Może bijącego jeszcze serca Putina?
  Ale to już z pewnością nie będzie chrześcijańskie….
  Czytała pani Uchwałę Dumy?
  Uprzejmie proszę:

  Uchwała Dumy Państwowej o katyńskiej tragedii i jej ofiarach
  26.11.2010 17:23

  Siedemdziesiąt lat temu rozstrzelano tysiące polskich obywateli, którzy byli przetrzymywani w łagrach dla jeńców wojennych NKWD ZSRR, a także w więzieniach zachodnich obwodów Ukraińskiej SRR i Białoruskiej SRR.

  W oficjalnej propagandzie radzieckiej odpowiedzialność za tę zbrodnię, którą zbiorczo nazwano tragedią katyńską, przypisywano nazistowskim zbrodniarzom. Wersja ta przez długie lata była przedmiotem utajonych, co nie znaczy, że mniej zażartych dyskusji w społeczeństwie radzieckim, i niezmiennie wywoływała gniew, obrazę i nieufność narodu polskiego.

  Na początku lat 90. nasz kraj wykonał ważne kroki na drodze do wyświetlenia prawdy o tragedii katyńskiej. Uznano, że masowa zagłada polskich obywateli na terytorium ZSRR w czasie II wojny światowej była aktem przemocy ze strony totalitarnego państwa, które poddało represjom także setki tysięcy ludzi radzieckich za przekonania polityczne i religijne, według społecznych i innych kryteriów.
  Opublikowane materiały, które przez wiele lat były przechowywane w tajnych archiwach, nie tylko ujawniają skalę tej strasznej tragedii, lecz także dowodzą, iż zbrodnia katyńska została dokonana z bezpośredniego rozkazu Stalina i innych radzieckich przywódców.

  Potępiając terror i masowe prześladowanie obywateli swojego kraju i obywateli innych państw jako będące nie do pogodzenia z ideą prymatu prawa i sprawiedliwości, Duma Państwowa Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej wyraża głębokie współczucie wszystkim ofiarom nieuzasadnionych represji, ich rodzinom i bliskim.

  Kopie wielu dokumentów, które przechowywano w zamkniętym archiwum Biura Politycznego KC KPZR, już przekazano polskiej stronie. Deputowani do Dumy Państwowej są przekonani, że te praca powinna być kontynuowana. Należy dalej badać archiwa, weryfikować listy zabitych, przywracać dobre imię tych, którzy zginęli w Katyniu i innych miejscach, wyjaśniać wszystkie okoliczności tragedii.

  Dzieląc smutek z polskim narodem, deputowani do Dumy Państwowej pamiętają, że Katyń jest tragicznym miejscem również dla naszego kraju. W dołach katyńskich spoczywają tysiące radzieckich obywateli, zgładzonych przez reżim stalinowski w latach 1936-38. To właśnie na nich ćwiczono technologię masowych morderstw, którą później w tym samym miejscu zastosowano w stosunku do polskich jeńców wojennych. Obok znajdują się też mogiły radzieckich jeńców, rozstrzelanych przez hitlerowskich katów w latach Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

  Nasze narody zapłaciły ogromną cenę za zbrodnie totalitaryzmu. Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości.
  Osiągnięcie takiego rezultatu będzie najlepszym pomnikiem ofiar katyńskiej tragedii, które z wyczerpującą oczywistością zrehabilitowała już sama historia, żołnierzy-czerwonoarmistów poległych w Polsce i radzieckich żołnierzy, którzy oddali życie za jej wyzwolenie spod hitlerowskiego nazizmu.

  Przewodniczący Dumy Państwowej Zgromadzenia Federalnego Federacji Rosyjskiej.

  A teraz proszę podesłać mi Uchwałę Knesetu, przepraszającą za swoich synów z UB.
  Różańskich, Mietkowskich, Moreli, Wolińskiej i.inn
  Wszak wielu z nich na starość osiadło w Izraelu i do końca swoich parszywych dni pobierało sowite emerytury….

 54. Valdi said

  Pięknie Pani Magdaleno, brakowało mi tego argumentu j.w., wiedziałem że coś takiego Duma Rosyjska uchwaliła ale nigdy nie czytałem.
  Teraz oczekuję tego samego od Werhownej Rady U-krainy?!, to może inaczej spojrzę na U-krainę – zaś banderowcom nie wierzę – do rozliczenia!.

 55. Magdalena said

  Oj, Panie Valdi tego to pan się nie doczeka.
  Jak podają kresy.pl:

  „Wiatrowycz, szef ukraińskiego IPN przyznał, że niektórzy członkowie OUN mieli poglądy antysemickie, to jednocześnie twierdzi, że „największą grupę członków OUN stanowili ci, których zdaniem eksterminacja Żydów przez nazistów nie była ich sprawą, gdyż ich głównym celem była obrona ukraińskiej ludności przed niemieckimi represjami”.
  Jak twierdzi Wiatrowycz, „to właśnie z tego powodu utworzyli UPA”, a oskarżenia, że upowcy brali udział w Holokauście są „bezpodstawne”, ponieważ „w momencie utworzenia [UPA], naziści niemal całkowicie wyniszczyli Żydów”. Bronił także dywizji SS Galizien”

  Tak więc przepraszania nie będzie!

  Ale jest światełko w tunelu 🙂

  „W maju 2014 roku ukraiński IPN nawiązał współpracę z polskim odpowiednikiem. Wiatrowycz informując o tym dodał, że spodziewa się, iż „teraz o przeszłości naszych narodów więcej mówić będą historycy, a politycy będą mieli więcej czasu, żeby skupić się na przyszłości”. Pozytywną odpowiedź na ukraińską propozycję współpracy wystosował prezes IPN Łukasz Kamiński.

  W 2013 roku Wiatrowycz pochwalił polskich senatorów za to, że w uchwale z okazji 70. rocznicy rzezi wołyńskiej nie użyli słowa „ludobójstwo”. „Polskim politykom wystarczyło rozumu nie mówić o ludobójstwie, dlatego, że oni rozumieją pełną nieodpowiedniość terminu „ludobójstwo” do tego co określono terminem „ludobójstwo” w rezolucji ONZ z 1948 roku i do wydarzeń, które rozgrywały się na Wołyniu w 1943 roku” – stwierdził. Wiatrowycz jest przeciwnikiem używania określenia ludobójstwo w odniesieniu do rzezi wołyńskiej 1943 roku, gdyż, jak twierdzi, „i Ukraińcy i Polacy byli wówczas ofiarami tego konfliktu i stroną, która organizowała zabójstwa drugiej strony… jakiejś asymetrii, która miała by być charakterystyczna dla ludobójstwa w tych wydarzeniach nie ma”.

  Panowie Kaczyński i spółka kolejny raz spokojnie mogą stanąć na Majdanie….

  http://www.kresy.pl/publicystyka,analizy?zobacz/foreign-policy-szef-ukrainskiego-ipn-wybiela-ukrainski-nacjonalizm-i-falszuje-jego-historie

 56. Alina said

  52 Magdalena
  Widzę, że nie potrafi czytać Pani ze zrozumieniem nawet uchwały Dumy i łyka Pani ich propagandę jak żaba muchę Zrównali swoje ofiary – „zgładzonych przez reżim stalinowski w latach 1936-38 – z polskimi oficerami zamordowanymi w 1940 roku wbrew prawu międzynarodowemu, wbrew prawu boskiemu strzałem w tył głowy. Daje sobie Pani wcisnąć ichniejszy kit, czyli prostackie tłumaczenie: nasze ofiary były większe i wcześniejsze niż wasze, więc o co macie do nasz pretensje, to nie my to reżim stalinowski. Sprawa załatwiona. Piszcie na Berdyczów. My ich potępiamy tych morderców i koniec dyskusji, żadnych odszkodowań nie będzie, bo nasze ofiary większe..

  Szanowna Pani. Czy słyszała Pani przemówienia Putina 7.04.2010 r w Katyniu wypowiedziane w twarz polskiemu rządowi i Tuskowi – echo tego przemówienia jest w uchwale, I przemówienie 1.09.2009 na Westerplatte. Odpowiedź na bezczelność Putina dał Lech Kaczyński, co kosztowało go życie za parę miesięcy. (LK po podpisaniu traktatu lizbońskiego stracił dla mnie zdolność honorową – to tak na marginesie, żeby mnie tu nikt nie posądzał o PiS-iarstwo.)
  Widzę tu jakaś dziwną postawę – wszystko co polskie, te ofiary są nieważne, bo PiS się przy nich lansuje, a kiedy lansuje się komandor to dobrze, bo lansuje się z Nocnymi Wilkami i ma aureolę Radia Maryja. Jeśli jest w tym jakaś logika, to patologiczna. Proponuje Pani jednak jakąś wycieczkę do psychiatry.

 57. Magdalena said

  Odpowiedź na bezczelność Putina dał Lech Kaczyński, co kosztowało go życie za parę miesięcy.

  Widzi pani…. szkoda mi czasu na dyskusję z panią

  Przypominam tylko, że w naszej cywilizacji ( którą pani uważa za wyższą formę zorganizowania społeczeństwa od tych ” kacapów”) winę wpierw należy u-d-o-w-o-d-n-i-ć
  Rozumie pani?
  Nie powinna pani powoływać się na RM, nie przystoi.
  Niech pani wraca na Niezależną.

 58. Ryvan said

  Osobnik o nazwie Aga na drodze mimikry przeistoczył się w Alinę i głosi antypolskie idee. Szkoda czasu na chore (jak samo pisze o sobie) indywiduum, ktόre było tak schorowane i na tyle ubogie, że przez ostatnie 27 lat nie mogło pojechać do Katynia. Zachęca nas jednak do drapania niedźwiedzia pod ogonem by ubyło nas trochę więcej, no powiedzmy choćby o parę milionόw. Wprawdzie osobnik odżegnuje się od PIS ale jego uczucia w stosunku do Rosji i Ukrainy pokrywają się dokładnie z uczuciami tej właśnie partii.
  Szkoda czasu na tę dyskusję z sumem.

 59. Alina said

  58,59
  Faktycznie, szkoda życia na dyskusję z idiotami.

 60. Bronisław said

  Tą panią, Panie Ryvan to opanowała „chyba” skrajna pycha, a więc wywodzące się stąd skrajne zacietrzewienie, a co za tym idzie nieracjonalny upór przy swoim, albo ciężki przypadek kliniczny, a może jeszcze gorzej, robi to celowo?!!! Życzę Panu dobrego zdrowia, a tej pani opamiętania, jeżeli to jeszcze jest możliwe?!!!

 61. Valdi said

  „Faktycznie, szkoda życia na dyskusję z idiotami.” – i tak się pożegnała Alina z nami!.

 62. Alina said

  61 Valdi
  Jak widzę przy braku zdroworozsądkowych argumentów Valdi zamiast hucznie obchodzić swoje imieniny ślęczy przy kompie i pisze bzdurne teksty.
  I jeszcze wyciąga idiotyczne wnioski, ze niby „Alina pożegnała się z nami”.
  Masz człowieku podstawowe kłopoty z percepcją. Nie rozumiesz prostego tekstu pisanego.
  Wasze oceny o pysze, jakichś mimikrach zamiast rzeczowych argumentów w postaci faktów dowodzą, że wasze życie ogranicza się do komputera i że nie macie żadnych innych życiowych problemów, więc żyjecie zapatrzeni we własne pisanie, bez grama refleksji i logiki podstawowej. Dlatego szkoda mojego życia na dyskusje z takimi internetowymi trollami, które same niczego nie wymyślą, bo wystarczy im co powie ksiądz, albo komandor, a już jak ktoś występuje w RM, to na pewno jest poza wszelką krytyką, bo już ten sam fakt jest dla nich równoznaczny z beatyfikacją, dokładnie tak jak kiedyś Wałęsa, bo nosi obrazek Matki Boskiej Częstochowskiej w klapie ten też był częstym gościem RM)
  Ten numer wciąż świetnie działa jako fałszywa flaga,wykorzystywana przez wszelkiej maści oszustów i zdrajców. I wciąż są tabuny Valdich, Bronisławów i innych Magdalen, które to oszustwo świadomie akceptują i jeszcze zmuszają innych do podporządkowania się tej „narracji”. Tu do końca nie wiadomo, czy to tabuny idiotów, czy opłacanych zdrajców. W sumie na jedno wychodzi.

 63. Bronisław said

  Re: 62! Kto tak panią zranił, że szamocze się pani, jak zwierze, które znalazło się w potrzasku?!!! Cóż pozostaje jeszcze modlitwa o uwolnienie, co szczerze pani życzę i pozdrawiam!

 64. Alina said

  63 Bronisław
  Powinien Pan szybciutko zmienić imię na BREDZISŁAW

 65. Bronisław said

  64! Mówią, ze Pani przechrzciła się na Zamęnciara to niech tak zostanie i na tym kończę póki co polemikę z Panią!!!

 66. Valdi said

  Alinko!, mówisz niesiołowskm – wiesz co mam mysli?!. Tak czy owak, Pozdrawiam.

 67. Alina said

  https://wirtualnapolonia.com/2016/05/06/to-chazarzy-falszywi-zydzi-mordowali-polakow-w-katyniu-chazarowie-katyn-1940-wideo/

 68. Magdalena said

  „Wiem jaką tragedią jest dla was sprawa katyńska, ale oświadczam: polskich oficerów nie rozstrzelali Rosjanie. Sprawdzaliśmy przynależność przynależność etniczną enkawudzistów – wykonawców wyroku. Wszyscy byli Żydami i wypełniali rozkazy sobie podobnych, stojących wyżej w ówczesnej hierarchii. Rosjanie są z natury przyjaźnie nastawieni do Polski”.

  Ależ głupoty pani wkleja, pani Alino.
  Ależ głupoty

  Dwa posty wcześniej sama pani pisała:

  Nie widzę żadnej chęci ze strony Rosji do jakiegokolwiek dialogu. Pilnie słucham wypowiedzi rosyjskich dyplomatów w Polsce. Cynizm, buta i pogarda do Polaków, to wszystko co z nich bije. Tak to wygląda na poziomie oficjalnym.

  ….a teraz żydy mordowały w Katyniu?!!
  zlituj się kobieto…. 🙂

 69. Alina said

  Czy ty Madaleno masz króliki w mózgu????

  Zakładasz, że Rosją rządzą Rosjanie? Poważnie?
  Kiedy to ci zbrodniczy Chazarzy stracili w Rosji władzę????
  Możesz podać jakąś konkretną datę????

 70. Bronisław said

  Pani Magdaleno! W związku z powyższym wygląda na to, iż Pani Alina cierpi na skojarzenia i urojenia nastrojowe, ale jest nadzieja, że po klimakterium zdrowie emocjonalne (psychiczne) Pani Aliny powróci do normy, czego Jej należy szczerze życzyć! Łączę gorące pozdrowienia!

 71. Alina said

  70 Bronisłąw
  Po tym co piszesz człowieku odnoszę wrażenie, że u Ciebie trwa nieuleczalne klimakterium chyba od urodzenia.

 72. Franz said

  ad 69
  w 2004r za sprawa Putina

 73. Alina said

  Co takiego stało się w 2004 za sprawą Putina?

 74. Jan said

  Kto tak miesza, nienawidzi,kręci i mataczy jak Alina.Kto tak zieje nienawiścią? …od początku był kłamcą…

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: