Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraina: Skończyły się pieniądze na wojenkę.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-14

Ukraińskie siły zbrojne na początku obecnego roku kalendarzowego praktycznie przestały finansować zakupy nowego sprzętu wojskowego oraz remonty starego. Informację tą zamieścił na swoim blogu Iwan Winnik, sekretarz komitetu bezpieczeństwa narodowego Rady Najwyższej w Kijowie.

Members of a "Maidan" self-defense battalion take part in a training at a Ukrainian Interior Ministry base near Kiev

Miała ona wypłynąć podczas ostatniego posiedzenia komisji. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest słaby stan finansowy kraju, nie pozwalający na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Za wadliwy należy uznać również system opłacania zakupów, w którym przeważająca część środków pochodzi ze „specjalnego funduszu” zarządzanego przez skarb państwa, a nie przez ministerstwo obrony. W praktyce pieniądze te są marnotrawione (czyt. rozkradane) na inne cele.

(Na podstawie censor.net.ua i bmpd.livejournal.com)

http://xportal.pl/?p=25487

Komentarzy 11 do “Ukraina: Skończyły się pieniądze na wojenkę.”

 1. Historyk said

  Jeszcze raz to wstawiam, nich więcej ludzi pozna prawdę”

  65 odpowiedzi na „MATKA POLKA”
  Marzec 27, 2015 o 06:57
  2015-03-27
  Krzyżacy to pierwowzór „Legii Cudzoziemskiej” zbiegowisko rozbójników z całej Europy. Nie było nigdy czegoś takiego jak „NARÓD KRZYŻACKI”. W Zakonie służyli również Polacy. Jak zapodaje p. Zenon K (@15) Samych braci-rycerzy w okresie szczytowej potęgi Zakonu (tuż przed Grunwaldem) było ledwie 500. A reszta to przymuszona terrorem do walki po ich stronie. Krzyżacy wycieli w pień nadbałtyckie, słowiańskie, pogańskie plemię Prusów, których mieli nawrócić na wiarę chrześcijańską, i przyjęli ich nazwę. Włodkowic nazwał to „HEREZJĄ PRUSKĄ” – nawracanie nie miało polegać na zabijaniu przez ścięcie głowy.
  Podobnie jest w Izraelu – Chazarzy wycinają w pień Palestyńczyków = etnicznych Żydów = mieszkańców biblijnej Judei = Żydów i w ten oto cudowny sposób Chazarzy staja się żydami, a nawet Semitami.
  Już ten krotki artykuł przypominający epizod w historii jest bardzo charakterystyczny – Krzyżacy napadali byli zwykłymi rozbójnikami. – Liczba wszystkich rycerzy w zakonie to jak to zapodaje p. Zenon K (@15).
  Samych braci-rycerzy w okresie szczytowej potęgi Zakonu (tuż przed Grunwaldem) było ledwie 500 A reszta braci-rycerzy, świeckich rycerzy lennych i półbraci, zmobilizowanych mieszczan i chłopów oraz służebnych-czyli knechtów to przymuszona terrorem do walki po ich stronie.
  Racja istnienia Krzyżaków zbrodnie i rabunki napady i podboje i zniewalanie.
  Nie miało to nic wspólnego z nawracaniem i szerzeniem wiary chrześcijańskiej – za murami komturii krzyżacy uprawiali „Gnozę”.
  Ktoś kiedyś powiedział, że Krzyżacy to Żydzi-Chazarzy. Z początku wdawało mi się to kompletną bzdurą, a jednak ma to sens – Światosław, książę Ruski pokonał królestwo Chazarskie w 960 r. – rozpędził na cztery wiatry. Starszyzna Chazarska uciekła wżeniając się w możne rody europejskie; biedota chazarska została Żydami.
  A możne rody europejskie jako punkt honoru oddawały najstarszego syna w służbę Zakonu żeby nawracać pogan na naukę Chrystusa – tak było w średniowieczu.
  Aszkenazi to w języku chazarskim znaczy Germanie. Istotnie część plemion chazarskich po rozbiciu państwa chazarskiego przez Światosława osiadła na terenach dzisiejszych Niemiec. Z tego wynikałoby, że Niemcy to żydzi.

  @32RomanK

  Operujemy pewnymi utrwalonymi stereotypami, zlepkami znaczeniowymi, frazesami takimi jak:
  Zakonu Szpitalników Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego – który z najświętszą panna nie miał nic wspólnego – najwięcej miał wspólnego z HEREZJĄ PRUSKĄ i z Gnozą.
  Albo – Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.
  Tylko że żadnego NARODU NIEMIECKIEGO NIE BYŁO – przypominam cykl artykułów w Gajowce – o Słowiańszczyźnie Zachodniej – O LECHII z granicą na rzece Ren, o 3000 tysiącach lat historii Państwa Polskiego.
  W tej historii nie ma miejsca dla NARODU NIEMIECKIEGO.
  Św. Cesarstwo Rzymskie było Frankońskie a nie niemieckie (bo Niemców nie było).
  Potwierdzają to badania DNA. Rozprzestrzenienie i rozkład w Europie SŁOWIAŃSKIEJ haplogrupy R1a1.
  Oraz również słowiańskiej haplogrupy R1b. ŻADNEJ GERMAŃSKIEJ HAPLOGRUPY NIE MA.
  ŻYDOWSKIEJ HAPLOGRUPY JAKO TAKIEJ TEŻ NIE MA – Grupy semickie to J1, J2, E1 – to kraje arabskie.
  Co ciekawe na terenach polskich nie występuje żadna grupa semicka. (E, J2) za to w Izraelu udział słowiańskiej haplogrupy R1a1 to aż 52% – bo Izrael to Polscy Ukraińscy i Rosyjscy żydzi
  W Polsce grupa Semicka J1 jest obecna w śladowych ilościach – wniosek – W POLSCE ŻYDÓW NIE MA
  Brooks kończy swą książkę wynikami testów DNA przeprowadzonych wśród różnych społeczności żydowskich. Nie wnoszą one do naszej wiedzy na temat historii Chazarów żadnych nowych informacji – poza jednym interesującym faktem.
  Jak stwierdzono, 52% aszkenazyjskich lewitów ma haplogrupę R1a1, co wskazuje na ich pochodzenie ze Wschodniej Europy lub Centralnej Azji Brooks, opierając się na Khazarian Hebrew Documents of the Twientieth Century Normana Golba sugeruje, że w pewnym momencie wpływowa chazarska rodzina kapłańska mogła przyjąć tytuł Lewicki (…)” .
  Żydzi nigdy nie byli pewni swego pochodzenia i genealogii [i] często je improwizowali, była to rozrywka, jakiej oddawali się najbardziej pedantyczni spośród nich. Z upodobaniem wywodzili oni swe pochodzenie od różnych wybitnych mędrców (…) Jest to jeszcze jeden dowód świadczący o ich próżności”

  DOBRA STRONA

  O pangermańskim szowinizmie i nacjonalizmie, o nieustannych próbach naciągania faktów i anglo-niemieckich manipulacjach przy Y-DNA
  http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/o-pangermanskim-szowinizmie-i-nacjonalizmie-o-nieustannych-probach-naciagania-faktow-i-anglo-niemieckich-manipulacjach-przy-y-dna SKĄD POCHODZĄ POLACY, SŁOWIANIE http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm
  Populacje haplogrupy R1a1 i jej podgrupy żyją dziś w Polsce w największym w całej Europie jednorodnym zagęszczeniu, bo około 57% ludności Polski.
  Natomiast Grupa słowiańska dominuje w Europie – Polska granica powinna być na Renie – bo to zasięg państwa Leca LECHII.

  Na marginesie Państwa, które są prawną fikcją:

  NIEMCÓW – w ogóle nie ma
  IZRAELA – nie ma
  UKRAINY – nie ma
  Całą historie chyba trzeba przepisać na nowo –

  Źródło:

  https://gajowka.wordpress.com/matka-polka/

 2. Pol said

  Niecieszmy sie I nas to czeka.

 3. Izaurus said

  Nie potrzebują kupować broni. USrael już im dostarcza za darmo.

 4. Pol said

  Jezeli USrael dostarcza Ukraincom bron za (darmo) to juz po Ukrainie.

 5. Hasbara said

  Nie wierzcie w to, że Ukraina jest bezbronna i nie ma broni. Cały czas są dostawy z Zachodu, drogą powietrzną, lądową i morską, także z Polski. Gdyby nie one, dawno kacapia by tam wkroczyła. Najemników w armii banderowskiej aż się roi. Dlatego kacapia nie doszła tam jeszcze do Krymu, drogą lądową. Poprzez Donbas i inne ich tereny, banderowców. Obrazek na zdjęciu do false flag, celowe wprowadzanie opinii międzynarodowej w błąd, aby ją skruszyć, jacy to Ukraińcy są bezbronni. Podejrzewam, że dostawy sprzętu wojskowego i broni palnej idą pełną parą także… z Białorusi najwierniejszego sojusznika kacapii o czym Putinowicz bardzo dobrze wie. Tu chodzi aby jak najwięcej wybić do nogi mięsa armatniego po obu stronach państwa, tak kacapii, tak banderlandu.

 6. Slowianin said

  A co my jako POLACY robimy NIC.A to rozuchwala ich czy to bande zachodnia ktora sie panoszy w naszym kraju czy to rezuni tzw.ukrainscy.Wszelkimi sposobami kupujmy bron cwiczmy sie I gromadzimy zywnosc.Zatrznijmy byc swiadomym NARODEM.

 7. pugnus said

  Wrzask triumfu podniosl sie pod niebiosa po tym ,jak pierwsze lopaty wbito w ziemie w jakims Redzikowie przy budowie nowej bazy majacej nam zapewnic 1000 letnie bezpieczenstwo.Tymczasem cichcem media zachodnier doniosly ,ze Rosjanie wprowadzili do uzycia nowy system rakietowy zwany SS-30.Kryptograficznie nazwany przez NATO …”Szatan2″ jest to system klasy MIRV ,ktory potrafi jednoczesnie zniszczyc 12 miast wielkosci Paryza!Ciekawym ,czy w Redzikowie o tym pomyslano?
  Z frontu ïmigracyjnego”.Koljene 500 nachodzcow przybylo z Egiptu na statkach Frontexu i wyszlo na lad we Wloszech.Europa,Europa…..!

 8. adam ryglowski said

  Szybszy Jesteś Pan , Panie Pugnus
  SS-30 , to COŚ na nas . Doskonały biznes – niezbyt drogie, ale za to jakie skuteczne.
  A od pół roku dudniłem , – PO CO NAM USArmy ,- czy też przegraliśmy II W. Św. , jak Japończycy i Niemcy ???

 9. olo said

  Ukry nie muszą mieć pieniędzy na broń, bo Polska jako najlepszy ich sojusznik (po „przyjacielach z nad wielkiej i mniejszej wody) pożyczy im na wieczne oddanie kolejne 4 baksy.

 10. gość said

  Ukraińcy zbudują wzdłuż granicy z Rosją dwumetrowe ogrodzenie

  Władze Ukrainy rozpoczęły przygotowania do budowy ogrodzenia, które oddzieli terytorium obwodu ługańskiego od Federacji Rosyjskiej. Część obwodu znajduje się obecnie pod kontrolą separatystów.

  Według słów Heorhija Tuki, zastępcy ministra ds. okupowanych terytoriów, prace przygotowawcze zostały już rozpoczęte. Na rosyjsko-ukraińskiej granicy pracują już grupy geologów i geodetów. Budowa ma być zakończona do 2018 roku.

  Ukraińskie władze nazwały konstrukcję „Europejskim Murem”. Nazwa ma odwoływać się do europejskich korzeni Ukrainy oraz wytyczać, według Kijowa, granicę Europy.

  Projekt budowy zakłada, że ogrodzenie zostanie wykonane z dwumetrowej, metalowej siatki wzmocnionej drutem kolczastym. Na obszarach nadgranicznych mają powstać także okopy oraz pola minowe. W sierpniu 2015 roku Służba Graniczna Ukrainy zakończyła wytyczanie linii demarkacyjnej, która oddziela terytorium Ukrainy od Rosji.

  Józef Gawron, źródło: https://tvrain.ru/news/steny-409295/
  http://pikio.pl/ukraincy-zbuduja-wzdluz-granicy-z-rosja-dwumetrowe-ogrodzenie/

 11. Kar said

  ..pasjami lubie ogladac zdjecia. Kamera idealnie oddaje faktyczny-mentalny stan rzeczy: smutnie/skundlony chachlacki pomiot. Pily, siekiery pod fufajka. Zbrojni i gotowi na desenat, na Polszu..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: