Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ten osobnik, z wykształceniem wyższym udowadnia, że nie może być Polakiem!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-04

Petru myślał, że Konstytucja 3 Maja obowiązuje i chciał jej bronić przed zmianami. Kolejna wtopa lidera .N - niezalezna.pl

 

Petru myślał, że Konstytucja 3 Maja obowiązuje i chciał jej bronić przed zmianami. Kolejna wtopa lidera .Nowoczesna✡pl

 

„Nasza Konstytucja ma już 225 lat. Druga na świecie, pierwsza w Europie. Trzyma się świetnie, choć PiS uparł się, by właśnie teraz przeszła przymusowy lifting. Wierzę, że mimo przejściowych „niedogodności” będzie nas chronić przez kolejne stulecia. A ewentualne zmiany będą dokonywane za zgodą Obywateli, a nie według chwilowych potrzeb rządu” – miał napisać na swoim profilu na Facebooku Ryszard Petru. Internauci nie mogli uwierzyć, że takie mądrości wyszły spod palców jednego z liderów opozycji. Petru szybko zmienił wpis. I dodał w komentarzu: „Przykro mi czytać Państwa hejty. W tym szczególnym dniu powinniśmy się cieszyć, że jesteśmy Polakami”.

W internecie nic nie ginie. Oryginalny wpis Petru szybko zrobił furorę na Facebooku.

Ileś lat temu niepotrzebnie poluzowali w podstawówkach… Ludzie o takim poziomie wiedzy po prostu dostawali dwóję z historii i powtarzali klasę, a jak poszło jeszcze gorzej, to kończyli w Ochotniczym Hufcu Pracy. Tak by pewnie było z Ryśkiem, gdyby nie ta szalona poprawność, żeby każdemu dać szansę. Nasza ścieżka edukacyjna nie przewidziała, że takie podejście spłodzi 30 lat później polityczne zombiaki, które swoją ignorancją i niewiedzą będą zarażać kolejne pokolenia

– skomentował jeden z internautów.

Ryszard Petru szybko zorientował się, że coś jest nie tak z jego wpisem. I wprowadził poprawki (w sumie osiem). Najnowsza wersja zdecydowanie różni się od oryginału.

Lider Nowoczesnej wdał się też w dyskusję z internautami.

Do hejterów i krytyków: nasza pierwsza konstytucja z 1791 r ma już 225 lat. Jej rocznicę dziś świętujemy. To dla mnie oczywiste.
Tak samo jak to, że obowiązuje nas konstytucja z 1997 roku. Ponieważ część internautów ma wątpliwości odnośnie interpretacji moich słów, pozwoliłem sobie edytować post i doprecyzować. Pozdrawiam i cieszmy się dzisiejszym świętem.

– napisał.

Oj ludzie, ludzie… Jeśli nie napisałem jasno, poprawiłem. Czy naprawdę nie można cieszyć się narodowym świętem? Koniecznie trzeba innych gromić? Dlatego jesteśmy dzisiaj tutaj gdzie jesteśmy. Nie przeszkadzają mi te wpisy. Przywykłem. Zróbcie coś dobrego dla kraju. Ja próbuję…

– dodał Petru.

niezalezna.pl

Tytuł:  WK/podpis

Komentarzy 18 do “Ten osobnik, z wykształceniem wyższym udowadnia, że nie może być Polakiem!”

 1. takatam said

  Powoli to nie „Janusz” a „Rysiek” zaczyna być synonimem obciachu :))). Z góry przepraszam wszystkich myślących panów o tych imionach 🙂

 2. W ocenie Adama Doboszyńskiego,przemówienie (prosto z mostu 1939 r) to masońskie święto.
  K.M.Morawski przed napisaniem książki ŹRÓDŁO ROZBIORU POLSKI przetłumaczył PAŃSTWO W OKOWACH MASONERII A.G.Michel’a.

 3. Maryla Danuta said

  Petru nie uczył się historii Polski. On zachował swój rozum do przyswojenia dobrych nauk swojego GURU czyli Balcerowicza – na temat : „jak oskubać Polskę i Polaków”, a następnie jak udawać przed „nierozgarniętymi” Polakami, że troszczy się o „ten kraj”. Ma też inne „osiągnięcia” współpracę z alimenciarzem i konfederacją obrony donosicieli. udających że walczą razem z nowoczesną , PO, a nawet prezesem TK. i byłymi prezydentami – o „demokrację” – w oparciu o konstytucję sprzed 225 lat !! Po prostu człowiek wszechstronnie „uzdolniony”. No i ciężko pracuje w sejmie razem ze swoją bandą – nad zakłócaniem obrad i zgłaszaniem wniosków .- o przerwę. Gratuluję wyborcom Ryśka i tych nowoczesnych tak samo wykształconych jak on.

 4. pascalalter said

  Reblogged this on Pascalalter’s Weblog and commented:
  HOT!
  TRUDNO W TO UWIERZYĆ – z drugiej strony jednak
  – teraz na pewno NIC tutaj mnie nie zadziwi.

 5. nana said

  U Ryśka „radosne” święto uchwalenia Konstytucji 3 Maja – dla Polaków powinno być przestrogą przed tym, co działo się w 1791 roku. Ówczesna „totalna opozycja”, w imię rzekomo utraconych „praw i wolności”, bez problemu zorganizowała histeryczne (nie: historyczne!) tournee po stolicach sąsiednich państw – tak jak obecnie robią to Rysiek, Szrek, KIjowski i pozostała zgraja nie pokazywana przez media – aby tam błagać o interwencję i siłowe obalenie nowego porządku. Później … póżniej były rozbiory i utrata niepodległości na 123 lata. Tak więc to „świętowanie” rocznicy dla dzisiejszych targowiczan ma swój sens i swoje znaczenie. Pamiętajmy o tym, bo to zakamańcy na niespotykaną skalę.
  Ps. jeszcze do niedawna na ludzi tak niewykształconych, tak nieoczytanych jak R.Petru mówiło sie po prostu „ćwok”. Bo to jest ćwok. Bez dwóch zdań.

 6. wers said

  Trzeba koniecznie przyjrzeć się jego dyplonom.

 7. Małgorzata said

  ad. 6 😉

 8. Izaurus said

  Czy rumuński Kleks może być Polakiem? Moja ś.p. ciocia Elżbieta opowiadała o pewnym incydencie. Oto mieszkała w Warszawie, w okresie międzywojnia, w typowej na tamte czasy kamienicy, gdzie były wejścia dla gości „od przodu” i „od tyłu”,k inną klatką schodową dla kuchni i posłańców. Pewnego dnia pod oknami (wejście bramą i wewnątrz kamienicy podwórze) rozległ się głos: „Nozyucki, noze, ostrzynie”. Był to Żyd z kamieniem na kole i nożnym napędem takiej niewielkiej maszynki. Z okna kuchennego zawołano na niego, bo akurat było wiele do ostrzenia. Siadł w kuchni zabrał się do roboty i potoczyła się rozmowa i to między innymi o tym dlaczego żyd nie przechrzci się. Na to Żyd, nic nie mówiąc, zdjął z siebie marynarkę przenicował ją na odwrotną stronę, podszewka na zewnątrz,, i zapytał:” Paniusiu, a to jest marynarka”. Rozmówczynie potwierdziły, że to jest tez marynarka , .A on na to: „Widzi paniusia, to tak jest z ochrzczonym Żydem”. Czy Wildstein już się przenicował? . .

 9. Smutne lecz prawdziwe said

  W orwellowskiej Polsce niedouczone lecz sprzedajne przygłupy ( Wałęsa, Kwaśniewski, Komorowski, Petru….) wystawiane są nam na liderów a polskojęzyczni prokuratorzy ukrywający sprawców zbrodni nagradzani są wysokimi emeryturami…

  Gigantyczne emerytury wojskowych prokuratorów, którzy nadzorowali śledztwo w/s katastrofy smoleńskiej
  Na emeryturę przeszedł w wieku 56 lat, by co miesiąc otrzymywać po 18 000 złotych świadczenia. O kim mowa? – O Krzysztofie Parulskim – prokuratorze wojskowym, który nadzorował śledztwo w/s katastrofy smoleńskiej. W kilka miesięcy po 10.04.2010 r. Bronisław Komorowski awansował go ze stopnia pułkownika na stopień generała brygady. Jeszcze większe świadczenie pobiera płk Zenon Serdyński, który nadzorował śledztwo smoleńskie od 2012 do kwietnia 2015 roku. Co miesiąc otrzymuje 19 700 zł.

 10. stary obserwator said

  Wszystko to jest jedna wielka mistyfikacja dla „ciemnego ludu”. Ciemny lud to kupi jak powiedzial Kurski.Takie są moje wnioski i spostrzeżenia jeszcze od czasów Gomułki. Miałem okazję obserwować życie tych, którzy robili karierę, bo żyłem w dużym mieście i wiele podróżowałem a także przebywałem blisko władzy wysokiego szczebla.

  Bez wątpienia od 1991 r jest realizowana w Polsce zasada dobrego i złego policjanta.

  Kiedyś pisali o naszej sytuacji zaniepokojeni naszymi losami „bracia” z ZSRR. Przygotowywali się do przyjścia nam z pomocą …
  Teraz mamy nowych zaniepokojonych, bo nie zdążyli do końca wszystko zabrać choć lasy jakims cudem jeszcze zostały. Całą resztę zabrali bez wypowiadania wojny nowoczesnym sposobem. Minister Sienkiewicz kiedy sobie popił to się rozkleił i powiedział prawdę .
  Faktycznie to przez „ewolucję” bez wojny stalismy się kolonią . Wszystko będzie wyprzedane, bo OFE obcy kapitał musi mieć dochód – wiek emerytalny 67 lat, a przy tym wyścigu szczurów dotrwa do emerytury 15% Polaków.
  Dziwne jak są przemilczane dwa sprzeczne wyroki w tej samej sprawie dotyczace rewaloryzacji emerytur.
  Kiedy zgłoszono waloryzację procentową jako niesprawiedliwą TK uznał to za zgodne z konstytucją a kiedy rzad Tuska przeprowadził rewaloryzację kwotową i została zaskarżona – TK uznał ją jako zgodną z konstytucją .
  Wg sondaży Komorowski z olbrzymią przewagą wygrywał w I turze a realnie ???
  Starsi i madrzejsi nadal myślą, że wszyscy Polacy to skonczone tumany i można im wszystko wcisnąć jak np.wyzwolenie obozu Auschwitz przez Ukraińców
  W każdym przypadku polskojęzyczne media znajdą celebrytów do plucia. Mnie tam PiS lata ale widać, że najsłuszniejsza partia i polskojęzyczne media nie mogą strawić utraty władzy – to mnie bawi tak jak kiedyś bawiło jak ci co chcieli bronić socjalizmu jak niepodległości, potem występowali w mediach przeobrazeni w obroncow demokracji.
  Dziwne jak łatwo wytłumaczono zabranie mebli, sprzetu gospodarczego i cennych obrazow przez prezydenta Komorowskiego – przecież nie ma w ustawi, że się zabiera tylko, że nowy prezydent ma obowiązek wyposażyć w określonych kwotach itd.itp.
  Powtórka z nagonki jak 10 lat temu kiedy rządził PiS. Teraz nagonka jak by to on był u władzy 2 lata . Znowu media będą robić bohaterów z przestępców .
  Osiem lat temu polskojęzyczne media wspierały i lobbowaly byle tylko nie głosować na Kaczorów i to im się doskonale udało. Nawet to, że PiS byl winny za wypadki na drogach i zachorowania na raka.
  NORMALNE – SPRZEDAJĄC WODĘ SĄSIADOWI CZY BĘDĘ ZAINTERESOWANY ABY ON WYKOPAŁ WŁASNĄ STUDNIĘ???

  Kiedy rządził PiS to PO miała rząd cieni ale jak wyszli z cienia to szuflady ustaw stracili z powodu prześwietlenia.
  Autorytet – celebryta – taki mamy teraz wzorzec . Ale skoro Polska istnieje tylko teoretycznie ????!!!!
  Niesiołowski ostrzegał przed PO ale kiedy go przyjęto w jej szeregi to stał się zaciekłym szczekaczem PO.
  W swoim życiu zetknąłem się z takimi co dzieci chcieli zapisywać do najsłuszniejszej partii a potem pierwsi z opłatkiem przyszli na wigilię i energicznie zakładali związki zawodowe Solidarność .
  Niesiołowski o PO w 2001:
  „Uważam, że PO to twór sztuczny i pełen hipokryzji. Oni nie mają właściwie żadnego programu. Nie wyrażają w żadnej trudnej sprawie zdania. Nie występują pod własnym szyldem, bo to ich zwalnia z potrzeby zajmowania stanowiska w trudnych sprawach. To jest oczywiście gra na bardzo krótką metę. Udają, że nie są partią, a nią są. Udają, że wprowadzają nową jakość, że są tam nowi ludzie. (…) O PiS nie chcę mówić. Tam są moi przyjaciele. (…) Samego PiS nie chcę oceniać, jest tam dużo wspaniałych ludzi….”

  Stefan Niesiołowski – w wywiadzie „Naśladujmy Litwę”, Życie 01.08.2001

  Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją. (…) W istocie jest takim świecącym pudełkiem. Mamy do czynienia z elegancko opakowaną recydywą tymińszczyzny lub nowym wydaniem Polskiej Partii Przyjaciół Piwa, której kilku liderów znakomicie się odnalazło w PO.
  Stefan Niesiołowski – „Świecące pudełko”, Gazeta Wyborcza

  Dobry wierzący nie obnosi się tym, że wierzy. Obnoszenie się ma na celu przyciągniecie lemingów. Tusk po 18 latach malzenstwa wziął pokazowy ślub kościelny. Adamowicz aby zaprzeczyć spekulacjom tez wziął ślub. Bolek przypiął Matkę Boską aby być bardziej wiarygodnym itd.itd.
  Jedna wielka mistyfikacja. A lemingi łykają….
  W 1981 r jeden starszy gość powiedział mi – jak Solidarność zalegalizują to wszystko sie zmieni, bo starsi i mądrzejsi myślą 60 lat do przodu i nie po to zainwestował kasę w naszą opozycję aby stracić. I Polak został papieżem też nie bez powodu. W tamtym czasie myslałem, że ten starszy gość mówi głupoty a teraz na stare lata widzę, że miał rację.

 11. Joe said

  Maryla Danuta #3…Dziekujcie durnemu RYSKOWI ze tak naiwnie sie odslonil…i POkazal to z taka dokladnoscia…. kopiowana sytuacja jaka miala miejsce 225 lat temu….Durny Bolek i durny Rysiek to dary Opatrznosci…Swiadomosc w Narodzie sama sie budzi..

 12. BOLEK said

  oj durniu durniu iz za miche lury Polske sprzedaje

 13. adam ryglowski said

  Petru pewno nie czytał mojego (małego żuczka ) wpisu, że od 1923 r. , średnio co 10 lat KONSTYTUCJA była PRZERABIANA na „lepszą”.

  Co mamy , to każdy koń to widzi
  🙂 🙂
  😦

 14. jok said

  A konstytucja Nihil Novi AD 1505, to pies? 🙂
  „Zakazywała ona królowi wydawania ustaw bez uzyskania zgody szlachty, reprezentowanej przez Senat i izbę poselską; król mógł wydawać samodzielne edykty tylko w sprawach miast królewskich, Żydów, lenn, chłopów w królewszczyznach i w sprawach górniczych.”

  Obawiam się, że skoro królem Polski – wg konstytucji 1791 – powinien być ktoś z dynastii Wettynów (mówiąc kolokwialnie: z dawnego DDR), a w sprawie Ż – czyli np: przywilejów/wszelkich „rekompensat” dla Ż, może decydować samodzielnie, to strach pomyśleć co może wymyślić taki późny August któryś tam.:))))

 15. No , ale ten Petrescu to był „doradcą” Balcerowicza, Więc kto jest bardziej uczony , Uczony czy doradca

 16. A ja pamiętam Krzysia Parulskiego jak mieszkał w Zakopanem w Willi” Margot /koło Ronda jak droga na Bystre/ z Tatusiem Ryszardem / Mistrz Olimpijski chyba we florecie / I Mamusią I ja tez tam mieszkałem i rano się szło na kolejkę z miejscówką zdobytą w przedsprzedaży w D. Turysty ,a na drugi zjazd załatwiał nam miejscówkę pan kolejarz z kolejki za drobną opłatą

 17. Aby lepiej zrozumieć kolejną UTOPIE z wiarą w WOLNY RYNEK można dostosować słownik Bertranda Russella dla komunizmu :
  Jahwe = Materializm dialektyczny = Chaos i Nicość
  Mesjasz = Marx = Ewolucyjna droga marksizmu
  Naród wybrany = Proletariat = Świat finansjery
  Kościół = Partia komunistyczna = Banki i Giełda
  Powtórne przyjście (Mesjasza) = Rewolucja = Radykalizacja negacji (wczesnych myśli mesjasza Karola Marksa.
  Piekło = Kara na kapitalistów = Kara na „gojów”
  Tysiąclecie = Rzeczpospolita komunistyczna – Rzeczpospolita globalizmu.

 18. Joe said

  Tylko slepi nie widza tego ze bolszewicki system socjo-komuszy byl tylko zydowskim inkubatorem do dzialan 21-szego wieku…
  Zwierzecego seksu,zlodziejstwa finansowego i morderstw POlitycznych….klamliwej propagandy i wypaczania 10-przykazan.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: