Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Powstaną centra zdrowia psychicznego?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-16

Ministerstwo Zdrowia chce uruchomić pilotażowe centra zdrowia psychicznego. Nie wykluczone, że co najmniej milion mieszkańców będzie  objętych propozycjami resortu. O sprawie napisał dziennik „Gazeta Wyborcza”.

W grudniu zespół ds. Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego  działający przy resorcie opracował projekt konstytucji Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego.

Centra maja dostawać ok. 60 zł rocznie na opiekę nad jednym mieszkańcem. Pilotaż ma potrwać rok. W tym czasie – jak zapowiada resort zdrowia – będą zabezpieczone środki najpewniej z budżetu państwa.

Potrzeb w dziedzinie zdrowia psychicznego jest dzisiaj bardzo dużo – zauważa poseł Joanna Kopcińska, wiceprzewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia.

Dłuższy czas dyskutowaliśmy nad tym i bez względu na opcje polityczne zgłaszane były zastrzeżenia co do opieki psychiatrycznej. Dotyczy to zarówno opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży, jak i dorosłych. Często posłowie zgłaszali brak dostępu i brak miejsc, zwłaszcza wtedy, kiedy zależy nam na osobach wychodzących z uzależnień – wtedy, kiedy jest potrzeba współpracy ze specjalistami, tak, żeby młody człowiek nie wracał do swoich uzależnień. Okazuje się, że nie ma takich centrów i nie ma miejsc, gdzie Ci młodzi ludzie mogliby trafiać. Bardzo ważne jest również to, żeby choroby psychiczne były diagnozowane na bardzo wczesnym etapie – wskazuje Joanna Kopcińska.

W grudniu ubiegłego roku zakończył się 5-letni Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego. Jednak większość jego założeń nie została zrealizowana.

RIRM, Radio Maryja

Komentarzy 7 do “Powstaną centra zdrowia psychicznego?”

 1. zdziwiony said

  60 zł/mieszkańca. Ale planują milion tylko osób „leczyć” – czyli na jednego będzie już 60×40 = ponad 2000 zł na jednego narkomana, nieubezpieczonego z założenia bo nic nie robi itd…

  A normalny człowiek – pół roku czekania na wizytę 🙂

 2. Ryvan said

  Wystarczyłoby jedno centrum w Warszawie.W pierwszej kolejności powinni tam trafić przywόdcy polskich partii i w ramach solidarności europejskiej tacy jak „Makrela”. Donald „Donek z komina”czy „Schulce komando”. Do palenia w piecach – uczestnicy KOD; ci za drobną opłatą podejmą się każdej roboty oczywiście dla demokracji.
  Piszę o palaczach bo w każdym roku jest zima a planowane seanse są podobno roczne. Myślę, że po roku rozchwianych psychicznie Polakόw byłoby o 90% mniej.

 3. Czy owe centra będa za drutem kolczastym i czy absolwenci tych placówek wyjdą jako kompletnie już wyleczeni z sympatii dla Russków?

 4. Kwal said

  No to wreszcie Pan Stefan Niesiołowski będzie miał się gdzie udać na leczenie…

 5. ulka zT. said

  I cała GW z szefem Adamem na czele a do nich Zawadzka feministka, przynajmniej daleko od kościoła, wraz z koleżankami. Aby tylko nie zapomnieli, że drzwi mają mieć klamki od zewnątrz.

 6. gość said

  Tygodnik “Do Rzeczy” zamieszcza, pod tytułem “Symptom obłędu udzielonego” rozmowę z psychiatrą prof. Łukaszem Święcickim poświęconą politycznym zachowaniom niektórych środowisk w Polsce. Pozwolę sobie zacytować najbardziej wymowny fragment wypowiedzi pana profesora.

  “Zresztą od wielu lat zgłaszałem interesujący temat – że podczas wyborów, np. parlamentarnych czy prezydenckich, wyniki głosowań w zamkniętym obwodzie w Instytucie Psychiatrii i Neurologii są mniej więcej takie same jak ogólnie dla Polski. A zaznaczę, że na oddziałach głosuje ok. 30 osób, tych bardziej chorych, bo zdrowsi w czasie głosowań mają przecież przepustki. Chyba czują dobrze nastroje w kraju.”

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/zetjot/psychiatryczny-aspekt-kaczofobii

 7. Tolek said

  Te centra zdrowia psychicznego sa dla Spoleczenstwa.Dla nas jak sie bedziesz stawial pseudo wadzy.To wylandujesz w psychiatryku.A tam z zrobia z ciebie Umyslowego ZOMBI.To znaczy ;;;;zniszcza cie psychicznie I duchowo.Ze jak spojrzysz sie wlustro .To sie przestraszyszyz samego siebie.A rodzina powie zes zwariowal.Tak z normalnych ludzi zrobia debili.Tak jest na zachodzie w Kanadzie .Tam jest najwiekszy szpital psychiatryczny w Kanadzie I calej Ameryce Polnocnej.Takze mamy juz TOTALNY ZAMORDYZM.Co jeszcze tej pseudo wadzy potrzeba .Falszywego zamachu.A ku temu beda miec niezliczone okazje.Chocby swiatowy dni mlodzierzy.
  RODACY SZYKUJMY SIE LEPIEJ DO OBRONY.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: