Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kiedy cała UE skupiona jest na walce o demokrację w Polsce, Niemcy podpisują z Rosjanami kolejną umowę w/s Nord Stream!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-19

Nasz zachodni sąsiad ogłosił w ostatni piątek, że udzielił zgody rosyjskiemu Gazpromowi na jeszcze większe wykorzystanie gazociągu OPAL (lądowej odnogi Nord Streamu), który biegnie od Bałtyku, wzdłuż granicy z Polską, aż do Czech. Gazociąg ten został zbudowany przez Niemców, by ominąć Polskę jako kraj tranzytowy dla przesyłu gazu na zachód i południe Europy. I co? – I nic! Cała Bruksela skupiona jest bowiem na „walce o polską demokrację”, a nie na jakimś rosyjsko-niemieckim układzie.

Niemiecka Federalna Agencja ds. Sieci poinformowała w ostatni piątek, że wydała rosyjskiemu Gazpromowi zgodę na większe wykorzystanie przepustowości gazociągu OPAL, czyli lądowej części Nord Streamu. Gazociąg ten biegnie od plaż Bałtyku, wzdłuż granicy z Polską, aż do Czech. Dalej łączy się z gazociągami biegnącymi do Austrii, jak i na zachód Europy (do Francji). OPAL wybudowano kilka lat temu, jako element projektu „Nord Stream”, tak aby ominąć Polskę i Ukrainę, jako kraje tranzytowe dla przesyłu rosyjskiego gazu.

Do tej pory Gazprom mógł użytkować jedynie 50 proc. przepustowości OPALU. Zgoda Niemców na wykorzystywanie przez Gazprom do 100 proc. przepustowości, będzie równoznaczna z automatycznym zmniejszeniem roli Polski i Ukrainy, jako państw tranzytowych. Tym samym zmaterializuje się największe ryzyko płynące dla Polski z faktu powstania Nord Stream. Rosja będzie mogła stosować „energetyczny szantaż” bez konsekwencji zagrożenia dostaw na zachód Europy. Niedostarczenie gazu do Polski nie będzie bowiem oznaczać braku dostaw do Niemiec, Austrii czy Francji. A wszystko to za zgodą i w porozumieniu z rządem federalnym w Berlinie i brukselskimi eurokratami, którzy w ostatnich miesiącach wydają się być zaślepieni walką o polską demokrację.

Źródło: Niemcy zgadzają się na większy dostęp Gazpromu do gazociągu Opal (Stooq.pl)
Czytaj także: Byli rozbiorcy Polski zacieśniają współpracę. Powstaje energetyczny sojusz Rosji, Niemiec i Austrii!
(Niewygodne.info.pl)

 

     

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Komentarzy 10 do “Kiedy cała UE skupiona jest na walce o demokrację w Polsce, Niemcy podpisują z Rosjanami kolejną umowę w/s Nord Stream!”

 1. Julka said

  Ciekawe w jakiej odległości od granicy lądowej Polski ten rurociąg jest położony. Kiedyś czytałam, że w Świnoujściu przeszkadza statkom w dojściu do brzegu. 12 mil morskich (ponad 2 km od lądu należy do terytorium morskiego Polski. Może by obecny minister gospodarki morskiej to wyjaśnił?

 2. Guła said

  Tę część Bałtyku zaanektowali Niemcy(?) Była afera związana z tym procesem, jednak została wyciszona. Wszystko działo się przed budową Nord Stream 1, pono w ramach NATO(?)

 3. Guła said

  Poroszenko zrezygnował (wspaniałomyślnie, zatrzymując 3 mld $ w własnej kieszeni?) w imieniu mieszkańców krainy z rosyjskiego gazu. Będąc solidarni Polacy też powinni zrezygnować. Bo sposób obejścia blokady Rosjan dostawy gazu Ukraińcom, nie istnieje.

 4. Julka said

  Zawsze byłam na bakier z rachowaniem. 12 mil morskich to jest 22 224 m od linii podstawowej morza, a to ponad 20 km. Chyba teraz dobrze-:))

 5. Toja said

  Nic nie dzieje się bez przyczyny. Dlaczego powstał ten rurociąg? Otóż Rosja planowała budowę rurociągu przez Białoruś i Polskę do Niemiec. Lecz rząd Polski nie wyraził na to zgody, gdyż to było nie na rękę Ukrainie. Taki rurociąg dałby niemałe wpływy do budżetu państwa mielibyśmy zabezpieczone dostawy gazu, tak jak Niemcy. Ważniejsze dla rządzących było bratanie się z banderowcami, niż dobro kraju. Obecnie już za póżno płakać i narzekać. Szkoda że w tym artykule nie znalazło się miejsce na podanie przyczyn.

 6. Czosnkowy niedźwiedż said

  Sankcje srankcje, Polityki sobie, a życie sobie. Ubiegłego lata kuzyn był w prowincjonalnej Rosji biorąc udział w projekcie unowocześniania zakładu papierniczego. Bardzo mu sie podobało, fajni ludzie, przyzwoite żarcie, znośne piwo, czysto, spokojnie. I gdzie te sankcje i programowa rusofobia?

  Bo tu nie chodzi o to, żeby Rosje ujajić. Tu sie rozbiega o to, żeby otumanić Polaków jak tylko sie da.

 7. Wielu z nas rosyjskim ustawodawstwem uprawnionych jest do otrzymania russkiego paszportu. Polecam o tym pamiętac, kiedy po raz kolejny przyjdzie nam szukac bezpiecznego miejsca na świecie.

 8. Guła said

  Jednak ktoś powinien pozostać?

 9. Guła said

  ad 5 „Dlaczego powstał ten rurociąg?” Poprzedził tę budowę traktat lizboński!. A USA mając Niemcy pod cholewą kontrolowała ten zamierzony handel bez czołowego kupiectwa, przeróżnymi metodami (resety, majdany).
  No bo po prawdzie z kim innym mają handlować tak jedni, jak i drudzy? Z nami!!
  No i zasadnicze pytanie powodowane ciekawością; co zadecydowało?

 10. Tom said

  Jak nic Robentro-Mołotow jeszcze raz. Ale oczywiście UE ma ważniejsze sprawy na głowie, w rzeczywistości dbając wyłącznie o KASĘ bo tylko temu „bogu” ta cała sprzedajna struktura służy, ludziom serwując kit i populizm w mediach. Gdy przyjdzie zsumować wnioski to się okaże że przeciętny Polak g…o ma z uni, najwyżej wyjechać może bez wizy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: