Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ustawa o ochronie transseksualistów: czy poprawność polityczna ma granice?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-19

Rząd Justina Trudeau chce wprowadzić prawo chroniące transseksualnych Kanadyjczyków przed dyskryminacją i przemocą. Ustawa C-16 została przedstawiona we wtorek. Do cech wymienionych w kanadyjskim kodeksie praw człowieka i w kodeksie karnym ma być dodana tożsamość płciowa. Na chronionej liście znajdują się obecnie rasa, religia, wiek, płeć i orientacja seksualna. Nie będzie można np. odmówić zatrudnienia transseksualisty, osoby takie mają być też chronione przed dyskryminacją w pracy. W kodeksie karnym zostanie rozszerzone pojęcie mowy nienawiści, tak by uwzględnić tożsamość płciową i wyrażanie swojej płciowości.

Ustawa o ochronie transseksualistów: czy poprawność polityczna ma granice?

W poniedziałek po południu Trudeau odebrał w Montrealu nagrodę imienia Laurenta McCutcheona (aktywisty walczącego o prawa homoseksualistów) za zaangażowanie w walkę z homofobią i „transfobią”. Wtorek był z kolei światowym dniem walki z homofobią, transfobią i bifobią.

Próby zmiany prawa podejmowano już wcześniej, ale spotykały się ze sprzeciwem przede wszystkim konserwatystów. Biorąc pod uwagę fakt, że teraz liberałowie mają większość w Izbie Gmin, ustawa chroniąca transseksualistów przed dyskryminacją zostanie przyjęta.

Na konferencji prasowej po przedstawieniu ustawy minister sprawiedliwości pojawiła się w otoczeniu transseksualistów. Wśród nich był 10-letni Charlie Lowthian-Rickert, chłopiec, który uważa się za dziewczynkę. Jego matka gorąco popiera ustawę i chce, by jej syn korzystał z damskich łazienek.

Zdaniem Jacka Fonseki z Campaign Life Coalition w ustawie nie chodzi o ochronę transseksualistów, ale o umożliweinie dostępu biologicznym mężczyznom do pomieszczeń przeznaczonych tylko dla kobiet – łazieniek, przebieralni czy pryszniców – pod pretekstem, że uważają się za kobiety. Przypomniał o sprawie Christophera Hambrooka, który podając się za transseksualną kobietę wchodził w 2012 roku do schronisk dla kobiet i próbował je gwałcić. Teraz prawo będzie po stronie takich przestępców, ostrzega Fonseca. Wszyscy Kanadyjczycy, którzy nie chcą, by mężczyźni wchodzili do łazienek ich żon i córek, powinni podpisać petycję, namawia. Kobiety też powinny zastanowić się nad swoim bezpieczeństwem, np. gdy będą chciały iść na basen lub wysłać na basen swoje córki.

 Napisane przez  Katarzyna Nowosielska-Augustyniak, Goniec.net

Komentarze 3 do “Ustawa o ochronie transseksualistów: czy poprawność polityczna ma granice?”

 1. Easy Terran said

  Ludzie zamieniają świat w zoo codziennie, a zyebani lewacy temu przyklaskują. Bo o prawoczłowiekowe idiotyzmy chodzi.
  A z tym powyższym to już sam nie wiem: śmiać się? płakać?

 2. bolo1111 said

  Darwinizm społeczny mówi jasno, że rasy silniejsze, płodniejsze, bardziej ekspansywne, z wiarą i z jakimiś wartościami podbijają, kolonizują i ujarzmiają rasy słabsze, zdegenerowane, zabijające własne dzieci, niezdolne do obrony i identyfikacji zagrożenia, bez wiary i bez wartości, wyznające chore ideologie- patrz Europa Zachodnia.

 3. pugnus said

  Kanada jest chyba bardziej zdegenerowana od Holandii!Kiedys widzialem na necie filmik z kanadyjskiej parady pedalow,ktorzy szli w pochodzie z „interesem” na wierzchu a na chodnikach wsrod widzow bylo widac …dzieci!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: