Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Fundacja Promocji Kultury: Piotr Gliński Was okłamuje – bezczelnie w oczy!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-05

 

Trudno o większy zawód wobec osoby z Rządu Beaty Szydło – jak ma to miejsce w wypadku wicepremiera, a jednocześnie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Piotra Glińskiego.
Pod nienaganną prezencją kryje się PROSTAK, który nie ma ŻADNEJ wiedzy z dziedziny kultury, ale pozuje na snoba wydarzeń kulturalnych.
W związku z ostatnią wypowiedzią Glińskiego – w sprawie Teatru Krystyny Jandy – pozwolę sobie na kilka gorzkich uwag.

Zakładałem, że po objęciu władzy przez PiS – przejmą oni większość środków publicznych – dla swojego zaplecza politycznego.
To „prawo wilka” nie robił na mnie większego wrażenia, więc byłem na nie przygotowany i całkowicie pogodzonym.
Tymczasem pod szyldem „dobrej zmiany” Piotr Gliński WSPIERA wszystkie – te patologie, które infekowały przestrzeń publiczną przez wszystkie lata rządów PO.
W wywiadzie dla „Gazety Polskiej Codziennie” Piotr Gliński powiedział między innymi:

„(…) założeniem nowego rządu było też docenianie tych, którzy w czasie ostatnich lat nie mieli żadnych szans na wsparcie z budżetu państwa.

(…) od początku, jeszcze przed wyborami, zapowiadaliśmy korektę polityki kulturalnej. Jednym z założeń tych zmian jest to, że doceniamy teraz także środowiska, które nie były zauważane przez ostatnie 8 lat i były traktowane – mówiąc delikatnie – bardzo niesprawiedliwie, co odbijało się na statusie materialnym wielu twórców, a także stanowiło wielką szkodę dla polskiej kultury.”

W związku z tą wypowiedzią pozwolę sobie przypomnieć Państwu, że wysławieni z prowokacją pod szyldem „Golgota Picnik” – organizatorzy Malta Festival otrzymali od Glińskiego swój coroczny haracz.
Ale przejdę na krakowskie podwórko.
Przez kilka lat publikowałem oskarżenia pod adresem decydentów ze świata kultury – pod wspólnym tytułem „Jaką kulturę promuje Jacek Majchrowski – Prezydent Krakowa”
Rzecz w tym, że Majchrowski był tylko w połowie finansistą różnorakich patologii, bo drugą część dokładało platformowe Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Organizatorzy patologii zawartych w kilku poniższych artykułach OTRZYMALI od Piotra Glińskiego wsparcie finansowe – jak to było w latach ubiegłych.

http://zaprasza.net/a.php?article_id=31925

http://zaprasza.net/a.php?article_id=31969

http://zaprasza.net/a.php?article_id=31984

http://zaprasza.net/a.php?article_id=31990

Mieliśmy do czynienia z promocją – pod szyldem kultury – wszelkich form zboczeń, a także zakazanej przez Prawo promocji stalinizmu.
Z drugiej strony – prowadzona przeze mnie Fundacja Promocji Kultury otrzymała – tradycyjnie zerową punktację za zgłoszone projekty.
No cóż – nie obrażaliśmy nigdy Narodu Polskiego, nie promowaliśmy pedofilii, homoseksualizmu, nie gloryfikowaliśmy komunizmu – więc wedle Piotra Glińskiego – nie zasługujemy na ŻADNE wsparcie finansowe.
Gliński nie zdaje sobie sprawy, że zadeklarowaliśmy bardzo duże obciążenie finansowe z naszej strony i jego odmowa wsparcia zwolniła nas z ogromnego obciążenia.
Ale – po raz kolejny zaistniał fakt medialny i zdarzenie kulturowe dowodzące, że pod rządami Beaty Szydło dalej o finansowaniu kultury decyduje HOŁOTA.

Pozwolę sobie przypomnieć moje wnioski sprzed kilkudziesięciu lat, które już nieraz publikowałem.
Z powodu rozwoju fotografii i wszelkich technik kopiowania – w XX wieku znaleziono dla „artysty” rolę „politruka”, którego zadaniem jest manipulowanie umysłami ludzkimi.
Robili to „politrucy” bolszewiccy, faszystowscy i hitlerowscy.
W powojennej Polsce mieliśmy swój haniebny okres „socrealizmu”.
Był on jednak niczym – wobec politycznej agresji rzekomych „artystów” – jaka ma miejsce w Trzeciej RP.
Ta strategia nie powstała w Polsce, ale została do Nas wyeksportowana – w ramach NWO.

Złożony w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Projekt „Czym jest piękno – czym jest sztuka”, miał wyjaśnić to, czego nie rozumie Piotr Gliński, ani ŻADEN z „ekspertów” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spodziewałem się jego odrzucenia i dlatego chciałem za jego pośrednictwem sprawdzić: czy neostalinowska dzicz dalej zarządza Polską Kulturą?

I otrzymałem odpowiedź potwierdzającą.
Ani jeden z realizatorów projektu „Czym jest piękno – czym jest sztuka”, nie miał otrzymać za swoją pracę – nawet grosza.
Pieniądze potrzebne są na przejazdy, opłatę praw autorskich i udostępnień zabytków do dokumentacji.
Projekt zamknięty był w kwocie 500 tysięcy – z czego wnosiliśmy o 200 tysięcy z MKiDN.
Ale Piotr Gliński uznał Nasz projekt za „bezwartościowy” i podpisał się pod oceną swoich ekspertów, którzy dali mu 0,6 do 0,8 punktów na 90 możliwych.

W tym samym czasie aktywistka lewackich patologii – Magdalena Środa otrzymała od drugiego wicepremiera Jarosława Gowina – ponad milion złotych na „badanie” zatytułowane: „Kategorie obcości, inności i wykluczenia. Perspektywy filozofii i sztuki współczesnej”.
Jest rzeczą oczywistą, że przedmiotem tych „badań” będzie dalsze deprecjonowanie polskiej tradycji kulturowej.
Ale ja zwrócę Państwa uwagę na inny aspekt tego wydarzenia.
W okresie PRL-u kadra Służby Bezpieczeństwa wywodziła sie z bezproduktywnych absolwentów szkół wyższych. Najczęściej absolwentów socjologii.

Jest rzeczą charakterystyczną, że większość beneficjentów środków publicznych – wywodzi się z tych właśnie kierunków nauczania.
Socjologiem jest Magdalena Środa, ale jest nim również Piotr Gliński.
Dlatego nie może dziwić, że polscy artyści są represjonowani także przez Rząd Beaty Szydło.
Jaki może być cel takich działań?
Jest oczywistym: otumanić po raz kolejny Polaków i nie dopuścić prawdziwie patriotycznych sił do władzy.

Jeszcze niejedną patologię doświadczymy pod szyldem „dobrej zmiany”.
Nie dajcie się Państwo omotać wypowiedziom Glińskiego w sprawie Teatru Krystyny Jandy.
Janda jest mierną aktorką, ale nie propagowała tych wszystkich zboczeń – jakie były udziałem najważniejszych beneficjentów środków publicznych – pod Rządami Piotra Glińskiego.

Artysta i teoretyk kultury
Artur Łoboda
Fundacja Promocji Kultury
www.fundacja.zaprasza.eu

5 maj 2016

Artur Łoboda

Komentarzy 16 do “Fundacja Promocji Kultury: Piotr Gliński Was okłamuje – bezczelnie w oczy!”

 1. taktowidze said

  Panie Loboda: w gwarze wiejskiej loboda to zwykly chwast. Nie na darmo tez Pan sie tak nazywa i zmiana nazwiska nic tu nie zmieni. Sloma z butow bedzie wystawac i wies z Pana nie wyjdzie. Ciekawe czy Pan nosi frak ale z pewnoscia nie lezy on dobrze. Trzeba na to pokolen.

 2. Julka said

  Podobno to komisje oceniały i punktowały, a ministry tylko od zaklepywania były. Tak czy owak ministry powinni już wcześniej przyjrzeć się, komu za posiedzenia w onych komisjach płacą chyba, że preferują nade wszystko pluralizm, łącznie z wrogim kulturze polskiej. Może podesłać te „kulturalne linki” z wystaw pornograficznych finansowanych ze środków publicznych przez Majchrowskiego do Glińskiego i samej Beaty? Niewykluczone, że bidny minister nie ma pojęcia na co przeznaczane są pieniądze. A jak ma pojęcie, to gorzej dla niego, bo wcześniej czy póżniej prawda wyjdzie na jaw.

 3. Artur Łoboda said

  Do „Taktowidze”
  Nie podobno i nie w gwarze ludowej, ale w klasyfikacji naukowej łoboda to chwast. Taki sam chwast – jak wszystkie zboża, bez których trudno sobie wyobrazić cywilizację.
  A w czasach głodu – właśnie łobodę spożywano w zastępstwie.
  O moje korzenie proszę się nie martwić – na pewno są polskie.
  Zaś frak proszę zaproponować prostakom, którzy zamiast kultury osobistej lansują „wysoką kulturę”.
  Trudno jednak wymagać od człowieka, który nie ma odwagi podpisać się pod taką wypowiedzią.

  Powtarzam po raz kolejny.
  Daliśmy się oszukać PiSowi przedwyborczymi obietnicami.
  Niczego nie naprawią, ale zablokują naprawdę patriotyczne siły Narodu.

  Do Glińskiego – na początku jego rządów, wystosowałem kilka pism – w których wyjaśniałem stan patologii w MKiDN.
  Dlatego NIC nie tłumaczy Glińskiego – z jego patologicznej polityki.

 4. Uważny Obserwator said

  Taktowidzi widzi jak potrafi i gdyby nie był gburem należałoby się pochylić nad jego ograniczoną percepcją.

 5. Janko said

  Dyskusja o niczym; komu w ogole potrzebne tzw. ministerstwo kultury oprocz tych co rozkradaja grosz publiczny!!! Jedynie rynek (publicznosc) i prywatny mecenat sa wstanie obiektywnie, czyli z wlasnych, prywatnych srodkow decydowac o tym co dobre a co gowniane w sztuce. No wiec Pania Jande i je podobnych pieszczochow wladzochny roznej masci takiej probie nalezalo by poddac, chocby dla jej wlasnego dobra! Liczyc na Pis (soc_nacjonal partie) ze to zrobi jest szczytem naiwnosci!!!!

 6. alfredoni said

  Co za bzdury ! – Pan Gliński chce po równo rozdzielić dofinansowanie a nie tylko wybranym tandetnym teatrom.
  Kto tego nie widzi jest głupi albo z KOD.

 7. eva said

  Panie Loboda/Lebioda – kodziarzom wstep powinien byc tu wzbroniony!

 8. Izaurus said

  Panie, jak to Panu, łoboda,. laboda, olaboda. No, wszystko jedno. Pytanie ma do Pana: Sienkiewicz, Matejko, Żeromski, Kraszewski, Słowacki, Mickiewicz, Wańkowicz,,Łysiak bl.i dotowani w z budżetu państwa? Dotacji wymagają, mało wymagają, oni żądają, bo ich wypocin nikt nie potrzebuje.wszystkie te jastruny, szymborskie, brzechwy etc etc I tym si,e różni twórca o wypocinowca udajacego, że coś „tworzy” , a jest tylko wykonawca zamówień cenzury lub poprawności politycznej nie przymierzając jak osobiście własnie Pan Szanowny.

 9. wa cóś said

  Nie wierzę własnym oczom. Nawet polubiłem ten portal, aż tu wylazła sama „kóltóra”: wg której, Pan Gliński „prostak”, inni – Hołota, albo „neostalinowska dzicz.” A waszeci to kto? łobrońca biedoty czy rozpusty? Przeżyłem sporo lat żeby popisy chamstwa i nienawiść czytać pod tak zaszczytną nazwy stroną. Zaskoczyliście czytelników Wirtualna Polonio. Powiem krotko: jeśli nie potraficie na siebie zarabiać to do łopaty, albo do chłopa do gnoju. Praca fizyczna bardzo dobrze robi na kształtowanie kultury, nawet osobistej. Zaś tu do odbiorców „kóltóro” lebioda proszę chamstwa i nienawiści nie szerzyć.

 10. Joe said

  KODzich synow gonic jak psow…a jak sie OPiera to lewy prosty na droge tz.dyszel… jak to zwykl nazywac sp.F.Sztam.

 11. Cezar said

  A wszystko to przez brak cenzury. Środowiska tzw, artystyczne pozostawione bez cenzury totalnie cipieją. Aby się wybić i na chleb powszedni zarobić prześcigają się w szokowaniu publiki , a o to coraz trudniej. Po za tym, cenzura wpływa pozytywnie na poziom artystycznym , kiedy nie możesz czegoś przekazać wprost musisz to zrobić w inny inteligentny, a dowcipny sposób. Dlatego kultura za komuny stała na wyższym poziomie. Proponuję powołanie Ministerstwa Dobrego Smaku , odpowiedzialnego za dobór wszelkich dzieł tzw, artystycznych.
  Niestety mój faworyt na ministra Pan Jeremi Przybora już odszedł od nas, trudno będzie o kogoś podobnego.

 12. Kim said

  Za ostro.

 13. K.C. said

  Można się w tej długiej wypowiedzi doszukać osobistych urazów lub zawodu.Nie mniej promowanie przez „dobrą zmianę”tandeciarzy i lewaków wszelkiej maści zdarzyło się nie raz. Niejaka Środa i wspomniani w artykule opluwacze są tego klinicznym przykładem.Premiera Glińskiego wygwizdano już podczas wystąpień.Uczynili to dotychczasowi wielbiciele „Bredzisława”mówiąc w skrócie. Tym bardziej dziwi to nadskakiwanie wszelkiej maści „tfurcom” ze sprzedajnej poprzedniej „elyty”

 14. czosnkowy niedźwiedź said

  A w czasach głodu – właśnie łobodę spożywano w zastępstwie

  LEBIODĘ! Bardzo smaczna roślinka, gotuje się jak szpinak i smakuje jak szpinak z bobem. Z jajkiem i pieprzem, nie tylko w czasach głodu.

  (przepraszam że nie na temat)

 15. Mariusz said

  Dotacje dla górników, hutników, drogowców, stoczniowców, połowników, rolników, leśników, urzędników, polityków, posłów i miliony innych osłów w tym armia spasionych trepów gotowa do dania drapaka na wypadek wojny. Wszyscy wyciagaja swje perfidne łapy po pieniadze!
  Potencjalni niewolnicy i kandydaci do utrzymywania wszystkich tych pasożytów słusznie emigruja milionami byle gdzie, oby poza ten nieludzki padoł gwarantowanego upadku i kolejnej dziejowej klęski!

 16. Pol said

  Tak Tak panie Gerwazy .Tak Tak panie Protazy !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: