Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nowy pomysł Merkel: po pokonaniu ISIS uchodźcy będą musieli opuścić Niemcy

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-16

merkelNowy pomysł Merkel: po pokonaniu ISIS uchodźcy będą musieli opuścić Niemcy
Angela Merkel chwyta się kolejnej deski ratunkowej – kanclerz ogłosiła właśnie, że po pokonaniu ISIS wszyscy uchodźcy będą musieli opuścić terytorium Niemiec. Czy tym oświadczeniem Merkel zdoła uciszyć swoich oponentów?

Polityka otwartych drzwi Angeli Merkel znalazła się w ogniu krytyki Niemców, nawet dotychczasowych sympatyków CDU/CSU, dlatego od początku roku kanclerz chwyta się kolejnych desek ratunkowych, żeby tylko wyjść z twarzą z popełnionego w ubiegłym roku i, jak się wydaje, niezwykle kosztownego błędu politycznego. W weekend Merkel ogłosiła, że wszyscy uchodźcy z Syrii i Iraku będą musieli opuścić Niemcy, gdy ISIS zostanie pokonane, a sytuacja na Bliskim Wschodzie się ustabilizuje. Na regionalnym spotkaniu CDU kanclerz powiedziała: – Potrzebujemy… powiedzieć ludziom, że to jest tymczasowe pozwolenie na pobyt oraz że oczekujemy, że jak tylko ponownie nastanie pokój w Syrii, jak tylko ISIS zostanie pokonane w Iraku, to wrócicie do swojego rodzinnego kraju ze świadomością, że na tym zyskaliście.

Angela Merkel zmienia zdanie – teraz chce zmniejszyć napływ imigrantów do Europy

Chyba mało ludzi podziela obecnie optymizm kanclerz Merkel, która ma nadzieję, że uchodźcy, którzy dostali się do Niemiec w 2015 r. i którzy przybędą tu też masowo w 2016 r., będą chcieli powrócić do swoich ojczyzn w taki sam sposób, w jaki na Bałkany powrócili w latach 90 – tych uciekinierzy z byłej Jugosławii [po zakończeniu wojny w Jugosławii z Niemiec wyjechało blisko 70 proc. Serbów, Chorwatów i Bośniaków – przyp.red.]. W 2015 r. granice Niemiec przekroczyło ponad milion imigrantów, a kolejnego miliona Niemcy mogą się spodziewać w tym roku.

Na ostatnim spotkaniu z politykami CDU Merkel zaznaczyła też, że wszystkie kraje Unii Europejskiej powinny mieć interes w ochronie zewnętrznych granic Wspólnoty oraz że wszystkie one ucierpiałyby w wyniku upadku strefy Schengen i przywrócenia kontroli na granicach wewnętrznych. – Liczba [imigrantów – przyp.red.] musi zostać zmniejszona jeszcze bardziej i nie może ona ponownie wzrosnąć, zwłaszcza na wiosnę – apelowała Merkel.
Głos w sprawie zabrał też ostatnio Peter Altmaier – Minister do Zadań Specjalnych i szef Urzędu Kanclerskiego, który powiedział, że rząd negocjuje z niektórymi krajami spoza Unii (w tym z przede wszystkim z Turcją, Jordanią i Libanem) możliwość deportowania uchodźców prawomocnie skazanych za popełnienie przestępstwa do kraju, z którego dostali się oni na terytorium Unii.

Niekontrolowany napływ imigrantów wznieca nastroje ksenofobiczne w Niemczech i przyczynia się do wzrostu popularności partii skrajnie prawicowych, w tym eurosceptycznej partii Alternatywa dla Niemiec. W ostatnich dniach przewodnicząca tej partii Frauke Petry oznajmiła w wywiadzie dla gazety Mannheimer Morgen, że imigranci złapani na nielegalnym przekraczaniu granicy Niemiec powinni zostać zastrzeleni przez pilnujących jej strażników.

Za: http://www.polishexpress.co.uk/nowy-pomysl-merkel-po-pokonaniu-isis-uchodzcy-beda-musieli-opuscic-niemcy-2/

Komentarzy 17 do “Nowy pomysł Merkel: po pokonaniu ISIS uchodźcy będą musieli opuścić Niemcy”

 1. j said

  No coz, Merkelowa wiele lat skutecznie psula nam Polske rekami swojego folskdojcza Tuska a teraz niedopieszczona Hilarzyca Clinton startujaca do fotela prezydenckiego – wypuscila juz na nas wroga forpoczte w osobie kochanka Moniki Lewinskiej. Straszne te dwie baby w polityce! Zgroza!

  ___________________________

  Clinton o Polsce

  Polska i Węgry – dla nich demokracja to zbyt wielki problem, wolą dyktaturę na wzór putinowski…
  Bill Clinton – 13 maja 2016 – College of New Jersey, Ewing NJ.

  To wideo powinno wstrząsnąć polską elitą rządzącą. To dzwonek alarmowy dla naszej dyplomacji.

  http://wiadomosci.onet.pl/opinie/clinton-zle-o-polsce-to-ostatni-dzwonek-dla-nas/67r0g4

 2. Ryvan said

  Jest to doskonała okazja by zarządać od UE 300 000 euro, od każdej niewpuszczonej głowy. Pieniądze pozostaną w UE, mogą zostać przeznaczone na obronność krajόw granicznych, uszczelnianie granic – i kłopotόw będzie znacznie mniej. Oczywiście wydatkowanie tych pieniędzy powinno być też uszczelnione, bo mogłyby być
  ofiarowane UPrainie w ramach wdzięczności za okazywaną Polakom historyczną przyjaźń a pozostała ich część moglaby trafić do kieszeni dostojnikόw, lub do fundacji Batorego tak dbającej o „nasze iteresa”.
  @ J – I tak nas nie czytają ci co powinni tzn. prowadzący „rycerze” – ci z zakutymi gowami.
  Pozdrawiam.

 3. areser said

  Tym sposobem Merkel wciągnie wszystkie państwa UE w wojnę na bliskim wschodzie ku uciesze Izraela bo tylko ten kraj zrobi na tym wielki interes i bez poniesienia własnych strat.

 4. Pol said

  Ta baba jest totalnie pogieta I niebezpieczna.Chyba Tusk maczal w tym swoje brudne lapy.Jutro napewno wyskocza z czyms Nowym I szokujacym.

 5. NC said

  Re 1: Widać skutki działalności Schnepfa, Sikorskiego, Applebaum i B’nai Brith we współpracy z AIPAC.
  Waszczykowski z Kączyńskim udają, że pada deszcz.

  Gdyby żył prezes Moskal, to taka odzywka kosztowałaby Hilarię prezydenturę, bo na jego apel 7 milionów obywateli polskiego pochodzenia oddałoby głos na Trumpa.

 6. Nieważne, jak sie głosuje, panie NC. Ważne kto i jak te głosy liczy.

  Cyrk pijanych małp w domu wariatów.

 7. Droga pani J. Polskę i Polaków może w tej chwili uratowac tylko odpowiedzialna dyktatura, z poparciem społeczeństwa. Może uratować, ale nie musi. Sprawy zaszły za daleko.

  Przykro.

 8. Dlaczego córka stryjecznego wuja brata szwagra czyli Monika Levinsky zrobiła Ci to Bill? said

  „W tym czasie Polska od jedenastu lat znajdowała się pod sowieckim panowaniem i pod żydowskim terrorem. Niewiele zmieniło się od obrazu z lat 1945-47, nakreślonego przez amerykańskiego ambasadora, Artura Bliss Lane:
  ‘Pracownicy ambasady amerykańskiej byli świadkami wielu aresztowań przez bezpiekę […] przerażających metod aresztowania w środku nocy, zabronienia aresztowanym komunikacji ze światem zewnętrznym całymi miesiącami, a może na zawsze […]
  Nawet nasi żydowscy informatorzy potwierdzali […] wielką niepopularność Żydów na czołowych stanowiskach rządowych. Byli wśród nich Minc, Berman, Olszewski, Radkiewicz i Spychalski […] pełna Żydów była także milicja, gdyż razem z wojskiem zdominowana była przez Policję Bezpieczeństwa pod kierownictwem Radkiewicza […]
  Ponadto w Policji Bezpieczeństwa znajdowało się wielu Żydów pochodzenia rosyjskiego’.
  Dopiero po długich jedenastu latach zaczął nieco słabnąć terror żydowski.
  W maju 1956 roku zrezygnował ze stanowiska wicepremiera Jakub Berman (‘uważany za najważniejszego człowieka Moskwy w partii polskiej’ – New York Times, 21.X.1956), a w listopadzie 1956 roku – Hilary Minc (druga co do ważności wtyczka Moskwy). Nowak, nowy wicepremier, od początku atakowany był jako ‘antysemita’.
  Tak wyglądało tło powstania narodowego 20 pażdziernika 1956 roku. W swym pierwszym zetknięciu się z władzą komunistyczną, Polska – podobnie jak Rosja, Węgry i Bawaria w latach 1917-1920, przekonała się, że wspierający tą władzę terror był stricte natury żydowskiej, i za próbę zrzucenia go krytykowana była ona ostro w Ameryce i w Anglii jako ‘antysemicka’.
  Douglas Reed

 9. za wizy dziękujemy Bill said

  „Eisenhower:
  ‘pod kierownictwem Partii Republikańskiej, rząd Stanów Zjednoczonych odrzuci wszelkie zobowiązania wynikające z tajnych układów, takich jak Jałta, które pomogły komunizmowi w zniewoleniu narodów’.
  Po wyborach, nowy prezydent przesłał Kongresowi (20 lutego 1953 roku) rezolucję, w której zaproponował mu jedynie wspólne ‘odrzucenie ducha i odmowę respektowania […] tajnych porozumień, których wypaczenie doprowadziło do ujarzmienia wolnych narodów’.
  Już w tym czasie publicznie nazywał narody ujarzmione ‘satelitami’. Ponieważ rezolucja nie wymieniała Jałty, ani się jej nie wyrzekała, sprawiła partii zawód i ostatecznie została porzucona.
  W jej miejsce, prezydent zaproponował Kongresowi inną rezolucje, potępiającą
  ‘wściekłą i nieludzką nagonkę na Żydów’
  na obszarze kontrolowanym przez Sowiety. W ten sposób wyrzucono określenie ‘ujarzmione narody’ i zastąpiono je wyrazem ‘Żydzi’, co bardziej pasowało do ducha naszych czasów. Zahukany Departament Stanu zdołał wprowadzić poprawkę do tej rezolucji, obejmującą też ‘inne mniejszości’. Według obecnych
  ‘ocen’ żydowskich, za Żelazną Kurtyną znajduje się ‘około 2 500 000 Żydów’,
  w porównaniu do 300 – 350 milionów nie-żydowskich mieszkańców. Masy te, składające się z Polaków, Węgrów, Bułgarów i Ukraińców, nie mówiąc już o pomniejszych narodach, ani nawet o samych Rosjanach, objęto wspólnym określeniem ‘innych mniejszości’ ”
  Douglas Reed

 10. poplamiona sukienka said

  „W październiku 1945 roku dodaję dalszy dopisek.
  Jesteśmy od kilku miesięcy świadkami, jak wzbudza się na Zachodzie sympatie dla Niemców i roznieca antypatię przeciwko Polsce. Żydowskiej życzliwości dla Niemiec nie dałoby rady ani dwóch Hitlerów! Będą zabiegać z całych sił o jak najlepsze warunki dla Niemiec, a jak najgorsze dla Polski.
  Posiedli atoli tor drugi. Choćby się nie powiodło wznowić państwa niemieckiego, zwycięstwa socjalizmu w całej już niemal Europie gwarantują im widoki najlepsze na teraźniejszość i na bliższą przyszłość. Judeopolonia ma być utworzona od strony rosyjskiej i tworzy się na naszych oczach. Jak sami żydzi często przyznają, oni dlatego właśnie łączą się z bolszewizmem, a zwłaszcza syjoniści”
  Koneczny Feliks
  zwiń

 11. Warto przypomnieć said

  PROFESOR FELIKS KONECZNY O CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ – PRELEKCJA DR HAB. ROBERTA MARSZAŁKA.

 12. Tolek said

  Szykujmy sie lepiej do WOJNY .Ten rzad czy poprzedni To jedno pasmo ZDRADY.
  Jest tylko jeden wymiar kary……..KS

 13. gość said

  Nowy pomysł PIS

 14. gość said

  Ksiądz Zakaria Botros ostrzega Europejczyków:

  – Ludzie Zachodu nie żyli wśród muzułmanów i widzą tylko „pokojową drogę” (islamu). Ale nadejdzie ten dzień i dowiedzą się prawdy, ale wtedy będzie już za późno!

 15. pugnus said

  Nie ma dwoch zadan: Makrela ma refleks…. szachisty! Kiedy bez mala dwa lata temu Orban nawolywal do zamkniecia granic to Makrela byla pierwsza ,ktora grzmiala ,ze to nie rozwiaze problemu!Dzisiaj zas,kiedy w koncu stalo sie tak, jak Orban postulowal ,bo Macedonia i Bulgraia zamknieta hermetycznie zamknieta a i pomiedzy Austria i Niemcami juz nie da sie przesmyknac ,to wszyscy nie moga sie nachwalic z zablokowania tzw. balkanskiego szlaku ,ale teraz z kolei otwarte sa Wlochy do ktorych statki Frontexu i wloskiej Coast Guard setkami zwoza tym razem Murzynow ,ktorych setki tysiecy czekaja na okazje przeskoku do Europy.W ostani weekend znowu na m.Srodziemnym „uratowano” kolejne 1200 nachodzcow ,ktorych przewieziono naturalnie do Wloch!W akcji braly udzial statki z Wloch .Irlandii i Niemiec.Przydaloby sie wiec ,zeby Korwin,bo tylko on sie na takie wystapienia jeszcze odwaza zaproponowal w PE ,azeby kazdy statek ,ktory „uratowal” nachdzcow na m.Srodziemnym nie odwozil ich do Wloch tylko do …swojego kraju! Linea recta !Zobacztmy wtedy jakie przyjecie zgotuja im w porcie rodacy!
  Zapowiedz Makreli o powrocie milionow do Syrii po zniszczeniu ISIS jest przyslowiowa musztarda po obiedzie ! Po pierwsze to marzenie scietej glowy ,bo nigdy nie sie jakakolwiek proba deportowania zasiedzialych juz w Niemczech dzikusow!Zaraz odezwa sie gotowe na takie okazje roznorakie humanitarne organizacje ,ze to nieludzkie i sprzeczne z prawami czlowieka,bo jedne dzieci sie juz wielu porodza a inne znowu juz beda chodzic w Niemczech do szkoly i rzekomo nawet jezykiem rodzicow nie rozmawiaja….Znam te historie z Holandii ,gdzie jak sie okazuje tylko 40% planowanych deportacji (odmowa azylu)dochodzi do skutku ,bo pozostali kandydaci nie wyrazja na nia zgody!Nawet kryminalistow jest trudno wywalic!
  Wszyscy pamietamy jakie gromy na Polske spadaja ze wszystkich stron za rzekome lamanie demokracji ,co przeciez nosi znamiona …faszyzmu ! A przodowal w tym Holender Timmermans,ktory zarzucal Polakom egoizm i ksenofobie totez zobaczmy ,jak zabawiaja sie na swoich „domowkach ” holenderscy milusinscy ,co czujnie odkryl hol. portal Geenstijl.nl.Najzabawniejszy jest komentarz pewnej zgorszonej i zdziwionej hol. internautki ,ktora twierdzil ,ze jej w podstawowce takich rzeczy nie uczono!Wierzymy na slowo!

  http://www.dumpert.nl/mediabase/6771091/ff2c22a7/uw_dagelijkse_portie_wtf.html

 16. pugnus said

  ad.
  Po otwarciu stronki nalezy kliknac w zielona plaszczyzne w dowolnym miejscu.

 17. pugnus said

  ad2.
  bycmoze w niektorych przypadkach uwaga z 16 nie bedzie potrzebna.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: