Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Niemcy chcą, by Tusk nadal był szefem Rady Europejskiej. A PiS? Odpowiedź jest szokująca.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-09

Niemcy chcą, by Tusk nadal był szefem Rady Europejskiej. A PiS? Odpowiedź jest szokująca
 

Według ustaleń dziennika „Rzeczpospolita” Donald Tusk cieszy się ogromnym poparciem Angeli Merkel, która chce, by były polski premier pozostał na stanowisku na kolejną dwuipółroczną kadencję. Tusk musiałby jednak uzyskać poparcie wszystkich rządów państw Unii – również gabinetu Beaty Szydło.

Jesteśmy zadowoleni z dotychczasowego bilansu działania Donalda Tuska. W momencie gdy Unia przechodzi poważny kryzys, nie należy zmieniać sprawdzonych przywódców. To oznaczałoby otwarcie bardzo trudnych negocjacji personalnych – tymi słowami miało podsumować temat przedłużenia kadencji Tuska „poważne źródło rządowe” „Rzeczpospolitej” w Berlinie.

Sprawa losu Tuska zostanie podjęta dopiero na początku przyszłego roku. Poza tym Angela Merkel wstrzymuje się z deklaracją, czekając na decyzję Warszawy. Do tej pory nie było bowiem pewności, czy rząd PiS poprze byłego premiera – niechęć Jarosława Kaczyńskiego do byłego premiera jest oczywista i niemal legendarna.

W poniedziałkowej „Rzeczpospolitej” opublikowano jednak artykuł Ryszarda Czarneckiego, wpływowego europarlamentarzysty Prawa i Sprawiedliwości. Jego wypowiedź może szokować sympatyków partii Jarosława Kaczyńskiego – Czarnecki twierdzi bowiem, że PiS kandydaturę Tuska poprze. „PO, atakując polityka PiS kandydującego do Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, złamała niepisaną zasadę obowiązującą w polskiej polityce: głosujemy na swoich. Ale Jarosław Kaczyński nie poświęci zasad dla rewanżu” – czytamy w tekście europosła. „Jeśli Tusk nie zostanie ponownie szefem Rady Europejskiej, to nie na skutek akcji rządu Prawa i Sprawiedliwości, lecz braku poparcia innych państw. Nasze będzie miał: w przeciwieństwie do jego macierzystej partii nasz lider nie złamie zasady mówiącej, że Polak głosuje na Polaka” – kończy swój artykuł Ryszard Czarnecki.

„Rzeczpospolita” zapytała o losy Donalda Tuska również członków rządów innych państw – według źródeł dziennika zarówno Francuzi, jak i Hiszpanie poprą pomysł ponownej kadencji dla byłego premiera Polski. Z dużych krajów UE tylko jeden – Włochy – różni się w ocenie Tuska. Włosi zarzucają mu bowiem nieumiejętność stworzenia unijnej solidarności w kontekście kryzysu migracyjnego.

Jeśli kadencja Tuska zostanie przedłużona o kolejne dwa i pół roku, Tusk zakończy drugą kadencję w Brukseli w grudniu 2019 r. „W sam raz, by ubiegać się o prezydenturę w Polsce wiosną 2020 r.” – zauważa „Rzeczpospolita”.

 

Źródło: rp.pl

kra

Read more: http://www.pch24.pl/niemcy-chca–by-tusk-nadal-byl-szefem-rady-europejskiej–a-pis–odpowiedz-jest-szokujaca,43108,i.html#ixzz489PmVNJ7

Komentarzy 20 do “Niemcy chcą, by Tusk nadal był szefem Rady Europejskiej. A PiS? Odpowiedź jest szokująca.”

 1. august252 said

  I jeszcze ktoś ma wątpliwości co do intencji pisiorów,ta niby opozycja to tylko uwiarygadnianie następnych łajdaków.Za abonament już się wzięli więc kto żyw do opłat,500+ muszą znaleźć,a gdzie,w naszych kieszeniach i taka jest różnica między kapitalizmem a socjalizmem.Żydom trzeba oddać 65 miliardów dolarów co pani premier odda w podskokach a i prezes dozwoli!

 2. OZ said

  karuzela –

 3. Pan Wacek said

  kanalie PIS !

 4. gwidon said

  Co lepsze, Tusk za granicą szkodzący Polsce, czy Tusk na miejscu rozwalający Polskę ? To be in Poland, or not to be.This is the question ?

 5. OSTOJA said

  Im gorzej w PE tym lepiej w RP. 🙂

 6. Alina said

  Niezła polityczna pułapka, kiedy z różnych względów trzeba poprzeć zdrajcę, bo ma etykietkę „polski”. Nie zazdroszczę PiS-owi. Na szczęście do końca roku jest ho ho czasu.
  Różne mogą się dziać cuda do tego czasu, ot chociażby Tusk może stracić poparcie Angeli, bo jej czas się skończy wcześniej. A bez poparcia Angeli żaden kandydat nie ma szans, więc i PiS nie będzie musiał popierać Tuska.
  Może się też stać tak, jak to kiedyś przewidział pan Komorowski, że Tusk „GDZIEŚ POLECI” i nie wróci jak L. Kaczyński 10.04.2010. Ileż to roboty.
  No chyba, że pan Tusk już nie lata. Tak też być może. Ale przecież porusza się samochodem. I od takich katastrof są specjaliści.
  Może być też tak, że szykowany zamach stanu może się udać zdrajcom z PO-KOD-u. Wówczas wszystko czego nie chcieliśmy wróci, bo to ich NORMA.

 7. Ojan said

  PO=PiS, ta sama zydowska ferajna.

 8. o matko said

  To jest cyrk,ale można było się tego spodziewać

 9. Lubomir said

  Niemcom zależy na kontroli Polski. Każdy zainstalowany Niemiec jest w stanie blokować wypłatę 850 mld dolarów, należnych Polsce za zniszczenia dokonane przez Hitlera i jego ludobójców. Fałszywa Merkel robi dobą minę – do swojej szatańskiej gry.

 10. Guła said

  O Januszka Lewandowskiego też sze proszyli?
  A nam nie pozostaje nic innego jak zacząć drukować na konto CBE te $850 mld w euro. To sze nazywa liberalna ekonomia.

 11. andy said

  @Alina Donald nie musi lecieć- może jak Geremek…

 12. solkraken said

  ależ przecież donek to prusak… nie Polak ;)))

 13. pugnus said

  G.Braun nazywa taka postawe klientyzmem natomiast nie bedzie w tym zadnej przesady, jezeli nazwie sie to bez ogrodek zwyklym kundlizmem!Narod dal PiSowi potezna bron w postaci wiekszosci parlamentrnej ,a gdyby PiS dobrze sie zakrecil ,to mogloby sie okazac,ze byla to nawet wiekszosc konstytucyjna i zamiast korzystac w pelni z tej broni, to PiS umizguje sie do zaprzancow i zdrajcow ,ktorzy wielokrotnie dawali dowody swojej pogardy w stosunku do wszystkiego co polskie!Wczesniej dowodem na taka postawe sa bulwersujce subsydia dla Srody czy innych lewackich szambonurkow!
  Zdaje sie ,ze wyglada to na zapewnienie sobie bezpiecznej przestrzeni do ewentualnego odwrotu ,bo niestety zamiast ludzi z charakterem ministerstwa obsiadly chmyzy bez poczucia honoru i zwyklej cywilnej odwagi!

 14. alfredoni said

  Jeśli PiS poprze Tuska to straci u mnie szacunek i głos – Mało tego tu nie chodzi tylko o mój głos ale i całej mojej rodziny.
  To nie jest już jeden głos…

 15. Kontra said

  Ten PiS ma jednak nie po kolei w glowie, jezeli chce przedluzac kadencje Tuska.
  Przeciez on nie reprezentuje tam interesow polskich tylko niemieckie.
  Dlaczego nie zaproponowac kandydatury Polaka?

 16. Rob said

  Nie chrzańcie, że Tusk w Brukseli będzie mniej szkodzić Polsce. Jest dokładnie odwrotnie; zajmując tak ważną pozycję będzie dużo silniejszy i miał większe możliwości wpłtwania na losy Polski.
  Zobaczcie jaką pozycję obecnie ma były prezydent Komorowski, jest NIKIM.
  Tę całą ferajnę należy rozliczyć a nie wynagradzać i to jak najszybciej bo czasu zabraknie.
  Czekamy na rozpoczęcie procesu morderców księdza Popiełuszki. Dlaczego zwlekacie? Aż utracicie władzę?
  Ja wiem, cała ta DOBRA ZMIANA jest tylko dobra dla tych zmieniających się przy korycie.
  Zasada założycielska III RP; my nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych.
  Jedno wielkie oszustwo!!!

 17. Pod ochroną Tuska said

  Gadowski o niszczeniu dokumentów ws. Smoleńska

 18. Julka said

  re:17 Ano właśnie. Czy PiS-owi zależy na wyjaśnieniu przyczyn i okoliczności katastrofy smoleńskiej, czy na immunitecie Donka?

 19. Tiro said

  Tusek powinien być wezwany do Polski i pod sąd!!! A na kolejną kadencję do pierdla!!!

 20. adam ryglowski said

  Nie tylko „Rzeczpospolita” , ale i ja też zauważam –
  BĘDZIE – kosmiczna głupota polactwa będzie na następne stulecia przykładem , jak z NARODU można zrobić stado baranów ( w drodze do rzeżni )

  Od pół roku pytam :
  Po co nam T K ?
  Po co nam 460 , jak starczy setka ?
  Po co nam setka , jak 12 zrobi to samo ( a może lepiej) ??

  😦
  I co ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: