Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Banderowskie święto w Polsce. Przemyśl-Pikulice 2010-2015. (wideo)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-07

Oto na co pozwalają sobie Ukraińcy-banderowcy w Polsce, jeżeli im się nie przeszkadza. Następne takie święto jest planowane na 26. czerwca 2016 r. Fragmenty użyte w filmie pochodzą z lat 2010-2015. Czy wyrażamy zgodę na kolejny pochód Ukraińców przez Przemyśl i gloryfikację UPA w pobliskich Pikulicach? 

Komentarzy 13 do “Banderowskie święto w Polsce. Przemyśl-Pikulice 2010-2015. (wideo)”

 1. hikikomori said

  Czy ktoś widział, aby w Izraelu hitlerowcy ze swastykami i odpowiednimi transparentami maszerowali po ulicach Telavivu? A w Przemyślu, w Polsce, podobna rzecz ma miejsce. Kto wydał zezwolenie?

 2. Ryvan said

  Tak się dzieje ponieważ rządzą nami intelektualne karły przemieszane z agentami obcych nacji. Jeżeli zezwolenie na ten teatr się powtόrzy, to będziemy mieli kolejny niezbity dowόd , kto w Belwederze.. I niech nie liczą na jakiekolwiek poparcie społeczne w antyKODowych działaniach.

 3. Pol said

  K…a co sie Dzieje kto tam zadzi ?Ukraincy Polacy czy ta pofajdana bruksela (KAPUSTA)?.

 4. K.C. said

  Tak rządzi nami Prezydent, który przede wszystkim będzie walczył z”Polskim szowinizmem”? jak oświadczył na spotkaniach z tzw.”mniejszościami narodowymi”w tym ukraińskiej.Niedaleko pada jabłko od jabłoni- pamiętamy jak św.pamięci Lech Kaczyński przepraszał Juszczenkę tego gloryfikatora „bandery” za rzekome zbrodnie AK. Tego się nauczył Pan Duda.Realizuje wraz z obecnym Rządem tę obłędną politykę rzekomego pojednania opartą na zakłamaniu. Co mówił Marszałek Piłsudski takim różnej maści naiwnym(czy tylko) domorosłym politykom , cytuję-„wam kury szczać prowadzać Panowie a nie politykę robić!!!. W zupełnie innej rzeczywistości politycznej Marszałkowi nie udała się ta polityka a co dopiero mówić o tych jakże nieudolnie śmiesznych naśladowcach. Agentury „rezunów ukraińskich ” jest w Polsce bardzo dużo na różnych stanowiskach-od sejmu przez urzędy, nadleśnictwa np.na Mazurach itd. Typowym agentem jest niejaki Kowal na szczęście mniej widoczny teraz w tv. Zobaczcie jak agentura ukraińska działa w tv w tym w „prawicowej”rzekomo tv republice.Obecny rząd w pełni świadomie idąc na obcej smyczy realizuje tutaj ciągłość „polityki” platformerskiej !!!

 5. K.C. said

  Jeszcze a pro o tv po tzw.”dobrej zmianie”- słusznie mówi G.Braun nazywając tv publiczną „reżymową”. Wczoraj w tvp 3 po 20.00 występował zaproszony na dyskusję prof.Wolniewicz. Gdy tylko rozpoczął nawiedzeni prowadzący w tym także wymachujący łapkami redaktor (nieuczesany,nie znam nazwiska bo po co zaśmiecać sobie głowę ) i lewacka redaktorka zaczęli mu przerywać. Prof.Wolniewicz zdążył stwierdzić , ze zagrożeniem dla Europy (a może jewropy) jest wszelkiej maści lewactwo i obca „cywilizacja” zalewająca obecnie Europę Rozsierdziło to widać wspomnianą wyżej redaktorkę-lewaczkę bo zaczęła przerywając Profesorowi dopytywać się o jaką to „cywilizację”chodzi.Nie wiem naiwna ta redaktorka czy głupia a może zaprogramowana przez „Miłosiernego Franciszka”?
  Na szczęście Pan Profesor stanął na wysokości zadania i stwierdził:przepraszam państwa ale myślałem , że trafiłem do tv polskiej a tu tymczasem widzę , że jest jakiś hayde park skrzyżowany z kabaretem i podziękował za zaproszenie wychodząc.
  Niestety nikt z chamskich redaktorów nie nie odprowadził Pana Profesora idącego o lasce pomiędzy widzami i ławkami. Kultura redaktorów przekroczyła wyżyny chamstwa.
  Trwa indoktrynacja zarówno z lewej gadzinowej strony tv jak i koncesjowanej prawicy czy to w publicznej tv czy tv republice. Dodam jeszcze taki kwiatek wczorajszego dnia z tvp 3-niejaki zwany redaktorem Klarenbach stwierdził w dyskusji z red.Gmyzem , że hasło „precz z islamem” jest szczytem głupoty lub nawet nie wiedział jak to nazwać? A Gmyz ten „nieustraszony ” redaktor śledczy pokornie coś tam i poprawnie bąkał.
  Rozmawiali o prawicowej demonstracji w „warszawce”.
  Tak więc uważajmy bo prowadzą nas na rzeź tym razem ze znieczuleniem w przeciwieństwie do platformersów przed tzw.”dobrą zmianą”.

 6. przemyślak said

  Przemyśl już jest niestety ukraiński . Przejęli UM , służby ,lecznictwo , szkolnictwo i biznes .Polacy zastraszeni udają ,że nic się nie dzieje .

 7. Ot.to said

  Choma daje milion na cmentarz ludobójców z UPA.

  Rzeczą nadzwyczaj skandaliczną jest, że w RP toleruje się zachowania antypolskie i to urzędników państwowych (…)

  Otóż w t.zw. „Lokalnym Programie Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2010-2015” osobnik ów na stronie 164 dokumentu pod pozycją 23 zamieścił: plan inwestycyjny na kwotę 900 000 zł, Adaptacja, ochrona i konserwacja obiektu – Ukraiński Cmentarz Wojskowy w Przemyślu.

  Jak się okazuje pod tym bezpiecznie brzmiącym stwierdzeniem kryje się bezczelne matactwo. Na cmentarzu bowiem, przede wszystkim są pochowani kilka lat temu członkowie UPA, którzy zginęli atakując ludność cywilną i Wojsko Polskie w styczniu 1946 r. w Birczy. Społeczeństwo gminy Bircza nie zgodziło się aby mordercy mieli upamiętnienie na terenie ich gminy. W bardzo sprytny sposób Choma wyrwał z kieszeni polskiego podatnika prawie milion zł na uhonorowanie ludobójców z UPA. Warto tu wspomnieć, iż cmentarze żołnierzy polskich, którzy zginęli za Ojczyznę są od lat nieremontowane.

  https://marucha.wordpress.com/2012/01/25/choma-daje-milion-na-cmentarz-ludobojcow-z-upa/

  Przemyśl buduje cmentarz dla UPA !!!

  W lutym br. Prezydent Robert Choma przedstawił „Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Przemyśla na lata 2010 -2015”. Na 164 stronie wspomnianego dokumentu widnieje pod pozycją 23. plan inwestycyjny na kwotę 900 000 zł Adaptacja, ochrona i konserwacja obiektu – Ukraiński Cmentarz Wojskowy w Przemyślu. Dla postronnego czytelnika jest to zwykły cmentarz wojenny, dla wtajemniczonych wiadomo, iż na tym cmentarzu leżą zmarli na gruźlicę żołnierze ukraińscy z 1920 r., a przede wszystkim pochowani kilka lat temu członkowie UPA, którzy zginęli atakując ludność cywilną i Wojsko Polskie w styczniu 1946 r. w Birczy. Społeczeństwo gminy Bircza nie zgodziło się aby mordercy mieli upamiętnienie na terenie ich gminy. Teraz władze Przemyśla za pieniądze niedoszłych ofiar budują nekropolię mordercom! Druga sprawa, to co ma być wykonane aż za 900 000 zł? Odpowiedz znajdziemy w dokumencie: „Oczyszczenie z otaczających zakrzaczeń na działce nr 973, stworzenie zaplecza sanitarnego, doprowadzenie wody oraz energii elektrycznej”.

  Warto tu wspomnieć, iż cmentarze żołnierzy polskich, którzy zginęli za Ojczyznę są od lat nieremontowane.

  Na tym nie koniec! Kolejną inwestycją jest (pozycja nr 20 na str. 164) Renowacja i adaptacja zabytkowego budynku przy ul. T. Kościuszki 5 – z przeznaczeniem na cele kulturalne na kwotę 3 000 000 zł. Oczywiście chodzi o remont budynku, który niedawno otrzymał Związek Ukraińców w Polsce na własną działalność. Warto przypomnieć, iż państwo polskie przekazało obiekt znajdujący się na przemyskim Rynku warty kilka milionów złotych, a teraz jeszcze społeczeństwo Przemyśla będzie płaciło za jego remont. Sprawa Domu Polskiego we Lwowie nie istnieje!

  Inną inwestycją jest remont budynku w którym się mieści siedziba grekokatolickiego arcybiskupa w Przemyślu na kwotę 7 850 000 zł. Oczywiście nikt się nie pyta gdzie mieszka arcybiskup rzymskokatolicki we Lwowie oraz co z kościołem św. Marii Magdaleny oraz kilkudziesięcioma kościołami i obiektami, które są prawną własnością kościoła na zachodniej Ukrainie!

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=przemysl-buduje

  Ówczesny wicewojewoda w Rzeszowie, woj. podkarpackiego, pochodzący z Przemyśla Marek Kuchciński, wtedy jeszcze protegowany Unii Wolności, (obecnie PIS) , znany ze swych sympatii banderowsko-upowskich. w wykazał szczególną aktywność w załatwianiu pochówku w 2000 r na cmentarzu wojennym strzelców siczowych w Przemyślu/Pikulicach dla ludobójców z UPA zabitych podczas napadu na Birczę – informacja za czasopismo historyczno-publicystyczne „NA RUBIEŻY” nr 52/2001

  http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=kuchcinski

 8. przemyślak said

  Prezydent rozdał ukraińcom kilka budynków w centrum Przemyśla .które nie były nigdy ich poza Naridnym Dimem . Jak w Przemyślu głośno powiesz co myślisz o banderowocach to jesteś skończony nie dostaniesz roboty nawet na kasie czy w magazynie .

 9. przemyślak said

  Njazabawniejszy było jak maszerowało parę dziadków w mundurach OUN UPA . Przemarsz ich ochraniała przemyska policja , straż miejska i antyterroryści z Rzeszowa a najśmieszniejsze ,że Polakom to wszystko zwisało , że przez ich miasto podąża banderowski pochód.Natomiast przedstawiciel związku ukr. w Polsce zapowiedzieli, że będą tępić każdy akt antybanderowski , będą dokładnie śledzić wpisy antybanderowskie w internecie i podawć do prokuratury,

 10. Eliza said

  Moi kochani, to straszne, co sie dzieje, dzieki za wasze info, bo nigdy w zyciu bym nie przypuszczala, ze takie cos jest mozliwe.
  Moja wiedza o zbrodniach Ukraincow na Polakach pochodzi od kobiety-swiadka naocznego tamtych wydarzen. Bylam dzieckiem, kiedy mi o tym wszystkim opowiadala, dlatego czuje sie w jakis sposob odpowiedzialna za ta wiedze i za upowszechnianie jej jak i za szacunek i pamiec ofiar pomordowanych przez upainskie bestie nacjonalistyczne. Widzac te materialy filmowe trudno mi uwierzyc, ze odbywa sie to w Polsce, a nie na Ukrainie i ze jest przyzwolenie wladz polskich na takie praktyki. Bardzo niedobrze jest, ze wiedza o mordach UPA na Polakach nie jest rozpowszechniana i wielu chyba o niej nic nie wie, to jest moim zdaniem skandal i swiadczy o braku zainteresowania politykow do tej pory rzadzacych dobrem Polski oraz jej racja stanu. Przeciez ci Ukraincy w materiale filmowym nawet sie nie kryja z sympatiami dla UPA! Przeciez to jest plucie w twarz ofiarom zbrodni tych „bohatyrow od widel”. Mam nadzieje, ze film „Wolyn” cos zmieni na lepsze, oby.

 11. Bartold said

  www[.]ivrozbiorpolski.pl/index.php?page=kuchcinski
  „Gdy był wicewojewodą podkarpackim, postawiono najwięcej pomników dla UPA. On nie realizuje polityki dla Polski, a realizuje tajną Uchwałę OUN w Polsce z 22 czerwca 1990 r. w której zawarte są zadania: rozbić służby wywiadu i kontrwywiadu w Polsce, osłabić naszą armię, wciskać się do redakcji, telewizji i gdzie się tylko da, by realizować uchwałę OUN. Jak się podejmie uchwałę, że Urząd Bezpieczeństwa czy Służba Bezpieczeństwa były w Polsce zbrodnicze, to wyjdzie tak, że bandyci z UPA będą bohaterami, bo ich UB i Wojsko Polskie /komunistyczne/ zwalczało. Zastanówcie się panowie posłowie – Polacy, do czego zmierzacie i czyją politykę uprawiacie w Polsce? Zobaczycie co w 2007 r. nacjonaliści z OUN i UPA zrobią na Podkarpaciu. Będą stawiać pomniki dla UPA, takie jak w Pawłokomie i wyjdzie to tak, że to Polacy mordowali Ukraińców, a nie odwrotnie. To są właśnie zalecenia OUN do działalności w Polsce i Ukraińscy nacjonaliści typu Marka Kuchcińskiego realizują tą politykę. Róbcie tak dalej, to was potem przeklną wasze własne dzieci!”

  https://marucha.wordpress.com/2013/06/27/frgmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjonalistow-oun-podjetej-22-czerwca-1990-r/

  www[.]natemat.pl/90119,posel-pis-marek-kuchcinski-to-sympatyk-upa-byly-posel-i-ks-isakowicz-oskarzaja-wspolpracownika-prezesa-kaczynskiego
  www[.]natemat.pl/84553,ksiadz-isakowicz-zaleski-13-grudnia-nie-bedzie-maszerowal-z-jaroslawem-kaczynskim-w-kijowie-stanal-przy-boku-banderowca-i-faszys

 12. Jorko said

 13. Władek said

  Przemyśl Pikulice

  Dokonano patriotycznej rekonstrukcji tablic na grobach zbrodniarzy z UPA [+FOTO]

  Tablice głoszące: „Tu spoczywają żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii polegli w walce za wolną Ukrainę podczas ataku na garnizon Wojska Polskiego w Birczy, w dniu 7 stycznia 1946 roku” (imiona i nazwiska, pseudonimy oraz daty i miejsca urodzenia) oraz „Tu spoczywają żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii straceni 22 maja 1947 roku w Lisznej na podstawie wyroku polskiego Sądu Wojskowego w Sanoku” (imiona i nazwiska, pseudonimy oraz daty i miejsca urodzenia).

  Tablice te nie oddawały rzeczywistości.
  Z tego powodu zostały „poprawione” przez polskich patriotów. Umieścili on odpowiadający prawdzie historycznie napis: „W tym miejscu zostały pogrzebane szczątki banderowskich bandytów bestialskich katów oprawców niewinnych polskich kobiet i dzieci”. Tablicę uzupełnia kotwica Polski Walczącej.

  czytaj w: http://www.kresy.pl/wydarzenia,ukraina?zobacz/dokonano-patriotycznej-rekonstrukcji-tablic-na-grobach-zbrodniarzy-z-upa-foto

  Króluj nam Chryste!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: