Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Podmieniono tablice na grobach UPA w Przemyślu [FOTO, WIDEO]

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-17

W 2000 roku pochowano tu 47 żołnierzy UPA, którzy zginęli w 1946 r. podczas ataku na Polaków w Birczy. Na oryginalnych tablicach są wymienione ich nazwiska.

PamiętamyWidoczny jest także Znak Polski Walczącej – symbol w kształcie kotwicy, której człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości. Powszechnie stosowany w czasie II wojny światowej.

Pamiętajmy1

Więcej zdjęć  Łukasza Solskiego z opisami TUTAJ

Komentarzy 16 do “Podmieniono tablice na grobach UPA w Przemyślu [FOTO, WIDEO]”

 1. Dobra zmiana dla ukazania procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,ktory tez odwołuje się do antypolskich bandyckich korzeni.

 2. majka said

  LUDZIE MYSLA (mlodzi tez) 🙂

 3. Moher49 said

  Dość banderowskiej propagandy i pochodów w Przemyślu. Boi się prezydent i policja, to musi walczyć partyzantka.

 4. Tolek said

  zadnej upainy niema Sa tylko POLSKIE kresy ktore zawlaszczyli wyrodni Synowie Slowian (tzw.ukrainicy).A teraz zdychaja z glodu.I chca dostac Karty Polaka.
  Lasza sie teraz jak;;; zdechle kundle;;.Nie dajcie POLACY im NIC.

 5. dariusz2b said

  Naród powinien się obudzić i zdjąć kaganiec w formie poprawności politycznej a tych w rządzie którzy nie kierują się dobrem narodu powinniśmy dążyć do odsunięcie o władzy

 6. mgrabas said

  więcej szczegółów

  http://www.portalprzemyski.pl/antybanderowskie-tablice-na-ukrainskim-cmentarzu-w-pikulicach-pod-przemyslem/

 7. Stary Warszawiak said

  I dlatego byłego ministra obrony należy deportować do Donbasu.

 8. NC said

  Re 6: I to nie samotnie.

 9. Jarek Sadecki said

  ostatnio odbylo sie spotkanie przy grobach UPA w Pikulicach z udzialem polskich wladz miejskich z Przemysla, gdzie golodupiec z Ukrainy mowil o rozczeniach terytorialnych do Bojkowszczyzny i Lemkowszczyzny . Na tym spotkaniu nie widzioalem ani jednego Lemka ani BOjka bo oni maja Ukraine w d;;pie rozbijajac sie po Bieszczadach mercedesami i na mysl ze ktos ich chce dolaczyc do Dziadowni Ukrainskej dostaja drgawek

  Jarek Sadecki

 10. Tolek said

  wadza warszawska To czysta ZDRADA NAS POLAKOW.DLA CZEGO POLACY ICH SLUCHACIE I SIE NIMI DELEKTUJECIE I WIERZYCIE IM? ONI nas wpedzaja w OTCHLAN BRATOBUJCZEJ WOJNY……….DOSC tego.

 11. tadzik said

  To już nic nie da , Przemyśl i tak już jest ukraiński . Przejęli władzę w urzędach , służbach , lecznictwie , szkolnictwie i biznesie . Jak powiesz coś na UPA w Przemyślu to możesz się pakować i wyjeżdżać z tego miasta bo to jest już twoja śmierć cywilna .

 12. pugnus said

  A oto swietujacy szwedzki sukces Jamali jej wierni fani!
  Nie podano ,gdzie wykonano to zdjecie ,a jezeli -co jest b.prawdopodobne- na terenie Polski ,to widoczni na zdjeciu osobnicy prawie na 100% musz byc posiadaczami ….Karty Polaka!

 13. tadzik said

  Ukraińcy z Przemyśla nie zgodzili się na budowę Pomnika Ofiar band oun upa .Tyle w temacie .

 14. Tolek said

  Widzicie jak dupcie dajemy.Z milosci do smieci upainskich.

 15. Władek said

  Wojciech Bakun, poseł na Sejm RP (Kukiz’15) dla Kresów.pl: przemyskie marsze są wykorzystywane do promocji banderyzmu
  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/posel-bakun-kukiz15-dla-kresowpl-przemyskie-obchody-panachidy-sa-wykorzystywane-do-promocji-banderyzmu

  Odnośnie władz Przemyśla, poseł Bakun uważa, że w pewnym sensie znajdują się one w niezręcznej sytuacji:
  „Rozmawialiśmy kilkukrotnie z Panem Prezydentem, z kilkoma radnymi i oni również mają krytyczne zdanie odnośnie takich organizacji zbrodniczych jak OUN-UPA [ a co na to prawo karne? ]. Zastanawiam się, na ile w pewnym sensie zostali w to wmanewrowani. Bo chcąc pokazać, że społeczność grekokatolicka też jest dla nich ważna, zostają wmanewrowani w składanie kwiatów zbrodniarzom, krzyki „Sława Ukrainie!” i opowieści o bohaterach banderowcach” – Wojciech Bakun, poseł na Sejm RP (Kukiz’15) dla Kresów.pl

  A ja zastanawiam się, jak takie, jak to określił poseł Bakun „wmanewrowanie” nazwać, i czy rzeczywiście jest to „wmanewrowywanie”, bowiem jeśli ktoś „sprzedaje” swoje przekonania, polskość, mordy na Polakach za glosy wyborcze mniejszości ukraińskiej, sympatyzującej z OUN-UPA, upamiętniającej UPA, aby odnieść lokalną korzyść wyborczą, polityczną, by być włodarzem miasta, radnym, czy też innym urzędnikiem, ale i również korzyść finsową (stanowisko), to moim zdaniem, jest to po prostu zaprzaństwo, „prostytucja” polityczna, korupcja, z pewnością nie ma to nic wspólnego ze słowami Bóg Honor i Ojczyzna, i z ewangelią głoszną przez ks. Jacka Międlara.

 16. tadzik said

  zdjęto nielegalne tablice z mogił UPA w Przemyślu

  http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/przemysl/a/zdjeto-nielegalne-tablice-z-mogil-upa-w-przemyslu-zdjecia-aktualizacja,10006874/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: