Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polska nie będzie płacić za błędy Angeli Merkel! Rząd oburzony pomysłem karania za nie przyjęcie uchodźców

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-02

Polska nie będzie płacić za błędy Angeli Merkel! Rząd oburzony pomysłem karania za nie przyjęcie uchodźców

Ktoś popełnił błąd, otworzył szeroko ramiona – mam na myśli Angelę Merkel – a teraz mielibyśmy wszyscy za to płacić. To absurdalne – podkreśliła Elżbieta Witek. Tak szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło skomentowała doniesienia o planach Komisji Europejskiej karania krajów, które nie wypełnią swoich planów związanych z relokacją uchodźców.

Swoją ocenę Elżbieta Witek (PiS) wyraziła na antenie TVN24. Szefowa gabinetu politycznego premier Beaty Szydło została poproszona o skomentowanie doniesień włoskiego dziennika „La Stampa”, który podał, że Komisja Europejska rozważa nałożenie kary na kraje członkowskie za brak realizacji unijnych planów relokacyjnych.

Wedle dziennika, KE przewiduje karę w wysokości 250 tys. euro za każdego nieprzyjętego uchodźcę. Polska na takie rozwiązanie się nie zgodzi, bo jak wskazała Witek, nie będziemy płacić za błędy Angeli Merkel. – Być może trzeba będzie poszukać jakiejś mniejszości blokującej na forum UE – podkreśliła.

Elżbieta Witek przyznała, że o pomyśle KE informowali już polscy europarlamentarzyści, zatem widać, że KE chce podjąć jakieś działania w kierunku usprawnienia procesu relokacji. – Być może chodzi o wywarcie nacisku na państwa, które nie chcą szczodrze uchodźców przyjmować – dodała Witek.

W ocenie posłanki, pomysł karania za nieprzyjmowanie uchodźców jest kuriozalny. – Wszystkie kraje próbują się jakoś chronić przed tym zalewem imigrantów ekonomicznych. To największy problem UE. Duże kraje – przede wszystkim Niemcy – robią wszystko, by tę dużą liczbę uchodźców rozładować – dodała.

Witek przyznała też, że Polska będzie respektowała uzgodnienia poprzedniego rządu dotyczące przyjęcia 7 tys. uchodźców. – Respektujemy umowy międzynarodowe, w tym te zawarte przez poprzedni rząd, ale na naszych warunkach – stwierdziła Witek.

Źródło: rp.pl

MA

Read more: http://www.pch24.pl/polska-nie-bedzie-placic-za-bledy-angeli-merkel–rzad-oburzony-pomyslem-karania-za-nie-przyjecie-uchodzcow,42971,i.html#ixzz47UwtEvW7

Komentarzy 18 do “Polska nie będzie płacić za błędy Angeli Merkel! Rząd oburzony pomysłem karania za nie przyjęcie uchodźców”

 1. Mieczysław S.kazimierzak said

  Płynące przesłanie Henryka Pająka z jego książki SĄSIEDZI :
  NIEMCY,ŻYDZI,ŻYDOBOLSZEWICY,ROSJANIE,UKRAIŃCY : płacić za LUDOBÓJSTWO na narodzie polskim.

 2. Halina said

  Jedyna rada wyjść z tego niemieckiego eurokołchozu. Jak się zastanowić, to niczym się on nie różni od sowieckiego.

 3. Lubomir said

  ‚La Stampa’ coraz bardziej przypomina kalkę marksistowsko-niemieckich cajtungów a tzw politycy unijni, to niemal w stu procentach klony wykreowane przez Merkel.

 4. zydozerca said

  Lubomir-masz pretensję,że jako jedyni uprzedzili,co nam szykują żydowscy wasale pod przywództwem Merkel,Schulza,Junckera,Tuska ?
  Polski żydorząd oczywiście ugnie się przed każdym poleceniem UE na kolanach ,dbając o własne interesy i tkwienie przy żłobie do odwołania.
  Miauczą jak koty udając gniew-na to nabierze się tylko kiep.
  USA poza narzuceniem Europie TTIP,CETA,TISA =dyktatura żydowskich koncernów bez prawa weta, postanowieniem swojego Sądu Najwyższego mają niebawem uzyskać prawo dostępu do zawartości każdego komputera na świecie i ścigania „terrorystów” krytykujących USA oraz wrabiania niewygodnych poprzez hakerskie podrzuty zakazanych treści.
  Czy Polacy się tym interesują i głośno protestują ? Zajęci grillowaniem ,trawieniem,spaniem,s..aniem -obgadują znajomych nie myśląc,co się stanie.
  Degeneracja i odmóżdżenie-to narodowe wyzwolenie.

 5. Brodzia said

  Na stołach w europarlamencie obok przycisków do głosowania każdy powinien mieć młotek…

  Żeby w razie w jak głosi stare Polskie powiedzenie , przyslowiowo w razie ” w ” – ” Pier*olnąć sobie w głowę ” … 🙂

 6. pugnus said

  test

 7. Lubomir said

  Ad.4 O czym ty mówisz?. To Mogherini nadaje temat równolegle z Merkel. ‚La Stampa’ zaś nie napisze niczego, co nie byłoby zgodne z linią Berlina. You understend me?. Włosi też muszą wyzwalać się spod niemieckiej supremacji i niemieckiego dyktatu. Podobnie jak my. Można filozofować, że Merkel robi politykę Izraelowi, opróżniając tereny przygraniczne z Syryjczyków. Europa może i musi zastopować rozszalalą ‚carycę’. Przeciwnie okaże się, że to tylko Putin realnie rozprawia się z wrogami cywilizacji lacińskiej i chrześcijaństwa a cała reszta to wielka ściema. Wielka gra pozorów.

 8. Franz said

  Kaczyński: Tylko awanturnicy i szkodnicy mówią o wyjściu z UE:
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kaczynski-tylko-awanturnicy-i-szkodnicy-mowia-o-wyjsciu-z-ue

 9. marju73 said

  Nie respektuję umów jakie polskojęzyczne przestępcze rządy ustaliły z przestępcami z eurokołchozu.

 10. Alina said

  Przecież te opłaty to taki sam przekręt jak płacenie za emisję CO2.
  Skoro w którymś poprzednim rządzie znalazł się cymbał, który pozwolił, żebyśmy jako państwo płacili jakimś oszustom prawdziwe pieniądze za urojone emisje CO2, to i w tym rządzie znajdzie się inny cymbał, który z bełkotem o unijnych prawach i unijnej solidarności podpisze „prawo-lewo” o przyjęciu imigrantów, a my jak idioci będziemy na to robić.do us…nej śmierci.
  Nie wiadomo, dlaczego pan minister i profesor Szyszko akceptuje cała zabawę w emisje? Dlaczego nikt w Polsce nie odważył się po męsku powiedzieć, że Polska nie będzie uczestniczyć w oszustwie w emisjami CO2, szczególnie kiedy wyszło na jaw, że Tusk pozwolił na mega oszustwo, kiedy zgodził się na dużo późniejszy rok bazowy? Dlaczego prof. Szyszko bełkoce o ociepleniu klimatu? Czyżby też dostawał za to amerykańskie srebrniki?
  Czy my naprawdę musimy pracować jak niewolnicy na unijnych oszustów? Ja mam dość …. Tym bardziej, że jesteśmy świadkami przestępstwa opisanego w kk jako doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem w czasie kampanii referendalnej w 2003 roku, kiedy to utajnione były najistotniejsze, finansowe aspekty działania UE.Ciekawe, czy w paradzie tumana, tfu, Schumana 7.05.2016 ktoś wspomni o unijnych oszustwach, o oderwaniu unijnych diet od średnich wynagrodzeń w państwach członkowskich, a miało być tak samo, życie na tym samym poziomie, takie same dopłaty dla rolników, no i miało nie być wiz np do USA. Przypominam, ze jesteśmy w UE już 12 lat ….
  Afera z obowiązkiem przyjmowania niechcianych imigrantów, którzy w dodatku nie chcą trafić do Polski, to kolejny dowód, że prawdziwy obraz UE jest zupełnie inny. To organizacja bez demokracji, wielkie obce ciało, łeb, nałożony na narody rdzennie europejskie, organizacja obca nam kulturowo.
  Dlatego rację mają Anglicy, kiedy chcą wyjść spod tej antyludzkiej czapy. Deklaracje naszego rządu i J. Kaczyńskiego, że chcemy zawsze być w UE, są mocno na wyrost. Bo o przynależności do UE, czy każdej innej organizacji powinien decydować tylko dalekosiężny interes Polaków, a nie jakaś sfiksowana idea tymczasowych polityków wystruganych przez obce wywiady i zdradzieckie pieniądze.

 11. Reblogged this on koniec iluzji matrixa.

 12. Pol said

  Jak kogos sie zaprasza z otwartymi rekami to trzeba byc na to przygotowanym,a nieprosic sasiadow o nocleg jedzenia,picie dla zaproszonych.Niewspomne o pieniadzach.Niemcy I EU nieznaja tego (totalne chamstwo)

 13. K.C. said

  Oczywiście że Polska będzie płacić i to słono.Cóż znaczą słowa Pani Witek? .A dlaczego nie wypowiada się Premier,Prezydent i „złowrogi” wg tvn Jarosław K. Przed wyborami mieli inny punkt widzenia, teraz po zajęciu stołków zgodnie ze starą zasadą punkt widzenia władzy się zmienił.!!!

 14. Donosiciel Andrzej Wajda, który zawsze kłamał, że jego ojciec zginął w Katyniu said

  Andrzej Wajda w „Die Welt”: nie o taką Polskę walczyliśmy

  Niemiecki dziennik opublikował rozmowę z polskim reżyserem, który „sprzeciwia się reinterpretacji historii przez nowy rząd” i „zatrwożony spogląda w kierunku Zachodu”. – Nie o taką Polskę walczyliśmy – konkluduje Wajda.

  – Wiele z tego, co się obecnie dzieje, widzieliśmy już przed 1989 rokiem. Jedna partia wyznacza konkretnych ludzi na konkretne stanowiska. To, czy dana osoba posiada kwalifikacje, nie ma znaczenia – tak odpowiada Andrzej Wajda na pytanie dziennikarzy opiniotwórczego dziennika „Die Welt” Joerga Winterbauera i Gerharda Gnaucka o ocenę politycznych wydarzeń w Polsce.
  REKLAMA

  Polski reżyser tłumaczy swoim rozmówcom, że w tych działaniach „chodzi o to, aby podporządkować cały kraj jednej, konkretnej partii politycznej”, co go niepokoi, gdyż wszyscy taką sytuację znają z historii. – Nie o taką Polskę walczyliśmy – podkreśla Wajda. Porównanie roli obecnej partii samodzielnie rządzącej do podobnej sytuacji z czasów PRL nie uważa on za przesadne. Reżyser był przekonany, że dla umocnienia liberalno-demokratycznego systemu wystarczy ćwierć wieku.

  Faszyzm znów odżywa

  To, co obecnie dzieje się w Polsce, nie zatrważałoby go aż tak bardzo, gdyby te skrajne lub mniej skrajne, prawicowe ruchy w całej Europie nie miały dzisiaj więcej do powiedzenia niż przed czterema laty. – Dzisiaj Polska jest częścią Europy, ale nie tej Europy, której się spodziewaliśmy, którą chcieliśmy. Ta część Europy, która nas bardzo niepokoi, zmierza w kierunku skrajnego ekstremizmu. Faszyzm znów odżywa – mówi Wajda.

  Omamieni obietnicami rządu

  Niemieccy dziennikarze pytają reżysera o to, dlaczego polskie społeczeństwo obywatelskie pozwala sobie odbierać wolność? Andrzej Wajda uważa, że spora część Polaków „daje się omamić obietnicami rządzących”. Jest wprawdzie ponadpartyjny Komitet Obrony Demokracji, ale jeśli nie przekształci się on „w wyraźny ruch polityczny i nie wejdzie do Sejmu, nie mamy szansy” – uważa polski reżyser.

  Dwie wersje historii

  Na pytanie „Die Welt”, co myśli o kwestionowaniu przez narodowo-konserwatywny rząd PiS dorobku historycznego po 1989 roku, Andrzej Wajda wyjaśnia, że „istnieją co najmniej dwie wersje historii”: ta, którą widzi on na własne oczy i był jej aktywnym uczestnikiem: Solidarności. I są interpretacje, których nie może zaakceptować, gdyż wie, co się wtedy zdarzyło, bo był tego świadkiem. Wie też jako świadek historii, jaką rolę odegrał Lech Wałęsa w latach 80. najpierw jako przywódca zw. zawodowego Solidarność, a potem jako prezydent RP. – Stworzył nową sytuację polityczną bez rozlewu krwi – podkreśla Wajda.

  Film o polskiej historii z Hollywoodu

  Pomysł rządzącego PiS na film o historii Polski nakręcony w Hollywoodzie bawi polskiego reżysera. Bawi go dlatego, że ma go nakręcić amerykański reżyser. Wajda przypomina o sukcesach polskiej kinematografii i możliwości znalezienia polskiego reżysera do realizacji takiego przedsięwzięcia. Jeśli ma mieć ono jakieś oddziaływanie, potrzebna jest najpierw publiczność, a takie filmy interesują tylko Polaków, zauważa reżyser.

  Jeśli chodzi o nowy temat filmu, jaki Wajda chciałby teraz zrobić, to byłby z tym pewien problem. W takich sytuacjach reżyser zawsze się zastanawiał nad tym, co jest tematem naszych czasów? Teraz odpowiedź na to pytanie jest dla niego oczywista: – Linie podziału wśród Polaków, którzy są całkowicie skłóceni – mówi Wajda w rozmowie z „Die Welt” o podzielonych dzisiaj rodzinach. – Podział w rodzinie pokazuje podział kraju – dodaje.

  Czy Wajda boi się przywrócenia cenzury? – pytają dziennikarze. Reżyser sądzi, że długie rządy PiS mogą wpłynąć na to, że nie będzie już można robić krytycznych filmów, ale jednocześnie wie on też z doświadczenia, że „nie zawsze najgorsze obawy muszą się sprawdzać”.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/andrzej-wajda-w-die-welt-nie-o-taka-polske-walczylismy/ljr3bg

 15. K.C. said

  Filar ustroju!!!!

 16. kuka29 said

  Mnie jako Europejczyka interesuje, jakie czynniki zlozyly sie na sume 250000 Euro. Przyjmujac minimum utrzymania w krajach bogatych np. w Niemczech 800 euro / na miesiac x 12 miesiecy x 25 lat to robi sume na ok. 250000 Euro. A zatem mialaby to byc INWESTYCJA w uchodzcow bez ich wlasnego wkladu (bez ich pracy, skladek, placenia podatkow itd.). Te ustalenie mozna uwazac za samobojczy strzal UNI w swoje kolano !

 17. Zyls said

  „Żont” PiS może się oburzać, ale albo będą przyjmować albo płacić, bo tak pejsaci z Brukseli każą.
  Z UE wyjść nie można, jak twierdzi Kaczor, bo się przestaje być jewro-pejczykiem.

 18. Analityk said

  Rząd oburzony pomysłem Merkel aby płacic za każdeno nie przyjetego imigranta 250 tysięcy euro.
  Niech sie oburza – pytanie tylko czy ten rząd bedzie posłuszny i będzie płacił?!

  @Mieczysław S.Kazimierzak #1

  Całkowita zgoda

  @Halina #2

  Nie ma sie czemu dziwić. Oba twory to żydostwo.
  Theodor Herzl – żyd – powiedział samą prawdę o żydach. „„My Żydzi jestesmy narodem – jednym narodem. Kiedy toniemy, stajemy sie rewolucyjnym proletariatem, podporzadkowanymi rewolucyjnej partii; kiedy wzrastamy tam wzrasta rowniez nasza potworna sila sakiewki.” Dowodów az zbyt wiele. Popatrzmy na KOD – to co to za oni rewolucjoniści. Przecież to Ludzie z PO/PSL, a jak byli przy władzy to jak gnebili podatkami Polaków.

  @Marju73 #9

  Tak należy myśleć. To jest jak najbardziej poprawne.
  Papież Leon XIII w swojej encyklice Libertas napisał „Prawo, ktorego celem nie jest wspolne dobro, nie jest juz prawem i nie nalezy go przestrzegac”.

  @Alina #10

  Podpisuję sie pod pani wypowiedzią.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: