Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wegierskie MSZ odpowiada Clintonowi: „Nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów!”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-17

PAP/EPAWęgierski minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto jako obraźliwe ocenił we wtorek wypowiedzi byłego prezydenta Billa Clintona o tym, że Węgry i Polska chcą u siebie „autorytarnej dyktatury” i przywództwa w stylu Władimira Putina.

W komunikacie szef węgierskiej dyplomacji podkreślił, że „nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów”. Zaznaczył, że Węgrzy zdecydowali o przyszłości kraju w demokratycznych wyborach parlamentarnych.

Panu Clintonowi może nie podobać się decyzja węgierskiego narodu, ale nie może być to wystarczający powód, by były prezydent obrażał nas w taki sposób

— głosi oświadczenie ministra Szijjarto.

Minister oświadczył także, że niedopuszczalne jest umniejszanie poświęceń Węgrów w walkach na rzecz niepodległości.

W piątek były amerykański prezydent wygłosił na college’u w New Jersey przemówienie, w którym poparł żonę, demokratyczną kandydatkę na prezydenta USA Hillary Clinton i kilka razy z drwiną wypowiedział się o jej rywalu Donaldzie Trumpie.

Mówiąc ironicznie o planach Trumpa w sprawie budowy muru na granicy z Meksykiem w celu powstrzymania migrantów, Clinton oznajmił, że można go wznieść także na granicy z Kanadą, a także przez Atlantyk i Pacyfik. Następnie przeszedł do Polski i Węgier i oświadczył, że oba kraje, „które nie byłyby wolne” bez udziału USA, uznały, że „z demokracją jest za dużo kłopotu”.

Chcą przywództwa w stylu Putina” – oznajmił. „Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka, czy czegoś to nie przypomina? – pytał były amerykański prezydent, czyniąc aluzję do Donalda Trumpa.

lw, PAP
http://wpolityce.pl/swiat/293218-wegierskie-msz-odpowiada-clintonowi-nikt-nawet-bill-clinton-nie-moze-sobie-pozwolic-na-obrazanie-wegrow

Komentarzy 19 do “Wegierskie MSZ odpowiada Clintonowi: „Nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów!””

 1. Stary Warszawiak said

  Coraz gorszych kandydatów na prezydentów hołubią jankesi.

 2. K.C. said

  Kiepsko wyglądał Clinton. Może francuska choroba z czasów prezydentury? Swoją drogą na razie oprócz odpowiedzi MSZ Węgier na te bezczelności z Polski słyszałem tylko odpowiedź w programie „Bul głowy” redaktora prowadzącego.
  Waszczykowski zaniemówił?

 3. Alina said

  Ktoś zapytał Hilarię Clinton jak widzi rolę męża kiedy ona wygra wybory prezydenckie. Odpowiedź była pewna, spokojna, ze będzie korzystać z jego prezydenckiego doświadczenia. Humor na cały świat. Cały świat bowiem doskonale wie co będzie robił stary Clinton w Białym Domu: będzie się zabawiał z następną „Moniką Lewinsky” podsuniętą przez rabinów w czasie, kiedy Hilaria ledwo żywa podpisywać będzie tony dokumentów.
  Dlatego przejmowanie się gadką skompromitowanego jankesa, który lubi jak mu młode Żydówki robią loda, jest zajęciem niegodnym nawet sprzątaczki w ministerstwie spraw zagranicznych czy to na Węgrzech, czy to w Polsce.
  Nie wyobrażam sobie, żeby Amerykanie wybrali Hilarie z obecnym mężem na lokatorów Białego Domu. Tym bardziej, że mają do wyboru nieprzegadanego Trumpa z piękną żoną i córką.
  Ja bym na miejscu wyborców w USA nie ryzykowała powtórki z rozrywki i ponownej kompromitacji z Clintonami w roli głównej

 4. J.Grey w PRZEDWCZESNY ŚWIT określił wiarę w WOLNY RYNEK jako kolejna UTOPIĘ,a liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię DEMOKRACJI.
  Dzięki cywilizacyjnie ukształtowanej przewrotności doświadczamy dziś procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni w ramach trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Polak,Węgier dwa bratanki…

 5. ember said

  Clinton ma takie pojęcie o Węgrach i państwie węgierskim jak krowa o grze na fortepianie . Głupi gumożój.

 6. adam ryglowski said

  ALE HECA !!!
  USA – ”lepiej nam Polakom pomogła ” w latach 1981 i 1989 – ….. . , niż Hitler (1939 – 1945 ) .
  ALE JAJCARZ !
  🙂 😉

  Mieliśmy MIESZKA I – 1050 LAT temu zaczęliśmy tworzyć Państwowość . Jego syn Bolesław stworzył Państwo /(Cesarstwo) -sam sobie nałożył koronę na głowę.
  Potem było tylko „z górki” 😦
  Szczęściem naszym Polskim Królem zastała Jadwiga , póżniej żona „brudnego Litwina”.
  Na koniec Polskim Królem został Książę Siedmiogrodu – STEFAN BATORY .
  ……. 1 000 000 KM KWADRATOWYCH ( 3 x więcej , co dziś )
  Dziś jesteśmy jak te DURNOWATE CHŁOPKI , co na jarmarku dały się ograć w trzy karty .
  WĘGRÓW JEST CA. 8 – 10 MILIONÓW ,
  a ilu jest jeszcze POLAKÓW ?
  (TYCH , CO WIEDZĄ , CO TO NARÓD )

  chyba tyle samo , co tych zakodowanych – może ze 2-3 mln

 7. Jok said

  No a Waszcz co? Pójdzie Clintonu (jak to lubi odmieniać Michalkiewicz) w pięty? Głos kraju 38?, 35? milionowego powinien być głośniejszy niż chyba ok 10 milionowego:))). No ale wiemy, że nie będzie….. co najwyżej może być tłumaczenie że „porównanie z Putinem obraża”

 8. NC said

  Myślę, że ta wypowiedź Clintona pogrzebała szanse Hilarii, może dlatego błyskawicznie znikneła z amerykańskich pro-clintonowskich gazet.

  Gdyby żył prezes Kongresu Polonii Moskal, który potrafił zebrać 7 milionów polskich głosów pod petycja w sprawie NATO, to te 7 milionów oddałoby w listopadzie głosy na Donalda Trumpa.
  Polacy i tak zdecydowanie skłaniaja się ku Trumpowi, bo wiedzą, czym dla Polski grozi prezydentura syjonistki Clintonowej, ale Moskal nadałby temu wydarzeniu odpowiedni rozgłos.

  Ale Moskala nie ma, za to uwijają sie tu Schnepf, Sikorski, Appelbaum i cała reszta wrogów Polski.

  A Waszczykowski z Kaczyńskim nie wiedza co powiedzieć i jak zareagować, bo wychodzi na to, że cała ich „polityka zagraniczna” polegajaca na byciu przymilnym i posłusznym pieskiem USraela spaliła na panewce, bo USraelici gardza słabością i nie traktuja ich poważnie.

 9. Pol said

  EMBER Clinton niema pojecia o fortepianie .Natomiast jest mistrzem na sex ofonie,Jego zona na sex ting.Lapy precz od Polski G..je.

 10. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Moze to nie ladnie poprawiac szefa wegierskiej dyplomacji,
  powiedzial on bowiem:
  „nikt, nawet Bill Clinton, nie może sobie pozwolić na obrażanie Węgrów”.

  Ja uwazam, ze zamiast slowa „nawet”, powinno byc
  ZWLASZCZA.

  Clinton w tym swoim „blyskotliwym przemowieniu” wspomnial o nas i Wegrzech,
  cytuje:
  „które nie byłyby wolne bez udziału USA.

  Chodzilo jemu o zdrade w Jalcie , czy w Rejkiawiku?
  Czy on, uwaza nas za durniow?
  To teraz Polska jest wolna, a co znacza te na nia pohukiwania,
  takich zalosnych dupkow jak Clinton,
  co znacza naciski w roznych wewnetrznych sprawach Polski?

  Dla mnie osobiscie Clinton, byl tylko kukielka i taka pozostal.
  Z czego on zaslynal, wspomnieli moi przedmowcy.
  Polonia Amerykanska powinna dac odczuc Hilarzycy co mysli
  o tym zagraniu jej kukunka.

 11. solkraken said

  niestety… bez glob-polityki USreala (a w zasadzie pewnej agresywnej mniejszości która rządzi nad Potomakiem;) nie byłoby obu wojen. niech lepiej Clinton porówna Rosewelta do bestii stalina 😉

 12. Alina said

  http://fakty.interia.pl/swiat/news-kongres-polonii-amerykanskiej-oburzony-wypowiedzia-clintona,nId,2204183

 13. takatam said

  A nasz minister MSZ gdzie? Jakież to ważne sprawy nie pozwalają mu zadbać o wizerunek RP? Cóż – mimo zmiany po staremu…

 14. panMarek said

  Polska demokracja szlachecka ma więcej lat jak te całe Stany Zjednoczone.
  Facio z cygarem w c… Lewińskiej z rodu Levich nie wie co mówi.

 15. Alina said

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kowalski-dla-kresypl-clinton-jest-calkowicie-skompromitowany-polonia-musi-rzucic-demokratow-na-kolana

 16. Kier said

  To jest dowod, dla polskich debili, jak zachodni „sojusznicy” traktuja Polske. Niestety debile dalej bredza albo o poparciu Ameryki, bezpieczenstwie gwarantowanym przez NATO, lub ostatnio bredza o mozliwosciach sojuszu z Chinami, robiac wszystkim za darmo „laske”.

 17. Tolek said

  Ameryka to ancychryst.

 18. @Kier
  Znaczy to,że jest rosnące znaczenie STRONNICTWA AMERYKAŃSKO-ZYDOWSKIEGO.

 19. No coś takiego. To oni wiedzą gdzie w ogóle Polska leży? Bo z tego co śledziłam to nie, a teraz taki szum. Nagle Polska zaistniała, mimo że starsza tysiąckroć od tej zarazy. Niech lepiej pilnują swojego dworka, bo nawet wizy nie znieśli, a tak się sami wszędzie pchają gdzie popadnie. Boją się unii słowiańskiej, już dupę drżą przed tym. Wszystko robią by do tego nie doszło. Ostatnie wydarzenia są najlepszym dowodem, że ani Niemcy ani taka Ameryka czy Wielka Brytania nie będą prawdziwymi przyjaciółmi słowian. Na kogo mogliśmy liczyć, to możemy nadal i nic się wielkiego nie zmieniło w historii. To wszystko była gra, by nas na siebie szczuć i osłabić nas i kraje, które były i są naszymi przyjaciółmi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: