Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mamy przełom w sprawie! Zakazy nałożone na ks. Międlara to sprawka nuncjusza abp. Migliore!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-10

Jak się okazuje, oświadczenie księdza Kryspina Banko CM wizytatora Polskiej Prowincji Zgromadzenia Misji w sprawie księdza Jacka Międlara, zostało wystosowane pod wpływem nacisków abp. Celestino Migliore.

fot: youtube

Przypomnijmy treść oświadczenia, o którym jak zdradza Tomasz Kalinowski, ogólnopolski rzecznik ONR, ksiądz Jacek dowiedział się z Internetu, w drodze powrotnej z rocznicy Obozu do Warszawy:

Jako Wizytator Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy oświadczam, że w dniu 19 kwietnia b.r. ks. Jacek Międlar CM, otrzymał całkowity zakaz jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych. Jednocześnie stanowczo oświadczam, że nasze Zgromadzenie nie popierało i nie popiera wszelkiego rodzajów ruchów skrajnie nacjonalistycznych.

Dowiedzieliśmy się, że ksiądz wizytator nie był skłonny nakładać na księdza jakiegokolwiek zakazu. Podczas rocznicy w Białymstoku nie dopatrzył się nic, co byłoby niezgodne z duchem katolickim.

Ksiądz Kryspin Banko z dużą przychylnością spoglądał na działalność duszpasterską księdza Jacka. Co więcej, jest pod dużym wrażeniem jego posługi – zdradza kapłan Zgromadzenia Misji, który nie chce ujawniać swojego nazwiska.

Na pytanie czy ksiądz Międlar miał zgodę na wyjazd do Białegostoku, jeden z misjonarzy odpowiada.

O ile wiem od samego ks. Jacka i kapłana, który był jego domowym współbratem, ks. Jacek otrzymał zgodę na wyjazd do Białegostoku i do Wilna.

W poniedziałek do księży misjonarzy wystosowano pismo, nadane przez samego nuncjusza apostolskiego w Polsce. Nakazano w nim „uciszyć” księdza od ONRu! Taką wersję potwierdza Justyna Helcyk, koordynator Brygady Dolnośląskiej ONR, która wraz z duszpasterzem i 50 innymi działaczami po uroczystościach w Białymstoku była w Wilnie:

W godzinach popołudniowych, w poniedziałek, ksiądz Jacek otrzymał telefon od sekretarza prowincji, który odczytał mu list od nuncjusza. Następnie ksiądz skontaktował się z wizytatorem, który stwierdził, że nacisk Migliore jest tak duży, że w tej sprawie nic nie może poradzić – relacjonuje Helcyk.

Ksiądz Jacek zaraz po tych telefonach podszedł do nas i wszystko nam powiedział. Mówił, że nuncjusz nakazał wizytatorowi „uciszenie”. Podobno się żalił, że ma przepełnioną skrzynkę mailową skargami na księdza – wspomina pani Justyna.

Nasz ksiądz bardzo się zasmucił, było mu przykro że takimi działaniami hierarchowie niszczą Kościół i ludzi, którym cały się poświęcił. Mówił, że nigdy nas nie zdradzi. Przyznam, że spodziewałam się takiej reakcji kogoś wysoko postawionego w hierarchii. Tyle nawróconych nacjonalistów w Białymstoku, Wilnie – diabeł, by tego nie odpuścił!

Podobno Migliore skarżył się, że Międlar uprawia politykę w Kościele!

Argument rodem z czasów PRL. Poza tym na podstawie czego wyciągnął takie wnioski? Nacisk ze strony nuncjatury pojawił się w poniedziałek, a więc w dzień przed opublikowaniem całego kazania z Białegostoku na Youtube, zatem treść (a konkretnie jedno zdanie wyrwane z kontekstu) poznał z donosów i publikacji Gazety Wyborczej, która non stop wałkowała zmanipulowany fragment o „nowotworze” i „chemioterapii”.

Powyższe informacje zdają się zdradzać, co ks. Banko miał na myśli w pokrętnej wypowiedzi opublikowanej przez „Gościa Niedzielnego” (19/2016). Na pytanie redaktora czy powodem udzielenia zakazów była treść homilii oświadcza:

– Powodem były inne okoliczności, co do których nie chcę się wypowiadać publicznie, gdyż są one wewnętrzną sprawą zgromadzenia.

Tymi powodami były naciski nuncjatury.

Współbrat księdza Jacka chciałby pomóc koledze, bo nie godzi się na jego niesprawiedliwe traktowanie, ale sam nazwiska nie chce ujawniać:

– Uważam, że stanowisko hierarchii wobec księdza Jacka jest nie do przyjęcia, stąd postanowiłem ujawnić te informacje. Pomagam jak mogę i modlę się o pomyślne rozwiązanie sprawy.

Za naciski odpowiadają przedstawiciele masońskich ugrupowań, o czym w więcej w kolejnej publikacji na temat nuncjusza w Polsce.

Do nuncjatury wystosowaliśmy pismo, z prośbą by odniosła się do niniejszych doniesień.

polskaniepodlegla.pl/

Komentarzy 31 do “Mamy przełom w sprawie! Zakazy nałożone na ks. Międlara to sprawka nuncjusza abp. Migliore!”

 1. solkraken said

  ech ci massoni w purpurach…

 2. Pozdrawiam said

  Pozostaje tylko udowodnić Nuncjuszowi,

  poprzez masową akcję mailową, że

  nasze OBURZENIE jest 1000 razy większe!

  A kto jest źródłem zgorszenia . . .

  Nuncjuszu koło młyńskie już czeka, i wy którzy wspieracie zło,

  będziecie zbierać jego żniwo!

 3. Mirek said

  Nie przyjmować tego „czarnego” papieża…

 4. Tiro said

  ” Podobno się żalił, że ma przepełnioną skrzynkę mailową skargami na księdza – wspomina pani Justyna.” Powyższe zdanie zdradza że to najprawdopodobniej Żydzi zapełnili tę skrzynkę mailową, bo to jest w ich stylu, to jest jedna z technik nacisku stosowanych przez międzynarodową społeczność żydowską kiedy ta chce coś osiągnąć. O innych technikach działania żydów można się dowiedzieć z książki pt. „Geniusz żydów na polski rozum” autor Kłopotowski.

 5. OSTOJA said

  To jest jedna sitwa. GW, KOD, masoni i żydostwo.

 6. Pan Wacek said

  zbojkotowac Franka masona w Polsce oraz cala jego czerwona sitwe !

 7. Bronisław said

  Jeżeli informacja ta jest prawdziwa to nie ma innego rozwiązania, jak podobnie, jak we Francji po II wojnie światowej, Naród Polski powinien zażądać usunięcia z urzędów tych duchownych, którzy w jaskrawy sposób szkodzą Naszej Narodowej Racji Stanu?!!! Nam potrzebni są gorliwi Duszpasterze, a „wilków w owczej skórze” należy bezwzględnie eliminować i usuwać z Naszej Chrystusowej Owczarni!!! Króluj Nam Chryste!!!

 8. isia said

  W tej sytuacji wysyłajmy w tej sprawie maile do nuncjusza… swoją drogą byli swego czasu w Polsce odważni nuncjusze…módlmy się za księdza J. Międlara i za Polskę.

 9. DzieckoPalikota said

  Cale SWIATOWE DNI MOLODZIERZY to kit dla GOIOW.Dalszy ciag oglupiania mlodej tkanki NARODOW.LUDZIE NIE IDZCIE TAM.Bo jeszcze cos wam na glowe spadnie.A POZNIEJ POWIEDZA ooo ISIS to zrobila.
  NIE IDZCIE wogole.

 10. Uważny Obserwator said

  Celestino Migliore był głównym celebrantem na pogrzebie „filozofa”, zatem nie dziwi nic…

 11. Magdalena said

  cele posługi takich Migliorów:

 12. Wars said

  Kto „naciskal” na nuncjusza?

 13. Ziutek said

  Co sie dziwic skoro jest tak ciekawa filozofia namiestnika Chrystusa na ziemi. http://www.pch24.pl/worek-religijnego-fundamentalizmu,43111,i.html

 14. dor said

  Masoneria w kościele od Soboru II rozwala go od środka! Tylko tradycja może nas uratować.

 15. Tadeusz Polak said

  Zaistniała sytuacja zmusza do postawienia kilku pytań:
  1. Kto jest rzeczywistym stróżem depozytu wiary Kościoła Katolickiego po II Soborze Watykańskim?
  2. Czy Stolica Apostolska, reprezentowana przez abp. Migliore uznaje prawo chrześcijańskich a w szczególności katolickich narodów do istnienia wraz z ich własną tożsamością etniczną, kulturową i religijną? Ks. Jacek Międlar o to fundamentalne prawo upomina się dla Polaków.
  3. Jeżeli nuncjusz działał pod wpływem zewnętrznych nacisków, to zasadne staje się pytanie, czy aby na pewno centrum decyzyjne Kościoła znajduje się w Nim samym?

  Rzeczywistym zagrożeniem dla żywotności Kościoła nie są ich faktyczni pasterze ale pasterze o mentalności najemników upolityczniających Kościół postawą poprawności politycznej, stępiających radykalizm Ewangelii, idący na kompromisy z degenerującym się światem. To takich współbraci w kapłaństwie miał na myśli ks. Jacek mówiąc o pastuchach. Sprawa ks. Międlara pokazuje, że przewaga decyzyjna należy do pastuchów i to jest sytuacja niebezpieczna dla przyszłości Kościoła.

 16. Miś said

  dla przypomnienia:

  I żaden Migliore kumpel „FILOZOFA” nic nie pomoże jeśli postąpi przeciw Woli Pana Boga

 17. damian said

  Powstania były inspirowane przez masonów ,totez słusznie zostały potępione jako szkodliwe w owym czasie bo unicestwiana była inteligencja polska,

 18. Maryla Danuta said

  Nie wiem jaki powód znaleziono, żeby odsunąć księdza Jacka Międlara – ale na pewno jego postępowanie było nienaganne jako kapłana i wydaje się, że to nasi biskupi realizują politykę GW, Michnika i masonerii panoszącej się w naszym kraju i co gorsza w naszym kościele !! Oczekujemy naprawienia tej wielkiej szkody i przywrócenia praw księdzu Jackowi Międlarowi !!

  Mam pytanie, czy noncjuszowi nie przeszkadzało zachowanie Abp Gądeckiego na uroczystościach 1050 lecia Chrztu Polski – w Poznaniu?? Czy za odprawianie mszy – przy współudziale kucharza z Ciechanowa – /który ponoć latami udawał rabina/ – nikt nie miał do abp. żadnych uwag ani pretensji ?? Czy mógł on nazapraszać na uroczystość : protestantów, kalwinów, luteranów, Żydów – skoro na polskiej ziemi tych innowierców – 1050 lat temu z całą pewnością w ogóle nie było. Czy taki lans, jaki swoim zachowaniem zaprezentował abp Gądecki – nikogo nie raził ? Podobał się GW i Michnikowi ?? Protestów nie było ??

 19. Stary Warszawiak said

  Czy ten nuncjusz jest obrzezany ???

 20. K.C. said

  Po pierwsze Zakony nie podlegają nuncjuszom ani kardynałom lub Biskupom w Polsce i na świecie.Nie mają oni władzy personalnej nad Zakonami.Oczywiście Zakony podlegają jakby merytorycznie Arcypasterzom i muszą się liczyć z ich opinią.Nie mniej jednak Prowincjał Zakonu nie podlega Biskupowi a nawet Nuncjuszowi. Zakony mają swoje władze tj.Prowincjałów,Generałów a ci podlegają Papieżowi.Tak więc nawet Biskup nie może wygonić ze swojej diecezji Zakonnika bez zgody Prowincjała. Władze Zakonu nie muszą ulegać naciskom Arcypasterzy. Popatrzcie na Radio Maryja-nie jeden biskup chciał je zamknąć (różne Pieronki,Gocłowskie i im podobni). Jednak Prowincjał Redemptorystów im nie podlegał. Odrębna sprawą jest , ze jednak ulegają naciskom.
  Co do Nuncjusza-zauważcie dlaczego pełni on rolę faktycznego Prymasa Polski?
  Komu zależało na rozbiciu i podzieleniu Polskiego Kościoła pomiędzy kilku Kardynałów.Inny jest Prymasem tytularnym,inny sekretarzem Episkopatu a jeszcze inny Przewodniczącym Episkopatu. Dziel i rządź jak mówią angole.
  Przypomnijcie sobie czasy Kardynała Wyszyńskiego.Ostatni Książe Kościoła Katolickiego w Polsce. Potrafił storpedować dwukrotnie starania greko-katolików o beatyfikację biskupa Szeptyckiego , który błogosławił ukraińskie SS galizien i nie zrobił nic aby wstrzymać rzeź Polaków na Wołyniu.
  Czyż nie jest to na rękę „Miłosiernemu Franciszkowi”?

 21. gosc said

  DUSZPASTERSTWO SRODOWISK TWORCZYCH-Kosciol PlTeatralny 18- Poswiecony przez SW JANA PAWLA II-Ktorego Relikwie sprowadzil Duszpasterz tworcow-Ksiadz Pralat Wieslaw A. Nieweglowski/aktualnie -banita-wyrzucony z mieszkania -ktore wykupil za wlasne pieniadze-przy Kosciele!/Nowy tzw”duszpasterz”-mianowany przez K Nycza- zaczal od usuniecia klecznikow-Sw.EUCHARYSTIA -na stojaka i do lap /wedle zyczenia-nawet na siedzaco/-Prowadzilam Galerie Jednego Dziela-5 lat/co 2 tyg byla prezentacja prac kolegow artystow-profesjonalistow-SZTUKI KATOLICKIEJ_CHRZESCIJANSKIEJ/ Nowy ”ksiadz”wyrzucil nas -zakaz wystawiania dziel!Zniszczyli 4o letnie dzielo X Pralata! Pisalam do JE Nuncjusza z prosba o pomoc-wspolprace Kosciola w walce o SZTUKE WARTOSCI -kiedy wokol relatywizm,neo-moderna-profanacja,etc,.Dostalam zdawkowy list -ze trzeba czekac i wszystko sie ulozy-Rozproszyli arystow-przegnali Pasterza! Najlepsi Kaplani zostali sponiewierani;-PADRE-Ks St Malkowski,Ks Jozef R Maj..dolaczyl Ks J.Miedlar !

 22. gosc said

  nie widze mojego komentarza-moze musze isc do lekarza od oczu-TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI !

 23. Pozdrawiam said

  Ad. K.C (20) – tak dla podgrzania węża, wiedzieć należy,

  że od Soboru Trydenckiego nie ma potem żadnego ZAKONU!!!

  Od wtedy są tylko Stowarzyszenia; Bractwa i tp itd – ale nie Zakony!

  ( Luter wyrwał tylu dozgonnie zprzysięgłych, że przysięgi zlikwidowano dla ratunku Dusz! – taka jest Prawda!)

  Taki mały kolejny krok ku Prawdzie – nieprawdaż?!

  Bez obrazy, ale chciałem tak po wężowemu . . .

 24. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Wszystkim, ktorzy jeszcze nie czytali, polecam ksiazke pt:
  „Dom smagany Wiatrem”.
  Autor: ks. Malachi Martin.
  Jest to zbeletryzowana historia o tym,co sie dzialo
  w KRK tuz przed Waticanum II.
  Polecam, ciekawa i dajaca do myslenia.
  Zakladam, ze to iz zydzi nigdy sie nie pogodzili z
  Mesjaszem Jezusem Chrystusem, oraz powstaniem KRK,
  nie potrzebuje na tym forum udawadniania.
  „Plemie Zmijowe” dziala podstepnie i nieustannie od 2000 lat.
  Bez Boskiej pomocy, zapowiedzianej w licznych proroctwach,
  zapewne bysmy w koncu przegrali.

 25. Bronisław said

  Panie Antoni: Pisze Pan: „Bez Boskiej pomocy, zapowiedzianej w licznych proroctwach, zapewne bysmy w koncu przegrali”!!! Dlatego koniecznie trzeba Intronizować, i to niezwłocznie, Chrystusa Na Króla Polski oraz poddać się Jego Panowaniu (Prawom)!!! Sam Jezus Chrystus przekazał bowiem Słudze Bożej Rozalii Celakównej ostrzeżenie, iż wszystkie te kraje (chrześcijańskie), które nie dokonają Jego Intronizacji na Swego Króla, zginą!!!
  Gorąco Pana pozdrawiam oraz wyrażam wielką wdzięczność dla Pana za trafne wpisy! Króluj Nam Chryste!!!

 26. Magdalena said

  Ja dorzuciłabym jeszcze książkę tego samego autora pt Jezuici
  To nie jest beletrystyka ale zapis zachowań współczesnych jezuitów
  Zgroza kiedy się czyta….
  żadnych złudzeń komu oni w większości służą… żadnych złudzeń….

 27. abc said

  W takim razie należałoby regularnie zapełniać skrzynkę mailową nuncjusza pismami w obronie ks.Międlara.
  Jaki on ma adres?

 28. ruskiagent said

  Teraz to on zamknie skrzynkę.

 29. mega said

  Po cholerę nam taki Nuncjusz , który takie rozkazy do naszych polskich katolików wysyła.Polscy Katolicy ! Rozważcie , czy nie jest to teraz organizowana jakaś podstępna ściema z tymi Światowymi Dniami Młodzieży, by uczyć nas kolejnej pokory i poddaństwa- MASONOM !!!

 30. gość said

  Skandal! Kolejny raz zabroniono odprawienia Masz Świętej w intencji ks. Jacka Międlara!

  W czwartek 12 maja w poznańskim kościele Św. Aniołów Stróżów miała odbyć się Msza Święta w intencji księdza Jacka Międlara. Miała… Kolejny raz inicjatywa została zablokowana!

  Serwis „Kierunki.info” podaje, że antypolskie media wraz z lokalnymi poznańskimi pisemkami wpłynęły na jednego z księży, aby wycofał się z odprawienia Mszy św. w intencji księdza Jacka.

  – Jak motywowano tę decyzję? Podobno była to troska o to, aby świątynia nie stała się miejscem manifestacji politycznych. Kiedy wspomniany poznański ksiądz stwierdził, że celebrowanie Eucharystii w intencji łask dla innego duchownego nie jest niczym złym, medialne hieny dostały ataku histerii – czytamy w serwisie.

  Warto zaznaczyć, że działacze poznańskiego ONR-u nie zapraszali na żadną manifestację, ani przemarsz po ulicach miasta, ale chcieli po prosu wspólnie pomodlić się za duchownego.

  Polska Niepodległa dotarła do informacji, z których wynika, że kolejny raz za wyciszaniem sprawy księdza Międlara może stać abp. Stanisław Gądecki. O dziwnych praktykach przewodniczącego KEP pisaliśmy niedawno w osobnym artykule, który gorąco polecamy:

  Czytajcie: Sowieckie metody abp. Gądeckiego! Zastosowano szantaż wobec rzecznika białostockiej kurii ws. ks. Międlara! http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6924-sowieckie-metody-abp-gadeckiego-zastosowano-szantaz-wobec-rzecznika-bialostockiej-kurii-ws-ks-miedlara

  Pozostaje nam pomodlić się w naszych domach za pomyślne rozwiązania sprawy księdza Jacka Międlara, który za swoją miłość do Pisma Świętego, Polski i patriotyzmu, jest karany przez najwyższych zwierzchników kościoła w Polsce.

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6979-skandal-kolejny-raz-zabroniono-odprawienia-masz-swietej-w-intencji-ks-jacka-miedlara

 31. olo said

  Może wreszcie fanatycy nieomylności Vatykanu wreszcie obudzą się i przestaną mieszać Boga ze zdeprawowanymi jego głosicielami.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: