Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Robert Grünholz: Ludobójstwo na Polakach

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-11

,,4 mln Polaków rozważa emigrację za pracą na Zachód, a blisko 1,5 mln jest na to gotowych – wskazuje najnowszy, ogłoszony we wtorek raport firmy Work Service pt. „Migracje zarobkowe Polaków”. Dziś wyjeżdżać chcą głównie ludzie młodzi, ze wschodu kraju, z mniejszych miast i gorzej wykształceni.

Emigrację zarobkową rozważa 19,1 proc. aktywnych lub potencjalnych uczestników rynku pracy w Polsce; jest to o 4 punkty proc. więcej, niż przed rokiem – podkreślają autorzy badania. Jednocześnie zwracają uwagę, że to grupa niemal 4 mln ludzi, czyli 13 proc. całej dorosłej populacji kraju.

7,1 proc. (ok. 1,5 mln osób) na wyjazd z Polski za pracą jest zdecydowanych i planuje to w ciągu najbliższego roku – zaznaczono.

Według raportu dla 78,8 proc. respondentów najważniejszą motywacją do wyjazdu za granicę są zarobki wyższe niż w Polsce. Natomiast 58,9 proc. za powód do emigracji uznaje wyższy standard życia na Zachodzie.

Najważniejszym kierunkiem emigracji pozostają inne kraje UE; Polacy najchętniej wyjechaliby do Niemiec (34 proc.), Wielkiej Brytanii (18 proc.), Holandii (6 proc.), czy Hiszpanii (5 proc.).

Emigrację najczęściej rozważają osoby młode, do 35 roku życia – w sumie 62 proc.”

Mly/PAP

Za: http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/292380-przygnebiajacy-raport-okolo-4-mln-polakow-rozwaza-emigracje-za-praca-na-zachod-a-blisko-15-mln-jest-na-to-gotowych

Niezależnie zatem od tego czy rządy sprawuje PO lub PiS, młodzi Polacy nie chcą żyć, ani pracować w swoim własnym kraju. Są pozbawieni jakiejkolwiek nadziei i perspektyw.

Artykuł II Konwencji ONZ w sprawie Zapobiegania i Karania Zbrodni Ludobójstwa z 9 grudnia 1948 roku, definiuje ludobójstwo jako między innymi:

c) rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego

d) stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy

Konwencja określa także za karalne podżeganie do ludobójstwa, współuczestnictwo, usiłowanie jego popełnienia oraz zmowę w celu jego popełnienia.

Zastanówmy się zatem przez chwilę, czym jest między innymi:

 1. Utrzymywanie niewydolnego oraz skrajnie niesprawiedliwego systemu emerytalnego?
 2. Jedna z najniższych kwot wolnych od podatku w Unii?
 3. Wysokość podatków nieproporcjonalna do cen towarów i usług?
 4. Sztuczne podtrzymywanie jednych z najniższych płac w Europie?
 5. Pozbawianie znacznej części obywateli prawa do opieki zdrowotnej?
 6. Tworzenie sprzyjających warunków pod neo-kolonizację kraju przez firmy nieodprowadzające podatków do Skarbu Państwa?
 7. Utrudnianie obywatelom zakładania, jak i utrzymywania prywatnych przedsiębiorstw, a zarazem i tworzenia nowych miejsc pracy?
 8. System podatkowy skonstruowany z myślą o zagranicznych inwestorach i szkodzący podmiotom narodowym?
 9. Ignorowanie nieludzkich warunków pracy?
 10. Uwłaczający poziom opieki społecznej?
 11. Brak realnej polityki mieszkaniowej?
 12. Pogarszający się wraz z każdą reformą system edukacji?
 13. Wymiar sprawiedliwości działający na niekorzyść obywateli?
 14. Brak realnego wpływu obywateli na rządzących?
 15. Patologiczny system odbierania dzieci biednym rodzinom?
 16. Doprowadzenie ponad trzech milionów ludzi do życia w skrajnym ubóstwie?
 17. Zmuszenie kolejnych kilku milionów Polaków do trwałego opuszczenia kraju ze względu na brak jakichkolwiek warunków do życia?

W sposób oczywisty wszystko to podpada pod ,,rozmyślne stworzenie dla członków grupy warunków życia, obliczonych na spowodowanie ich całkowitego lub częściowego zniszczenia fizycznego” oraz ,,stosowanie środków, które mają na celu wstrzymanie urodzin w obrębie grupy”.

Ponieważ żadna partia, ani żaden polityk nie jest w stanie przekonać nas, iż zwiększenie kwoty wolnej od podatku i tym podobne reformy, są niemożliwe do przeprowadzenia w obecnych warunkach politycznych i że nie było to możliwe przez ostatnie 25 lat. Nie czyni się tego z powodu braku chęci do polepszenia warunków życia w Polsce, a nie z powodu niemożności przeprowadzenia reformy, na którą zgodzić winni się wszyscy Polacy i do czego powinna wystarczyć jedna ustawa.

Jeśli zatem komuś leży na sercu zatrzymanie chociaż części z tych 4 milionów Polaków rozważających wyjazd za granicę, radzę zastosować proste, a przy tym i skuteczne środki:

 1. Program mieszkaniowy ,,Tysiąc za metr”, nieoprocentowane kredyty banków spółdzielczych dla wszystkich młodych przy jednoczesnym aktywnym zaangażowaniu Państwa w program budowlany, nowe plany zagospodarowania przestrzennego, by zapewnić bliskość szkół, przedszkoli, szpitali, komisariatów, sporej ilości zielonej przestrzeni, parkingów i nowoczesnej infrastruktury, przyjęcie do naszego kraju tanich metod budowlanych stosowanych obecnie poza granicami Polski i sprzedaż państwowych nieużytków pod działki.
 2. Kwota wolna od podatku do minimum 6000-8000 tyś.
 3. Projekt ,,Jeden dokument-jedna firma”. Założenie przedsiębiorstwa byłoby banalnym wypełnieniem wniosku o rejestrację, najlepiej przez Internet.
 4. Nowy Kodeks Pracy i rozpisane od nowa, proste i jasne prawo podatkowe.
 5. Wprowadzenie odpowiedzialności urzędniczej za wszelkie podejmowane decyzje – jeśli ktoś ze skarbówki gnębi bez powodu polską firmę, sam stanie przed sądem. Brak koniecznych limitów kar i kontroli, które wymuszają czepialstwo.
 6. Ulgi podatkowe dla rodzin z dziećmi, zależne od ilości potomstwa.

To tak na dobry początek. Mieszkania, niższe podatki i parę milionów nowych miejsc pracy. Można to zrobić w rok. Dalej problem przyrostu naturalnego będzie zależny wyłącznie od takich czynników, jak dojrzałość ludzi i wynikająca z niej chęć do zakładania rodzin. Ekonomicznie nie będzie najlepszego problemu, jeśli tylko wszyscy młodzi będą na swoim, a zwiększona konkurencja wymusi zmiany stawek.

Polacy rezygnują z posiadania potomstwa ze względu na trudne warunki bytowe (44%), niepewną przyszłość (33%), wysokie koszty utrzymania dziecka (23%) i trudne warunki mieszkaniowe (20%) – za http://www.ordoiuris.pl

Każdy polityk u władzy, który nie podejmie się podobnej reformy, a także nie zrobi nic z obecnym systemem emerytalnym, może zostać oskarżany o planowe wyniszczenie Narodu Polskiego, lub o czynny współudział w tymże procesie. Słowo ,,depopulacja” wydaje się być zbyt łagodne, jeśli spojrzeć na wyludniającą się obecnie Polskę.

Robert Grünholz

Komentarzy 14 do “Robert Grünholz: Ludobójstwo na Polakach”

 1. Julka said

  Taka prawda. Porozumienie w Magdalence zapewniło układowi władzę i pieniądze. Nie rozmawiano o Polsce i Polakach tylko o własnych interesach, rozbudowany aparat biurokratyczny/terroru miał ten układ bronić i popierać za pieniądze bezwzględnie wyciągane od przeciętnego podatnika. To trwa nadal, zaproponowane przez PiS „dobre zmiany” stanowią tylko lukrowanie przegniłej rzeczywistości, która nieuchronnie i tak by się zawaliła (bo w końcu i podatków nie będzie od kogo zdzierać i po prostu środków na utrzymanie reżimu zabraknie). Obecnie PiS popiera zdrajcę i obcego agenta w Brukseli, a w programie Kowalski & Chojecki panowie mówią, że GW dostała obecnie więcej na reklamy niż od PO. Nawet Radio Maryja mówi o „niegospodarności pracowników kancelarii Komorowskiego” w sytuacji, gdy doszło tam do ewidentnych kradzieży. Obawiam się, że za afery też nikt nie odpowie. Będą dłubać i pozorować działania. Tak działają układy, jeden Kurski tu, drugi tam a głupi lud kupuje.

 2. Pol said

  Kraj tylko dla kombinatorow .(Zydow)

 3. gwidon said

  Polskę rozkradano sukcesywnie przez całe lata, zadłużono w żydowskich bankach na niebotyczne sumy, realizowano cudze interesy, tylko nie polskie,wynaradawiano kolejne pokolenia, wykpiwano polskość i patriotyzm, realizowano na całym społeczeństwie pedagogikę wstydu,
  tak więc trudno mi się zgodzić z opinią, że w ciągu roku da się załatwić dużo podstawowych spraw. Trzeba to robić z całym uporem, ale
  trzeba pamiętać, że to orka na ugorze zostawionym przez PRL, SLD, i w końcu III RP ze złodziejską PO.Na to trzeba wielu lat nie tylko na
  naprawę, ale i na zmianę mentalności dużej grupy społeczeństwa i na akceptację przyszłych, czasem trudnych zmian.

 4. robertgrunholz said

  Ad.3

  Wypisane powyżej propozycje to program na jeden rok, więc co zdaje się oczywistym, na naprawę wielu rzeczy (w szczególności krzywd dokonanych społeczeństwu) trzeba wiele więcej czasu. Może nawet dwóch czy trzech pokoleń.

 5. Rob said

  @3
  Panie Gwidonie, wszystkie rządy po 89 roku były antypolskie i złodziejskie.
  Również i ten rząd zadłuża Polskę w ekspresowym tempie.
  PRL w porównaniu z tym co jest teraz był złotym okresem o którym młodzi ludzie mogą teraz tylko pomarzyć!

 6. Slowianin said

  Polskie uratuje tylko taka struktura wladzy Sami POLACY tylko z samych dolow spolecznych LUDZIE BEZWZGLEDNI .I WLADZA TAKA JAKA JEST W KOREI POLNOCNEJ.

 7. f6862 said

  ŚWIETNY artykuł pana Roberta. Sama PRAWDA.

 8. Bua said

  Slowianin nie ma racji. Bierzmy przykład, nie z Korei Północnej ale raczej z Korei Południowej!
  Wystarczy porównać jaka przepaść dzieli te państwa i się ciągle powiększa.

 9. LM said

  Robert,z tej strony pozdrawia Marek.Twoje , znane od lat propozycje w 6 punktach są moim zdaniem bardzo dobre. Dodam od siebie, że Polska potrzebuje własnej niezależnej energii elektrycznej, własnego gazu, własnego węgla,który musi być wykorzystywany najpierw dla mieszkańców Polski,własnej miedzi, własnej soli i własnej wody pitnej.To wszystko jest w Polsce ale nie należy do państwa ani do mieszkańców Polski.Bogactwa naturalne w Polsce,nie są pod kontrolą ani państwa a Polacy w Polsce,nie mają żadnych korzyści z tych bogactw.We Francji, w Szwecji,nawet w okupowanych Niemczech, we Włoszech,złoża są jeszcze kontrolowane przez państwa.POPIS ani pseudo lewica czy pseudo (sorry )pseudo prawica nie mają żadnych szans na zmiany w Polsce,bez zysków ze złóż i bogactw w Polsce.Zadłużenie Polski, w bankach wzrosło i już przekroczyło stan krytyczny,Podobny do sytuacji w Grecji.Tam również, złoża nie należą do Grecji.Podobna sytuacja jest w Portugalii.Jakiekolwiek propozycje ,nawet od specjalistów,nie mogą być zrealizowane,gdyż Polska jako państwo straciło kontrolę nad złożami w Polsce,jako jednego z najbogatszych krajów w Europie,środkowej jak i w EU zachodniej.Bez walki zbrojnej o wyzwolenie Polski 2016,z okupacji, Polska nie ma szans jako realne państwo. Polacy naturalnie poradzą sobie.Europa zachodnia wraz z Izraelem boją się panicznie rodowitych Polaków.Nienawiść w Niemczech do Polaków,wzrasta. Jest za kulisami gigantyczna i makabryczna Podobnie w Izraelu.USA czyli administracja USA wie doskonale na co stać Polaków dlatego zakazała wiz. dla Polaków. Od tego lata 2016 przepisy prawne w Niemczech,w Wielkiej Brytanii będą zaostrzone w EU ,również dla Polaków ale i dla mieszkańców wszystkich krajów Europy środkowej.Napromieniowani mutanci z Ukrainy przenoszą się do Polski.Następuje wymiana narodu.Czy jest szansa na uratowanie Polski tylko dla Polaków?Tak.Czy jest szansa na wyzwolenie Polski z okupacji gospodarczo-politycznej?Tak.Poruszyłeś Robert,bardzo ważny temat a ja pozwoliłem sobie przekazać własną opinię.Pozdrawiam. Marek Lipski.Oczywiście życzę Tobie,sukcesów,zysków,inwestycji i zdrowia.Pozdrawiam wirtualnapolonia.com.

 10. Slowianin said

  Nie prosze pana w POLSCE potrzebna jest totalna militaryzacja SPOLECZENSTWA POLSKIEGO .Mniejszosci TOTALNIE kontrolowane W razie nie supordynacji wdalanie z kraju.. Ludzie to nie chodzi juz tylko o POLSKIE.Tu chodzi o nasze zycie I WOLNOSC .Ktora jest zagrozona.Dla tego militaryzacja SPOLECZENSTWA POLSKIEGO powinna postawic nas wszystkich na NOGI.

 11. robertgrunholz said

  Marku, dziękuję za Twój cenny komentarz.
  Polska posiada ogromne złoża naturalne, nad którymi nie posiada żadnej kontroli. Pisałem na swoim blogu wielokrotnie o izraelskiej firmie Sapiens, która wykupuje polskie wodociągi. Podobna jej firma (również zarządzana przez byłych oficerów Mossadu) zajmuje się ochroną wielu strategicznych obiektów (np. lotnisk) i zapewnia usługi informatyczne NBP, ZUS itp.
  Bez zrozumienia tego, nie zdołamy stworzyć żadnego sensownego programu i nawet jeśli uzyskamy jakiś wpływ na sprawy w kraju, to będzie to wpływ mało znaczący. Woda, gaz, węgiel… to wszystko fundament o którym tak niewielu myśli i mówi.
  Dziękuję Ci i pozdrawiam Cię serdecznie!

 12. Magdalena said

  Kilka słów o innej formie mordowania Polaków, o nienarodzonych.
  Polecam Pańskiej uwadze artykuł pani Polak- Pałkiewicz.
  Z mojej strony napiszę tylko
  – pani Ewa zwariowała?!
  Albo odkryła karty…..
  Jedno z dwóch.

  http://www.rp.pl/Plus-Minus/304289904-Polak-Palkiewicz-Nienarodzeni-ale-uzyteczni.html#ap-9

 13. Carlos said

  Pisalem juz o tym wielokrotnie : Polacy wcale nie chca tych zmian !!! Odurzeni propaganda ciesza sie ze sa EUROPEJCZYKAMI. Od 2-ch miesiecy jestem w Polsce, po 18-letniej emigracji i nie widze, by ktokolwiek mial ochote na tzw. ludzkie poruszenie. Kiedy na kursie topografii, zwrocilem uwage,iz przepisy jakie istnieja dla ludzi starajacych sie o licencje taksowkarza sa restrykcyjne a opodatkowanie kompletne, Pani prowadzaca wyklad powiedziala,iz z faktami sie nie dyskutuje. Niby sa dotacje unijne na rozpoczecie dzialalnosci, ale cala procedura jest uwarunkowana tyloma przeszkodami, ze trzeba byc bogatym by moc niepracowac aby ja dostac. Na kazdym kroku, jesli z czymkolwiek nie zdazysz- od nowa placisz. Niewiedza o tych przepisach, powoduje, ze najczesciej rezygnujesz, bo nie masz czasu aby moc zyc- nie pracujac. Wspoluczestnicy tego kursu uwazaja ,ze to normalka,taki kraj po prostu. Zamknac moga za przyslowionego, ukradzionego batonika Snikersa, a zlodzieje milonow sa bezkarni. Za stary jestem, by emigrowac znowu,ale zaluje ze, wrocilem. Jestem wsciekly na to ,ze Polacy nie maja swiadomosci takiej ,jak ma Pan Robert-mimo mlodego wieku. Rynek we Wroclawiu jest pelen szczesliwych ludzi pijacych sobie kawke na wolnym powietrzu i plotkujacych,rozrywka wszystkich jest spacerowanie po galeriach.

 14. robertgrunholz said

  Ad.13

  Jest poniekąd tak jak i Pan mówi. Ale od tego są pewne jednostki, by mówić grupie w którym kierunku iść. Grupa nie musi wiedzieć dlaczego.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: