Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Francuska Polonia przerwała wykład Grossa. Miała dość antypolskich kłamstw.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-20

Fot. Youtube.com
Francuska Polonia postanowiła przeciwstawić się antypolskim kłamstwom rozpowszechnianym przez Jana Tomasza Grossa. Jak informuje portal Niezależna.pl, grupa Polaków, w odpowiedzi na niepoparte żadnymi argumentami oszczerstwa wobec Polski, przerwała wykład historyka okrzykami: „Mensonge” (franc. kłamstwa).

Gross, który na łamach niemieckiej prasy stwierdził, że podczas II wojny światowej „Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”, podróżuje po Europie z cyklem wykładów zatytułowanych „Państwo przeciwko naukom społecznym. Kiedy rząd PiS mówi historykowi Janowi Grossowi, że jest antypatriotą”. Powiela na nich kłamliwe, antypolskie tezy zawarte w jego książkach. Tak też było podczas konferencji na paryskiej École des Sciences Humaines et des Sciences Sociologiques, gdzie m.in. przytoczył treść przemówienia Hanny Gronkiewicz-Waltz w rocznicę powstania w warszawskim getcie.

Historyk ignorował niewygodne pytania, ldlatego obecni na sali Polacy, w tym członkowie paryskiego klubu „Gazety Polskiej”, zaczęli skandować pod jego adresem: „Kłamstwa!”. Do protestujących przyłączył się również jeden z obecnych na konferencji Francuzów.

To było tak straszne, że musiałam opuścić to miejsce

– tak konferencję Grossa ocenia historyk Danuta Buszyńska-Lyemoyne, cytowana przez portal Niezależna.pl.

Opowiada, że wszyscy uczestnicy konferencji (brał w niej udział m.in. także historyk Jean-Charles Szurek) „rekonstruowali na nowo historię II wojny światowej” powołując się na rzekome fakty, które nie mają pokrycia w prawdzie historycznej.

Nie było ani jednego zdania, które budowałoby w jakikolwiek sposób dialog, obrażano naszą wiarę, wszystko to odbywało się w atmosferze nienawiści

– komentuje Buszyńska-Lyemoyne.

Jak twierdzą uczestnicy konferencji, Gross ignorował wszelkie argumenty obalające jego teorie – nie chciał słuchać ani o rodzinie Ulmów, ani o Marku Edelmanie. Nic dziwnego, bo historie tych dzielnych ludzi nie pasują do haniebnych wizji Grossa przedstawiających Polaków jako antysemitów.

bzm/niezalezna.pl

Komentarzy 18 do “Francuska Polonia przerwała wykład Grossa. Miała dość antypolskich kłamstw.”

 1. Eliza said

  A jakze, francuscy Zydzi maja sie dobrze, podobnie jak w Niemczech. W tych krajach sobie juz swoja lewacka armie „wychowali” albo raczej wytresowali. W Polsce jeszcze im sie nie udalo, podobnie na Wegrzech, ale do tego wlasnie daza. Takie Grossy maja tam latwa gre do wygrania. Dzieki naszym rodakom takim jak ci, ktorzy zaprotestowali i wyszli, opcja lewacko-liberalna nie bedzie miala tak latwo z oglupianiem spoleczenstw Europy.

 2. dor said

  Ale pan prezydent nie chce odebrać mu Orderu Orła Białego, którego ten kłamca nie jest godzien! Czy ktoś to rozumie?

 3. STAN D said

  Duże brawa patriotom za ich postawę ! Brawo !

 4. adam ryglowski said

  Jaki właściciel – taki ORDER
  🙂
  😉
  CDN ( a może – NIE)
  ps . wlaścicielami są ……..?

 5. isia said

  Parafrazując znane powiedzenie „kruk krukowi oka nie wykoli”, mozna powiedzieć, że ” żyd żydowi oka nie wykoli”. Żydzi polskojęzyczni nadali żydowi polskojęzycznemu order Orła Białego, więc mu go nie odbiorą…No cóż, żydzi polskojęzyczni przedstawiają rdzennym Polakom teatr, w rolach głównych- już dawno temu rozpisanych i dokładnie przemyślanych- obsadzając żydów z PO (odgrywających w tej chwili tzw. opozycję) i żydów z PIS (odgrywających tzw. patriotów strojących się w polskie narodowe piórka). Rzecz w tym, aby etniczni Polacy nie dali się nabrać na tę inscenizację…żydzi tak się wczuli w rolach Polaków, że wielu rdzennych Polaków daje się na to nabrać, i o to żydom chodzi…

 6. isia said

  Parafrazując znane powiedzenie, że „kruk krukowi oka nie wykole”, można powiedzieć, że „żyd żydowi oka nie wykole”. Żydzi polskojęzyczni nadali żydowi polskojęzycznemu order Orła Białego, więc mu go nie odbiorą…No cóż, żydzi polskojęzyczni przedstawiają rdzennym Polakom teatr, w rolach głównych – już dawno temu przez żydów rozpisanych i dokładnie przemyślanych – obsadzając żydów z PO (odgrywających w tej chwili tzw. opozycję) i żydów z PIS (odgrywających tzw. patriotów, strojących się w polskie narodowe piórka). Rzecz w tym, aby etniczni Polacy nie dali się nabrać na tę inscenizację…żydzi tak się wczuli w rolach Polaków, że wielu rdzennych Polaków daje się na to nabrać – i o to żydom polskojęzycznym chodzi…bowiem żydowskie (syjonistyczne) interesy nie są tożsame z polskimi narodowymi interesami.

 7. isia said

  Dwa razy zamieszczałam te sam komentarz, ale bez rezultatu…

  —————————————————————

  Wystarczyło by raz i poczekac na moderacje :). Admin

 8. Bronisław said

  Re: 1. To może niech zapozna się Pan, Panie Dor, kogo obdarował „nasz rezydent” ostatnio tymi „saskimi blachami” (wyłączam tu Panią dr Wandę Półtawską, chociaż dziwię się, iż przystała na to „towarzystwo”), to zrozumie Pan na pewno?!!! Pozdrawiam Pana gorąco! Króluj Nam Chryste!!!

 9. Maryla Danuta said

  Dziękuję Francuskiej Polonii – w Polsce jakoś nikt nie reaguje na tego oszusta Grosa – i chociaż Polacy podpisywali petycję do P.Prezydenta o zabranie temu żydo-oszczercy Orderu Orła Białego, jakoś nikt nie zareagował. Niestety na uczciwość Żydów /poza nielicznymi/ -raczej trudno liczyć.

 10. Bronisław said

  Pani Isiu bardzo trafnie Pani napisała, chociaż „ich” interesy nie tylko „nie są tożsame z polskimi narodowymi interesami”, ale „chyba” są im wręcz przeciwne!!! Poza tym ja czasem na moderację, czekam wiele godzin!!!
  Serdecznie Panią pozdrawiam i życzę dalszej owocnej pracy! Króluj Nam Chryste!!!

 11. superkorba said

  #2 od kiedy Gross jest posiadaczem Orderu Orla Bialego i kto mu go nadal potrafisz napisac

 12. Moher49 said

  We Francji można. W Polsce policja i prokuratura natychmiast oskarży chłopców z ONR, MW i NOP o antysemityzm.

 13. Uważny Obserwator said

  Marek Edelman to też antypolak, zatem niech się mocno dokształcą ci uczestnicy, żałosne.

 14. isia said

  Re: 9 p. Bronisławie dziękuję bardzo za miłe słowa i wzajemnie życzę wszystkiego dobrego… oczywiście zgadzam się, jak najbardziej, że interesy żydowskie(syjonistyczne) są całkowicie przeciwne naszym polskim narodowym interesom… rdzenni Polacy, we własnym kraju i na własnej ziemi, są z całą bezwzględnością niszczeni, pod każdym względem, przez rządzących polskojęzycznych żydów (biorąc pod uwagę treść definicji ludobójstwa, jakie w prawie międzynarodowym obowiązuje, można to nazwać też ludobójstwem).

 15. Psy szczekają,a karawana TRANSFORMACJI jedzie dalej :
  W trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ polska polityka historyczna jest podporządkowana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,stąd rosnące znaczenie STRONNICTWA AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIEGO.Jest odpowiedź na uznanie procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który zaktywizował militaryzację handlu wojna i pokojem.

 16. Obrońca Prawdy said

  Trzeba walczyć z tymi chazarski8mi mendami tą sama bronią. To koczownicza dzicz chazarska i nic więcej. Bez narodu i historii. Wiecznie „bidni” i holosrauszczeni bandyci turecko mongolscy, zajmujący się wszystkim co przynosi hańbę i wstyd. DZICZ ! (Wystaz Żyd -jew powstał w XVIII wieku. Wcześniej słowo żyd nie istniało.

 17. Ali Baba said

  re 1..”Dzieki naszym rodakom takim jak ci, ktorzy zaprotestowali i wyszli, I TAK ZBYT GRZECZNIE SIĘ ZACHOWALI..jak na takie nie reformowalne bydlę..

 18. Alina said

  Wezwanie skierowane do Grossowego ziomka – M. Schulza – można spokojnie sparafrazować w stosunku do samego Grossa :

  Dr Zbigniew Kękuś: „Czyżeście Schulz ochu..eli?! Czy was pojeb..ło?!”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: