Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-21

 Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się wojsk obcych na terytorium RP – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Nowa ustawa umożliwia obcym wojskom użycie polskiego terytorium lub przestrzeni powietrznej do podjęcia działań mających na celu „udzielenie pomocy Rzeczypospolitej Polskiej lub innemu sojusznikowi w sytuacji konieczności”.

Jednym z założeń ustawy jest m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii.

W ustawie czytamy:

Zgodę na pobyt wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wzmocnienia wojskowego Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej przez stronę wysyłającą w operacjach wojskowych prowadzonych na terytorium RP w czasie pokoju wydaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Ministra Obrony Narodowej skierowany po uzyskaniu zgody Prezesa Rady Ministrów

Wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej, poseł PiS Waldemar Andzel zapewnia, że sprawne przemieszczanie się wojsk obcych na terytorium RP zapewni wsparcie dla naszego kraju w sytuacji zagrożenia.

„Bardzo dobrze się stało, że ta ustawa weszła w życie. (…) Wiemy, jakie jest zagrożenie na arenie międzynarodowej. Tutaj jest nam potrzebne sprawne przemieszczanie się, aby obce wojska, dokładnie natowskie, mogły wspierać nasz kraj” – powiedział Andzel.

„Uważam , że jest to PiSowska wersja ustawy 1066, o bratniej pomocy” – stwierdził z kolei poseł Robert Winnicki.

polskaracja.com

Komentarze 23 do “Prezydent podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP!”

 1. Henryk said

  Tu jest wyjaśnienie: Grzegorz Braun: GROZI NAM WOJNA! Fizyczne wytępienie młodego pokolenia!

 2. JanM said

  A teraz czekamy na ustawę pozwalajaca każdemu obywatelowi, który czuje sie zagrożony na pobyt w prywatnym mieszkaniu pana Dudy.

 3. Guła said

  „… lub innemu sojusznikowi w sytuacji konieczności” – konkretnie to komu?

 4. Guła said

  No i kto?

 5. gość said

  Córka Kołakowskich zatrzymana za protest przeciwko „Marszowi równości” [wideo]

  W 2014 roku protestowała przeciwko „Golgota picnic” rozpylając śmierdzącą substancję w gdańskiej siedzibie Krytyki Politycznej w której odczytywano ten bluźnierczy tekst za co otrzymała wyrok 40 godzin prac społecznych. W ubiegłym roku wraz ze swoimi rodzicami na kilkanaście minut zablokowała w Gdańsku „Marsz równości”. W tym roku ona i jej rodzice znowu wyszli protestować przeciwko temu marszowi. Marysię zatrzymała policja, która w pewnym momencie ruszyła w stronę zgromadzonych przeciwników marszu homoseksualistów.


  Maria Kołakowska powalona na ziemię przez policję
  ——————————————————————————————————————————————
  Rodzicami Marii Kołakowskiej są działacze podziemia niepodległościowego z lat 80. ubiegłego wieku, Anna Kołakowska, obecnie nauczycielka i radna PiS oraz barda Andrzeja Kołakowskiego.

  Zatrzymanie Marii Kołakowskiej podczas trwania „Marszu równości” w Gdańsku
  .https://youtu.be/FCJpXLYIGx8

  Andrzej Kołakowski podczas jednego z koncertów w Polsce
  .https://youtu.be/jqnaYF6C6ew
  http://www.dzienniknarodowy.pl/585/corka-kolakowskich-zatrzymana-na-marszu-rownosci/

 6. Sofija said

  Podła zdrada.To mu nie ujdzie płazem.Super kłamca, przebieraniec .podniusł rękę na Bożą własność, .

 7. Uważny Obserwator said

  Bidule na WP mają straszny problem, bo popadli w dysonans poznawczy, z którym kompletnie sobie nie radzą.
  Nie będę wyjaśniał szczegółowo swego zarzutu, bo po co?, skoro nie jarzą nawet oczywistej satyry prześmiewczej, kompromitując się przy okazji durną powagą reakcji, tu przykład: https://wirtualnapolonia.com/2016/05/21/znany-rezyser-kreci-film-szkalujacy-polakow-kogo-tym-razem-mordowalismy/

 8. Tolek said

  Kule tylko moga ich uspokojc I ukoic.Niema Polskiej wladzy.TO ZAPAMIETAJMY..
  Tchorze zdrajcy ;;;SMIECIE I SZMATY

 9. Kwal said

  Pan Dupa musiał to podpisać bo tak sobie życzyli jego starsi bracia w wierze…

 10. Analityk said

  Cytat
  (…)
  Jednym z założeń ustawy jest m.in. możliwość nadania siłom obcych państw takich samych uprawnień jak te, które przysługują polskiej armii.
  (…)

  Tą ustawę coś zbyt szybko uchwalono i podpisno! Dlaczego nie zlikwidowano ustawy 1066?!!!

  Proszę sobie wyobrazic następujący scenariusz jak wciągnąć polskę w wojnę i zlikwidować polska patriotyczną młodzież wysyłając ja na wojnę.
  W czerwcu mają być olbrzymie manewry w Polsce jednocześnie na wszystkich poligonach, w których będą uczestniczyć jednostki amerykańskie, angielskie, niemieckie i inne w krajów NATO oraz oczywiście nasze bezbronne Wojsko Polskie. Dla Rosji taka koncentracja wojsk im wrogim nie może pozostać nie zauważona a jednocześnie oni nie pozostawią tego bez odpowiedzi. Skoncentrują swoj wojska w rejonie Kaliningradu i na swoich zachodnich granicach. Ot tak na wszelki wypadek.

  Ćwiczace wojska bedą prowadziły ostrzał pozorowany i pociski bedą leciały z jednego poligonu na drugi. Wystarczy jedna przypadkowa salwa w rejon Kaliningradu aby sprowokowac Rosjan. Oni nie znają się na pomyłkach i traktują je bardzo serio jako agresję na ich terytorium.
  W ten sposó mamy gotową wojnę, a dowódcy jednostek NATO – Amerykanie, Anglicy i inni będą rozkazem wysyłać naszych chłopaków w bój przeciw Rosjanom często wbrew ich woli. W ciagu sekundy nastąpi koniec demokracji i konieczność wykonywania rozkazów a jak nie to rozstrzelanie z defetyzm, tchórzostwo w obliczu wroga i nie wykonywanie rozkazów dowódców.

  To jeden wariant.
  Drugi – to MOŻE PiS planuje rozprawę z komunistami i lewactwem jako wrogami demokracji w Polsce, którzy stanowia dość dużą siłę i rzeczywiście stanowią zagrożnie dla niepodległości Polski.
  Mimo, że to prawdopodobne to trzeba pamietać, że ci komuniści i lewactwo to w dużej części wrogie narodowi Polskiemu żydostwo pełniące obowiązki Polaków w Polsce i czyniące antypolskie i antychrześcijańskie rozróby. PiS nie odważy sie na pacyfikację tego chłamu z Polski lub wtrącenia ich na dziesiatki lat do kryminału i zabrania im zrabowanego mienia.

  Antypolacy i żydobolszewicy powinni pamiętać o jednym. Jak Polacy dostana broń do ręki to ich dni będą policzone.

 11. jok said

  Rozumiem, ze to w przede wszystkim deklaracja uległości, pewnie zażądana przez „tamtych” – czyli wymiar propagandowo-„wychowawczo”-„tresujący” bym tu widział.
  Z kolei wymiar prawny gra istotną (ułatwiającą przyszłe działania i zapewne gwarantujący bezkarność wobec tzw. nadwiślańskiego sądownictwa), ale nie rozstrzygającą rolę – tj. sądzę, że i bez tej ustawy, możliwość działania i bezkarność byłyby zapewnione

 12. POLSKA militarnym poligonem w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ?!
  Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiekszajacych się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów gospodarczych przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest POLSKA?!

 13. Henryk said

  Świetny komentarz p. Grzegorza Brauna m.in. do ustawy 1066 o tzw. „bratniej pomocy”.

 14. Bezrobotny said

  Jesli Polske ma bronic lepsza obca armia, to po co placic podatki na polskie wojsko i prezydenta? Obce wojska podlegaja obcym prezydentom. Po co placic podatki na prezydenta i caly rzad ktorzy nie maja w sprawie bezpieczenstwa kraju nic do gadania. Zniesc podatki na administracje i niech obcy sobie rzadza byle to bylo za darmo.

 15. Guła said

  Te Uważający, inne siły sojusznicze to siły spoza UE. Na przykład Ukrainy czy Izraela … (dbające o swoich ziomków? Obecność tych drugich przy formalizowaniu prawnym tych pierwszych.)

 16. Alina said

  Dr Zbigniew Kekus ostrzega: nie idźcie na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

 17. Abral said

  Kneset podczas obrad w Krakowie namascil Dude jako nowego Prezia.
  Pierwsza decyzja Dudy to zgoda na przymusowe szczepienia, wiec czego sie spodziewaliscie?
  PiS czy PO, co za roznica?

 18. lk said

  antoni wzywa do broni

 19. looo said

  tragedia. Polska ma byc wamowystarczalna pod kazdym wzgledem wojskowym rowniez. rolnictwo obronnosc rynek wewnetrzny priorytet

 20. Maryla Danuta said

  Będą nas wspierali jak w II wojnie i po wojnie – w Jałcie !! Nie bądźmy naiwni !! To nie są nasi przyjaciele, ani sojusznicy !! Póki co to wciąż uważają Polskę, za kraj, do którego mają wiele praw i koniecznie chcą rządzić – jak podległą kolonią. Naw.et Bałtyk zawłaszczyli.Prośmy Boga o uwolnienie nas od okupantów wewnętrznych i zewnętrznych !!
  Polskę to jedynie ochroni Matka Boża – Królowa Polski i Jej Syn Jezus Chrystus Król.
  Boże coś Polskę przez tak liczne wieki………………….miej nas i naszą Ojczyznę w opiece !!!

 21. Alina said

  …. Jak zeznają świadkowie – pośród uczestników kontrdemonstracji nie tylko, że byli policyjni tajniacy poprzebierani za kibiców (to dopuszczalna forma inwigilacji), ale co najgorsze właśnie to ci „przebierańcy” rzucili w stronę swoich mundurowych kolegów butelkami i kamieniami (czyli za zadanie mieli sprowokować zachowania chuligańskie u innych osób poprzez danie przykładu jak mają łamać prawo) . Co to oznacza dla nas? Otóż to świadczy, że w dalszym ciągu w gdańskiej policji stosuje się metody znane z Marszów Niepodległości

  Tylko, że jeśli tak jest w Gdańsku to jakie mamy gwarancje, że nie jest tak i w innych miastach, n.p. we Wrocławiu (śmierć Igora na komisariacie?, walizeczka w autobusie?) ) …..

  To fragment tekstu z http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18122&Itemid=100
  pt:
  Adamowicz i jego bezprawie górą, czy też wygra Państwo i Prawo Polskie.
  Czy, czemu – i jak długo – państwo toleruje policyjne prowokacje?
  Ta cisza – wokół tylu spraw fundamentalnych – nam, zwykłym obywatelom i wyborcom, coraz bardziej dzwoni w uszach!

 22. Alina said

  „system” znowu zjadł mój wpis 😦

 23. Andrzej Wiernicki said

  @lk

  „antoni wzywa do broni” a sam – jak to u niego w zwyczaju – uda sie do bezpiecznego ukrycia, najlepiej tam, gdzie sie zawsze przed uczciwa praca dekowal.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: