Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

KE znosi wizy dla Turków, a jednocześnie ostrzega: To zwiększy zagrożenie terrorystyczne w Europie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-20

Kontrowersyjna umowa pozwalająca Turkom podróżować po strefie Schengen bez wiz, zwiększy prawdopodobieństwo ataków terrorystycznych w Unii Europejskiej – wynika z raportu przygotowanego przez Komisję Europejską.

Eksperci Komisji Europejskiej przewidują, że kiedy tylko porozumienie wizowe z Turcją wejdzie w życie, zagraniczni terroryści i organizacje przestępcze będą starać się o tureckie paszporty, aby łatwiej przedostać się na teren Unii Europejskiej. Przed takim scenariuszem ostrzegał między innymi były szef brytyjskich służb MI6 sir Richard Dearlove.

Decyzję o zniesieniu wiz dla obywateli Turcji nazwał “perwersyjną” i porównał do “składowania benzyny w pobliżu ognia”. Dodał, że Unia może spodziewać się prawdziwego “powstania populistów”, jeśli nie będzie w stanie kontrolować przepływu migrantów.

Oprócz zagrożenia terrorystycznego, raport KE zwraca także uwagę na turecką mafię, która specjalizuje się w przemycie narkotyków na masową skalę, seksualnym niewolnictwie, nielegalnym handlem bronią oraz przerzutami uchodźców do Unii. “Podejrzani osobnicy będą mogli podróżować po obszarze Schengen bez konieczności przejścia przez procedurę wizową” – ostrzegają autorzy raportu.

Według porozumienia pomiędzy UE i Turcją, obywatele tego kraju będą mogli jednorazowo dostać się do strefy Schengen na okres 90 dni, legitymując się jedynie paszportem. Umowa wchodzi w życie z końcem czerwca, jeśli Ankara wprowadzi kluczowe reformy antyterrorystyczne i antykorupcyjne. Decyzję podjęto podczas pośpiesznych negocjacji z Turcją, mających na celu zatrzymać napływ imigrantów z Turcji do Grecji.

UE oderwana od rzeczywistości

Unijne władze podejmują kolejne kroki w kierunku otwarcia się na Turcję, jednocześnie zdając sobie sprawę, jakie ryzyko to za sobą niesie. Mówiąc jedno, robią coś zupełnie odwrotnego, w obawie o bezpieczeństwo Europy wpuszczając do jej centrum kolejne dziesiątki milionów muzułmanów.

Wprost.pl 

Komentarzy 8 do “KE znosi wizy dla Turków, a jednocześnie ostrzega: To zwiększy zagrożenie terrorystyczne w Europie”

 1. o matko said

  W Bułgarii można kupić paszport(legalny) za 500€,nasuwa sie pytanie za ile w Turcji …..

 2. Julka said

  Nihil novi. Stwarzają problemy, by bohatersko z nimi walczyć. Muszą się czymś wykazywać, bo zwykle to wykonują polecenia koncernów, Rotszildów, Bilderberów i tym podobnym hybrydom.

 3. ninika said

  Wiecie coś o tym? KRWAWY ATAK W CITY CENTER W GOERLITZ. POLAK Z POCIĘTYM PRZEZ „IMIGRANTÓW” GARDŁEM

 4. z sieci said

  ~juzefina :
  Francja jako pierwsza w Europie pozwoliła sie zalać tej fali arabów i kolorowych z Afryki, z tytułu licznych kolonii jakie tam posiadała. I teraz mają poważny problem, bo szarańcza rozmnożyła się przez lata do pokaznej liczby i jest znacznym procentem społeczeństwa i dlatego tam już nigdy nie będzie normalnie! Wystarczy popatrzeć na to co się dzieje. Policja jest tępiona na ulicach, podpalane są radiowozy z policjantami w środku i nikt sie tym nie przejmuje zbytnio. Co chwilę dochodzi do zamachów gdzie giną ludzie, a wczoraj z ich lotniska odleciał do Kairu samolot, który zaginął. Non stop strajki, zamieszki i niepokój. Francja wrze od wewnątrz, a głupi rząd chce na siłę pokazać, że sytuacja jest pod kontrolą. Zamiast zacząć karać islamistów, wymyśla środki ucisku dla własnych obywateli i na przyklad chce im zrobić 12 godzinny dzień pracy żeby tyrali na te masy arabów, które zyją tam z zasiłków i nic nie robią poza wymyślaniem zamachów …. nie wiem jak się odbędzie to Euro 2016 ale ja bałabym się tam jechać w obecnej sytuacji w Europie. Na pewno nie czułabym się bezpiecznie po tym co ostatnio działo się w Paryżu , po tym co widziałam wczoraj w telewizji w wiadomościach z Francji … szkoda , taki piekny kraj , stary europejski kraj , z kulturą , historią , dziedzictwem narodowym i tak jest niszczony od środka przez bandę islamskich oszołomów, którzy chcą z Francji zrobic Syrię , bo nie potrafią żyć bez wojen … ludzie europejscy !!! dlaczego nie bierzecie do siebie spokojnych chińczyków, tybetańczyków, koreańczyków, pracowitych i pokojowo nastawionych , tylko najgorszą dzicz świata , ludzi opętanych przez diabła i nienawiść ???

 5. Julka said

  re: 3
  Tu piszą:http://www.radiolausitz.de/nachrichten/lokalnachrichten/blutige-attacke-vor-dem-city-center-in-goerlitz-1225173/ Jakoś łonet niemiecki ani inni polskojęzyczni nie donoszą. Łonet tylko donosi na Polskę i Polaków.

 6. Tolek said

  W POLSCE juz mamy terorystow .A sa nimi nasi sojusznicy nienwidzacy ROSJI.
  USA.USRAEL ANGLIA.To prawdziwi SWIATOWI TERORYSCI Ktorzy przyniosa nam
  ZAGLADE .Nie daj BOZE………..Polacy nie walczmy nie idziemy na zadna WOJNE Z ROSJA.Ci co mowia nam co dziennie w POLSCE ze ROSJA ZAGRAZA POLSCE I innym krajom Europy wschodniej…….Sa poprostu ZDRAJCAMI TERORYSTAMI I BANDYTAMI WOJENNYMI.I to nie wazne .NASI obecna kooalicja sa poprostu dla mnie zdrajcami.Posluchajcie Macierewicza Dude.Jak to on sie wyrazil ten ostatni.Powiedzial ze szczyt NATO w Warszawie ma byc decyzyjny .A nie tylko dla formy………WIEC PYTAM SIE WAS LUDZIE ………..Kim oni sa ???????
  …………………………ZDRAJCAMI………………I KOLABORUJA Z SWIATOWYMI TERORYSTAMI.

 7. gg said

  Europa na kolanach przed Turcją: http://mirakus.pl/gorzkie-zale/

 8. Tom said

  To dalsza część polityki „WELOME REFUGEES” w tle eksplodująych bomb i krzyków gwałconych kobiet i dzieci i nie tylko. Zaczyna to przypominać SCENY Z SS w roli głównej w Polsce. Tak, wiem że jeszcze nie w takim stopniu, ale już niedługo będą w takim a nawet gorzej – jak w Syrii

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: