Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Marysia Pyż ze Lwowi: Czy władza miasta Lwowa boi się parafian kościoła św. Antoniego?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-11

Dzisiaj we Lwowie w Spółce Dziennikarzy Ukrainy odbyła się konferencja p.t. „Korupcja i brak działań ze strony rady miasta Lwowa na przykładzie Domu Parafialnego kościoła św. Antoniego”.

Zdjęcie użytkownika PolMedia.

Bardzo nas ucieszył fakt, że na konferencję przybyła delegacja z rady miasta z panią adwokat na czele, która przedstawiała interesy rady m. Lwowa w sądzie, gdy parafia wystąpiła o swoje prawa. Co więcej, delegacja rządowa podparła swój punt widzenia rodzicami, na czele z dyrektorką muzycznej szkoły, która obecnie zajmuje Dom Parafialny. Cóż, wrzeszczące wielodzietne matki są dobre, gdy brakuje argumentów.
Ale pomimo próby zakłóceń konferencja się odbyła. Konkluzja? Rada miasta Lwowa pracuje nad budową nowej szkoły muzycznej w rejonie łyczakowskim. Tylko nie wiadomo ile czasu na tą pracę potrzebują. Też nie wiadomo czy po wybudowaniu nowej szkoły oddadzą Dom Parafialny. Tajemnicą poliszynela pozostaje, że chcieliby aby Polacy wybudowali dla miasta, obecnie należącego do państwa ukraińskiego, nową muzyczną szkołę, spychając parafian na margines tzw. diaspory, jak to zostało powiedziane.
I niby z jakiego powodu prawny właściciel powinien coś dla kogoś wybudować? Na danym etapie parafia nie może zwrócić się do sądu europejskiego, gdyż nie przeszła wszystkich instancji ukraińskich. Gdy rada „najbardziej europejskiego miasta Ukrainy” podała sprawę do kasacji, minął termin podania. Ale sprawę przyjęto. To świadczy jedynie o przejrzystości sądów i „na korzyść nowej europejskiej władzy ukraińskiej”.
Straszą nas protestami? A proszę bardzo. Chodzi o tych samych obywateli. Tego samego państwa które bardzo dąży do Europy, ale jakoś nie potrafi tam podejść. Zapomnieli o jednym. Bezwzględnym warunkiem wstępu do Unii Europejskiej jest restytucja. Czy mieliby oddać wszystkie budynki we Lwowie? Nie wiem. Ale to pytanie padło z ust Ukraińców.
Maria Pyż. Lwów
Zdjęcie użytkownika PolMedia.

Komentarze 2 do “Marysia Pyż ze Lwowi: Czy władza miasta Lwowa boi się parafian kościoła św. Antoniego?”

  1. solkraken said

    tylko nie zadzwońcie po pomoc do „jaro-chała-herojam” VEL „unia-nas-zbawi” ;)))

  2. Rządzi się swoimi prawami proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBADERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.
    Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA,która jest uwzględniana w polskiej polityce historycznej.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: