Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Duda zakazał promowania komunizmu

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-20

Prezydent Duda podpisał dzisiaj ustawę o zakazie propagowania komunizmu. Samorządy mają teraz rok na usunięcie z przestrzeni publicznej nazw upamiętniających zbrodniarzy i czerwone organizacje.

foto: Wikimedia Commons

Projekt przygotowany został przez senatorów partii rządzącej. Zgodnie z ustawą, nazwy budynków, obiektów czy urządzeń użyteczności publicznej, w tym dróg, ulic, mostów i placów, które nadawane są przez samorządy, nie mogą upamiętniać organizacji, wydarzeń, osób ani dat symbolizujących komunizm lub inne ustroje totalitarne.

Samorządy mają też obowiązek zmiany nazwy, jeśli obecna jest niezgodna z podpisaną dzisiaj ustawą.

Autorzy projektu wskazali, że w Polsce jest prawie 1,5 tys. nazw miejsc, które upamiętniają czerwony totalitaryzm.

 

Komentarzy 11 do “Duda zakazał promowania komunizmu”

 1. Analityk said

  Kiedy będzie ustawa nakazująca wymienianie narodowości oprawców komunistycznych w miejscach kaźni Polaków?
  Nie może byc tak aby tych oprawców kryć znów pod jakąś nazwą „nazistów”!

  Ponadto kiedy zostanie usunieta ustawa 1066 i kiedy będzie ustawa zakazująca wjazdu do Polski każdemu islamiście?!

 2. JanM said

  Teśc Dudy – Julian Kornhauser jest autorem licznych wielonakladowych dzieł poetyckich typu „W fabrykach udajemy smutnych rewolucjonistów”.
  Czy ustawa przewiduje wyjatki?

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Nastapila zmiana rozkazow i sojuszy, wiec te stare symbole mozna
  poswiecic, a nowe rozkazy, sa jak najbardziej aktualne i wiazace dla
  kukielek robiacych za naszych milosciwie nam panujacych.
  Do tego ponoc sami ich wybieralismy i nie da sie ukryc, ze czesc narodu
  zupelnie serio ich traktuje.
  Ta ustawa 1066 to jest bat na nasze tylki, jesli sie dobrowolnie nie
  podporzadkujemy, gdy zaczna finalizowac swoje plany.
  Za czasow pierwszej komuny tez byltaki bat, niepodwazalnosc sojuszy z ZSRR i
  reszta obozu tzw. „demokracji socjalistycznej”.
  To, ze ta ustawa caly czas jest wazna swiadczy najlepiej o prawdziwych intencjach
  tych co ponoc chca zmiany.

 4. tfujpan said

  częstochowska politechnika ma problem

 5. Jeszcze powinna być ustawa zakazująca odbijania się od ściany komunizmu do ściany globalizmu z wiarą w WOLNY RYNEK i udziałem w WOJNIE SPRAWIEDLIWEJ w imię obrony DEMOKRACJI.

 6. zydozerca said

  SZKODA,ŻE NIE ZACZYNA OD ZAKAZU PROMOWANIA SYJONIZMU,ŻYDOWSKI PAJAC

  Warszawa,31.03.2016

  RADA WARSZAWY
  PKIN
  PRZEWODNICZĄCA I WSZYSCY CZŁONKOWIE

  DLACZEGO K..WY -FIGURANCI NIE UDZIELACIE ODPOWIEDZI NA PROSTE
  PYTANIA?
  KTÓRĄ KADENCJĘ Z RZĘDU KISI SIĘ W RADZIE E.GRUPIŃSKA, O.JOHANN,ITP. ORAZ BYCZY SIĘ A.NEHREBECKA ?
  PO CHOLERĘ WARSZAWIAKOM TEN ŻAŁOSNY ORGAN,PRZECHOWALNIA PASOŻYTÓW?

  ZAPYTANIE
  1/KIEDY STOLICA ZOSTANIE OCZYSZCZONA Z PLAGI JEMIOŁY
  ATAKUJĄCEJ PO KOLEI STARE I MŁODE DRZEWA,POCZĄWSZY OD PARKÓW POPRZEZ SKWERY,TERENY SZKÓŁ,PRZEDSZKOLI,ITD.ORAZ OBSADZONE DRZEWAMI ULICE ?
  OD ZESZŁOROCZNYCH UPAŁÓW GALOPUJĄCE TEMPO JEJ ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ PRZYBIERA NA SILE, A ŚLADÓW ZAPOBIEGAWCZEJ NISZCZENIU DRZEW DZIAŁALNOŚCI SŁUŻB ODPOWIEDZIALNYCH ZA KONSERWACJĘ ZIELENI MIEJSKIEJ-BRAK.
  BURMISTRZ WOLI ,KTÓREMU OSOBIŚCIE ZGŁOSIŁAM PROBLEM PONAD ROK TEMU W TRAKCIE IMPREZY W PARKU MOCZYDŁO ,OLAŁ MOJE WEZWANIE DO PODJĘCIA DZIAŁAŃ, PASOŻYTA ZOSTAWIA SIĘ WYCINAJĄC ZDROWE RESZTKI GAŁĘZI PODCZAS PRZEŚWIETLANIA DRZEW.
  KIEDY WŁADZE MIASTA OPAMIĘTAJĄ SIĘ WRESZCIE I ZACZNĄ RATOWAĆ DRZEWA ORAZ WYMIENIAĆ USCHNIĘTE SADZONKI NOWYCH NA ZDROWE – ZAMIAST TRWONIĆ PIENIĄDZE NA BZDETY/ŚCIEŻKI ROWEROWE DLA CYMBAŁÓW/ I SKANDALICZNIE ZAWYŻONE WYNAGRODZENIA URZĘDNIKÓW RATUSZA /URZĘDÓW DZIELNIC/ RW ZA OPIER..ANIE SIĘ ?

  2/KIEDY ZOSTANĄ USUNIĘCI DYSCYPLINARNIE ZE STANOWISK NIEWYDOLNI I NIEKOMPETENTNI URZĘDNICY PRZYJĘCI DO PRACY PO ZNAJOMOŚCI Z POMINIĘCIEM FACHOWOŚCI ?
  W RENOWACJĘ PARKU WODNEGO IM.E.SZYMAŃSKIEGO WPAKOWANO 40 MLN ZŁ.
  NIE STARCZYŁO NA DOPROWADZENIE WODY OLIGOCEŃSKIEJ Z UJĘCIA ATTIS-U ,NA DOSADZENIE NOWYCH DRZEW I SADZONEK KWIATÓW ,NIE WSPOMINAJĄC O DEFINITYWNYM OPRÓŻNIENIU ZAMIENIONEJ W ŚMIERDZĄCY ŚCIEK OKRĄGŁEJ FONTANNY VIS A VIS STAWU NIEDALEKO UL.WOLSKIEJ,NA POMALOWANIE BALUSTRAD OGRADZAJĄCYCH BASENY,ZASŁONIĘCIE KOSZY NA ŚMIECI POKRYWAMI BLOKUJĄCYMI DOSTĘP PTAKOM,ITD.
  GDZIE SIĘ PODZIAŁY PIENIĄDZE NA TE PRIORYTETOWE CELE ?

  DLACZEGO NIE ZABEZPIECZONO SKRZYNEK Z OKABLOWANIEM PRZED WANDALAMI,CO PO OSTATNIM INCYDENCIE Z ICH UDZIAŁEM DOPROWADZIŁO DO WYŁĄCZENIA OBIEGU WODY I FONTANN ?
  P.O. NACZELNIKA WYDZ.OCHRONY ŚRODOWISKA NIE POTRAFIŁ DOTYCHCZAS ZORGANIZOWAĆ WYMIANY KABLI I ZAPOWIADA Z GÓRY,ŻE ZAJMIE TO MIESIĄCE ? !!!
  DLACZEGO W TAK PROZAICZNYCH SPRAWACH TRZEBA CZEKAĆ NA ZGODĘ RADY WARSZAWY,URZĘDU MIASTA ITP. BEZUŻYTECZNYCH ORGANÓW ?
  JAKIE KARY FINANSOWE PRZEWIDZIANO DLA TAKICH TYPÓW ZA CELOWE MARNOTRAWSTWO PUBLICZNYCH PIENIĘDZY I NIEDOPEŁNIENIE OBOWIĄZKÓW?
  BRAK KAMER,BRAK OCHRONY W NEWRALGICZNYCH MIEJSCACH =BEZKARNA DEWASTACJA INFRASTRUKTURY,KTÓREJ NAPRAWY POWINNI FINANSOWAĆ URZĘDNICY Z WŁASNEJ KIESZENI

  3/DLACZEGO RADA WARSZAWY NIE WYRAZIŁA ZGODY NA POSIEDZENIU W 2013 NA PRZEDŁUŻENIE CIĄGU PRZEZROCZYSTYCH EKRANÓW AKUSTYCZNYCH WZDŁUŻ PARKU MOCZYDŁO I ODKRYTYCH BASENÓW ORAZ PARKU SZYMAŃSKIEGO PRZY AL.PRYMASA ?
  TA SAMA TRASA SZYBKIEGO RUCHU NA ŻOLIBORZU ZOSTAŁA OBUDOWANA EKRANAMI BEZ PROBLEMU -ŻĄDAM NATYCHMIASTOWEGO UNIEWAŻNIENIA TEJ DECYZJI I OSŁONIĘCIA PARKÓW PRZED SPALINAMI I HAŁASEM.

  4/KIEDY ZE STADIONU OLIMPII W PARKU MOCZYDŁO ZNIKNIE UCIĄŻLIWY NIEDZIELNY TARG I PARKINGI Z GRILLAMI NA TRAWNIKACH ?
  ZDEWASTOWANY OD LAT TEREN STADIONU TO WYŁĄCZNIE ŹRÓDŁO DOCHODÓW DLA ZARZĄDU OLIMPII,KUMPLI MAFII PRUSZKOWSKO-WOŁOMIŃSKIEJ,KTÓRY NIE RACZYŁ DO DZIŚ WYMIENIĆ SZPECĄCEJ PARK INFRASTRUKTURY-OGRODZENIE,LATARNIE,ITD.
  MOJE APELE DO URZĘDU DZIELNICY WOLA O ZAJĘCIE SIĘ SPRAWĄ POZOSTAJĄ BEZ ECHA.
  WŁAŚCIWA LOKALIZACJA BAZARU-PUSTY PLAC PRZY TORACH KOLEJOWYCH PRZY WOLA PARK /AUCHAN/.
  5/KIEDY ZE ŚCIEŻEK ROWEROWYCH ZNIKNIE ŚLISKA FARBA OLEJNA I IDIOTYCZNE OZNACZENIA DLA DALTONISTÓW ?
  ILE ZŁAMAŃ SPOWODOWANO PRZEZ BEZMYŚLNOŚĆ I GŁUPOTĘ W RAMACH WYTYCZANIA WYBIEGÓW DLA LEMINGÓW ?
  DLACZEGO DO DZIŚ NIE SĄ OD NICH POBIERANE SKŁADKI/OPŁATY ZA BUDOWĘ KOLEJNYCH ŚCIEŻEK I NA REMONTY STARYCH?
  6/DLACZEGO MIMO USTAWY O OCHRONIE KRAJOBRAZU MIASTO SZPECĄ NADAL NICZYM KALKUTĘ IDIOTYCZNE BILBOARDY NA METALOWYCH SŁUPACH?
  KIEDY BURACTWO I WIEŚNIACTWO PRZESTANIE WYDAWAĆ ZGODY NA ZAŚMIECANIE I OBŻYDZANIE MIASTA ?
  OBROTOWY NEON „KOCHAM WARSZAWĘ” NA NAJNOWSZYM OSIĄGNIĘCIU BUDOWNICZYCH IV ŻYDO-RP -MINIBIUROWCU/ JAK ON SIĘ MA DO WYSOKOŚCIOWCÓW W KAŻDYM Z WIĘKSZYCH MIAST W CHINACH CZY MOSKWIE/ TO SYMBOL TRIUMFU AMATORÓW PO-ŻYDOWSKICH KAMIENIC TYPU L.SILVESTEIN CZY ŚWIRA BUFETOWEJ POD KONIEC 3 KADENCJI ,NĘKANEJ PRZEZ KONTROLE CBA?
  CIEKAWE,CO IM SIĘ UDAŁO WYKRYĆ I KIEDY ZA TO POLECĄ GŁOWY ?

 7. august252 said

  Duda zakazał promowania komunizmu:ale mordować polskie dzieci szczepionkami to już NIE!!!!!!!

 8. majka said

  Ale banderyzacja Polski idzie na calego 😦

 9. gość said

  Dlaczego w Polsce PiS giną ludzie na komisariatach i w trakcie czynności komorniczych?

  Prawo i Sprawiedliwość bardzo ostro krytykowało „Polskę Tuska”, więc warto pamiętać o wzorcach, jakie przysłużyły się do powstania dobrej zmiany. Tak, jak kiedyś pytano o szereg kwestii, czepiając się nawet zdarzeń związanych z ekstremalnymi zmianami pogody, podobnie zapytajmy i dzisiaj! Dlaczego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości giną ludzie na komisariatach i w trakcie czynności komorniczych? Dlaczego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości wybuchają bomby? Dlaczego w Polsce Prawa i Sprawiedliwości nadal jesteśmy biedni i mało zarabiamy?

  Jak żyć pani premier? Jak żyć? Wszyscy pamiętamy to samo pytanie zadane panu Tuskowi. Powielmy je wobec pani Szydło! Dlaczego nie? Przecież jest tak, jak było – nic się nie zmieniło. Nadal jesteśmy biedni, Europ i Dolar podrożały, mało zarabiamy. Jak żyć pani premier? To pytanie zadane przez pana mającego plantację papryki panu premierowi Tuskowi miało swoją wagę w głosach. Warto, żeby na trwałe zawitało do naszego słownika terminów i kwestii politycznych.

  Dramat, jaki wydarzył się we Wrocławiu jest przerażający, podobnie w Krakowie doszło do czegoś niesłychanego. Uwaga – bez względu na okoliczności, doszło do dwóch sytuacji, gdzie obywatel w kontakcie z funkcjonariuszami państwa, bezwzględnie działającymi w granicach i na rzecz prawa – dosłownie ginie. To jest tragedia naszej współczesności. Nie ma znaczenia, kto będzie winien tym przypadkom, o ile oczywiście nie mają charakteru kryminalnego, jednakże jeżeli nie będzie żadnych zarzutów i dla Policjantów i dla Komornika i jego pomocników, to i tak WINĘ ZA SKUTEK PONOSI PAŃSTWO. Dlatego i tylko dlatego, ponieważ państwo zdecydowało się – bez względu na przyczynę – na interakcję z obywatelem. Tenże może być pijany, agresywny, naćpany, chory psychicznie, albo mieć po prostu zły dzień. Bez względu na te wszystkie kwestie nie powinno dochodzić do sytuacji, w której obywatel będący podmiotem zainteresowania państwa – traci życie.

  Czytaj dalej:
  https://obserwatorpolityczny.pl/?p=41100

 10. polokokta said

  A kiedy wizy dla amerykanów?

 11. mironik said

  A sam co robił w komunistycznych Chinach fuszki im załatwiał, bo po polacy nic sami sobie zbudować nie mogą ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: