Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mocne przemówienie rumuńskiej lekarki: papież i kapłani muszą przestać flirtować z lewicowymi ideologiami.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-18

Mocne przemówienie rumuńskiej lekarki: papież i kapłani muszą przestać flirtować z lewicowymi ideologiami

„Zamiast prowadzić wiernych katolików w walce przeciw siłom zła, które próbują podważyć chrześcijańską cywilizację, Kościół katolicki pod kierownictwem Franciszka schlebia wątpliwym ideologiom, przeciwstawiającym się życiu, rodzinie, dobru społeczeństwa i ostatecznie Ewangelii Jezusa Chrystusa” – stwierdziła dr Anca Cernea w prelekcji na międzynarodowej konferencji w Rzymie, poświęconej życiu i rodzinie. Dr Cernea jest rumuńską lekarką, szefową tamtejszego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich, była świecką audytorką ostatniego synodu biskupów.

Rumunka wezwała uczestników konferencji do żarliwej modlitwy za kapłanów, by powrócili do swojego pierwotnego obowiązku ratowania dusz poprzez ewangelizację, skłaniającą do nawrócenia.

Jesteśmy zaniepokojeni spychaniem Kościoła w kierunku ziemskiego ideowo-zmąconego aktywizmu, który zachęca do agresywnych działań pewne „postępowe grupy”, mające doskonały plan, w jaki sposób zbudować idealny świat  – alarmowała dr Cernea podczas prelekcji, wygłoszonej 6 maja w Hotelu Columbus w Rzymie.

Lekarka, która wychowała się w komunistycznej Rumunii, skrytykowała język używany przez papieża w encyklikach Evangelii Gaudium i Laudato Si, sugerując, że brzmi on jakby „pochodził bardziej z podręczników ideologicznych inspirowanych przez komunizm, a nie z Ewangelii Jezusa”. – Terminy takie jak: „integracja”, „wykluczenie”, „marginalizacja”, „nierówności” i „zrównoważony rozwój” są częste – zauważyła.

Wyraziła obawę, że Kościół pod kierunkiem Franciszka jest wykorzystywany przez potężne organizacje, pragnące realizować program ideologiczny sprzeczny z duchem Ewangelii.

Zamiast głoszenia prawdziwego Boga poganom i nawracania ich, przywódcy katoliccy są wykorzystywani przez pogan do walki z prawdziwym Bogiem – stwierdziła. Dr Cernea odniosła się do skandalicznego widowiska o rzekomo  dokonujących się zmianach klimatycznych, które odbyło się na Placu św. Piotra w grudniu ub. roku w uroczystość Niepokalanego Poczęcia, z okazji otwarcia Roku Miłosierdzia.

Rumunka ostrzegła obrońców życia i rodziny przed atakami „marksizmu kulturowego,” który próbuje zmienić definicję małżeństwa, naturę ludzką i całe społeczeństwo. – Marksizm kulturowy jest jednym z „błędów Rosji,” przed którym ostrzegała Matka Boża w Fatimie w 1917 roku – mówiła. Przypomniała, że komuniści najpierw legalizowali perwersje, by później wprowadzić inne zmiany w prawie. –Historycznie rzecz biorąc, aborcja została zalegalizowana po raz pierwszy przez Lenina w 1920 roku – wyjaśniła. W Ameryce uczyniono to 53 lata później.

Rozwody bez orzekania winy również wprowadzono najpierw w ZSRR w 1918 roku, krótko po tym, jak bolszewicy przejęli władzę. Ameryce zajęło to 51 lat więcej. Homoseksualizm został po raz pierwszy zalegalizowany w Związku Radzieckim w 1922 roku. Pierwszy amerykański stan Illinois zakazał karania sodomitów w 1961 roku.

Permisywną edukację seksualną dla dzieci w wieku szkolnym po raz pierwszy wprowadzono w 1919 roku na Węgrzech, po bolszewickiej rewolucji Béli Kuhny, z wyraźnym celem podważenia tradycyjnej rodziny i moralności, zniszczenia niewinności dzieci.

Ameryce zajęło to 60 lat więcej, kiedy przewrotna edukacja seksualna przygotowana w oparciu o fałszywe „badania” Alfreda Kinseya, szeroko nagłośnione dzięki dofinansowaniu z Fundacji Rockefellera, trafiła do szkół.

Komunizm był narzucany w dwojaki sposób: z jednej strony poprzez brutalną inwazję wojskową, łagry, więzienia, policję polityczną i rządy terroru, które przyniosły śmierć stu milionom ludzi; z drugiej strony poprzez lansowanie „podstępnego pokoju”, zmiany kulturowe, mające na celu zniszczenie moralnego oporu Wolnego Świata i uczynienie go niezdolnym do obrony przed komunizmem – przekonywała rumuńska prelegentka.

Marksizm kulturowy został opracowany od początku jako narzędzie moralnie i kulturowe, mające zniszczyć Zachód i uczynić go łatwiejszym do zdobycia dla komunistów. Wydaje się on dziś być jeszcze bardziej rewolucyjnym niż klasyczny marksizm – dodała.

Cernea nazwała marksizm kulturowy „formą buntu przeciw Bogu, przeciw Jego moralnemu prawu i porządkowi stworzenia”. Stwierdziła, że marksiści uważają Kościół katolicki za najważniejszą instytucję, którą trzeba zinfiltrować i przejąć, aby móc w pełni zrealizować swój plan. Zasugerowała nawet, że „szczególnie agresywnie” Kościół jest ”infiltrowany” pod rządami obecnego papieża.

Prelegentka ubolewała, że Kościół pod rządami Franciszka prowadzi dialog z przywódcami ruchu marksistowskiego i organizuje szereg skandalicznych „eventów” w Watykanie. – Teraz, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, kluczowy jest powrót Kościoła do Jego podstawowej misji zbawienia dusz – dodała.

Dla wiecznego zbawienia milionów dusz, Kościół powinien być liderem w walce z ideologiami –  zwłaszcza z marksizmem kulturowym – zarówno w swoim nauczaniu publicznym, jak i podczas spowiedzi – tłumaczyła.

Powiedziała, że chrześcijanie na całym świecie muszą przeciwstawić się ruchom wewnątrz i na zewnątrz Kościoła, które starają się skupić władzę w rękach nielicznych w celu doprowadzenia do tak zwanego „wspaniałego świata” na ziemi.

Jeśli chcemy bronić rodziny, musimy niejako odbić świat z rąk rewolucjonistów – apelowała. Jedynym sposobem na to jest obrona wartości cywilizacji chrześcijańskiej. – Nasze pro-life i pro-rodzinne cele są niezwykle ważne. Jednakże, jeśli skupimy się tylko na nich i nie zadbamy o resztę, nie będziemy w stanie utrzymać ich. Jeśli pozwolimy innym sterować wszystkim: językiem, kulturą, edukacją medialną, prawodawstwem, gospodarką, życiem publicznym, administracją, opieką zdrowotną, wszystkim, to nie powinniśmy się dziwić, że nasze jednorazowe zwycięstwa w różnych kwestiach będą krótkotrwałe – mówiła.

Cernea stwierdziła także, że „obowiązkiem” pasterzy katolickich, zwłaszcza papieża jest chronić język przed ideologizacją i używać go mądrze.  – Powinien on służyć do głoszenia Królestwa Bożego i Jego sprawiedliwości, a nie socjalistycznej „sprawiedliwości,” rozumianej jako kontrola rządu nad gospodarką i redystrybucją dochodów – mówiła.

Rumunka dodała, że przywódcy Kościoła używają „dziwnego, politycznie poprawnego, skażonego ideologicznie języka, który prowadzi wielu katolików na manowce i przyczynia się do wielu porażek w wojnie kulturowej.” Język ten sprawia, że wierni nie są w stanie prawidłowo zidentyfikować źródła ataków przeciwko życiu i rodzinie, i przez to nie potrafią z nimi skutecznie walczyć. Katolicy także coraz częściej z tego powodu angażują się w lewicowe programy. To sprawia, że jest praktycznie niemożliwe, aby politycy katoliccy wspierali wolny rynek, by sprzeciwiali się muzułmańskiej imigracji, byli sceptyczni wobec rzekomych zmian klimatycznych, a także roli ONZ.

 

Powinniśmy modlić się więcej za naszych pasterzy. Powinniśmy więcej modlić się za Kościół – przekonywała lekarka – aby pasterze prowadzili jak najwięcej dusz do zbawienia. Jeśli nastąpi nawrócenie, zmieni się także świat – konkludowała.

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.

Przeczytaj również:

 

Read more: http://www.pch24.pl/mocne-przemowienie-rumunskiej-lekarki–papiez-i-kaplani-musza-przestac-flirtowac-z-lewicowymi-ideologiami,43362,i.html#ixzz492Ae1NRC

Komentarzy 16 do “Mocne przemówienie rumuńskiej lekarki: papież i kapłani muszą przestać flirtować z lewicowymi ideologiami.”

 1. said

  Mądra kobieta i to z Rumunii.

 2. anna said

  Nie ma to jakim człowiekiem był nasz Papież JPII, od niego to uczucie miłości do wszystkich ludzi biło z daleka, Wszyscy Wielcy ze Swata liczyli sie z jego słowem,
  ten obecny papież nie ma w sobie tego czegoś, jest zbyt ulegliwy rządom panstw

 3. Moher49 said

  @2
  JPII też był zbyt ulegliwy pewnej rasie i religii.

 4. Carlos said

  Szczegolnie w umilowaniu naszych starszych braci w wierze.

 5. Zdegustowany katolik said

  Mocher49. To nie rasa. To dzicz chazarska o halogrupie krwi Turecko Mongolskiej. Bo narody żadnego zydowskiego nie ma a słowo żyd istnieje od XVIII wieku i znaczy handlarz drogimi kamieniami. Idisz nie ma nic wspólnego z językiem Hebrajskim. Typowy chazarsko niemiecki jęzor.

 6. Prezydent Duda i klika rządząca siedzą cicho jak myszy pod miotłą said

  List Polonii do Prezydenta RP w.s. antypolskiej manifestacji żydów pod Konsulatem RP

  Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
  ul. Wiejska 10
  00-902 Warszawa
  Szanowny Pan Prezydent RP Andrzej Duda

  Polonia amerykańska została ostatnio zbulwersowana informacją, że młodzież żydowskiej szkoły średniej pod przewodnictwem rabina Friedmana urządziła w dniu 5 maja 2016r. demonstrację przed Konsulatem RP w Nowym Jorku.Uczestnicy tej demonstracji w bezczelny, niedopuszczalny sposób oskarżali Polskę i Naród Polski o Holocaust, mordowanie Żydów w „polskich” obozach koncentracyjnych a nawet o wywołanie II wojny światowej.
  Wideo: “Polacy jesteście odpowiedzialni za holokaust!”

  Jesteśmy ciekawi czy biorąca udział w demonstracji młodzież żydowska wie np. o tym, że Amerykanie nie wpuścili do swojego kraju prawie 1000 Żydów, którzy przybyli statkiem z Europy na początku II wojny światowej.

  Polonia nowojorska w kategoryczny sposób protestuje przeciwko temu wyrachowanemu wybrykowi szowinizmu żydowskiego, skierowanego przeciwko Narodowi Polskiemu. Ta żydowska demonstracja jest kolejnym przykładem w jaki sposób Żydzi na spółkę z Niemcami uprawiają przekłamywanie historii oraz kampanię oszczerstw przeciwko Polsce. Próbujemy zrozumieć o co chodzi w tym wszystkim i stawiamy sobie pytanie czy nie jest to przejaw żydowskiego nacjonalizmu?

  Dlaczego milczy się o masowych zbrodniach popełnionych na Polakach przez żydowskich oprawców z NKWD oraz UB? Mrożące krew w żyłach sceny z przesłuchań opisuje w swoich książkach Albin Siwak, były minister do spraw związków zawodowych. Wprawdzie był on kiedyś działaczem PZPR, ale jest uczciwym i prawdomównym Polakiem. Pani Profesor Ewa Kurek, wybitny historyk z KUL’u, pisze wprost, że Żydzi nigdy nie pokażą Polski w korzystnym świetle.

  Nie możemy również ignorować zbrodni popełnianych współcześnie przez Żydów na Palestyńczykach oraz przywłaszczania sobie ich rdzennych ziem! Podobnie jak przemilczania takich faktów jak np. śledztwo prowadzone przez FBI w sprawie nielegalnej sprzedaży ludzkich organów do USA przez 23 rabinów. Niestety nasze poprzednie władze nie zareagowały na te fakty w taki sposób jak zrobił to rząd szwedzki, uznając Państwo Palestyńskie.

  Nasz obecny rząd powinien doprowadzić do wznowienia ekshumacji w Jedwabnem, aby wykazać kłamstwa strony żydowskiej a były prezydent Aleksander Kwaśniewski (Stolzman), który przepraszał w imieniu Polaków za Jedwabne, powinien osiedlić się w Izraelu. Wyniki tej ekshumacji mogą zadać ostateczny cios kłamstwom pseudo-historyka Grossa, które niestety firmuje nasz ZNAK, a które krytykował nawet Kardynał Stanisław Dziwisz. Nienawiść Grossa w stosunku do Polaków przybiera wręcz wymiar patologiczny.

  Ciekawe gdzie w czasie wspomnianej demonstracji była Pani Konsul RP w Nowym Jorku. Czy nie powinna wyjść do demonstrującej młodzieży żydowskiej i przypomnieć jej o Judenratach lub o działalności licznych żydowskich kapo w nazistowskich obozach koncentracyjnych?! Nasuwa się pytanie czy w organizacji tej demonstracji nie maczał palców sam ambasador RP w Waszyngtonie, niejaki Schnepf, którego dotychczas nie potrafił odwołać z placówki sam Pan Minister Waszczykowski?

  To właśnie Polacy spośród wszystkich narodów europejskich najczęściej ginęli za ukrywanie Żydów, czego przykładem może być rodzina Ulmów, zamordowana w bestialski sposób przez hitlerowców. Tymczasem Żydzi już od dziecka uczeni są, że Polacy ”wyssali antysemityzm z mlekiem matki.” Tymczasem prawda jest taka, że to właśnie żydowskie dzieci wysysają nienawiść do Polaków z mlekiem swoich matek. Wiele na ten temat mogłyby powiedzieć Polki służące u nowojorskich rodzin żydowskich jako opiekunki i sprzątaczki. Nawet małe żydowskie dzieci obrażają je nazywając „gojkami.”

  Czy Żydzi się w końcu opamiętają? Skoro Polacy wyrządzili im rzekomo tak wielką krzywdę, to po co się do Polski pchają? My w imieniu Polonii amerykańskiej oczekujemy od naszego Rządu, aby podać do sądu wszystkich szubrawców za rozpowszechnianie nienawiści do Polaków i oczernianiu Polski a nie przyjmować ich z honorami, jak to robią żydowscy przebierańcy udający Polaków.

  Oczekujemy od Pana Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz od naszego Rządu a w szczególności od Pani Premier Beaty Szydło, Ministra Sprawiedliwości Pana Ziobry oraz Ministra Spraw Zagranicznych Pana Waszczykowskiego, że

  1. Zabiorą Żydom zasiłki wypłacane z naszych podatków za rzekomy udział w Holokauście, z którym my Polacy nie mieliśmy nic wspólnego.

  2. Czas zażądać od Niemców zwrotu poniesionych dotychczas kosztów odszkodowań, płaconych przez nas, zamiast prawdziwych agresorów, czyli nazistowskie Niemcy.

  3. Zażądać od Niemców miliardowych odszkodowań za poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej straty. Już najwyższy czas, aby świat otrzymał dowody na niewinność Polski!

  Miejscowi polonijni działacze, tacy jak Janusz Sporek oraz Witold Rosowski z Solidarni 2010 organizowali już demonstracje przed konsulatem Niemiec w Nowym Jorku, za co im chwała, ale teraz powinni zgromadzić polonijnych demonstrantów przed ambasadą Izraela w Nowym Jorku, którzy będą protestować przeciwko szkalowaniu Polski przez Żydów. My wszyscy chętnie weźmiemy w tym udział. Dlaczego dotychczas obydwaj milczą? Szczególnie apelujemy do Pana Janusza Sporka, który co niedzielę chodzi do polonijnego kościoła Św. Stanisława Kostki na Greenpoincie i przyjmuje tam komunię, aby zademonstrował swoje przywiązanie do wartości polskich i katolickich, organizując demonstrację przed konsulatem Izraela.

  Niestety, ale dotychczas obydwaj panowie również nic nie zrobili, aby przeciwstawić się miejscowym „szkodnikom” wśród Polonii nowojorskiej, którzy niszczą polonijne organizacje takie jak Centrum Polsko-Słowiańskie (Pani Prezes Bożena Kamińska*) oraz Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa (Pan Krzysztof Matyszczyk, którego członkowie chcą pozbawić funkcji społecznej Prezesa w oparciu o wyrok Sądu). Ubolewamy również nad tym, że Pan Prezydent Andrzej Duda spotkał się ze skorumpowaną Radą Dyrektorów Polsko Słowiańskiej Unii Kredytowej na Greenpoincie w maju 2015 roku, co uznali oni za rodzaj wsparcia i wykorzystują obecnie jako reklamę w czasie wyborów do władz Unii. Chcielibyśmy nadmienić, że informowaliśmy Biuro Pana Prezydenta o mafijnej grupie Prezesa Krzysztofa Matyszczyka. Pan Prezydent Andrzej Duda otrzymał również te kompromitujące Prezesa Matyszczyka materiały w czasie swojej wizyty w USA w ramach prezydenckiej kampanii wyborczej. Podobne materiały dotyczące Krzysztofa Matyszczyka otrzymał również Pan Minister Antoni Macierewicz w czasie swojego spotkania z Polonią w Clerk (New Jersey).

  Polonia nowojorska oczekuje odpowiedzi od najwyższych władz polskich w tej bulwersującej sprawie.Tym bardziej, że Pan Prezydent Andrzej Duda i Rząd Polski obiecał ścigać tego typu kłamliwe przestępstwa i oczernianie naszego kraju na świecie prze stronę żydowską.

  Z poważaniem

  POLONIA NOWOJORSKA
  kontakt: polcontra@wp.pl

  Zob. też: /https://wirtualnapolonia.com/2016/05/06/nowy-jork-protest-zydow-przed-konsulatem-rp-oskarzaja-polakow-o-wspoludzial-w-holocauscie-video//

  Z monitorapolskiego

 7. Pozdrawiam said

  Oto jedna z ostatnich Kobiet, może i ostatnia,

  po Niej już tylko leginsy i odnowa w duchu miłości każdego z każdym!

  Delirium Maxcimum w galopie, debilizm w ukropie . . .

 8. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Kto z nas naprawde wierzy, ze papiez Franciszek odpowie na ten apel,
  czy tez zmieni tzw. caloksztalt swojej dzialalnosci?
  Bardziej prawdopodobne, ze niedlugo dr Cernea, rumuńska lekarka,
  szefowa tamtejszego Stowarzyszenia Lekarzy Katolickich,
  świecka audytorka ostatniego synodu biskupów….
  Zostanie zwolniona z tych wszystkich funkcji.
  Nie mam zludzen.
  To co sie dzieje ostatnio, tj od ponad pol wieku w KRK,
  jest juz chyba jego agonia.
  Wszystko to jednak bylo dawno zapowiedziane w przeroznych
  proroctwach i zostalo juz tylko cierpliwie czekac na wypelnienie
  ich do konca.
  Kroluj nam Chryste.

 9. Tendencja do SYNKRETYZMU jak się okazuje ma swoje PUŁAPKI.Klasyczną pułapką to teologia JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA.

 10. ulka zT. said

  Ta Pani powinna być wysłuchana we wszystkich kościołach. Tragedię rumuńskich obywateli z 1 kwietnia 1941 roku opisuje ,,Gość Niedzielny” z 15 maja br. Niemcy w 1940r. oddali Stalinowi nie tylko Polskę ale połowę Rumunii. Doszło wtedy do okrutnej zbrodni dokonanej na ludności rumuńskiej we wsi Białej Krynicy, porównanej z Katyńską o której dopiero można było głośno mówić w 2011r, W 75 rocznicę w Parlamencie Europejskim w Brukseli otwarto wystawę opowiadającą o tej zbrodni. Rosja nigdy nie potępiła tej zbrodni. Domyślam się że tak emocjonalne wystąpienie tej Pani, wiąże się ze znajomością tej straszliwej masakry Jej narodu.

 11. ulka zT. said

  Takich ludzi należy się trzymać i wspierać.

 12. Magdalena said

  Oj, tam, oj tam!
  Przesadzacie ludziska
  Za rok połączą śpiewy z tańcami!
  To się będzie działo 🙂

 13. Magdalena said

  Przepraszam miało być przy panu Wodeckim

 14. Analityk said

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7045-franciszek-panstwa-musza-byc-laickie-watykan-panstwem-laickim

 15. margreth said

  NIECH BEDZIE POCHWALONY JEZUS CHRYSTUS !

  Z WIELKIM NIEPOKOJEM PRZEZ TE WSZYSTKIE LATA OBSERWUJEMY TO – CO SIE W POLSCE DZIEJE – SZCZEGOLNIE W POLSKIM KOSCIELE?

  BYLISMY W SZOKU ! !
  Gdy ktoregos dnia po wysluchaniu wiadomosci w niemieckich mediach – porownalismy je z Polskimi.

  Okazalo sie , ze w przeciwienstwie do wszystkich innych narodow , tylko w Polskich srodkach masowego przekazu podawano
  -NIEPRAWDZIWE WYPOWIEDZI PAPIEZA-

  WSZYSTKIE WYPOWIEDZI I HOMILIE PAPIEZA FRANCISZKA,
  NA JEZYK POLSKI – BYLY TLUMACZONE NIEUCZCIWIE I NIERZETELNIE ! !

  Polacy sa jedynym narodem na swiecie, ktory tak naprawde wogle nie zna Papieza Franciszka i nie ma pojecia , jakim wogle jest Papiezem.

  Od samego poczatku Papieza Pontyfikatu w POlskich srodkach masowego przekazu,podawano nieprawdziwe tlumaczenia Papieza…
  Nie bylo bowiem takiej wypowiedzi, w ktorej by czegos nie zmieniono.

  Nie da sie opisac zadnymi slowami, jakim KOSZMAREM
  bylo sluchanie waszych Polskich wiadomosci – przez te wszystkie lata ,
  ze swiadomoscia –
  JAK POLACY SA OSZUKIWANI – PRZEZ WSZYSTKICH –

 16. Andrzej Wiernicki said

  Rzekome przeciwdzialanie „zmianom” klimatycznym jest od dawna pretekstem do dokonywania przez satanistycznych tworcow „New Woirld Order” zbrodniczych eksperymentow depopulacyjnych.
  Ta banda chce do roku 2030 zredukowac ludnosc Swiata do poziomu 10, maksymalnie 20% obecnego stanu.
  Takie miedzynarodowe organizacje, jak WHO, WWF, czy nawet sama ONZ sa juz od dawna przez te bande opanowane i w pelni dzialaja dla nich.
  Niestety, nie brak oznak, ze Watykan jest juz przez nich w znacznym stopniu opanowany.

  Planowana i czesciowo juz realizowana jest najwieksza zbrodnia na ludzkosci. Finansuja te zbrodnie B.Gates, G,Soros, Rockefeller, Rotshild i inni.

  Do najwazniejszych zbrodniczych eksperymentow naleza AIDS, EBOLA, CHEMTRAILS i szereg pomniejszych.
  Pelna para idzie takze jeszche jeden, calkiem oblakany projekt, ktory, jezeli sie uda, ma stworzyc dla ich rogatego bozka za jednym zamachem „JEGO NOWY SWIAT”.
  Nie jest niczym dziwnym, ze „kierownicy” tych „projektow” to z reguly amerykanscy zydzi z polskimi korzeniami. Ale takze wasale USA Japonczycy maja w tych eksperymentach duzy udzial.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: