Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

400 tys. złotych dla „Wołynia” Smarzowskiego.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-11

Łódzki Fundusz Filmowy przyznał filmowi „Wołyń” w reż. Wojciecha Smarzowskiego wkład koprodukcyjny w kwocie 418, 2 tys. zł brutto. Spośród 28 projektów zgłoszonych do konkursu za lata 2015-2016, komisja konkursowa zarekomendowała sześć projektów filmów związanych z Łodzią, bądź realizowanych na terenie miasta i województwa łódzkiego (co w tym wypadku dotyczy „Wołynia”, którego spora część powstaje w Skierniewicach.

400 tys. złotych dla "Wołynia" Smarzowskiego

Budżet, którym dysponowali filmowcy pozwolił zrealizować ponad 90% materiału scenariuszowego. Do ukończenia filmu pozostało jeszcze nakręcenie scen. Na stronie filmwolyn.org wciąż prowadzona jest zbiórka na dokończenie tego obrazu.
Premiera filmu odbędzie się 7 października, tuż po zakończeniu 41 Festiwalu Filmowego w Gdyni. To siódmy film w reżyserii Wojtka Smarzowskiego, znanego z takich filmów jak „Dom zły”, „Drogówka” czy „Pod Mocnym Aniołem”.

dzienniknarodowy.pl

Komentarze 3 do “400 tys. złotych dla „Wołynia” Smarzowskiego.”

 1. K.C. said

  Czy na ten film rzeczywiście reżyser musi błagać o pieniądze?
  W czasie gdy „wielce pobożny” wicepremier Gowin rozdaje po 1mln zł różnym lewakom np.niejakiej plującej na Polaków Środzie lub kulturalny wicepremier Gliński rozdaje pieniądze (nasze) różnej maści swołoczy „tfórczej”?
  Gdzie jest Prezydent i jego fundusze?

 2. Valdi said

  Prezydent zawiózł „swoją” kasę na U-krainę!!!.

 3. w said

  W „praworządnej” Polsce można tylko chwalić banderowskich oprawców.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: