Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-21

Ψ
Poglądy Jana Piekło niczym nie różnią się od poglądów ukraińskich – ostra krytyka polskiej pamięci o ludobójstwie na Wołyniu i wybielanie OUN-UPA. Czyje więc interesy będzie on reprezentował w Kijowie?

Ψ

Publiczne wypowiedzi Jana Piekło to mieszanina radykalizmu i umiarkowania. Dziwnym trafem radykalizm prezentuje tylko wobec polskich prób upamiętnienia czy nawet tylko przypomnienia ludobójstwa na Wołyniu. Gdy natomiast mowa idzie o UPA, jest pełen umiarkowania i niuansowania. Wystarczy tylko pobieżne spojrzenie na jego wypowiedzi by się o tym przekonać.

Przeciw uchwale Sejmu RP w 70. rocznicę ludobójstwa na Wołyniu

W kwietniu 2013 roku w komentarzu dla ukraińskiej agencji UNIAN tak oto komentował plany uczczenia w Sejmie rocznicy „Krwawej Niedzieli”: „Spodziewam się, że tego razu [PSL] także pozostanie w mniejszości i sformułowanie o UPA jako o organizacji „zbrodniczej” nie przejdzie przez polski parlament”. Dalej przytaczane są jego słowa, że „uchwalenie podobnej uchwały „wywołało by konflikt” z mieszkańcami zachodniej Ukrainy, dla których UPA i Stepan Bandera to bohaterowie„.

Przeciwnik filmu „Wołyń” i ks. Isakowicza-Zaleskiego

W artykule „Radia Swoboda” zrelacjonowano jego opinię odnośnie filmu Wojciecha Smarzowskiego: „Jan Piekło uważa, że tworzenie takiego filmu jest nie na czasie, bo nie sprzyja pojednaniu dwóch narodów. Podkreśla, że film na temat Wołynia powinien być wspólną pracą polskich i ukraińskich grup twórczych„.

Następnie przytoczono wypowiedź Piekło: „To bardzo zły moment dla takiego filmu, bo część polskiego społeczeństwa jest manipulowana. W Polsce jest taki ksiądz Isakowicz-Zaleski, który kieruje się stanowiskiem rosyjskim, mówi tylko: Wołyń, Wołyń„.

To nie jedyny atak Jana Piekło na ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Podobne argumenty powtórzył w wypowiedzi zacytowanej w „Nowej Europie Wschodniej”: Nie ma wątpliwości, że działalność księdza Zaleskiego jest na rękę rosyjskiej propagandzie, że szkodzi stosunkom polsko-ukraińskim, a przez to samej Polsce„.

I dalej: „Epatuje rzezią wołyńską i żąda jej rozliczenia, zapominając, że Ukraińcy mają teraz ważniejsze sprawy na głowie niż ciągłe przepraszanie księdza Zaleskiego za zbrodnie UPA„.

Wołyń – epizod historii UPA

Przyszły ambasador Polski w Kijowie nie jest jednak już tak jednoznaczny w ocenach, gdy chodzi o zbrodnie UPA i jej gloryfikację na Ukrainie. Ma dla nich wiele zrozumienia.

W wywiadzie dla „Dziennik Polskiego” z 21 kwietnia 2015 roku tak skomentował sprawę przyjęcia przez Ukrainę ustawy gloryfikującej OUN-UPA: „Nie widzę nic złego w tym, że Ukraina chce uczcić ludzi, którzy walczyli z komunistycznym reżimem. Zdarzył się wtedy epizod bratobójczej walki między Ukraińcami a Polakami, doszło do zbrodni wołyńskiej, ale to tylko część historii UPA, która ma również inne karty, których nie chcemy zauważyć„.

AK i UPA wspólnie przeciwko faszystom niemieckim (?)

Wybielanie UPA powtórzył w studiu „Telewizji Republika”, mówiąc: „W PRL mówiono o „bandach UPA”, nie o żołnierzach niepodległości ukraińskiej, którzy chcieli po prostu walczyć o wolną ojczyznę swoją”. I dalej: „W tej chwili Ukraina uzyskała otwarty dostęp do archiwów, które do tej pory nie były znane, tam zdaje się są bardzo interesujące dokumenty właśnie w kwestii wołyńskiej, w kwestii tego o czym niewiele osób w Polsce wie, że Armia Krajowa i UPA miały okres współpracy między sobą, współpracy wymierzonej w interesy dwóch okupantów, przeciwko Sowietom i faszystom niemieckim (sic! – Kresy.pl)”.

Polskie protesty przeciwko pomnikom Bandery „to nie problem”

Jeszcze ciekawsze tezy Piekło sformułował w przytaczanym wyżej artykule „Radia Swoboda”: „Moim zdaniem najważniejsze, że „Sława Ukrainie”, które było hasłem banderowskim, stało się nie banderowską symboliką, a sensem „Euromajdanu”, nowej Ukrainy. Ten proces trwa i nie ma problemu w tym, że polskie społeczeństwo będzie protestować przeciw tryzubowi czy pomnikowi Bandery. Wszystko to nabiera innej perspektywy, znaczenia symbolicznego, że to symbolika nowej Ukrainy, która chce demokratycznego rozwoju, być w Europie. Ukrainie jest potrzebne wsparcie Unii Europejskiej i USA”.

Zwolennik wysyłania broni na Ukrainę

Kwestie historyczne to oczywiście nie wszystko. Warto więc odnotować, że Jan Piekło jest zwolennikiem dostarczania Ukrainie broni, a więc bezpośredniego zaangażowania się Polski w zbrojny konflikt ukraińsko-rosyjski. Mówił o tym w wywiadzie udzielonym ukraińskiej gazecie „Deń„: „Warto aby nasi liderzy wspierali Ukrainę i dostarczali broń. Bo chaos na Ukrainie – to zła sytuacja i dla Polski. Powinniśmy pomagać Ukrainie wszelkimi sposobami – politycznymi, gospodarczymi i także bronią

Epilog

W czwartek 19 maja br. sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych zatwierdziła przedstawioną przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP kandydaturę Jana Piekło, dyrektora Fundacji Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI, na ambasadora RP na Ukrainie.

KRESY.PL

Zobacz także:

Były dziennikarz Gazety Wyborczej i antykresowy paszkwilant został dyplomatą na Białorusi

Komentarzy 27 do “Jan Piekło – zobacz kogo PiS zrobił ambasadorem na Ukrainie”

 1. toja said

  Widac jakimi kanaliami antynarodowymi ukrainsko – zydowski „patriota” kaczor sie otacza. Powyzsze Pieklo to dokumentuje.

 2. Kontra said

  To niestety kolejna „dobra zmiana” ktora nie lezy w interesie Polski.
  I kolejny powod, ze nalezy zastosowac opcje zerowa w MSZ, a zaczac nalezy od
  Waszczykowskiego.
  Tylko do tego trzeba by tam Grzegorza Brauna a nie tych mieczakow z PiS.
  Wg Stalina najwazniejsze sa kadry, a PiS pokazuje, ze ich tak naprawde nie ma i zamiast siegnac do patriotycznej opozycji pozaparlamentarnej to serwuje nam nam takich jak Pieklo,albo ludzi z gazety zedowskiej dla Polakow.

 3. NC said

  „Polityka zagraniczna” PiS to katastrofa.
  Płaszczenie się przed USraelem, obsesyjna antyrorosyjskość, popieranie banderyzmu – nic z tego nie służy Polakom.
  Ale służy międzynarodowemu żydostwu.
  Cza aby ta nagonka Michników, Smolarów, Hartmanów i całej post-żydokomuny na PiS nie służy li-tylko uwiarygodnieniu PiSu w oczach zdezorientowanych mas, czyli tak zwanych „obywateli”, albo „wyborców”?

 4. Kontra said

  Bez komentarza
  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/policja-usunela-poprawione-tablice-z-grobow-zbrodniarzy-z-upa-w-pikulicach

 5. Ryvan said

  Gdzie nie dotknąć spod farby zaczynają wyłazić rdzawe plamy. Smoleńska trauma była prawdopodobnie zbyt bolesnam, ale by takich wyborόw dokonywać to trzeba być jeszcze dobrze ukorzenionym bo to genetyczna nienawiść. To nie jest już mowa nienawiści do narodu Polskiego ale czyny.
  Jeśli mowa jest karalna, to co powinno czekać odpowiedzialnych za czyny?
  Zaczynam rozumieć plan budowy centrόw psychiatryczntch. Nie dziwi nawet planowana ich liczba, toż i na wyborcόw mysi być trochę miejsca.
  Kim być trzeba, by kosztem ran narodu polskiego, łagodzić rany mordercόw? – z pewnością nie Polakiem.
  Waszczysyn

 6. Mariusz said

  PiS to Probanderowska Instytucja Syjonistyczna
  W-PiS-du ich mać!
  Sponsorowanie ciapatych terrorystów Czeczeńskich
  Wspieranie syjonistów Gruzińskich i ich zaczepek z Rosja
  Wstrzymanie badań naukowych w Jedwabnem na zgubę polskiej racji stanu i prawdy
  Przyklask w wysyłaniu wojska polskiego na wojny syjonistów do państw z którymi w przeszłości robiliśmy dobre interesy handlowe a teraz mamy wrogo nastawione państwa w tym zbrodniczy udział w zniszczeniu Jugosławi i Serbów!
  Wydawanie ogromnego kapitału (zapożyczonego) na złom militarny z demobilu w celach bardziej korupcyjnych niż strategicznych oraz finansowanie instytucji żydowskich i banderowskich na zgubę RP w kraju i za granica!
  Obsadzanie najwyższych stanowisk państwowych pejsatyzmem i banderyzmem!
  Miliardowe kredyty (nie do odzyskania) dla banderowców!
  Masowe w ostatnim kwartale zasiedlanie Polski Ukraińcami zachęcanimi miedzy innymi 500+
  Legalizacja przymusowych szczepień syjonistycznych koncernów jako jedyne państwo na kuli ziemskiej które to szczepionki zostały wycofane z wielu państw jako groźne dla życia i zdrowia!
  Jednym słowem bandero-syjoniści z pis-du przeprowadzaja zmasowany atak na Polaków! Wizerunkowy, finansowy, gospodarczy, polityczny, militarny i szczepionkowo-bandycki!

 7. LM said

  Do 3, 5,,7.Dzień Dobry,jak możecie państwo tak bezpośrednio,oceniać napromieniowanych?Przecież oni mogą tylko mieć do 2 dzieci,gdyż ryzyko chorób genetycznych jest dla napromieniowanych ogromne tak jak dla Jana Piekło.On popełnia harakiri tak jak teraz ,po wyborach,niestety kadra PiS,pod wpływem analfabetów chazarskich.Ciekaw jestem czy swoje książeczki z PZPR,schowali w szufladach ale to nie na temat.Dobrego Dnia.

 8. Tolek said

  Ta banda pseudopolitykow SPROWADZI NA NAS KOLEJNA WOJNE.W POLSCE rzadza ZDRAJCY SZMATY I SZUBRAWCY.

 9. Coraz bardziej zbliżają się do siebie nacje,których mniejszości narodowe w czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM nie były lojalne wobec Polski.
  Stąd proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który też odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.Tłem jest WOJNA O PIENIĄDZ,a w niej realizacja ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ..

 10. K.C. said

  Należy zrozumieć , że PiS realizuje swoją politykę(a może raczej wg opcji izraelsko-amerykańskiej) i nie ma miejsca tu na błędy pt.Waszczykowski.Jest to świadoma gra a Pan Prezes widzi i wie o tym. Tu nie ma miejsca na brak wiedzy, niedoinformowanie lub przeoczenia J.Kaczyńskiego.Uzależnienia finansowe, gospodarcze i polityczne gry to podstawowy imperatyw działań PiS.Dokąd zaprowadzi to Polskę?. Ale spójrzmy na ludzi na tzw.dołach -co się dzieje w samorządach.Ruja ,chuć i poróbstwo!!! Mafie pruszkowsko -wołomińska to tzw.”pokuś” przy mafiozach miejsko-gminnych poczynając od ulubienicy J.Pawła II niejakiej „bufetowej” z warszawki z rozkosznym perlistym śmiechem i noskiem „prosiaczka geb-geb”. Toż sam „bolek” w chwili szczerości gdy kandydowała na prezydenta stwierdził cytuję”przecież ona przechrzciła się rok temu”. Od dawna wiadomo , ze w Polsce rządzi „warszawka i krakówek” albo inaczej „sanchedryn krakowsko- warszawski” miejmy tą świadomość.!!!
  Tylko czy nie chcieliśmy zmiany?. Zmiana była potrzebą chwili choć prawdopodobnie była zaplanowaną zagrywką.Jednak jakie było wyjście-przy tym stanie społeczeństwa?A może Narodu-tylko czy nim jeszcze jesteśmy?.
  Musimy liczyć , ze to Pan Bóg jest Panem Historii Świata i maluczkim tego świata jakże często „podwija się noga” a plany ich obracają się w nicość!!!

 11. CO ROBIĆ ?????????????

 12. Cola said

  Brak słów !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  „Dobra zmiana” PIS, to fatamorgana, znika, pozostaje jedynie niewielka zmiana na paru polach, a w MSZ to wręcz umacnianie starych bardzo wąpliwych i szkodliwych dla Polski układów, o których ostatnio dużo na niektórych portalach, w Warszawskiej Gazecie.

  Prowokacja?! Ambasador Schnepf fetuje prezesa TK w polskiej placówce w Waszyngtonie. Rzepliński: „Trudno, żebym nie przyjął zaproszenia”

  http://wpolityce.pl/polityka/293718-prowokacja-ambasador-schnepf-fetuje-prezesa-tk-w-polskiej-placowce-w-waszyngtonie-rzeplinski-trudno-zebym-nie-przyjal-zaproszenia

  Dr Cezary Mech dla Kresów.pl: Ukraińcy obniżają Polakom wynagrodzenia i zmuszają ich do emigracji.

  „Ukraińcy obniżają wynagrodzenia pracownikom polskim i tak naprawdę też wymuszają emigrację polskiej młodzieży za granicę.
  To jest absurd, że sprowadzamy sobie imigrantów po to, żeby nasza młodzież jeszcze szybciej emigrowała.
  Nie mówiąc już o tym, że w kwestii osiągnięcia celu, tj. dogonienia krajów wysoko rozwiniętych pod względem efektywności pracy i wysokości płac, tak naprawdę strzelamy sobie w stopę. Ponieważ cały czas w interesie grup biznesu, które chcą mieć tanich pracowników, utrzymujemy zaniżone stawki płacowe dla własnych obywateli”.

  http://www.kresy.pl/publicystyka,wywiady?zobacz/dr-mech-dla-kresowpl-ukraincy-obnizaja-polakom-wynagrodzenia-i-zmuszaja-ich-do-emigracji

  I co jeszcze? OPZZ chce, aby w Polsce powstał związek zawodowy Ukraińców

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/7096-i-co-jeszcze-opzz-chce-aby-w-polsce-powstal-zwiazek-zawodowy-ukraincow

  Nawet 1 milion Ukraińców dostanie „500 zł na dziecko”
  – Już przy dwójce dzieci dostaną więcej zasiłku pieniędzy z „500+” (1000 złotych miesięcznie) niż średnia miesięczna płaca na Ukrainie (860 złotych miesięcznie) – czytamy na 500pl.pl

  http://pikio.pl/nawet-milion-ukraincow-dostanie-500/#

 13. Fela said

  „Poroszenko ogłosił Ukrainę obrończynią europejskiej cywilizacji przed barbarzyństwem”

  https://marucha.wordpress.com/2016/05/22/poroszenko-oglosil-ukraine-obronczynia-europejskiej-cywilizacji-przed-barbarzynstwem/

  Przekornie powiem, proszę Państwa, to jest właśnie ta „dobra zmiana”, którą dostrzegają tylko nieliczni z naródu wybranego i Pan Prezes, a którą my, mierni Polacy, tego nie zauważamy!

  Zatem, pozostaje nam czekać do kolejnych wyborów! Ale nie robiłbym sobie nadziei.

 14. Góral said

  Jak nam nie wstyd – POLSKO, przed tymi Kresowiakami, którzy wychowali całe pokolenie żołnierzy wyklętych dzięki którym odzyskałaś POLSKO niepodległość, bowiem nie szczędzili oni krwi, i życie oddawali za Polskę, z okrzykiem na ustach Bóg Honor i Ojczyzna.
  Boże, Ty widzisz, a nie grzmisz!

 15. Wernyhora said

  Główny winowajca to Waszczykowski.Zaprosił Komisję Wenecką, utrzymuje na stanowisku ambasadora w USA tow. Schnepfa wroga Polski

 16. Tolek said

  Pozbedzimy sie milosci wzgledem zdrajcow roznej masci szmat.I karajmy tych co niszcza NASZA OJCOWIZNE

 17. majka said

  No wlasnie Wolyn….

  A Banderowiec Pieklo, na Donbas – walczyc o UPAine 🙂

 18. ddt said

  Najbardziej boli mnie, że „dobra zmiana” jest legitymizowana przez media tzw. katolickie. Wielu dobrych, wierzących ludzi tkwi w przekonaniu, że dowie się z nich całej prawdy i zupełnie nie dostrzega całkowicie przemilczanych faktów świadczących dobitnie o wielkim niebezpieczeństwie, w jakim znalazł się nasz kraj. Duda, były członek UW (jak jego poprzednik) dorobił się już niemal opinii świętości, nie sposób o nim powiedzieć jednego krytycznego słowa wśród słuchaczy radia (wiadomo którego), bo jest się od razu nazwanym „rusofilem” (w najlepszym wypadku). Patrzcie, jak to działa…

 19. Maryla Danuta said

  Czy pani Premier wie jak MSZ zajmuje się minister Wyszkowski ?? W USA trzyma na stanowisku ambasadora nienawidzącego Polski i Polaków żydo-komunistę, niszczącego Polsce opinię. Teraz mianuje wroga Polski – poprostu naprawdę robi piekło z naszych ambasad – i to ma być minister polskiego rządu, czy kolejny – udający Polaka, mający za cel niszczyć Polskę i opinie Polski na świecie – to żenujące – ten osobnik nie może kierować ministerstwem, w którym rządzi żydo-komuna, a każda jego decyzja jest gorsza od poprzedniej !! Pani Premier – prosimy odsunąć tego człowieka od rządzenia w MSZ !!! To jest wstyd i hańba !!!

 20. Magdalena said

  Ad Ddt

  „Najbardziej boli mnie, że „dobra zmiana” jest legitymizowana przez media tzw. katolickie.”

  A gdzie pan/i widzi te katolickie media?
  czyżby chodziło o toruńską rozgłośnię?
  Jakie one katolickie?
  Proszę posłuchać Macierewicza w jego cotygodniowych felietonach.
  Toż to rasowe ” psy wojny” a nie tam katolickie media!
  Proszę posłuchać rozmowy ojca Drążka z panem Ziębą, odnośnie zbierania podpisów pod nowym projektem ustawy antyaborcyjnej
  Przecież oni nawołują do niepodpisywania się pod projektem Fundacji Pro
  Tak działają obrońcy życia i narodu?
  Już dawno zaprzestałam utrzymywania tego potworka ( bo ileż można gonić króliczka?)

  http://www.radiomaryja.pl/multimedia/marsze-w-obronie-zycie/

 21. rys said

  Glosowalem. Na. Pis. Teraz. To. Koniec. Banderowiec. Ambasadorem. Rp

 22. Ddt said

  Ad Magdalena

  Droga Magdaleno,
  napisałem wyraźnie o TAK ZWANYCH mediach katolickich, bo prawdziwie katolickie to one nie są i tu się zgadzamy.

 23. Lublinianka said

  Uważam, że jesteście niesprawiedliwi wobec Redemptorystów – PIS przyssał się do RM, okłamują ich, a ojczulkowie im wierzą, bo widzą, że w porównaniu do PO na pierwszy rzut oka jest lepiej, a w szczegóły nie wchodzą. Macierewicz i pomniejsze pisowskie płotki jeżdżą do Torunia jak opętani i opowiadają w rozmowach niedokończonych baśnie z mchu i paproci. Od wielu lat słucham radia Maryja i kogo tam nie było? Zdarzali się prawdziwi przebierańcy, gadający niestworzone rzeczy. Ale o ludobójstwie Polaków przeprowadzonym przez Ukraińców mówiono w RM kilkakrotnie i bez wybielania ukraińskiej czerni. Przecież w Polsce są miliony Kresowian i ich dzieci, dlaczego nie organizują się i nie działają jak grupa nacisku? Gdzie petycje do rządu, gdzie bojkot mediów zinfiltrowanych przez neobanderowców i ukraińskie SB? Wielkie demonstracje? Nawet teraz wystarczyłoby kilka tysięcy podpisów w petycji do Prezydenta i tego osobnika może udałoby się zablokować. Pod każdą taką inicjatywą podpiszę się imieniem, nazwiskiem i numerem PESEL.

 24. Magdalena said

  uffff….. a już się bałam, że zmyje pan/i mi moją makówkę 🙂
  Trudno rozmawia się z toruńczykami, naprawdę……
  -Ojciec derektor ci nie leży?
  – To zapisz się do KODu!
  i tak w kółko… zaczarowani ludzie….

 25. Magdalena said

  Lublinianka said

  Widzi Pani….
  Byc może jestem niesprawiedliwa wobec ojców redemptorystów ( sprawiedliwy jest tylko P Bóg)
  ale zdaje się, że ich bardziej szanuję od Pani 🙂
  Pisze Pani:
  ” PIS przyssał się do RM, okłamują ich, a ojczulkowie im wierzą, bo widzą, że w porównaniu do PO na pierwszy rzut oka jest lepiej, a w szczegóły nie wchodzą”

  Jeżeli ” ojczulkowie im wierzą” to znaczy, że są ludźmi ograniczonymi
  A takich się nie słucha, broń Panie Boże nie powierza się w wychowanie swoich pociech itd…itp…
  Już w ST napisano” Kto z głupcem przystaje szkodę poniesie”
  Czyli jak to jest Lublinianko?!
  Głupcy ci oni czy wyrachowani, troszeczkę Polaczkom posłodzić, troszeczkę reszcie świata?

 26. Bronisławszych said

  Pani Magdaleno!

  Nasz fundamentalny Problem tkwi „chyba” właśnie w tym, że dozwoliliśmy do wyeliminowania Znakomitych Naszych Polskich Patriotycznych Elit Narodowych, co – jak doświadczamy – zaowocowało tym, iż jesteśmy obecnie opanowani i prowadzeni, zwłaszcza przez „przebierańców frankistowskich”, ku Naszej zagładzie!!! Myślę, że zna Pani korzenie większości „osobników” okupujących Nasze decyzyjne instytucje, w tym i „wielebnego” ojca Rydzyka, to też i szybki Nasz marsz ku finalizacji na Naszych Ziemiach projektu „Judeorzeczypospolita” (przy przemożnym wsparciu głównie „naszych nowych wielkich przyjaciół”), dziwić „chyba” nie może?!!! Polską Historię należy napisać zgodnie z prawdą, bo inaczej nie odbijemy się od dna!!! Serdecznie Panią pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 27. Joanna K said

  Kochani, zamiast strzępić wirtualnie języki – piszmy do MSZ, zalejmy ich listami – ja już napisałam. Piekło MUSI zniknąć z ambasadorskiej półki.
  Jeszcze jedno: gdyby choć jedno z nas miało wiedzę, talent i charyzmę o.Tadeusza …Polska byłaby lepsza już dawno.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: