Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rocznica śmierci wielkiego Polaka – Józefa Klemensa Piłsudskiego.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-12

Piłsudski1

Rocznica śmierci wielkiego Polaka –Józef Klemens Piłsudski herbu własnego (ur. 5 grudnia 1867 w Zułowie, zm. 12 maja 1935 w Warszawie) – polski działacz społeczny i niepodległościowy, żołnierz, polityk, mąż stanu; od 1892 członek Polskiej Partii Socjalistycznej i jej przywódca w kraju, twórca Organizacji Bojowej PPS (1904), Legionów Polskich (1914) i Polskiej Organizacji Wojskowej (1914), kierownik Komisji Wojskowej Tymczasowej Rady Stanu (1917)[3], od 11 listopada 1918 naczelny wódz Armii Polskiej, w latach 1918–1922 naczelnik państwa, pierwszy marszałek Polski (1920); przywódca obozu sanacji, po przewrocie majowym (1926) dwukrotny premier Polski (1926–1928 i 1930); wywarł decydujący wpływ na kształt polityki wewnętrznej i zagranicznej II RP.

W młodości, podczas prowadzenia działalności konspiracyjnej znany pod pseudonimami Wiktor i Mieczysław. Wśród zwolenników Piłsudskiego, zwłaszcza z czasów służby w Legionach Polskich, używano jego przydomków – Komendant, Dziadek, Marszałek oraz Ziuk.

Arch.

Komentarze 23 do “Rocznica śmierci wielkiego Polaka – Józefa Klemensa Piłsudskiego.”

 1. solkraken said

  był aresztowany DWA RAZY – raz wylądował na Syberii i raz u „czubków”… ale ani razu nie został ukarany za Walkę o Wolną + Niepodległą + Świętą :(((

 2. Slowianin said

  Jak to jest z tym marszalkiem .Komu on sluzyl?Polsce czy Niemcom?
  Jak Hans Frank obejmowal urzad Generalnego Gubernatorstwa na Wawelu.
  To kazal postawic ;;warte przy grobie Pilsudzkiego .Zolnierz ktory pelnil warte przy grobie marszalka .Byl z jednostek ;SS.
  A wiec komu on sluzyl…………POMYSL OTYM POLACY.A np.ten przewrot majowy w 1926 roku.Przez ktory do rzadu dostala sie mniejszosc Narodowa czyli (masonskie =zydostwo).Ktore dalo nam kleskie Wrzesniowa 1939 rok.Zrabowano wtedy 100-ton zlota.Ktore znalazlo sie w lapach rodziny Rothildow.I ktore do dzis jest w ich lapach.
  ……….spojrzmy prawdzie w oczy,…….A dla czego zginal Gabriel Narutowicz.Bo byl Masonem. I pan Niewiadomski go odstrzelil..A jak dzis jest tak samo .
  Wyciagnijmy sami wnioski .I pomyslmy co prosci POLACY powinnii zrobic w takiej sytuacji.Uzylem tu slowa prosci.GDYZ TYLKO TACY LUDZIE ZBAWIA TEN KRAJ.
  zadne lachudry w ;;;;;;eleganckich garniturkach;;;;;;;;Gdyz za nimi stoi;;;;;;;;Przebogata
  ;;;;;;;;;;;;;;;MIEDZYNARODOWKA SYJONISTYCZNO=MASONSKA;;;;;;;;
  ;;;;;;;;;;;;;;;Ktorej celem jest ZREDUKOWANIE SLOWIAN A WTYM I POLAKOW do takiego stanu.Ze bedzie im tylko potrzebna do zamiatania I przynoszenia zyskow
  ;;;;;;;;;tym PASOZYDOM= miedzynarodowym.(proletariusze wszystkich krajow laczcie sie)………..Bhaaaaa haa jakie zbozne haselka.Smiechu warte.
  ;;;;;;;;;;;;;;;;;OBUDZ SIE POLSKO;;;;;;;;;;a WTEDY PRAWO BOZE BEDZIE ZNOW PRZESTRZEGANE.

 3. gorzka prawda publicznie said

  Grzegorz Braun: W tej chwili grozi nam WOJNA cywilizacji! Jedyny taki wywiad!

 4. eratyk said

  Tajny pakt Lenin-Piłsudski (cz. I i II)
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/05/tajny-pakt-lenin-pilsudski-cz-i-i-ii-2/

 5. j said

  Z drzeniem serca czekalam na pierwsze informacje dotyczace Marszu Krolowej Polski na Sejm. Oto pierwsze oficjalne informacje.
  Panie Boze chron i wspomagaj ks. Piotra i jego Rycerzy.
  Niech sie stanie wola Twoja a nie nasza!
  _________________________________

  Manifestacja wiary i modlitwy Rycerstwa Chrystusa Króla

  Na pl. Zamkowym w Warszawie zebrali się uczestnicy manifestacji wiary i modlitwy, zorganizowanej przez Rycerstwo Chrystusa Króla. Pikieta przejdzie przed Sejm, gdzie jej przedstawiciele będą chcieli przekazać marszałkowi Sejmu obraz Matki Boskiej Częstochowskiej, aby został on powieszony na frontalnej ścianie w sali obrad Sejmu. Zobacz zdjęcia.

  http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/manifestacja-wiary-i-modlitwy-rycerstwa-chrystusa-krola/0y5svt

 6. Slowianin said

  Modlmy sie za Ks.Piotra I jego rycerzy JEZUSA CHRYSTUSA.

 7. piotr said

  jaki Polak? Może tak litwak o nazwisku SELMAN?

 8. NoTak said

  Widze, ze Slowianin jest na prostej drodze do zbanowania przez jasnie nam na wirtualnej panujacego wlasciciela Wirtualnej, wielbiciela NIEMIECKIEGO AGENTA Pilsuda .
  Jeszcze troche krytyki NIEMIECKIEGO AGENTA PILSUDA i juz go nie bedzie (Slowianina) na wirtualnej .
  Na Wirtualnej pod kara zbanowania zakazana jest jakakolwiek krytyka AGENTA NIEMIECKIEGO PILSUDA.
  Ciekawe KIEDY wlasciciel wirtualnej w koncu OPRZYTOMNIEJE jesli chodzi o NIEMIECKIEGO AGENTA PILSUDA.
  Czytac , czytac,iI jeszcze raz czytac DOKUMENTY HISTORYCZNE dotyczace tej CIEMNEJ (BAAARDZO CIEMNEJ) postaci Pilsuda.
  Ale widac:
  Przypadek beznadzieiny: ZADNE DOWODY HISTORYCZNE tu nie dzialaja.
  Jedyny wniosekj:
  albo wlasciciel wirtualnej jest calkowicie odporny na jakiekolwiek DOWODY jesli chodzi o jego bozyszcze Pisuda (co jedynie swiadczylo bgy o jego „mocy” intelektualnej) \
  albo:
  Jest po tej samej stronie co byl Pilsud AGENT NIEMIECKI.

 9. pugnus said

  A z Pilsudskim to mialem w przeszlosci zabawny incydent.Byly to czasy albo bajzlu Buzka ,albo Millera ,nawiasem nie ma w przeszlosci okresu po „odzyskania” niepodleglosci ,w ktorym Polacy na cos by nie narzekali….
  Wertowalem w jakims supermarkecie na stoisku z gazetami jeden z tygodnikow ,kiedy stojaca obok mnie w srednim wieku kobieta patrzac na tytuly stron czolowych wystawionych pism nagle powiedziala: ” na nich to trzebaby Pilsudskiego” .Odpowiedzialem spokojnym tonem : ” Pilsudski sprowadzil do Polski 600 tys. Zydow” .
  Jakby ja piorun trafil!Patrzyla na mnie z prawie rozdziawionymi ustami i wyjakala cos w rodzaju :” co pan powie ” …. na tym nasza rozmowa sie zakonczyla .Odeszla wyraznie zdegustowana…..

 10. j said

  No to panie Pugnus pan ja dobil, te biedna kobiete 🙂
  Ale i ze mna nie bylo lepiej. Wychowana przez dziadkow w kulcie Pilsudskiego puchlam z dumy jak w Polsce nareszcie zaczeto go oficjalnie prezentowac jako polskiego patriote i bohatera. Bo wczesniej to byla o nim podejrzanie smiertelna cisza. Moze ta cisza wlasnie budowala mit….
  I wzystko byloby fajnie i na swoim miejscu gdyby …. nie nastapil pelny dostepu do internetu. To tam pare lat temu zaczelam sie doczytywac roznych dziwnych rzeczy na temat mojego idola. Porownywalam zrodla, drazylam pracowicie, szukalam usprawiedliwien ale niestety … szczeka tez mi opadla. Dokladnie tak samo jak tej kobiecie w srednim wieku w supermarkecie 🙂
  Pozdrawiam pana bardzo serdecznie

 11. Za prawdę życie. said

  Jaki to wielki Polak? Selman się nazywał, koleś Lenina, Hitlera, kuzyn Feliksa Dzierżyńskiego. Bandzior i babiarz jednym słowem. Jaki można tak kłamać. Złożył dymisję przed rozpoczęciem wojny z żydo-sowietami i gen. Rozwadowski musiał walczyć podczas gdy on uciekł do kochanki. Dość kłamstw!!!

 12. j said

  Wracajac jeszcze do dzisiejszej inicjatywy ks. Piotra Natanka i Rycerzy Chrystusa Krola w Warszawie – prosze spojrzec na komentarze w onecie. Antykatolicki klangor zydowski niesie sie pod samo niebo. Jak oni sie boja Maryi i Jezusa…. 🙂
  Kroluj nam Chryste!

 13. Za prawdę życie. said

  Mój dziad służył w jego legionach, co skończyło się Syberią, i wiele mi o tym parchu opowiedział.

 14. Za prawdę życie. said

  Właśnie, co robiła w 1939 roku hitlerowska warta przy jego grobie na Wawelu? Pytam się !!!

 15. Ormowiec said

  On zamordował swojego oficera prowadzącego gen. Zagórskiego i Prawdziwego Bohatera Wojny Polsko Rosyjskiej w 1920 roku gen. Rozwadowskiego. Torturował i trzymał w więzieniu trzykrotnego premiera II RP Wincentego Witosa, który w końcu żył na wygnaniu w Czechach.
  Każdy naród ma takiego bohatera na jakiego zasłużył sobie.

 16. adam ryglowski said

  A bodaj by Cię os…o Ormowcu – za tą ksywkę .
  Poza tym tekst zgrabny , tylko cokolwiek „po łebkach”.
  Generał Rozwadowski – Święta prawda , a co z gen. Zagórskim (?) , Hallerem , czy młodym Sikorskim ?
  A co z UCIECZKĄ (rezygnacja z naczelnikowania i chodu ze stolicy na godziny ) przed Bitwą Warszawską 15 VIII 1920 r. ???
  Jaruzelski przy nim , to „cienki Bolek „.

 17. Ryvan said

  W Polsce było i ciągle jeszcze jest wielu wielbicieli Piłsudskiego. Znam ludzi wspominających jego pogrzeb a tłumy w nim uczestniczące świadczyły, o ilości zwolennikόw. Przeczytałem w czasie głębokiego PRL-u 1 i 1/2 jego książek, znalezionuch w starym tapczanie ciotki. Czytając je oglądałem się za siebie.
  Pierwszą był „Rok 1920″ byłem tą książką zbudowany. Zachwyciłem się rodzajem uczciwości w komentowaniu błędόw popełnionych podczas prowadzonych działań wojennych gdzie padają niejako samooskarżenia typu ” na moim sumieniu śmierć 1500 polskich żołnierzy”. Byłem tą uczciwością zbudowany. Dodatkiem książki było wyjaśnienie, że pisał ją adjutant Piłsudskiego na podstawie bezpośrednich wypowiedzi, dokumentόw i zapiskόw Komendanta. Drugim tytułem były chyba „psma wybrane”.
  Ta właśnie kolejność czytania, spowodowała ostudzenie moich odczuć. Powiedziałem sobie, że wypowiedzi i myśi Piłsudskiego mają niemal dokładne odbicie w przemόwieniach Gomόłki i innych dostojnikόw partyjnych. Wyczytałem tam o przyjaźni z bratem Lenina i kłopotach z tej przyjaźni wynikających. Pόźniejsza jego działalność – jak wynika z badań historycznych jest wypełniona poczynaniami niegodnymi pomnikowej postaci, jaką był dla wielu Polakόw. W tym momencie jako osoba pozbawiona odczuć uwielbienia dla Komendanta, nie uważam go za bohatera. Fakt uznania go wόwczas przez (sądzę) większość społeczeństwa, cementowały Polakόw jako dosć solidną całość (przynajmniej porόwnując do dzisiejszej sytuacji). Mimo istnienia paru wielkich Polakόw w tym właśnie czasie jak: Dmowski, Paderewski czy Haller nie wiemy(na 100%) , jak poprowadziliby oni Polskę. Być może lepiej np. Dmowski, ale w tamtym czasie silna ręka była konieczna z uwagi na frakcje wyrosłe w zaborach a Piłsudski jawił się tą silną ręką.
  Podkreślić muszę, że ciągle jest grupa jego zwolennikόw – starych prawdziwych patriotόw. nie mających dostępu do internetu, czy nawet nie chcących słuchać. Łamanie mitu Komendanta pielęgnowanego przez niemal całe życie, jest dla nich moralną tragedią. Komendanta nie rozliczymy a tym ludziom sprawimy wielki bόl. Nie bądźmy więc zbyt natarczywi – bo to kolejna linia podziału. Zwłaszcza ostatnie stulecia to czas zdziczenia świata i wielu gubi się w tej topieli wojen, krwi i sprzedajnego zakłamania.

 18. gość said

  Ksiądz Piotr Natanek pod Sejmem RP z Obrazem Matki Bożej.

  Marsz Królowa Polski Maryja idzie do Sejmu – Ksiądz Piotr Maria Natanek pod Sejmem RP 12.05.2016

 19. Guła said

  Che che …:)
  Nawet gdybyście się PO sra li …

 20. K.C. said

  Jestem może nie zszokowany,nawet nie zdziwiony może raczej zasmucony „wysokiej jakości histerycznej” powyższymi wpisami.Melchior Wańkowicz pisał kiedyś o „polskim kundliźmie”,komuna o”zaplutych karłach reakcji”. Zasadniczo nie zgadzam się z tymi tezami nie mniej w tych powyższych przypadkach odzwierciedlają one stan wiedzy i ducha piszących.Nie będę się odnosić do faktów historycznych,cytować opinii wybitnych historyków itd. Autorów powyższych ćwierć inteligenckich wpisów nic nie przekona. Po prostu”polskie piekiełko”!!!
  Na zakończenie- to J.Piłsudski,I.Paderewski i Pan Dmowski odsuwając na bok wszelkie wzajemne animozje stworzyli Państwo Polskie. Gdyby Oni rozmawiali ze sobą w powyższy sposób do tego by nie doszło!!!.

 21. Bronisław said

  Drogi Panie K.C.!

  Na pewno Pan ma świadomość, iż w od początku XX wieku, oddziaływanie modernizmu, – a jednocześnie – co jest z tym nierozłącznie związane demokratyzmu, stało już tak przemożne, że nie tylko obalono (w trakcie trwania I wojny światowej) silne europejskie monarchie, ale bardzo czynne służby,mafie i loże nie dopuściły do ich odrodzenia, czy też powstania nowych!!! W związku z tym odrodzone Państwo Polskie skazane zostało na permanentną awarię demokratycznego ustroju republikańskiego, a potem za przemożnym wpływem syjonistycznej agentury, głownie angielskiej, doprowadzono do jego obalenia, posługując się do tego – jak pisze Józef Kossecki – swoim agentem Józefem Piłsudskim?!!! Nawet tej miary polityk, jakim był był Roman Dmowski, nie był wolny od modernizmu
  i dlatego powołał „Narodową Demokrację”, co w zderzeniu z socjalistą Piłsudskim, skazało Go – niechybnie – na przegraną!!!
  Prawie wszystko wskazuje na to, że po nadchodzącej globalnej katastrofie, obecnego politycznego porządku, powróci – co daj Boże – naturalne, monarchistyczne urządzenie i funkcjonowanie państw, zwłaszcza narodowych!!!

  Gorąco Pana pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 22. Pozdrawiam said

  CHoć to ból bolów, co roku od 100 lat prawie, ale choć kilka słów
  by nie było że zaniedbałem i oddałem pole ignorancji.

  Nie znajdując odpowidzi na pytanie:

  Kto robił ten bezrozumny bałagan w Sejmie i
  ogólnie”polityce”? – ano

  sam Piłsud i jego 5 tys. armia morderców sprowadzona ze świata demokracji paprającej człowieka. ( Piłsud nigdy nie przekroczył 5%poparcia w wyborach!)

  By potem ratowć RP przed upadkiem i nieudolnością Rządu i zaprowadzić:

  Ład i Porządek.

  Prawie 100 lat mijja i po dziśdzień trwa „wojna” Polaka z Polakiem,

  a Prawda wyje gwałcona w kloace ignorancji i bezrozumu.

  Łajdak, zrównany z Cnotą rozumu i roztropności – oto rozmiar KLĘSK!

 23. Stary Warszawiak said

  Dzisiejsze plucie na Marszałka – dzięki, któremu istniejemy, mówimy i piszemy po polsku (100 lat temu to było niemożliwe),
  jeszcze raz stawia nam nienajlepsze świadectwo jako Polakom.
  Gdy byliśmy potężni to jakiś szlachcic miał swoje zdanie pluł na Króla, a nawet współpracował z wrogiem i tak zostało
  do dziś.
  Nic dziwnego, że Rosjanie, Niemcy, Żydzi i inni łupią nas – a my gadamy, piszemy, a przede wszystkim plujemy na ludzi,
  którzy przywrócili istnienie Polski.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: