Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

MSZ: Karty Polaka wydane banderowcom anulowane?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-14

Skandal-i-hańba

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że obywatelom Ukrainy, którzy eksponowali symbole banderowskie i faszystowskie, zostaną unieważnione Karty Polaka. Propagowanie symboli zbrodniczych organizacji zaczyna być ścigane.

MSZ wydał decyzję w wyniku interpelacji posła Roberta Winnickiego. W październiku 2014 roku grupa studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu robiła sobie zdjęcia z flagą OUN-UPA na parkingu przemyskiej galerii handlowej. Dodatkowo część z nich wykonywała gesty wyprostowanymi rękoma. Jak się później okazało, wśród studentów byli również posiadacze Karty Polaka. MSZ odpowiedział na interpelację posła:

„Ministerstwo Spraw Zagranicznych natychmiast podjęło odpowiednie działania dyplomatyczne na poziomie Ministerstwa Spraw Zagranicznych Ukrainy oraz Ambasady Ukrainy w Warszawie. Strona ukraińska zobowiązała się do wyciągnięcia wniosków z zaistniałej sytuacji i zapewniła, że tego typu incydenty nie będą miały miejsca w przyszłości” – poinformował  minister Jan Dziedziczak.

Konsul Generalny RP w Winnicy, gdzie Karty Polaka zostały wydane ukraińskim studentom, już podjął działania w celu ich unieważnienia.

studiowschod.pl

Komentarzy 20 do “MSZ: Karty Polaka wydane banderowcom anulowane?”

 1. nido said

  ja to qurfa nie wiem jak to jest ze jakims ukraincom daje sie karty Polaka.
  Moj syn zrodzony z ojca Polaka nie ma polskiego obywatelstwa, gdyz bariera sa biurokratyczne przepisy oraz wzgledy ekonomiczne (ja musze zaplacic za to by syn zostal Polakiem co raczej nie zbyt mnie interesuje) – no coz widac szkoda ze nie urodzil sie na ukrainie z ojca ukrainca…
  Sikorski powiedzial prawde – robimy amerykana laske – Waszczykowski to typowy lachociag

 2. Slowianin said

  Moj przyjacielu Waszyczykowski gorzej niz ;lachociag.

 3. Maryla Danuta said

  Jak to się dzieje, że kartę Polaka dostaje Ukrainiec – banderowiec i od razu znajduje się w Polsce, a może już dostał obywatelstwo ?? Mam pytanie- czy nie sprawdza się rodowodu człowieka ubiegającego się o kartę Polaka ?? Dlaczego takich wrogów Polski nie wydala się natychmiast z naszego kraju – i nigdy nie powinni mieć prawa wjazdu do naszej Ojczyzny !! Wrogów wewnętrznych mamy wystarczająco dużo – lewacka żydo-komuna czyli banda „opozycjonistów” – wystarczająco niszczy Polskę oraz zdrowie i nerwy prawdziwym Polakom.!! Coś w tym naszym MSZ – niezbyt dobrze się dzieje: trudno usunąć żydowskich ambasadorów – niszczących opinię Polsce i utrudniającym życie Polakom, albo karty Polaka daje się wrogom państwa polskiego !!

 4. adam ryglowski said

  Słowianinie – ten gostek , to kapral w wojnie z Lachami .
  Szukaj dalej , to może i do atamana dotrzesz .

 5. tadzik said

  Na miejscu jest co najmniej jeden miejscowy .Tutejszy nie z importu .

 6. ma swoje konsekwencje uznanie dla procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.

 7. hartford said

  Jak to, co za debile wydali upowcom karte Polaka ?

 8. tadzik said

  Przynależność do Narodu Polskiego w Obłastii Lwiwskiej deklarowałao 19 tyś ludzi , kartę Polaka w Obłasti Lwiwskiej dostało tylko około 80 tyś ludzi .

 9. Moher49 said

  W Przemyślu, banderowcy nawet oficjalne pochody urządzają i nikt ich za to nie ściga.
  Narodowców za legalna falangę policja się czepia, w Przemyślu banderowców nie widzi.

 10. Wieża ciśnień said

  Przepraszam, że pytam : to Waszczykowski był już ministrem spraw zagranicznych w 2014 roku ? To słusznie mu dopieprzacie, należy się, a jakże., za to Radek do był porządny. On by takim gościom nie pobłażał. Szkoda (chyba ), że odszedł? Prawda?

 11. Carlos said

  MSZ od zawsze byl zydowski.

 12. gość said

  STOP postępującej depolonizacji Przemyśla!

  Ruch Narodowy w Przemyślu od lat śledzi wydarzenia i sytuację Ukraińców nie tylko w Polsce ale i w Przemyślu. Jego działacze są autorami poniższego apelu:

  W 2014r., w powiecie przemyskim (oficjalne) bezrobocie osiągnęło blisko 20%. W rezultacie tego, ponad 5220 (zarejestrowanych) bezrobotnych – pozostaje bez zatrudnienia, przy czym większość z nich dotknięta jest tzw. długotrwałym brakiem pracy. W samym M. Przemyśl jest ponad 2500 bezrobotnych z wykształceniem wyższym i średnim w zaś drugie tyle osób pozostaje bez pracy w regionie przemyskim (2585).
  Co znamienne, w tym samym czasie, zanotowano blisko 500% wzrost przyjazdów obywateli Ukrainy, których głównym celem stało się zdobycie pracy lub nielegalny wwóz towarów.
  Dodatkowo, w roku akademickim 2013/2014 około 15 tys. ukraińskich studentów zdobywa wykształcenie w naszym kraju. Pięciokrotny wzrost liczby studentów z Ukrainy od 2005 roku sprawił, że staliśmy się drugim (po Rosji) krajem w którym Ukraińcy studiują najczęściej.

  Dlatego też:

  1/ Sprzeciwiamy się rozwijaniu tzw. ,,swobodnej wymiany transgranicznej” z Ukrainą, sprzyjającej legalnej i nielegalnej emigracji napływającej w sposób niekontrolowany na nasz teren, przy poparciu czynników rządowych, szafujących nieprawdziwymi sloganami otwartości polskiego rynku pracy!

  2/ Żądamy powstrzymania nieodpowiedzialnej polityki lokalnej, ukierunkowanej na faworyzację oraz emancypowanie mniejszości narodowych, którym nadawane są rozległe prawa i przywileje oraz wielomilionowe dotacje (na remonty, utrzymanie i rewitalizacje), w sytuacji gdy Polacy mieszkający na Ukrainie i Litwie są ich systematycznie pozbawiani – co powoduje całkowity zanik symetrii w tych relacjach!

  3/ Sprzeciwiamy się kategorycznie postępującemu na terenie Powiatu Przemyskiego procesowi przekazywania mniejszości ukraińskiej budynków i terenów budowlanych, które to działania powodują sukcesywną eskalację żądań oraz wstrzymywanie podejmowania podobnej aktywności wobec Polaków mieszkających na Ukrainie!


  Neobanderowska mapa, a na niej Przemyśl (Перемишль) w granicach Ukrainy… a w zasadzie Hałyczyny (Republika Galicyjska)
  —————————————————————————————————————————————–
  4/ Domagamy się uszczelnienia granicy wschodniej oraz faktycznego (a nie symbolicznego) zwalczania nielegalnego i niekontrolowanego wwozu do Polski alkoholu, podrabianych papierosów a także narkotyków, których obrót wyrządza znaczne szkody w zakresie dochodów Miasta Przemyśla!

  5/ Zmierzamy do sukcesywnego ograniczenia liczby studentów z Zach. Ukrainy, pobierających naukę w naszym rejonie, bowiem koszty ich nauki, wyżywienia, zamieszkania a nawet stypendiów – pokrywane są z naszych środków, prowadząc do sytuacji absurdalnej – w której województwo dotknięte ogromnym bezrobociem powodującym masowy odpływ młodzieży, prowadzi politykę fundowania studiów obcokrajowcom, stanowiącym konkurencję na rynku pracy!

  6/ Dążymy do energicznego i bezwzględnego przeciwdziałania procesowi ściągania do Przemyśla pro-banderowskich działaczy ukraińskich oraz upamiętniania sotni UPA, które zapisały się na kartach historii naszego powiatu w sposób wyjątkowo makabryczny i bandycki!

  http://www.dzienniknarodowy.pl/468/stop-postepujacej-depolonizacji-przemysla/

 13. ember said

  A ja w dalszym ciągu nie wiem czy ukraińskość to naród czy charakter. Bowiem sadząc po strukturze języka i osiągnięciach w literaturze (tylu noblistów!) to chyba jednak tylko charakter.

 14. gość said

  Do rządzących Polską! W czyim interesie jest wynarodowienie Narodu Polskiego?

  Audyt potrzebny jest, ale inna sprawa mnie niepokoi. 1.500.000 Polaków deklaruje wyjazd z Polski. Chyba nie bez powodu!? Natomiast co miesiąc np. do Wrocławia przyjeżdża 5.000 Ukraińców. Mają bardzo dobre warunki: studenci bez kwalifikowania ich wiedzy dostają się na studia i dostają stypendia nawet bez wysokich ocen. Państwo płaci za akademik, za wyżywienie i bezpłatne studia. Rodziny z dziećmi mają całkowite utrzymanie – jeśli nie mają pracy.

  Rozmawiałam z kobietą z Ukrainy i mówiła, że przyjechała z mężem i 2 dzieci, miasto płaci im za mieszkanie 2-pokojowe, dostają zasiłki (nie mają pracy) i teraz urodziło się trzecie dziecko. A ile takich rodzin jest.

  Natomiast dzisiaj rozmawiałam z panem, który w rozmowie z Ukraińcem dowiedział się, że Ukraińcy dostają z automatu 600 zł, po przyjeździe do Polski. Natomiast ten Ukrainiec chyba gdzieś pracuje, bo wynajmuje niezłe mieszkanie. Miasto dopłaca mu do mieszkania 800 zł.

  To tylko dwa czy trzy przypadki, ale takie smutne. Polacy wyjeżdżają, a ich miejsca wypełniają Ukraińcy pojedyńczo oraz z rodzinami. Po 10 latach zmieni się skład narodowościowy.W ten sposób kasuje się Polskę.

  Przysłała Dorota – 14 maja 2016 r.

  http://www.wicipolskie.org/?p=17679

 15. tadzik said

  Coroczne przemarsze ukrów przez Przemyśl ochrania abw z rzeszowa antyteroryści też z rzeszowa , miejscowa policja , tajniacy udający zwykłych przechodniów , straż miejska i nie wiadomo jeszcze kto . A przemyślakom to wszystko zwisa .

 16. asia said

  W Opolu na tamtejszym Uniwersytecie w ostatnich latach namnożyło się studentów z Ukrainy i to w większości z Kartą Polaka !!! Polscy studenci są zdezorientowani i wściekli tymi studentami .
  Niewielu z nich zna dobrze język polski a z semestru na semestr są „popychani” na siłę niezależnie od kierunków studiów !!! Zdawalność na 100% !!!
  Nie integrują się z polskimi studentami,nie uczestniczą w życiu studenckim i uczelnianym,prowadzą jakieś podejrzane interesy i handelki itp.
  Studenci wskazują na winnego rektora St.Nicieję,za którego kadencji zaczęło się masowe sprowadzanie ukrów na Uniwersytet Opolski !!!

 17. Guła said

  „Nie integrują się z polskimi studentami,nie uczestniczą w życiu studenckim i uczelnianym …”
  Student Polak to najczęściej bida z nędzą. Nie widzą powodu coby „jw szlachta” miałaby się z nimi spoufalać. A poza tym uczelnie świecą pustkami od dawna (trzeba byłoby je zamykać). Niewątpliwe osiągniecie okrągłostołowców. To nie to, ho ho, co było „za Gierka” choć i wówczas te darmowe studia dzienne to było wielkie wyrzeczenie rodziny. Dziś szczególnie, choć nadal są „darmowe”
  Więc wyjeżdżają zaraz po zdobyciu zawodu. A wyjechało ich od tzw wydutkania – znaczy przemian; nie 1,5, nawet nie 3,0 i nie 5,0, ale ponad 8 mln „młodych gniewnych”
  Oficjalne dane całkowicie łżą nie tylko w tym temacie, ale w każdym jednym a już zabawnym jest średni wiek życia mężczyzn ustalonym statystycznie na 84 lata. Bo jednemu „przyzwoitemu” w warunkach i opiece niedostępnych dla obywatela taki wiek udało się osiągnąć. Ja wiem, że nie powinno się przepowiadać w tej materii nikomu, bez względu na jego „przyzwoitość, ale jaki będzie obowiązywał średni wiek życia po zejściu czołowego gudłaja kraju? O ile będą jeszcze emerytury? Być chyba powinny bo co zrobić z biurokracja w ZUS w NFZ która nieustająco jest zasilana, o zgrozo, przybyszami.

 18. maxi said

  Propaganda USraela cosik zaparszywiona, Polacy mysla 🙂

 19. tadzik said

  Ukraińska młodzież deską ratunkową dla szkół w Tarnobrzegu
  http://www.echodnia.eu/podkarpackie/aktualnosci/a/ukrainska-mlodziez-deska-ratunkowa-dla-szkol-w-tarnobrzegu,9980262/

 20. tadzik said

  Szkoły szukają brakujących uczniów na Ukrainie

  http://wyborcza.pl/1,76842,16167728,Szkoly_szukaja_brakujacych_uczniow_na_Ukrainie.html?disableRedirects=true

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: