Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polska tę wojnę przegrała. Straciliśmy nie tylko połowę przedwojennego terytorium państwowego, ale przede wszystkim niepodległość

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-09

Zakończenie II wojny światowej ogłoszono Międzynarodowym Dniem Zwycięstwa. Także polski Sejm uznał tą rocznicę za święto zwycięstwa. Otóż zakończenie II wojny światowej było zwycięstwem Związku Sowieckiego, USA, Wlk. Brytanii, czy Francji. Natomiast Polska tą wojnę przegrała.

fot: Wikimedia Commons/Domena publ
fot: Wikimedia Commons/Domena publ.

Straciliśmy nie tylko połowę przedwojennego terytorium państwowego, ale przede wszystkim utraciliśmy niepodległość, a nasz naród został zniewolony przez bolszewicki totalitaryzm. Tę datę, jako rocznicę zwycięstwa mogą obchodzić patrioci sowieccy, amerykańscy, francuscy, czy angielscy. Natomiast nie mogą jej czcić patrioci polscy. Ci którzy ja w Polsce fetują, po prostu nie są polskimi patriotami.

Dlatego od 2010 roku, Prawica Rzeczpospolitej, każdego 9 maja składa kwiaty na symbolicznym grobie Delegata Rządu na Kraj Jana Stanisława Jankowskiego zamęczonego w sowieckim więzieniu.9 maja, godzinie 12, podobnie jak w latach poprzednich, także delegacja Prawicy Rzeczpospolitej złoży kwiaty na jego grobie symbolu ofiar wszystkich Polaków zamęczonych po „wyzwoleniu”.

Komentarzy 29 do “Polska tę wojnę przegrała. Straciliśmy nie tylko połowę przedwojennego terytorium państwowego, ale przede wszystkim niepodległość”

 1. majka said

  Sytuacja sie powtarza. Maciorewicz z kumplami szczuje na Rosje, a w razie draki zerwie sie do Izraela 🙂 A przysle delegata „nie-rzadu” dla pocieszenia frajerów.

 2. max said

  Ano Polska straciła w IV Rozbiorze 1939 r. 48% % terytorium na korzyść III Rzeszy i 52% na korzyść ZSRR i Rosja sowiecka po Poczdamie zachowała całą zdobycz na Polszy, w rekompensacie przyznając ludności ca.170 tys.km2 Ziem rdzennie niemieckich na 50 lat, które zaczęła bolszewicka propaganda nazywać Ziemiami Odzyskanymi, a ci Niemcy którzy mieli jakaś własność- nieruchomość zostali i zaczęli sie z konieczności polonizować.

 3. Eustachy said

  ad 1. Maciarewicz to Izzak Singer. Żydo-chazar a nie Polak. Pozmieniało bydło nazwiska.

 4. Jerzy Tatol said

  Polska tę wojnę przegrała? Tytuł „poprawny politycznie”! Polska ULEGŁA ale z honorem! Uległa spiskowi czterech mocarstw! Bo czy w tym spisku nie uczestniczyły Anglia i Francja nie wykonując swoich zobowiązań. Gdyby je wykonały nie było by chyba mowy o II-ej W. Ś lecz tylko o incydentach polsko – niemieckich i innym podziale Europy. „Sanacja” Polski jest nadal zagrożeniem dla tych mocarstw i dlatego podtrzymują „stan wojenny” w naszym kraju. Ludzie! Wyzwólcie się z kompleksów!

 5. Pytania said

  Polska w 1938 miała 388 tys km2, po wojnie mila 312 tys km2. Więc jakim cudem straciła polowe? Sprawa zmiany granic jest znacznie bardziej skomplikowana niż jakieś kilometry kwadratowe. Na wschodzie oprócz dużych miast Polacy stanowili nieliczna mniejszość ale i to nie jest takie pewne bo przed 1939 rokiem narodowość określana była bardziej religią niż świadomością. Dane z tzw repatriacji wskazują ze tylko 44% zapisanych na wyjazd zdecydowała się na wyjazd. Na ziemiach zachodnich przed 1939 rokiem Polacy stanowili nikle kilka procent. A po 1945 roku w wyniku ucieczki Niemców (jakby to nie nazwać) Polacy stanowią 99% ludności. Dzis najważniejsze pytanie to kto jest gwarantem naszych zachodnich granic?

 6. cimekniewierny said

  Mam pewnego dobrego znajomego,jest on bylym pracownikiem urzedu panstwowego z czasow PRL.Moj znajomy jest osoba bardzo dobra i uczciwa(ow urzad nie nalezal do kategorii silowych),nigdy nikogo nie skrzywdzil ani jak mi sie wydaje nawet nie obrazil.Bedac wychowanym w czasach PRL i zajmujac stanowisko inspektora w tamtych czasach,wspomina je z nostalgia,czemu sie nie dziwie, zwlaszcza ze teraz musi zyc za 1200 PLN emerytury.Ow pan jest doglebnie przekonany ze tzw.komuna byla dobra i ja patrzac na obecna wladze przyznaje mu racje.Jest jednak jeden aspekt w ktorym sie nie zgadzamy.Otorz pan”inspektor”jest szczerze przekonany ze w roku 1945 Armia Czerwona Polske „wyzwolila”.Od czego,pytam.Takie przekonanie o rzekomym wyzwoleniu jest wlasciwe ogromnej rzeszy Polakow roznego wieku i ze sie tak wyraze „stanu”.
  Problemem wielkim Polski jest takie czeste wyzwalanie nas przez przeroznych „dobrodziejow”,ale wiekszym chyba jeszcze jest przekonanie zbyt wielu Polakow o prawdziwosci takich”mitow” jak ten o wyzwoleniu czy innnych np. o odzyskaniu wolnosci w 1989,o rzadzacej nami „demokracji”,o szczerej checi demokratycznej Europy by nam pomoc poprzez przyjecie nas do wspanialej Unii Europejskiej,czy wreszcie o cudownej przajazni z naszym najwiekszym sojusznikiem -USA.
  Ludzie,a przynajmniej ci pismienni,blagam was ,obudzcie sie nim bedzie za pozno’o ile juz nie jest,obudzcie sie i pogoncie na cztery wiatry wszystkich naszych „dobrodziejow”zanim przyjdzie nam skonac od tych „dobrodziejstw” nadmiaru!

 7. pugnus said

  Co ciekawe Zachod obchodzi 5 maja dzien zakonczenia IIWS ,bo w tym dniu gen. Jodl w imieniu OKW podpisal w Reims kapitulacje Wehmachtu (Niem. Sily Zbrojne) .na wszystkich frontach IIWS.Byl przy tym obecny rowniez sowiecki general, wiec nie wiadomo dlaczego Stalin zazadal powtorki podpisania kapitulacji przez Keitla!

 8. adam ryglowski said

  Pytania dla P . „Pytania”
  Nr 1 – Po co Niemcom (znikoma ilość ) ZIEMIE WYZYSKANE z tłumami autochtonów – gadającymi po Polsku ( bardzo MĄDREŃKIMI ) ??? Socjal -Niemiecki , płace- to samo , emerytury ( o la Boga ) – tyż niebotyczne !!! – tylko POMARZYĆ !!!

  Gwarantem naszych zachodnich granic jest kosmiczna głupota Polaków (z dużej litery tylko dlatego , że 10 – 20 % ludzi z tych terenów jest i chce być Polakami , i ten Bur. … naprawić.
  P . Pugnus .
  Fakty – BERLIN ZDOBYLI ROSJANIE (!) , a przy nich POLACY .
  „Naszym sojusznikom ” tak się spieszyło , że od zachodu dotarli do Łaby , chociaż wtedy na cito ! – Niemcy się im poddawali .
  Do Berlina Rosjanie zaprosili „gości” . (Jak wiemy – z gośćmi jest różnie ). Więc „goście” zorganizowali sobie w Berlinie podpisanie aktu kapitulacji Niemiec .(8 maja 1945 ).
  Dowództwo Sowietów uznało , że tamte DRUKI bez Rosjan są NIEWAŻNE – I ponownie prawd. Keitel podpisywał Akt kapitulacji 9 maja 1945 .
  A może nauczycielka historii nas szachrowała ?

 9. przemol said

  Jesli by byli nadal „sojusznicy” Niemcy – kazdy Polak mial by wytatuowany numer, zyl w obozie przecietnie 25 lat (do smieci z wycienczenia), a skóra matki byla by na nocnej lampce KaPo, tluszcz w mydle. Pewnie tak lepiej dla chazarskich redaktorków wPolityce, w koncu to ich banksterzy finansowali Hitlera, a zawerucha wojenna daia im ( jak pisze prof. zyd Finelstein) „przedsiebiorstwo Holokaust” (do przeczytania w internecie).

 10. tadzik said

  tadzik, paszoł wont na wyborczą, chazarska szmato! Admin

 11. Jerzy Tatol said

  Polska tę wojnę wygrała moralnie. Chyba znane są wam „przecieki” z badań historyków wojskowych, że Hitler po objęciu wladzy w 1933 roku planował uderzyć na Polskę w 1941 roku. Przyspieszył ten termin na 1940 kiedy w Polsce nastała „sanacja” i dynamiczny rozwój gospodarczy. Ale jeszcze bardziej przyśpieszył agresję kiedy jego stratedzy zameldowali mu wiosną 1939, iż jesli na Polskę nie uderzy jesienią to w 1940 Polski już nie ugryzie! Chyba o tym nie wiecie! To dlatego Hitlerowi był potrzebny Pakt Ribbentrop – Mołotow!

 12. adam ryglowski said

  Panie Jerzy T .- TĄ WOJNĘ MORALNIE WYGRALI !!! NASI PRA- I DZIADKOWIE .
  (dziś to wszystko skrzeczy – bo … egoizm , złodziejstwo , skórw….stwo etc. – i piekło już jest po przeprowadzce ).
  Na tyle znam historię przemysłu II Rzeczpospolitej – że Gościu masz 100 % racji . (Szkoda , że tak póżno „zszedł” (podobno nadal obowiązuje ustawa o „obrazie naczelnika” 🙂 🙂 )
  COP , Kielce , Skarżysko , OZET -Południe (Stalowa Wola), a przy okazji huta – specjalizująca się w produkcji RUR (w kolaboracji z BOFORSEM 🙂 , Mielec , Dębica etc.etc. … TO powstawało z miesiąca na miesięc , po 1936 r.

  ILE JEST NIE PROSZONYCH ”GOŚCI” NA WAWELU ???

 13. adrian said

  wPolityce to „przepisywacze historii”, wdlug nieudanego „scenariusza ukrainskiego” za $$$$$ Sorosa i USraela. ________ Chcieli by w Polsce 1945 zostawic faszystów niemieckich i banderowców, nie budowac stoczni, polskiego przemyslu, nie likwidowac analfabetyzmu, nie elektryfikowac wsi itp. Rozwal Polski zreszta sie udal po 1989 roku. Przemysl rozkradziny (wiadomo przez kogo) zaorany, dlugi Polski praktycznie na zawsze (wiadomo u kogo), Polska montownia „zachodu” i wyludniajacym sie krajem. Problem stanowi Ros. Federacja – silna, BEZ DLUGÒW, i na nieszczescie chazarskie slowianska. Polska sprowadzona do roli kundla, do szczekania na SMSy z USraela. Jak mówil Sikorski vel Appelbaum: Polska robi laske za friko Jankesom.

 14. adam ryglowski said

  Oj tam , oj tam Panie Adrian.
  „Laskę robią wybrańcy „.
  Reszta ma tak w kakałko , że aż para uszami wychodzi .

  (przepraszam panie , a gówn … do nauki , a nie podglądać, co gupie dziadki wypisują )

 15. Maryla Danuta said

  Polska została „wykolegowana” przez „koalicjantów”. Niemcy – nawet za zniszczenia dostali wojenne odszkodowania, chociaż to oni napadali, a przed wojną zawarli układ z Rosją o napaści na Polskę z obu stron. Niemcy utworzyli na polskiej ziemi Generalną Gubernię, wprowadzili terror, zaczęli zakładać obozy koncentracyjne, tworzyli getta. jedynie w Polsce obowiązywało zarządzenie o karze śmierci dla wielu ludzi / paleniu całych wsi, mordowaniu mieszkańców kamienic – za ukrywanie Żyda/ Zrównano z ziemią Warszawę. Napastnicy nie ponieśli żadnych konsekwencji, nie zapłacili Polsce za zniszczenia, wymordowanie milionów Polaków, Wywożono Polaków na roboty do Niemiec i na badania dr Mengele – jeśli ci ludzie przeżyli ten koszmar i udało im się wrócić do Polski to przez resztę życia cierpieli bardzo. Dziwne, że nikt z „koalicjantów” nie pomyślał, że Polsce należą się niemałe odszkodowania i za zniszczenia i za te ohydne morderstwa !! A ponadto zostawiono nas pod „opieką” ZSRR. Żydzi jakby zupełnie nie widzieli cierpień Polaków, nie widzieli zniszczeń – uznali, że Polska jest im coś winna i wciąż wyciągają ręce do Polski a to za rzekome ich własności / nawet w Warszawie – zrównanej z ziemią,. a to za rzekomo należne im „zasiłki” za holokaust !! A „nasi” żydowsko-niemieccy-komunistyczni „przywódcy” wciąż wyciągali i dalej wyłudzają z kieszeni ciężko pracujących Polaków – każdy grosz – wyimaginowanych odszkodowań,. Czy obecny rząd zaprzestanie wyciągania z kieszeni emerytów – tych „zasiłków” ? Czy nie czas „poprosić” Niemców o wypłatę nam odszkodowań, tym bardziej, że po tej ostatniej „transformacji” – Unia zniszczyła nam wiele firm np, stocznię – też zrównano z ziemią – niczym warszawę /tylko w Warszawie zostawiono gruz, a po stoczni „posprzątano”. A te wszystkie wypłaty dla Żydów też Niemcy powinni nam w całości zwrócić !! Czy kiedyś takiej sprawiedliwości doczekamy ??

 16. maxi said

  „Polska tę wojnę przegrała. Straciliśmy” – tak, bo po 70 latach Polska ma znowu okupantów w tym niemieckich, na prosbe (na kolanach z laska) zdrajców chazarskich. Waszcza, Kaczora, Maciory i wspólników

 17. adam ryglowski said

  P . Maxi – proszę o przemyślenie kompleksowe ,- tzn . od towarzystwa ze zdjęcia z bolkiem w ‚ 89 .
  Wyjdzie tych portrecików na 10 talii brydża . I nie tylko z tego „klubu”.

  Pani Marylko – zawsze podziwiałem Pani teksty .
  Są DOSKONAŁE.

  Tylko z tą nadzieją …. ( no wie Pani , czyją ona jest matką)

  😦

 18. adam ryglowski said

  D.ciąg – Pani Marylo .
  W ŻADNYM WYPADKU N I E CHCIAŁEM PANI W CZYMKOLWIEK UCHYBIĆ .
  (wyszło to z kontekstu – może slogan ? )
  Nie gadać / pisać w klubie , tylko DZIELIĆ SIĘ WIEDZĄ .
  To jest najtrudniejsze . Musimy być , jak „świadkowie jehowy” -wiem , że to złe porównanie ,- świadczyć o naszej historii , przyczynach stanu obecnego , – i jak temu zaradzić .
  Nie P. Braun , tylko prof. Jerzy R. Nowak .
  Naprawdę MOŻNA ZBUDOWAĆ szkielet NOWEJ POLSKI .
  I wreszcie przestańmy bać się siebie (swoich ziomków).
  Pozdrówka.
  🙂

 19. adam ryglowski said

  A przepraszam – plakacik z kijowa , czy może bliżej , od „druga upanińca” ze lwowi ?

  Do oktiabria małkij czas .

  Już od dziś 9 maja trenujcie = ZERO GAZU =

 20. majka said

  Ad 19 Róznica miedzy mentalnoscia azjatycyckich banderowskich gnojków, pomiotu Kaganatu (wytresowanych od 1990 za ca 4 mld $ USraela) z widlami (herb Ukrainy) i toporem, a slowianska natura Rosjanki:

 21. majka said

 22. Mariusz said

  Polacy przegrali i utracili niepodległość, w trzy karty i aparat z kulka w okresie międzywojennym z pejsata zaraza! Aparat z kulka zainspirował stworzenie dzisiejszej, pejsatej uni.

  „Malym Przegladzie” prowadzonym przed wojna przez Janusza Korczaka (Goldschmita), zydowski chlopiec opisuje swoja pierwsza prace, jest „naganiaczem” jednego z licznych, zydowskich ulicznych graczy-oszustów.

  Aparat do gry, skrzynka, w której biega kulka, jest tak urzadzony, ze nigdy nikt wygrac nie moze, gdy mu wlasciciel na to nie pozwoli. Ale raz po raz ktos wygrywa czekolade – to dzialaja naganiacze. Wygrana czekolade odnosza przecznice dalej do innego chlopca, który zbiera od pozostalych naganiaczy, a nazbierawszy wieksza ilosc, odnosi oszustowi oznajmiajac glosno:

  „-Zamówiona dostawa, prosze pokwitowac!!!”

  I tak trwa calymi dniami polowanie na glupich i naiwnych. Maly biznes, podejmowany juz w dziecinstwie, zawiera wszelkie elementy skladajace sie na „dobry biznes”. Jego jednym filarem jest brak zasad, co owocuje oszustwem, drugim – organizacja.

  W kraju jest bieda i bezrobocie. W roku 1931 jest 322 tys., osób bez zajecia, corocznie przybywa ich 100 tys. Znalezienie gotowego na wszystko wykonawcy, nawet niebezpiecznych zlecen, nie jest trudne. Sa ludzie, którzy potrafia to wykorzystac. Na wszystkich granicach, poza sowiecka, kwitnie przemyt. Nie ma dnia by na granicy nie doszlo do strzelaniny. Nie ma tygodnia aby ktos nie zginal.

  Wbrew pozorom, wlasciwie nie istnieje przemyt lokalny, „chalupniczy”, dorazny – wszystko jest ujete w scisle ramy organizacyjne. Wszystko jest dzielem kilkunastu wielkich syndykatów przestepczych, które obok legalnej, najczesciej pozornej dzialalnosci, zajmuja sie przede wszystkim przemytem. Ich bosowie sa wysoko, najczesciej w Warszawie. A tych, których sie lapie, którzy padaja od kul strazy granicznej, nalezy zaliczyc do szarych, dolowych wykonawców, ci nawet nie znaja tych, których pieniadze pomnazaja. Na „chalupniczy” przemyt bezrobotnego czy chlopa z pasa przygranicznego nie stac. Jednorazowo pojedynczy przemytnik przenosi towar wartosci od 500 do 1500 zlotych. Za taki pieniadz mozna zyc spokojnie od roku do dwóch lat. Majac taki fundusz zaklada sie wlasny interes, a nie idzie szukac kuli na granicy. Takie pieniadze inwestowal oczywiscie sponsor, odbiorca towaru i organizator calego przedsiewziecia, który potrafil równiez i dosiegnac tego, kto by sie smial sprzeniewierzyc. Mozna mówic wiec o mafii przestepczej.

  Tak sie sklada, i mówienie o tym glosno, to zaden antysemityzm, ze na czele wielkich syndykatów przemytniczych stoja z reguly Zydzi, przy tym ludzie bardzo majetni, nie z biedy imajacy sie tego procederu. To oni przejmuja towar od przemytników i kurierów, do dalszej bardzo korzystnej odsprzedazy. Warszawskie sklepiki zydowskie pelne sa w taki sposób sprowadzonego towaru. Przemyca sie kosmetyki, narzedzia, modne dlugie jedwabne szale meskie, przybory chirurgiczne i dentystyczne, zapalniczki, kamienie do zapalniczek, konserwy, leki, skóry, tyton i wyroby tytoniowe, zegarki, aparature kinowa (na zamówienie). Przemyca sie równiez ludzi, przede wszystkim nieswiadome niczego dziewczeta do domów publicznych, zloto, waluty, papiery wartosciowe.

  Wszystko, na czym mozna dobrze zarobic.

  http://www.papurec.org/related/przestancie.html

 23. Henryk Pająk – SĄSIEDZI PŁACIĆ ZA LUDOBÓJSTWO.

 24. do wyżej.
  Dlaczego uważacie, że ten plakat może być banderowski?

 25. przemol said

  Bnaderyzacja Polski w rozwoju – falszowanie historii, niszczenie pomników, sklócanie z sasiadami i Slowianami, itd

  „heroje” UPA w polskim Lwowie 9.5.2016. Bieda z nedza, pracy nie ma, inflacja rekord swiatowy 75 %, emigracja wykrwawia naród, od Maj-Downa gospodarka -60%, a junta faszo-banderowska z Kijowa (i Wa-wy) karmi mlodziez pseudo-patriotyzmem

 26. mapa said

  Polska wojnę wygrała… Z Niemcami, bo:
  1) zlikwidowano stale zagrażające Polsce Prusy, w tym eksklawę Prus Wschodnich,
  2) przyłączono do Polski ok 170 tys. rozwiniętych gospodarczo, choć zniszczonych przez wojnę i zdewastowanych przez Sowietów terenów,
  3) Granica z Niemcami została ustalona w sposób optymalny (najkrótsza z możliwych i oparta o granice naturalne),
  4. Niemcy zostały cofnięte do granic sprzed 1000 lat, co przekreśliło ich wielowiekowy Drang nach Osten i podzielone,
  5. Przywrócono Polsce ok. 1 miliona Polaków- autochtonów żyjących na niemieckich Śląsku, Warmii, Mazurach, Pomorzu i Wielkopolsce.

  Powyższy tekst dotyczy tylko kwestii Poczdamu, nie dotyczy Jałty i nie dotyczy tego co stało się po wojnie i dzieje się teraz jeżeli chodzi o wykorzystanie tego zwycięstwa.

  Nie pozwólmy się stawiać w jednym rzędzie z sojusznikami Hitlera, np. banderowcami.

 27. Jerzy Tatol said

  Warto chyba postawić pytanie: CZY POLSKA WRESZCIE MOŻE TĄ WOJNĘ WYGRAĆ? Pytanie wcale nie retoryczne! Nasi wrogowie przeplatają uszami: UE trzeszczy, Makrela się już wije, Putin straszy – to znaczy, że się boi! Co Polakom jest potrzebne? REPOLONIZACJA I DEBOLSZEWIZACJA czyli przywrócenie polskiego systemu państwowego obowiązującego do 1945 roku. Alleluja i do przodu jak mawia O. Rydzyk!

 28. w said

  Polska utraciła niepodległość również po 1989 roku. Rządzą nami Amerykanie i Niemcy. Polska nie ma nic do powiedzenia. Kupujemy amerykański sprzęt wojskowy za olbrzymie pieniądze, Plujemy na Rosję, chociaż nie jest to w naszym interesie. Popieramy banderowskich morderców.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: