Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-17

Petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie i poza granicami kraju zatroskanych o przetrwanie suwerennej Polski i niepodległości naszej Ojczyzny
i jej Narodu do Prezydenta, Premiera, MON, Sejmu i Senatu

                                            

1.  Domagamy się unieważnienia w całości ustawy nr 1066 wraz z ostatnimi poprawkami
o pozwoleniu na użycie broni w Polsce przez tzw. „bratnie siły”.
Ustawa ta zagraża teraz, a może stać się realnym niebezpieczeństwem w przyszłości dla zachowania suwerenności naszego Kraju.

2. Wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec stałej obecności w Polsce jakichkolwiek obcych wojsk, również baz wojsk USA (także brygady wojsk chemicznych z Illinois) oraz patroli policyjnych czy innego rodzaju obcych sił (w tym uzbrojonych ochroniarzy izraelskich) i które nie podlegają pod bezpośrednią jurysdykcję polskich władz.

3. Apelujemy do Pana Prezydenta, jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej
oraz do Pani Premier, aby dopilnowali, by deklaracje Ministra Obrony Narodowej o znaczącym wzmocnieniu liczebności, wyszkolenia i wyposażenia Wojska Polskiego, nie pozostawały w sferze głośnych deklaracji.

4. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec udziału polskich żołnierzy w mających miejsce
w przeszłości oraz planowanych akcjach międzynarodowych o charakterze wojennym, które nie są bezpośrednio związane z zagrożeniem Polski.
5. Domagamy się ustawy o powszechnej dostępności do broni, tak aby każdy odpowiednio przeszkolony obywatel, mógł się skutecznie obronić w razie ataku na jego zdrowie i życie w czasie pokoju oraz stać się żołnierzem obrony cywilnej w czasie wojny.

  Jako Polacy – obywatele polscy, współodpowiedzialni za losy naszej Ojczyzny, ze świadomością licznych doświadczeń naszej historii, świadczących, iż zawiodły nas wszystkie pięknie brzmiące układy i pisemne deklaracje o nieagresji i sojusze międzypaństwowe, wyrażamy przekonanie,
iż tylko własna silna armia oraz dobrze zorganizowana samoobrona ludności cywilnej, mającej dostęp do broni, może na wypadek zagrożeń i wojny skutecznie zniwelować ataki wrogów.

  Przy dzisiejszym stanie techniki militarnej i mobilności wojsk, ewentualna pomoc w ramach paktu NATO czy umów sojuszniczych bilateralnych, zupełnie nie wymaga obecności na naszym terytorium niepolskich wojsk i sił.

  Przypominamy, że oddaliśmy na Was nasze głosy i jest Waszym obowiązkiem i moralną powinnością wsłuchać się w naszą opinię, gdyż jesteśmy w takiej samej mierze Polakami, którym zależy na dobru Ojczyzny, jak Wam.

Stowarzyszenie Polaków – Obywateli Polski zamieszkałych za Granicą
Polish Citizens Abroad Association

Treść petycji zaakceptowało ok. 500 Polaków, zamieszkałych w Kanadzie, zgromadzonych na prelekcji w dniu 10 kwietnia 2016 r.  w Centrum Jana Pawła II w Toronto. Zostanie ona przesłana do w/w władz RP, a także opublikowana w tygodnikach „Głos Polski” i „Goniec” w Kanadzie.

Kontakt: c/o GŁOS POLSKI – Polish Voice,
52 Mabelle Ave. Unit 612, Toronto, Ontario, M9A 4X9, Canada
tel. 416.993.3143   e-mail: glospolski1908@gmail.com

Komentarzy 9 do “Petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie”

 1. W polskiej polityce historycznej realizuje się ŻYDOWSKĄ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANĄ STRATEGIĘ GRUPOWĄ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
  Dzięki cywilizacyjnie ukształtowanej przewrotności doświadczamy dziś procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Zbliżyły się do siebie nacje,których mniejszości narodowe to jest żydowska i ukraińska nie były lojalne wobec Polski w czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM.

 2. Nana said

  Ktoś podał w internecie , że poseł Winnicki złożył w sejmie projekt ustawy nt. uchylenia przegłosowanego przez PO-PSL aktu o zniewoleniu Polski i Polaków pod nazwą: ustawa nr 1066. Ale marszałek Kuchciński projekt Winnickiego schował do tzw. „zamrażarki”.

 3. gość said

  Prezydent „za” przyjęciem imigrantów!

  Kanadyjski tygodnik „Maclean’s” przepytał Naszego Prezydenta Andrzeja Dudę o kwestię imigrantów i stosunek do przyjęcia ich na polskiej ziemi.

  Prezydent wyjaśnia: „Polska jest gotowa przyjąć każdego uchodźcę, który przybędzie tutaj, uciekając przed wojną na Bliskim Wschodzie, bez względu na jego wyznanie czy status ekonomiczny”.

  Andrzej Duda stwierdza, że problem z uchodźcami polega na tym, że imigranci traktują Polskę jako miejsce tranzytu do krajów tzw. „lepszej Unii”.

  „Dlatego tak zdecydowanie sprzeciwiamy się kwotom relokacji i karom, które Komisja Europejska stara się nałożyć na wszystkie państwa członkowskie. Nie możemy siłą zatrzymywać imigrantów w Polsce”- wyjaśnia Prezydent RP.

  Twierdząc, że stosowanie polityki przetrzymywania uchodźców na siłę w Polsce spowoduje, że polski rząd nie będzie zachowywał się humanitarnie.

  Źródło: http://www.prezydent.pl
  http://prostozmostu.net/news/prezydent-za-przyjeciem-imigrantow

 4. marys said

  Dla mnie , PiS dopoki nie zniesie 1066 jest … NIEWIARYGODNY – do potraktowania na poziomie PO…

 5. solkraken said

  gdyby wymazać kłótnie głupie o pierdoły – to PO=PiS, tyle tylko że jedni ostentacyjnie śpiewają „Boże coś Polskę” ;)))

 6. dariusz2b said

  Ustawa nie może być zmieniona, gdyż agenci mosadu którzy pilnują wycieczek parchów żydowskich nie mogą być pozbawieni obrony parchów na terenie Polski gdzie jak wiadomo zabili więcej żydów niż Niemców. Nie może się powtórzyć ponownie holokaust, a tym bbardziej wybraliśmy w wyborach parctych.

 7. Pek said

  Polonia kanadyjska, czy inna, moze protestowac i petycjowac – do woli.
  Glos na PiS, czy inna chazarska mafie to kolejny wybor i uwierzytelnienie zarzadu zdrajcow.

 8. Maryla Danuta said

  Oczekujemy unieważnienia tej ustawy 1066 i nie chcemy pomocy ani Niemców, ani Unii, ani wojsk USA – wybraliśmy PIS z nadzieją, że podniesie naszą Ojczyznę z kolan, Jeśli taki Clinton ma prawo bezkarnie Polskę znieważać – bez żadnego odzewu ze strony naszego rządu.to co będzie jak ich wojska zaczną nam „pomagać” – już „zainstalowane” w naszym kraju ?? Zamiast układać się z wrogami, to może lepiej liczyć na siebie. Może czas naszą młodzież przyjąć do wojska i wyszkolić, zamiast szukać „pomocy” u rzekomych przyjaciół. Polacy nadaj nie godzą się na przyjmowanie nachodźców, czy nasz Rząd i Prezydent nie zauważają w co ta lewacka Unia chce nas wepchnąć ?? Dalej ci niby imigranci przybywają do Europy bez dokumentów, nadal nie wiadomo kim są, a ci co będą przybywać z Turcji – również mogą mieć tureckie dokumenty, niestety sfałszowane – podobno w Turcji można je całkiem tanio kupić. Głosowałam zawsze na PIS i nie chciałabym zawieść się za to, że także wiele osób również przekonałam, że PIS jest dla Polski jedyną alternatywą. Polskę zdradzono w Jałcie, więc trudno wierzyć tym „sojusznikom” – oni rozgrywają swoje interesy – a nas jak widać mają daleko w „dużym poważaniu”.
  Dzięki Polonii Kanadyjskiej za przypomnienie Polsce, że o swoją godność trzeba umieć się upomnieć !!

 9. pugnus said

  Waszcz powinien przeslac Clintonowi pudelko …cygar!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: