Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kolejne spotkanie szefa MSZ z szefem Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-12

Nasz korespondent w Warszawie zauważa, że we wtorek doszło do kolejnego już w krótkim odstępie czasu spotkanie ministra Witolda Waszczykowskiego z Davidem Harrisem, dyrektorem wykonawczym American Jewish Committee. I pyta, czy komuś się do czegoś spieszy?

Kolejne spotkanie szefa MSZ z szefem Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego

„Szef polskiej dyplomacji przedstawił delegacji AJC priorytety Polski na szczyt NATO w Warszawie w kontekście zagrożeń płynących ze Wschodu i Południa. – Zwiększenie obecności NATO w naszym regionie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski – oświadczył minister Waszczykowski. Strony omówiły także perspektywy rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego oraz sytuację na Bliskim Wschodzie. Strony zgodziły się co do szczególnego charakteru partnerstwa polsko-izraelskiego. „

Poprzednie spotkania:
15 stycznia 2016
http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/spotkanie_z_liderami_american_jewish_committee

oraz

9 lutego 2016 r.
http://www.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/spotkanie_ministra_z_dyrektorem_wykonawczym_american_jewish_committee

Oto komunikat MSZ po spotkaniu:

O stosunkach polsko-żydowskich i współpracy Polski z American Jewish Committee rozmawiał dziś szef polskiego MSZ z Davidem Harrisem, dyrektorem wykonawczym AJC.
Podczas spotkania minister Witold Waszczykowski wyraził zadowolenie z trwającej ćwierć wieku współpracy Polski z AJC oraz podziękował amerykańskiej delegacji za wpieranie Polski w obronie prawdy historycznej. – Wiele razy przypominaliście politykom i dziennikarzom, że odnoszące się do niemieckich obozów hitlerowskich określenie „polskie obozy” lub zrzucanie winy za Holokaust na Polaków to nieuzasadnione fałszowanie historii – podkreślił minister. David Harris zaznaczył, że AJC „od 25 lat jest orędownikiem spraw polskich w Stanach Zjednoczonych”.

Szef polskiej dyplomacji przedstawił delegacji AJC priorytety Polski na szczyt NATO w Warszawie w kontekście zagrożeń płynących ze Wschodu i Południa. – Zwiększenie obecności NATO w naszym regionie ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa Polski – oświadczył minister Waszczykowski. Strony omówiły także perspektywy rozwiązania konfliktu ukraińsko-rosyjskiego oraz sytuację na Bliskim Wschodzie. Zgodziły się co do szczególnego charakteru partnerstwa polsko-izraelskiego.

AJC jest jedną z najważniejszych amerykańskich organizacji działających na rzecz obrony interesów diaspory żydowskiej poza terytorium USA. Od 1989 r. blisko współpracuje z polską administracją rządową, jak i z polskimi organizacjami pozarządowymi. Organizacja wspierała m.in. zabiegi Polski na rzecz wejścia do NATO, a obecnie opowiada się za włączeniem Polski do amerykańskiego programu ruchu bezwizowego.

Komentarze 23 do “Kolejne spotkanie szefa MSZ z szefem Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego.”

 1. Kwal said

  Czy strony omówiły też sprawę żydowskich roszczeń majątkowych ? Jestem pewien, że omówiły….

 2. Jak nie wiadomo o co chodzi,to o EKONOMIĘ ŻYDOWSKĄ,którą opisał Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA.

 3. mijo said

  Spotkał się z AJC – American Jewish Committee, a pominął ADL w Nowym Jorku. Tamtym opluwaczom Polski powiniem wytłumaczyć co nie co, żeby zaprzestali kampanii oszczerstw będących formą nacisku/szantażu w celu zagarnięcia 65 mld $.

 4. Ważne! Zobacz koniecznie!

  Przyszły Regent Królestwa Polskiego

 5. Slowianin said

  Cala ta polityka zagraniczna Witolda Waszczykowskiego to nic innego Jak dalszy ciag
  sprzedawania POLSKI .syjonistyczno=masonskim =zydom.Co zemsci sie na zwyklych polakach.Ktorzy maja byc zredukowani do 10.000.000 milionow.A wiec dalszy ciag
  NISZCZENIA POLSKI POLAKOW I ICH HISTORI.Zadajmy sobie wszyscy pytanie.
  Czy obecne wladze na wiejskiej reprezentuja POLSKI interes?
  ;;;;Oczywiscie ze NIE..
  Jest konsekwentne pchanie POLAKOW do wywolania rewolty Ktora sie skaniczy 3-WOJNA SWIATOWA oczywiscie na terytorium POLSKI.I zniszczeniem naszej OJCOWIZNY.Coz mozna tu jeszcze napisac mysle tylko o jednym …ZEBY TRAFIL ICH WSZYSTKICH szlak.A zachod pograzyl sie w otchlani rewolucji I wszelkiej masci wojen.By wrescie wredna ;;;nacja jaka jest nacja zydowska.Niemiala mozliwosci czerpac zyskow.Bo tylko oto w tym wszystkim chodzi.
  POLACY NIE DZIWCIE SIE TYM CO TU NAPISALEM.JEST TO DALSZY CIAG 1939-ROKU……….To zachod nam zgotowal to wszystko to zachod nas zdradzil w JALCIE TECHERANIE itp.I MODLMY SIE DO BOGA .BY NAS WYRWAL Z szponow …..diabla masonskiego.Tak jak bylismy sami 1939 roku Tak I dzis jestesmy sami.No no nie zupelnie sami BOG JEST Z NAMI ………WLADCA NARODOW ktore stworzyl.
  ALE MAMY SIE OCO BIC (nie militarnie)lecz(duchowo)……TA WOJNE TO MY JEDNAK WYGRAMY………..I CZOLEM WIELKIEJ POLSCE
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;SMIERC ZACHODOWI (SMIERC WROGOM POLSKI)

 6. max said

  Taki Słowianin to taki gorszy Rosjanin, a ten to jeszcze jest od analfabety „chrabi” Komorofskiego z ubecką małżonką. Jakim to trzeba być burakiem, żeby nawet swojego języka nie znać, nie pisząc już o innych.

 7. Patryk said

  Żeby nie było tak jak było. Czas spolonizować MSZ!

  Lepiej przez jakiś czas nie mieć ambasadorów, niż mieć takich, którzy Polski nienawidzą i świadomie jej szkodzą. Jeśli układowi uda się zablokować zmiany, jeśli przyzwoli na to Kaczyński, Polska pozostanie bantustanem i spełni się marzenie Agnieszki Holland „żeby było tak, jak było”.
  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3731-zeby-nie-bylo-tak-jak-bylo-czas-spolonizowac-msz

  „Gazeta Polska” o sowieckich karierach polskich dyplomatów. Oni wciąż reprezentują nasz kraj

  Jak mówi informator tygodnika,
  „zmiany w MSZ prowadzone przez Wiśniewskiego polegają na tym, że na miejsce dyrektorów z czasów PO powoływani są ich zastępcy. Natomiast sami dyrektorowie zostają ambasadorami. Nowych ludzi praktycznie nie ma. Dariusz Wiśniewski jest w ministerstwie kluczową osobą, która podjęła się obrony dotychczasowych kadr MSZ przed zakusami PiS”.
  Pytany o przydatność absolwentów sowieckiej szkoły do prowadzenia polityki niepodległościowej, dyrektor Wiśniewski podkreśla, że nie ma zapisów w prawie, które pozwalałyby na dyskryminację ze względu na ukończoną uczelnię.

  http://www.pch24.pl/gazeta-polska-o-sowieckich-karierach-polskich-dyplomatow–oni-wciaz-reprezentuja-nasz-kraj,43181,i.html

  Grzegorz Braun: GROZI NAM WOJNA! Fizyczne wytępienie młodego pokolenia!
  https://wirtualnapolonia.com/2016/05/11/grzegorz-braun-grozi-nam-wojna-fizyczne-wytepienie-mlodego-pokolenia/

  Kto gra kartą SYRYJSKĄ? Skąd się biorą uchodźcy? Komu zależy na wojnie?

  Aleksander Jablonowski
  „Polska leży w strefie zgniotu miedzy mocarstwami”
  www [.] youtube.com/watch?v=yki-YaeXbn4
  „Amerykanie chca walczyc z Rosja w Polsce”
  www [.] youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw

 8. jok said

  „AJC „od 25 lat jest orędownikiem spraw polskich w Stanach Zjednoczonych”.”:)))))). To rzeczywiście nie ma co utrzymywac kontaktów z patriotyczną Polnią. Lepiej wzorem korporacji Geremka zawierzyc wszstko jakims a

  JC chyba nie jest oficjalną częscią rządu Izr, dlaczego więc się z nimi spotyka przedstawiciel rządu od spraw zagranicznych? Ze związkiem Czechów, Ukrainców lub Indian też się spotkał?

 9. TOS_72 said

  KOCHANI POLACY RODACY! TAK, w Polsce jest przywracana normalność gospodarcza-polityczna, bankowość, ale PO CO? … ‚ mimochodem ‚ dla Polaków?, a właściwy adresat to obywatele Izraela. Kto sądzi, że podarują Polakom ziemię zasiedziałą —to się myli, kto sądzi, że zrezygnują z UKRYTYCH i zbadanych bogactw geologicznych POLSKI, jak znalazł, —to się myli, kto sądzi, że zrezygnują z JedwabnegoSzlaku kumulacji BOGACTWA i niepowtarzalnych wpływów finansowych w Polsce, —to się myli, to się myli. BĘDĄ WALCZYĆ JAK LWY-yyyyyy, bo mają czym i za co w końcu z biedotą, rozbawioną TVeN-tkiem, chociaż są oznaki budzenia się – młodzież ONR. Może, może się potoczy inaczej, jeśli INTRONIZACJI CHYSTUSA nie odprawią na aby-aby, bo nieMa żadnych przygotowań w społeczeństwie to też o czymś świadczy, a są inne absorbujące zastępcze tematy. Pozdrawiam

 10. Mordek said

  Rabin Baker w polskim MSZ

  „dla Polski ważna jest jednak nie tylko współpraca na rzecz upamiętniania tragedii Holokaustu, ale także wspólne działania na rzecz zachowania pamięci o tysiącletniej historii Polaków i Żydów na ziemiach polskich oraz budowanie dobrych kontaktów współcześnie”.
  W Polsce obserwujemy wzrost zainteresowania kulturą żydowską oraz jej znaczeniem dla polskiego dziedzictwa kulturowego – zapewniła rabina Bakera wiceminister Wronecka.

  (…) głównym tematem rozmów były po prostu roszczenia żydowskie wobec Polski.

  http://www.goniec.net/goniec/inne-dzialy/goniec-poleca/rabin-baker-w-polskim-msz.html

 11. Mordek said

  Żeby nie było tak jak było. Czas spolonizować MSZ!

  Lepiej przez jakiś czas nie mieć ambasadorów, niż mieć takich, którzy Polski nienawidzą i świadomie jej szkodzą. Jeśli układowi uda się zablokować zmiany, jeśli przyzwoli na to Kaczyński, Polska pozostanie bantustanem i spełni się marzenie Agnieszki Holland „żeby było tak, jak było”.

  http://warszawskagazeta.pl/kraj/item/3731-zeby-nie-bylo-tak-jak-bylo-czas-spolonizowac-msz

  „Gazeta Polska” o sowieckich karierach polskich dyplomatów. Oni wciąż reprezentują nasz kraj
  Jak mówi informator tygodnika,
  „zmiany w MSZ prowadzone przez Wiśniewskiego polegają na tym, że na miejsce dyrektorów z czasów PO powoływani są ich zastępcy. Natomiast sami dyrektorowie zostają ambasadorami. Nowych ludzi praktycznie nie ma. Dariusz Wiśniewski jest w ministerstwie kluczową osobą, która podjęła się obrony dotychczasowych kadr MSZ przed zakusami PiS”.
  Pytany o przydatność absolwentów sowieckiej szkoły do prowadzenia polityki niepodległościowej, dyrektor Wiśniewski podkreśla, że nie ma zapisów w prawie, które pozwalałyby na dyskryminację ze względu na ukończoną uczelnię.

  http://www.pch24.pl/gazeta-polska-o-sowieckich-karierach-polskich-dyplomatow–oni-wciaz-reprezentuja-nasz-kraj,43181,i.html

  Grzegorz Braun: GROZI NAM WOJNA! Fizyczne wytępienie młodego pokolenia!
  https://wirtualnapolonia.com/2016/05/11/grzegorz-braun-grozi-nam-wojna-fizyczne-wytepienie-mlodego-pokolenia/

  Kto gra kartą SYRYJSKĄ? Skąd się biorą uchodźcy? Komu zależy na wojnie?

  Aleksander Jablonowski
  „Polska leży w strefie zgniotu miedzy mocarstwami”
  www [.] youtube.com/watch?v=yki-YaeXbn4
  „Amerykanie chca walczyc z Rosja w Polsce”
  www [.] youtube.com/watch?v=CVjr7yaiVCw

 12. Slowianin said

  Max to ty jestes burakiem poprawnie politycznym.Ja niemam zamiaru polemizowac z panem.Nie jestes pan prawdziwym polakiem.Tylko takim przyjezdnym mowiacym biegle w jezyku polskim.Czyli koniaktura ekonomiczna pana tu przyslala.By na innych ludziach I ich pracy sie dorobic.Tak dorobimy sie wszyscy guza.A to bedzie potezny guz.
  bywaj wasc.

 13. wars said

  15 Stycznia, 9 luty no I teraz. Spotkali sie ” przyjaciele ” Polski z przedstawicielem polskiego rzadu. Czyzby rozmawiali bez przerwy o ” polskich obozach ” ?. Ten Waszczykowski to chyba klamczuszek.
  Zydy chyba boja sie o swoich ,ktorym polski rzad probuje dobrac sie do kieszeni. a Waszczykowski zapewnia ich ze zydy sa po ochrona I ze polski rzad pracuje nad tymi 65cioma miliardami

 14. słoń said

  Panie Słowianin. Nie przyczepiam sie do meritum Pańskiej wypowiedzi, ale to, co poniżej pozwolę sobie zacytować, to troche niedbalstwo:

  Ktorzy maja byc zredukowani do 10.000.000 milionow.A wiec dalszy ciag…..

  10 000 000 milionów to jest mniej więcej 10 000 000 000 000 luda. Oby nas tyle było. Dziesięć bilionów na polskie, a amerykańskich trylionów. Czapkami zarzucilibyśmy resztę świata.

 15. Adam said

  CZY TO NIE TEN SAM HARRIS ?(a może jaki inny) O KTÓRYM WSPOMINAŁ PAN RED. S. ICHALKIEWICZ

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/felieton-myslac-ojczyzna-50/

 16. dariusz2b said

  Tak się zastanawiam czy czasami katolicyzm nie został wymyślony przez parchów żydowskich. Polacy w większości są katolikami, a jak to katolik ma wybaczać wszystko i nastawiać drugi policzek. Parchy żydowskie leją w ten Polski ryj, jak chcą, kiedy chcą i gdzie chcą. Czegoś tutaj nie mogę zrozumieć, jeden Bóg dla parchów, który w talmudu im nakazuje oko za oko, ząb za ząb, a ten sam Bóg nakazuje katolikom być jak owieczka. No i wilk w postaci parchów żydowskich te owieczki rżnie jak tylko się da.

 17. j said

  Wczoraj w naszej stolicy, Krolowa Polski szla do Sejmu. Zastala zatrzasniete przed Nia drzwi. Chwilowo smutek i zal….
  Pisze chwilowo, bo gleboko wierze, ze doczekamy jeszcze tego pieknego dnia, kiedy Matka Boska Sejmowa wejdzie triumfalnie do glownej sali Sejmu i zostanie tam na zawsze. Co daj Bog.
  Tak jak jeszcze 6 lat temu trudno bylo sobie wyobrazic oficjalana Intronizacje Jezusa na Krola Polski. Nawet mowienie o tym bylo surrealistyczne. A jednak….

  „Polskie” wladze w Sejmie i brak ich wlasciwej reakcji wczoraj… chyba nawet zwyklego grzecznosciowego powitania nie bylo. O biedni, nieszczesni tchorzliwi ludzie, przyspawani do koryt, ubodzy duchem….to dla mnie jeszcze jeden dowod na to, ze noszenie wizerunku Matki Boskiej w klapie, prezydenckie rzucanie sie na kolana by lapac Hostie, swietobliwe miny i gornolotne religijne oracje – to rowniez tylko sprytny chwyt wszystkich naszych ukochanych przywodcow upozowanych na „Polaka katolika”. W rzeczywistosci, te zewnetrzne znamiona ich wiary sa przeznaczone nie dla Chwaly Bozej ale dla „ciemnego ludu, ktory to kupi” . Wewnetrznie zas, to jesli nie wojujacy ateizm z jego z brakiem szacunku do Boga, to jest to bezboznosc, obojetnosc, brak odwagi osobistej lub poprawnosc polityczna. O biedny, umeczony, sponiewierany i okradziony Polski Narodzie! Wielki odwazny Narodzie, ktory kiedys tak ukochala Maryja, nasza Krolowa – co oni z Toba zrobili?
  Warszawo! Dlaczego twoje serce przestalo bic dla Maryi i dla Polski?

  https://gloria.tv/video/rH9w6eBE66R

  Kroluj nam Chryste!

 18. Slowianin said

  Politycy sa mniejszoscia w Panstwie I napodstawie tego nie wyciagajmy pochopnie wnioskow ze Warszawa czy POLSKA Nie chce Matki Boskiej.
  PLEBS ktory rzadzi tym krajem moze tak oni NIE CHCA gdyz sa w wnetrzu swoim
  ;;zydami;;;;;A jak wiemy oni nie uznaja JEZUSA I MARII matki jego.

 19. Kwal said

  +dariusz2b said – to nie polski naród tylko żydowski został wymyślony ! Poczytaj książkę Schlomo SANDA z Uniwersytetu Hebrajskiego…bardzo ciekawe…otworzysz oczy !

 20. marju73 said

  ad.17
  Stanisław Krajski : „Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce). Czy Matka Boża wzywa nas do walki?”

 21. @dariusz 2b
  W historii wpływów na rozwój kultury europejskiej została odnotowana rozbieżność,którą opisał Tadeusz Zieliński w HELLENIZM A JUDAIZM.Sprawiło to,że korzeniami rozwoju kultury chrześcijańskiej stała się antyczna Grecja rozprowadzana po Europie za sprawą prawa rzymskiego.
  Żydowski rewolucjonizm w konsekwencji doprowadził do zwalczania wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,stąd REFORMACJA.
  Dążenia do synkretyzmu wiary zrodziły TEOLOGIĘ JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKĄ,która okazuje się być pułapką w postaci rodzącej się CYWILIZACYJNEJ MIESZANKI pod znaczącym wpływem CYWILIZACJI PODWÓJNEJ MORALNOŚCI,jak to nazwał ŻYDOWSKĄ,twórca oryginalnego podziału na cywilizacje Feliks Koneczny.

 22. Tiro said

 23. Jan Piotrowicz said

  to oficjalnie. A nie oficjalnie?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: