Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prawie jak ludzie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-04

To zdjęcie dokumentuje straszną scenę – Kijów, wrzesień 1941. Babi Jar. Matka na sekundy przed śmiercią tuli do siebie dziecko. Człowiek w mundurze SS, który za chwilę zacznie mordować, nie mówi po niemiecku. To Ukrainiec, pochodzący z zachodniej Ukrainy, a dokładnie z Żytomierza. Służył w dywizji „Galicja”, a w 1943 roku uczestniczył w Einsatzgruppen.

Od kogo pochodzi ta szczegółowa wiedza? A od niego samego. Tę fotografię przejęli partyzanci wraz z dokumentami i nieśmiertelnikiem. Skonfiskowano to, gdy przeszukiwano jego ciało. Ten potworny obraz będzie jednym z najbardziej wymownych świadków ofiar nazizmu w procesie norymberskim. Mocno uderzające jest jednak to, że to zdjęcie znaleziono także w rzeczach osobistych przy zabitym Banderze. Spoczywało sobie pośród kartek i listów, pisanych do rodziny. Przywódca ukraiński pielęgnował tą pamiątkę. Z dumą pokazywał ją dzieciom i wnukom, chwaląc się, jak „dzielnie walczył” o niepodległość Ukrainy…
Niemcy zabijali Żydów, Rosjan, Polaków, Białorusinów i Ukraińców. Tylko robili to z obojętnością, a czasem nawet pewnie z obrzydzeniem (ale nie z litości dla ofiar, ale dlatego, że „brudni ludzie” nie są godni aryjskiej rasy). Ukraińcy zaś mordowali z przyjemnością i dla zabawy z błyskiem w oku. Ani jeden, ani drugi taki „niuans” nie ma uzasadnienia, ale różnica wiele mówi o Ukraińcach. W Polsce pojawiło się trochę dobrych publikacji o masakrze na Wołyniu i o Ruchu Bandery, ale nie trafiają one do szerszego grona czytelników w imię i ze względu na idiotyczną „przyjaźń narodów”.


Wiadomo, że Bandera pisał listy do krewnych, przyjaciół, kolegów żołnierzy. Potwierdzają to ludzie, jego towarzysze, marzący o pięknej przyszłości Ukrainy (bez Żydów i Moskali). Banderowcy potrafili pięknie rozprawiać o swych domach rodzinnych, aby potem zabijać i gwałcić, a zachowaniom tym towarzyszyły te same, prawie szczere emocje. Jeden z banderowców wspomina, jak podpalał stosy leżących trupów, marząc o wolnej Ukrainie, o spokoju, o rodzinnej chacie i o swojej mamie.
Niemcy, choć nie wszyscy zrozumieli co zrobili źle, ale nawet najzagorzalsi naziści podświadomie szukali wymówek. Dla Ukraińców „zło”, jako koncepcja, nie istnieje. Zabicie Żyda, Polaka i Rosjanina będzie zawsze odbierane dobrze. „Złem” będzie zabicie Ukraińca, choć nie zawsze. W brutalnej wojnie banderowcy dobijali swoich współbraci, którzy opóźniali marsze lub nie byli już w stanie walczyć z różnych przyczyn. Stepan Bandera w 1941 roku, zbliżając się do jednego z miast i przygotowując swoich „chłopców do pracy” mówił:

„Tylko Ukraina, jej wola i obraz będą miały największe znaczenia dla nas. Jeśli pytasz mnie, jak wielu Ukraińców trzeba zabić dla dobra Ukrainy, odpowiadam: tyle, ile się da i trzeba zostawić”.

Wszystko to jest bezpośrednio związane z dniem dzisiejszym. Do dziś nie wyjaśniono, kto spalił ludzi w Odessie. Ucichła sprawa katastrofy samolotu pasażerskiego, zestrzelonego na Ługańskiem. Zachodnie media wskazują na Moskwę, ale kto tak naprawdę za to wszystko odpowiada? Rosjanie twierdzą, że bezpośrednio i ideologicznie potomkowie Bandery, Szuchewyczowicza, Konowalca … i innych im podobnych.
Żołnierze niemieccy, którzy widzieli obozy koncentracyjne, a nawet oficerowie SS, pisali o „nieludzkiej nienawiści” w oczach Ukraińców. Dziś znowu, zdaniem Rosjan, widać te oczy, ale u innych młodszych właścicieli. Nienawiść grzeje znacznie lepiej niż rosyjski gaz. I nie jest ciepła, więc można wyjść i rozpocząć atak na sąsiada, a potem ogrzać się w swojej chacie.


Poczyniono wielki błąd i kiedyś możemy zapłacić za to najwyższą cenę. Żydzi w obliczu nazizmu pielęgnują i rozwijają pamięć o złu. Wożą swoje dzieci do muzeów i pokazują im wszystkie obozy koncentracyjne, nie oszczędzając psychiki dziecka, aby do łez i bólu wszystko odcisnęło się w pamięci. We wspieranej przez naszych polityków Ukrainie odradza się zło równie bardzo przerażające – uparci, okrutni i nieludzcy banderowcy!
Ale my wolimy o tym nie mówić, a najlepiej wymazać z pamięci, aby „nie psuć dobrych stosunków”, nie otwierać muzeów i nie stawiać pomników. Nawet jeden film, poświęcony tym wydarzeniom, powstaje w bólach. Po co wierzyć w pamięć starszych, jeszcze żyjących, ludzi…?


Wczoraj minęła kolejna rocznica zbrodni UPA w Wiśniowcu (21 luty 1944).
Źródło: Alexander Petrakov, politoff.ru

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/prawie-ludzie

 

Komentarzy 11 do “Prawie jak ludzie”

 1. majka said

  I to ci Banderowcy sa „sojusznikami” Maciara i Kaczynskiego… Hanba na wieki…

 2. Eliza said

  Ze tez zadna z wiekszych partii w obecnej Polsce nie upomni sie o ofiary ukrainskich nazistow!
  Jest to dla mnie niezrozumiale i oburzajace. Jezeli dodac do tego cos w rodzaju zamykania oczu na poczynania Ukraincow dzisiaj i sciaganie ich tysiacami do Polski, udzielanie milionowych „pozyczek” krajowi, ktory nadal oficjalnie holduje mordercom tysiecy bezbronnych polskich ofiar cywilnych na Kresach i Wolyniu, to nasuwa sie pytanie: Co sie dzieje? Kto i dlaczego forsuje polityke szkodliwa dla przecietnego Polaka?
  Powyzsze zdjecia sa wstrzasajace, to z kobieta trzymajaca blond-dziewczynke w ramionach zmusza do refleksji, nasuwa setki mysli i ogromne wspolczucie dla tych biednych ofiar.

 3. yadina said

  Ad. niektórych zdjęć: w rozmowach w sieci, podaje się źródło, jako stop-klatki współczesnego filmu o tamtych czasach; inscenizacja też budzi emocje, a nam zależy raczej na analizie intelektualnej, nieprawdaż?

 4. Pochodzenie w administracji w Polsce, sprawującej władzę w Polsce,zobowiązuje do lojalności „do Bandery i Wielkiej Ukrainy”.Proszę pokazać mi w mediach ,w administracji w Polsce, Polaka ale nie autochtona czy żyda(sorry hebrejczyka).Dla nich jest tam ojczyzna gdzie jest im ..dobrze.Ta cała maskarada,z patriotyzmem,z flagą,3 maja służy do maksymalnej kontroli nad Polakami,pragnącymi wyzwolenia z okupacji,jaka trwa oficjałnie od 89.Nawet po 45 ,okupanci(taka była decyzja Teheranu)pozwalali na odpowiednią oświatę i służbę zdrowia.To co się dzieje po 89,do dzisiaj jest mutacją perfidnej ,obleśnej gry okupantów,którzy następne pokolenie w Polsce jako administratorzy mają w 4 literach.„Przyjaźń narodów”?Jest iluzją.Liczy się interes narodu,państwa,gospodarki i zyski dla państwa.Walka o przetrwanie polskiego narodu trwa a autochtoni wiedzą o tym dlatego sprowadzają tysiące,napromieniowanych potomków,zboczeńców i morderców do Polski .W Polsce jest bieda,ceny zachodnie a zarobki nawet nie są tak wysokie jak w Chinach.Czy jest szansa na likwidację,na banicję tej bandy gangsterów,którzy nazywają się od lewicy do prawcy,politykami?Tak.Wprowadzić nie tylko bazę danych Polaków do minimum 4 pokoleń ale uczyć się używania broni biologicznej przeciw tym matutantom.Proszę eksperymentować….z chlebem i pleśnią….ale to nie na temat.Ostrzegam,pod tym artykułem i to bez paniki:Holocaust na Polakach w Polsce,trwa.To nie jest fikcja.Przykro mi,że Watykan, księża tak się boją, pomimo, że mają doskonały wywiad i wiedzą o planie likwidacji populacji w Polsce.Auitochtoni chcą wymiany rasowej sorry narodowej w Polsce.

 5. adam ryglowski said

  Ad Yadina.
  Proszę o postawienie się w roli „GŁÓWNEJ BOHATERKI” ze zdjęcia .
  CZY TO WYSTARCZY NA ANALIZĘ „INTELEKTUALNĄ”?

 6. Analityk said

  @Marek Lipski

  Dlatego należy dążyć do usunięcia wszelkich autochtonów, wszelkich członków mniejszości narodowych ze stanowisk decyzyjnych w Polsce, z sądownictwa, z policji i wojska.
  Oni nie mogą mieć prawa kreowania prawa w Polsce ani dostępu do broni.

  Dlatego tak niektórzy walczą o to aby była „demokracja” w Polsce. Polaków usuwa sie z Polski i wyrzuca z pracy, a sprowadza żydów i ukraińców – najbardziej dwa sadystyczne narody, które nienawidzą Polaków. To oni „demokratycznie” będą decydować jakie prawa będą w Polsce i kto będzie rządził. Zdradzieckie partie POPiS i PSL tego dopilnowują.

  To widać po czynach lub zaniechaniach.

 7. Analityk said

  PS. Jak nasprowadzanych wrogów Narodu Polskiego bedzie już wielu to te „demokratyczne” partie powiedzą, że demokratycznie bedzie aby na stanowiskach w Polsce zasiadali wszyscy w liczbie proporcjonalnej do liczby członków narodów zamieszkałych w Polsce.
  Tylko wówczas My Polscy możemy byc już w mniejszości. 😦

 8. Pafnucy said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/eurowizja-2016-przemysl-i-chelm-jako-czesc-ukrainy-video-foto
  Jakoś cicho było o tym wydarzeniu. Znowu milczymy żeby nie urazić wrażliwości naszych „braci” i nie zepsuć „pojednania” ???

 9. yadina said

  Ad. Adam Ryglowski (5) — mimo wszystko, Pan Bóg oprócz wolnej woli, dał też rozum… z obu należy korzystać; „image” może wywoływać emocje i taki jest zamiar nadawcy; kategoria empatii jest przydatna rownież w propagandzie — to na temat komentarza nr 5 ————— mi jednak chodziło w moim komentarzu, że zdarzyło się, iż podobny temat zilustrowano „nie autentycznym” materiałem wizualnym… więc światełko ostrzegawcze w mózgu zamigało; zauważyli to inni czytelnicy tamtego materiału i znaleźli źródła wytworzenia owych inscenizacji; pojawiło się pytanie, czemu „przemilczano” nieautentyczność obrazków ———— i tu odpowiedź, nie wiem czy słuszna, że może jednak chodzi o wywołanie emocji… …………… swoją drogą, inne wypowiedzi na tej stronie optują za „chłodnym okiem”, tym bardziej, że chodzi o NAS

 10. marino said

  Ja,moja rodzina,przyjaciele i znajomi spędziliśmy długi majowy weekend miło i przy rozmowach o Polsce i Polakach oraz polityce.
  Prawie wszyscy doszli do wniosku,że żaden PiS nie jest w stanie nic zrobić bo nie chce czy nie może…?
  Doszliśmy do wniosku,że za tych rządów takie grupy etniczne jak Żydzi i Ukraińcy będą na cenzurowanym i będą nietykalni a społeczeństwo może zapomnieć o uroczystych obchodach zbrodni wołyńskich…

 11. ulka said

  Nie dawajmy gościnności nawet młodzieży z Ukrainy w ŚDM w lipcu 2016.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: