Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Królowa Polski prowadzi do Jezusa Króla.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-03

 Co roku 3 maja obchodzimy Uroczystość Maryi Królowej Polski. Matka Boża wybrała sobie nasz Naród, aby być naszą Królową i Matką. Żaden inny Naród nie dostąpił tego zaszczytu ze strony Maryi. Święto wyraża ufność Polaków w szczególną opiekę Matki Boga nad Polską.

Współcześnie w Polsce uważa się, że tytułowanie Matki Bożej Królową Polski rozpoczęło się od Ślubów Jana Kazimierza podczas najazdu Szwedów na Polskę. Jednakże Kult ten znany był o wiele wcześniej, i to nie nasi rodacy wymyślili, aby ogłosić Maryję Królową Polski. To sama Maryja poprosiła, żeby Ją tak nazywać. Stało się to w Neapolu we Włoszech, 14 lipca 1608 r. Takie przesłanie otrzymał włoski jezuita Juliusz Mancinelli.  Kiedy zakonnik zauważył zbliżającą się do niego Maryję z Dzieciątkiem Jezus na rękach zawołał: Królowo Wniebowzięta, módl się za nami, Maryja zwróciła się do jezuity tymi słowami: Dlaczego nie nazywasz mnie Królową Polski? Ja to królestwo bardzo umiłowałam i wielkie rzeczy dla niego zamierzam, ponieważ osobliwą miłością do Mnie płoną jego synowie.

Po tym objawieniu zakonnik udał się piechotą do Polski. 8 maja 1610 r. doszedł do Krakowa, gdzie został przywitany przez króla Zygmunta III Wazę. Wspólnie udali się do Katedry Wawelskiej, gdzie Mancinelli odprawił Mszę św. Wtedy ponownie ukazała się mu Maryja i powiedziała: Ja jestem Królową Polski. Jestem Matką Tego Narodu, który jest mi bardzo drogi więc wstawiaj się do Mnie za nim i o pomyślność tej ziemi błagaj Mnie nieustannie, a Ja będę ci zawsze, tak jak teraz miłosierną. Osoby opisujące widzenie o Mancinelliego podają, że Matka Boża miała czerwoną sukienkę, na której znajdował się niebieski płaszcz. Na rękach trzymała Dzieciątko Jezus i była otoczona aureolą z gwiazd. W Kościele w Rostkowie można zobaczyć rzeźbę, która jest najwierniejszym zilustrowaniem tej wizji.
Jesienią 1655 r. Polska została zajęta przez Szwedów. Nie podbili tylko Jasnej Góry, która jeszcze się broniła. Z tego miejsca król Jan Kazimierz napisał list do Watykanu, prosząc w nim papieża Aleksandra VII o wsparcie. Papiestwo przeżywało wtedy niełatwy okres dlatego ojciec święty odpisał w liście królowi: Nie, Mary¬ja was uratuje, to Polski Pani. Jej się poświęćcie. Jej oficjalnie ofiarujcie. Ją Królową ogłoś¬cie, przecież sama tego chciała. Po tej odpowiedzi król Jan Kazimierz zrozumiał, że tylko Matka Boża może pomóc Polsce. 1 kwie-tnia 1656 r. złożył uroczysty ślub, ogłaszając Maryję Królową Polski. Od tego momentu Szwedzi zaczęli ponosić klęski. Tak nasza Królowa uratowała nasz Naród przed potopem szwedzkim. Nie była to Jej jedyna interwencja. W historii Polski można zauważyć ciągłą pomoc  Maryi dla synów polskiej ziemi, np. Cud nad Wisłą.
Maryja w swej łaskawości zechciała zostać Matką i Królową naszego Narodu. Już  ten fakt powinien zastanowić, co takiego przygotowuje Bóg dla tego Narodu skoro samą Królową Nieba i Ziemi posłał do Polski, aby się o nią zatroszczyła jak swoim dzieckiem.
Jezus jest pierwszą przyczyną zbawienia, Maryja drugą. Jest Pośredniczką do Boskiego Pomazańca. Poprzez Maryję przyszedł Syn Człowieczy na świat i dokonał dzieła zbawienia na drzewie krzyża. Wszędzie tam, gdzie pojawia się Maryja, można powiedzieć, przygotowuje Ona drogę swojemu Synowi. Maryja przyszła do Polski i wzięła ją w swoje matczyne ramiona po to, aby dać Jej Jezusa. Przez wieki zasiada na duchowym tronie Polski i przygotowuje serca Polaków do przyjęcia Jej Syna – Jezusa Chrystusa. W XX w. Pan Jezus objawia się S.B. Rozalii Celakównie i mówi jej, że chce być Królem Polski. Na tym właśnie polega istota duchowości Maryjnej: Przez Maryję do Jezusa.
W roku 1956 r., w 300. rocznicę Ślubów Jana Kazimierza we Lwowie, kard. Stefan Wyszyński ślubował Matce Bożej w słowach: Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym. W tym fragmencie wybrzmiewa niesamowita prawda: aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna.
Zatem, aby można było powiedzieć, że Polska jest rzeczywistym królestwem Maryi i Jezusa, należy dokonać w Polsce Intronizacji Pana Jezusa, o którą sam prosił przez Rozalię Celakównę. Akt ten oznacza zwrot Polski do Boga, porzucenie grzechów i podporządkowanie prawa stanowionego pod Prawo Boże. Jest to stanowcze NIE dla wszystkiego, co sprzeciwia się Bożym nakazom. Jest to stanowcze NIE dla wszelkiego bezprawia, zabijania nienarodzonych, dewiacji i wszystkiego, co pochodzi od ojca kłamstwa – Szatana. Tylko przeciwstawiając się jemu, będzie można mówić o tym, że na duchowym tronie naszego Narodu zasiada Król Królów i Pan Panujących.
                                                                                                                                        Anna Kuraś

Komentarzy 9 do “Królowa Polski prowadzi do Jezusa Króla.”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Jestem za.

 2. Uważny Obserwator said

  Czekamy cierpliwie na triumfy Króla Niebieskiego, bo na pewno nadejdą.

 3. Analityk said

  Kochani Polacy Rodacy stójmy twardo przy Dekalogu i naukach Chrystusa a pouczenia tego obecnego biskupa Rzymu puszczajcie bokiem gdyz on miesza zło z dobrem.

  Papież Franciszek – honorowy członek RC Buenos Aires potwierdza to również polska strona Rotary Club. Oznacza to że jest masonem. Według niego każdy będzie zbawiony bez względu w co wierzy.

  https://dzieckonmp.wordpress.com/2016/04/30/manipulacja-radia-watykanskiego/

 4. alfredoni said

  Pozdrowienie/cześć Maryji

  Rozpowszechniane przez o. Paul de Moll

  Bądź pozdrowiona Maryjo, Córko Boga Ojca.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Matko Syna Bożego.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Oblubienico Ducha Świetego.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Świątynio Trójcy Świętej.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Lilio biała olśniewająca Trójce Świętą.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Przepiękna Różo Serca Niebiańskiego.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Dziewico pełna łagodności i pokory /uniżenia , z której Król Nieba zechciał być narodzony I karmiony Jej mlekiem.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Dziewico dziewic.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Królowo Męczenników której dusza była przeszyta bólem.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Pani i Mistrzyni, której została dana cała władza na ziemi I w Niebie.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Królowo mojego serca, moja słodyczy, moje życie i moja cała nadziejo.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Matko przemiła.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Matko godna podziwu/zachwycająca/niezwykła.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Matko pięknej Miłości.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Poczęta bez grzechu.
  Bądź pozdrowiona Maryjo, Pełna Łaski , Pan jest z Tobą, Błogosławionaś Ty między niewiastami, błogosławiony owoc żywota Twojego Jezus.

  Niech będzie błogosławiony Św.Jozef, Twój małżonek.
  Niech będzie błogosławiony Twoj Ojciec, Św.Joahim.
  Niech będzie błogosławiona Twoja Matka, Św. Anna.
  Niech będzie błogosławiony Twój Anioł, Święty Gabriel.
  Niech będzie błogosławiony Ojciec Odwieczny, który Ciebie wybrał.
  Niech będzie błogosławiony Twój Syn który Cię kocha.
  Niech będzie błogosławiony Duch Święty, który Cię poślubił.
  Niech Cię błogosławią wszyscy którzy Cię kochają.
  O! Błogosławiona Dziewico, pobłogosław nam w imie Twego drogiego Syna.

  Ta modlitwa jest taka piekna! Odmawiaj ja co rano. Z Niebios, Święta Dziewica poblogoslawi Ci i uczyni Ci znak Krzyża.

 5. K.C. said

  Do Uważnego Obserwatora-no właśnie czekajmy a Opatrzność za Nas wszystko zrobi?
  Kilka lat temu we Wrocławiu idąc na Mszę Św. 3 Maja pocałowaliśmy klamkę zamkniętego Kościoła przy ul.Jedności Narodowej?. To Święto miało kiedyś o wiele wyższy wymiar a dzisiaj jest uroczystością?Czy to nie Nasi Arcypasterze to zmienili?

 6. Polska się broni przed złem said

  Intronizacja, może się zegną. Kazanie ks.P. Natanka

  https://gloria.tv/article/8ZeC65wkkPV

 7. Tiro said

  „WEZWANIE DO NATYCHMIASTOWEGO DZIAŁANIA!

  LIST DO POLAKÓW! 3 maja 2016 roku

  Szanowni Polacy, Rodacy i Patrioci,

  W przededniu ostatecznej bitwy z naszym wewnętrznym wrogiem i ostatecznych rozstrzygnięć na naszym terenie, piszę ten list pod natchnieniem, aby Was ostrzec i wskazać kierunki działań, które mogą nas jeszcze uratować, jeśli wzięte pod uwagę przez znaczną część społeczeństwa, TU i TERAZ!

  Wchodzimy w KULMINACYJNY MOMENT WALKI. W ciągu następnych kilku miesięcy okaże się nasze BYĆ albo NIE BYĆ, dla nas Polaków, dla naszego fizycznego istnienia, dla naszej kultury, wiary, tożsamości. TO WŁAŚNIE TERAZ DECYDUJĄ SIĘ LOSY NASZYCH PRZYSZŁYCH POKOLEŃ! Naszym głównym celem powinno być: ZMUSZENIE WROGICH NAM SIŁ I NACJI DZIAŁAJĄCYCH NA NASZYM TERENIE DO UZNANIA NASZYCH PRAW! Jeśli nasze prawo, tworzone dla dobra naszego kraju i Polaków, im nie odpowiada, mogą opuścić Polskę, ponieważ są tutaj tylko gośćmi!

  Choć niewielu Polaków zdaje sobie z tego sprawę, jesteśmy jako naród, subtelnie i podstępnie atakowani, manipulowani i wyniszczani zarówno z zewnątrz jak i z wewnątrz kraju. Ataki te z dnia na dzień przybierają na sile, a na tę chwilę TERAZ przypada MOCNE DECYDUJĄCE UDERZENIE i od tego jak na to mocne uderzenie zareagujemy, zależało będzie nasze PRZEŻYCIE i dalsze istnienie lub nieistnienie naszego państwa! Przy BIERNOŚCI większej części społeczeństwa, nawet bardzo mała grupka MANIPULANTÓW, w tym ludzi dzierżących w Polsce zakulisowo władzę, może nas Polaków, zupełnie i niepostrzeżenie zniszczyć……. ZGODNIE Z PRAWEM!
  (…)
  JEŚLI CHCEMY PRZEŻYĆ TO MUSIMY ZABLOKOWAĆ W SPOSÓB POKOJOWY:

  USTAWĘ ANTYTERRORYSTCZNĄ (w roku 2006 dla Palestyńczyków również była przygotowywana tzw. „Palestyńska Ustawa Antyterrorystyczna” wprowadzającą drakońskie przepisy, krytyka dotycząca tej ustawy, była napiętnowana groźbą bezpośrednio przez lobby wspierające wtedy tę właśnie ustawę. Str.69 „Geniusz Żydów na polski rozum” autor: K.Kłopotowski). W Polsce, projekt tej ustawy zakłada, między innymi blokowanie stron internetowych w każdej chwili. Nie zapominajmy też, że w Polsce działa 40 tysięcy oficerów Mossadu, tak twierdzi Doktor Nabil Al Malazi Przewodniczący Klubu Syryjskiego, źródło: YT „Kto gra kartą SYRYJSKĄ? Skąd się biorą uchodźcy? Komu zależy na wojnie?” https://www.youtube.com/watch?v=m7DGjyRHtZg Więcej o tej ustawie: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/27/polska-panstwem-policyjnym-acta-dyktatura-ustawa-antyterrorystyczna-w-przygotowaniu/ A tu link do projektu tej ustawy: https://panoptykon.org/sites/default/files/ustawa_antyterrorystyczna.pdf

  WPROWADZENIE OBCYCH WOJSK NA TEREN POLSKI. Wiemy od wypowiadajacych się na internecie prawdziwych polskich autorytetów, ekspertów i patriotów (Pan Jabłonowski „Reduta Ordona”, Grzegorz Braun, Bogusław Wolniewicz, ksiądz Natanek, Dr Kękuś) że jest to zgubny dla Polski projekt: “Amerykanie chcą walczyć z Rosją w Polsce” https://www.youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw „Polsce grozi wojna. Fałszywa flaga – Saudowie, USA, Rosja, Izrael” https://www.youtube.com/watch?v=rZqBHfUDPKw „Dr Zbigniew Kękuś: szykują Polakom Holocaust jeszcze w tym roku” https://www.youtube.com/watch?v=si9JQaeHcpo “Grzegorz Braun – Nie dla obcych wojsk w Polsce” https://www.youtube.com/watch?v=7Z5nBgaqQE4 “Grzegorz Braun ostrzega przed radami Brytyjczyków” https://www.youtube.com/watch?v=UrJ6R87V9NQ “Pytanie do rządu: gdzie chcecie rozpocząć III wojnę światową?” https://www.youtube.com/watch?v=Z3ZNpDH_K0E “Rząd Polski dąży do konfrontacji z Rosją” https://www.youtube.com/watch?v=aGEA7tk2k-o ze strony: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Do-Rzeczy-Prof-Boguslaw-Wolniewicz-Polacy-tylko-zrec-sie-ze-soba-potrafia,wid,18298612,wiadomosc.html?ticaid=116f18 „Andrzej Duda, którego pan chwali za koncyliacyjny ton, często krytykuje Rosję za łamanie prawa międzynarodowego. – I to jest jego zasadniczy błąd. Podobnie jak popieranie Ukrainy. Polityka wschodnia PiS – nie tylko Kaczyńskiego, lecz także Dudy – jest z gruntu błędna. Jednak może warto popierać Ukrainę jako kordon sanitarny oddzielający nas od Rosji? – A w czym Rosja nam teraz zagraża? To my ją stale prowokujemy, np. tą gadaniną o „wzmacnianiu flanki wschodniej NATO”. Nie powinniśmy jej wzmacniać na wszelki wypadek? – Wojska NATO pierwsze zwieją, gdyby coś się wydarzyło. Amerykanie podwiną wtedy ogon pod siebie, tak jak go podwinęli w Wietnamie czy w Iraku. USA to papierowy tygrys, przewodniczący Mao rozpoznał to już pół wieku temu. Tego nie wiemy, natomiast tak czy inaczej stałe bazy NATO mogłyby wpływać odstraszająco na politykę Putina. – Ale po co? Ciągle pytam i nie słyszę odpowiedzi, jakie posunięcia, niesprowokowane przez nas samych, były ze strony rosyjskiej przeciw nam podejmowane. To Ukraińcy wysuwają wobec nas roszczenia terytorialne.”

  ZMIANY W WIĘZIENNICTWIE (chodzi o zmuszanie więźniów do pracy, to mogą być przygotowania do tworzenia polskich obozów przymusowej pracy dla niepokornych Polaków i patriotów) Więcej i szczegółowo na ten temat tutaj: https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/12/08/polski-wiezien-legalnym-niewolnikiem-ustawa-pisu-w-przygotowaniu/

  Działajmy jak GANDHI: POKOJOWO lecz SKUTECZNIE!

  Jeśli uda nam się zablokować te ustawy i zablokować wjazd obcych wojsk do Polski, to będziemy mogli powiedzieć że częściowo odnieśliśmy zwycięstwo…. ale to będzie dopiero początek zmian!
  Jeśli nam się nie uda, to niestety, wielu z nas czeka emigracja z powodów politycznych, prawdopodobnie przymusowe obozy pracy i więzienia dla niepokornych, albo śmierć na wojnie, którą planują w Polsce obce nam nacje w celu wybicia naszego narodu.” więcej:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/05/03/apel-spiace-agentury-polskie-zbudzcie-sie/

 8. OSTOJA said

 9. piotr said

  dlaczego niebo zapaskudzone smugami chemicznymi?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: