Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Katolicyzm na Zachodzie: samobójstwo w imię tolerancji

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-10

Odkąd tylko zaczął się masowy odpływ wiernych z Kościoła na Zachodzie, władze kościelne reagują na to zjawisko w jeden sposób – reorganizacją. Piękne, neutralne wyrażenie, za którym kryje się po prostu scalenie kilku parafii w jedną i przy okazji zamknięcie kilku „zbędnych” świątyń.

Jednak w Brukseli kościelne władze postanowiły pójść o krok naprzód i rozważają zamknięcie 35 kościołów ze 110, które znajdują się w mieście. Oznacza to zamknięcie połowy istniejących parafii.

O ile jednak samo desakralizowanie i wyprzedawanie świątyń na Zachodzie raczej niewiele osób może zdziwić (zwłaszcza, że w sieci krążą zdjęcia i artykuły o losach dawnych kościołów, które obecnie służą za księgarnie, domy czy restauracje), o tyle uzasadnienie tej drastycznej decyzji może wprawić w osłupienie.

Pierwszy powód jest dość oczywisty, wręcz standardowy – obawy, że w przyszłości Kościół nie będzie w stanie zapewnić opieki duszpasterskiej we wszystkich obecnie istniejących parafiach. Drugi jednak szokuje: okazuje się, że „duża liczba parafii w całym mieście nie odzwierciedla faktycznej pozycji Kościoła w nowoczesnym społeczeństwie”, społeczeństwie które stało się „wieloreligijne i wielokulturowe”. Jak widać hierarchowie zamiast poprawić pozycję Kościoła wolą pogorszyć sytuację wiernych. Zdaje się to być symptomatyczne dla większości zachodnich hierarchów.

Najgorsze jest to, że pośród całego tego urzędniczego bełkotu kurialnych oficjeli, którzy wyznaczyli kryteria, aby określić które parafie mogą zostać zamknięte, najmniej dba się o dobro tych niewielu wiernych, którzy z prawdziwym heroizmem trwają przy Kościele. Za przykład może posłużyć postawa wobec jednego z kapłanów. Wiedząc, że jego parafię najprawdopodobniej obejmie „reorganizacja”, poprosił o udostępnienie kościoła polskim wiernym, którzy nie mają swojej świątyni. Prośbę odrzucono.

http://blog.messainlatino.it

Mariusz Matuszewski, myslkonserwatywna.pl

Komentarzy 5 do “Katolicyzm na Zachodzie: samobójstwo w imię tolerancji”

 1. Kontra said

  Tak samo dzieje sie w USA.
  Co roku zamykane sa kolejne szkoly katolickie mimo protestow rodzicow.
  Oprocz tego, przyparafialne domy zakonne (zwykle dla siostr prowadzacych np. szkoly), szkoly i inne budynki parafialne sa sprzedawane, lub burzone i dzialki sprzedawane na inne cele.
  Nastepuje kontrolowane (?) zwijanie kosciola pod swiatlym kierownictwem
  Bergoglio zwanego Franciszkiem.

  College i uniwersytety niegdys katolickie zatracily poczucie misji.
  Sprzedaly sie za dotacje rzadowe i za to musza wprowadzac wszelkie zarzadzane przez Waszyngton dewiacje.
  Najnowsza to prawo do korzystania z toalet damskich lub meskich przez transseksualistow, np chlopcow lub mezczyzn twierdzacych, ze czuja sie kobietami i maja prawo do korzystania z damskich toalet,chyba tez wspolnych prysznicow itd.
  Wszystko to w imie zapobiegania dyskryminacji.
  Polnocna Karolina, ktora przyjela prawo zabraniajace takich ekscesow, jest szantazowana przez Obame obcieciem dotacji federalnych, jest tez bojkotowana
  przez niektore firmy jak Paypal itp.

  Siec sklepow Target poinformowala, ze u nich kazdy moze korzystac z toalet meskich lub damskich bez wzgledu na plec.
  Wszystko w imie tolerancji i nie dyskryminowania mniejszosci seksualnych.
  Raj dla pedofilow.

 2. Julka said

  Chamstwo i barbarzyństwo. Brak szacunku dla przodków i dziedzictwa kulturowego pomijając perfidię lewaków zabiegających o wieżę Babel. Nie jeden ksiądz, ale Polacy katolicy mieszkający w Brukseli powinni szturmować władze miasta. Przecież oprócz obywatelstwa polskiego wcisnęli nam unijne. Zatem mają pełne prawo (i obowiązek).

 3. Bronisław said

  Kontra @ Julka!

  Czy obecnie można się dziwić, iż tłumy islamistów zalewają kraje europejskie?! A, czy dotąd, kiedy narody tak powszechnie traciły instynkt samozachowawczy to nie pojawiały się wtedy żywotne ludy, które wówczas sposób bezwzględny eliminowały otumanione i zdegenerowane moralnie i fizycznie populacje rdzennej ludności?!!! Niestety, kiedy Europa zostanie wystarczająco opanowana przez Islam i w wojnie domowej skrajni terroryści zaczną masowo ścinać „tubylcom” głowy oraz gwałcić ich kobiety i dzieci, czy dopuszczać się będą innych niecnych czynów, to czy wtedy ta zniewieściała biała rasa nie zacznie się budzić?!!! Nie będzie już jednak dla bezbożnych ludzi ratunku?!!! „Jak sobie pościelimy, tak się wyśpimy”, mówi staropolskie przysłowie. Jednak prawa społeczne i biologiczne (jako prawa Boże) działają przecież zawsze, niezależnie od Naszej woli!!!
  I, czy w związku z powyższym, nie należy poważnie potraktować ostrzeżenia Chrystusa Pana przekazane Słudze Bożej Rozalii Celakównie, iż te narody chrześcijańskie, które nie dokonają Jego Intronizacje zginą i dlatego należy domagać się od Naszego Episkopatu i rządu, aby uroczyście Intronizowali Jezusa Chrystusa na Króla Polski!!!
  Łączę gorące pozdrowienia! Króluj Nam Chryste!!!

 4. DzieckoPalikota said

  Ludzie za zydostwo sie brac gdyz to oni robia to WSZYSTKO.
  Oni w dalszym ciagu morduja JEZUSA CHRYSTUSA .A teraz KOLEJ NA NAS.

 5. Magdalena said

  Do Brukseli trzeba wysyłać więcej kredy a nie kapłanów 🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: