Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Stankiewicz mówi o „pełniących obowiązki Polaków” i ubekach w TVP.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-21

Ewa Stankiewicz

 

Oskarżeniami o antysemityzm skończyło się wystąpienie Ewy Stankiewicz w czasie wysłuchania publicznego w Sejmie. Szefowa Fundacji Solidarni 2010 mówiła o „pełniących obowiązki Polaków” oraz „setkach ubeków” w TVP.

 

Ustawa jest potrzebna i podstawowy jej wymiar to zdekomunizowanie TVP oraz uwolnienie jej od sitw – mówiła w Sejmie Ewa Stankiewicz w czasie wysłuchania publicznego, dotyczącego reformy mediów publicznych. – Kto otarł się o prace w TVP, tak jak ja, ten wie, jak potworny to garb, z którym nikt do tej pory sobie nie poradził – przekonywała prawicowa dziennikarka.

Jej zdaniem projektowi ustawy o mediach narodowych utrącono kręgosłup, bo usunięto z niego zapis, mówiący o tym, że wygasną umowy wszystkich pracowników mediów publicznych.

– Jeśli nie wyprowadzicie wszystkich ubeków, pochowanych po nieoznakowanych pokojach, których jest co najmniej kilkaset, jeśli z tego zrezygnujecie, to znaczy że nie mamy po co debatować – mówiła.

Autorka „Trzech kumpli” zaatakowała też KRRiT („skrajnie upolityczniona”) oraz przedstawicieli organizacji, które w czasie wysłuchania publicznego wypowiadały się krytycznie na temat projektu.

Mam wrażenie ze wszystko, co nie gwarantuje wyłączności poprzedniej władzy jest przedstawiane, jako niezgodne z konstytucją czy upolitycznione. I mówią to organizacje kryjące się pod bardzo pięknymi nazwami, które mają na ustach demokrację, obronę praw człowieka, obronę wolności. Nie słyszałam od nich ani słowa sprzeciwu, gdy zwalniani byli dziennikarze z mediów publicznych. Trudno mi uwierzyć w uczciwości i dobrą wolę, tych organizacji, które rozczłonkowały się na tej sali i głos podzieliły na role – mówiła Stankiewicz.

Na jej wystąpienie ostro zareagowali nie tylko członkowie Ruchu Obywateli Kultury, ale tez Iwona Śledzińska-Katarasińska z PO.

– Mam nadzieję, że to pierwsze i ostatnie takie wystąpienie na tej sali – mówiła była szefowa sejmowej komisji kultury.

– Jak się mówi o organizacjach, które od 6 lat walczą o reformę systemu mediów publicznych, także we współpracy z obecną władzą, że chcą wrócić do starego systemu, to się je obraża. Na wysłuchaniu publicznym nie chciałabym też słyszeć, że ktoś pełni obowiązki Polaka – mówiła posłanka PO.

To komentarz do wypowiedzi Stankiewicz, która powołała się na termin ukuty przez historyka. – Polska jest krajem chrześcijańskim i katolickim. Być może to jest przykre dla niektórych z państwa, potomków – posłużę się tutaj terminem, który usłyszałam od polskiego historyka pochodzenia żydowskiego – terminem „pełniących obowiązki Polaka” – mówiła.

Tolerowanie antysemityzmu na tej sali jest niedopuszczalne – padło z sali po jej wystąpieniu. Stankiewicz zaś odpowiadała, że mamy do czynienia z mową nienawiści.

Wolność słowa nie zakłada nienawiści – komentował szef KRRiT Jan Dworak. Głosów z sali było więcej, ale każdy po chwili cichł, bo wyłączano im mikrofony.

Przewodnicząca komisji kultury, Elżbieta Kruk próbowała uciszyć salę broniąc Stankiewicz, że każdy ma prawo wyrazić swoją opinię, bo „mamy demokrację i wolność słowa”.

Wystąpienie dziennikarki sprowokowało Jana Dworaka, który przyznał, że nie miał zamiaru zabierać głosu, ale podkreślił, że na antysemityzm nie ma zgody. –Powiedzenie, że to był historyk żydowskiego pochodzenia, ale porządny człowiek, to przykład miękkiego antysemityzmu – mówił do Stankiewicz.

Do jej wystąpienia nawiązał także m.in. Seweryn Blumsztajn z Towarzystwa Dziennikarskiego. – Nazywam się Seweryn Blumsztajn, pełnię obowiązki Polaka. Pani Ewie Stankiewicz chciałem powiedzieć, że w ramach pełnienia tych obowiązków wylądowałem na Rakowieckiej dwa lata przed jej urodzeniem, a potem tam wiele razy jeszcze byłem – oświadczył.

Stankiewicz oburzona słowami Dworaka tłumaczyła, że nigdy nie dała powodu, by być posądzona o dyskryminację czy to z powodu rasy czy też pochodzenia. – Albo Pan kompletnie nie zrozumiał, albo celowo dopuszcza się manipulacji. Mówiąc o pełniących obowiązki Polaka powołałam się na wykład historyka, który posłużył się tym terminem. To syn komunistów, którzy zaprowadzali tutaj reżim, ale o niepodległościowych przekonaniach i w tym sensie mówiłam o nim “porządny człowiek”.

We wtorkowym wysłuchaniu publicznym wzięło udział kilkadziesiąt osób – przedstawicieli fundacji, instytucji, twórców i organizacji branżowych. Dotyczyło trzech projektów ustaw autorstwa PiS, przygotowanych w ministerstwie kultury pod kierownictwem Krzysztofa Czabańskiego: o mediach narodowych; o składce audiowizualnej oraz o przepisach wprowadzających ustawę o mediach narodowych i ustawę o składce audiowizualnej.

Barbara Sowa
Źródło: dziennik.pl

Za: fb, int,

Komentarzy 18 do “Stankiewicz mówi o „pełniących obowiązki Polaków” i ubekach w TVP.”

 1. K.C. said

  Ci szermierze demokracji w rodzaju K.Czabańskiego,pluralizmu i czego tam jeszcze, „bulteriery” PiS a może raczej posłuszne ratlerki w rodzaju J.Kurskiego celowo lub przez tzw.”pożyteczny idiotyzm” doprowadzą do oddania władzy przez PiS. Należy wpierwej rozdeptać „głowę węża”czyli wyczyścić „stajnię Augiasza” a następnie bawić się w pluralizm i demokrację. Ubeckie dynastie w tv, MSZ i gdziekolwiek tam jeszcze są zakałą albo jeszcze gorzej zaporą głęboko zakamuflowaną, która sączy jad systematycznie i przewrotnie. Co zrobił Pan Jezus w scenie w gaju oliwnym po modlitwie w filmie „Pasja” M.Gibsona? Widząc pełzającego węża przy nodze rozdeptał mu syczący łeb, nie pytając- a ty tu w jakim celu?. Wąż ma tylko jeden cel-kąsać, tak jak czynił to niejaki Kraśko w tv (ksywa „kobra”) pociot zresztą Wincentego Kraśki znanego towarzysza z pzpr Wł.Gomułki. Takie gadziny muszą być wymiecione,ale czy różnych „pedałów demokracji i pluralizmu” na to stać?Jak widać nie, koniecznie chcą się wykazać „miłością bliźniego” mając usta przy tym pełne swoistej demokracji i wolności. No wobec byłych towarzyszy i ich pociotów zwłaszcza, bo jak chodzi o ks.J.Międlara to już nie bardzo!!!

 2. K.C. said

  jakiś problem z komentarzem.ktoś coś sprawdza?

 3. K.C. said

  przed chwilą chciałem umieścić komentarz ale niestety jakoś dziwnym trafem się nie ukazał stąd powyższe pytanie do witryny?

 4. Miś said

  Reforma mediów jest tylko i wyłącznie mo9żliwa gdy postępować będzie PiS w diagnozy Ewy Stankiewicz.

  Dosyć niszczenia Polski przez okupanta

 5. Kasia said

  @ 3

  prawdopodobnie Witryna śpi i zyczymy Jej spokojnej nocy 🙂

 6. isia said

  A p. Stankiewicz nie jest aby żydówką…

 7. Ryvan said

  Eeeeeee !!!!! – każdy chce teraz pełnić obowiązki Polaka. Przecie PIS to straszna prawica (a jaja jaj) i do tego patriotyczna (jak o sobie mawiają). Nie czytałem żadnej krytyki Pani EWY, ktόrej ostrze byłoby zagłębione w ciele prezesa a wiemy, że nie jedno już przestąpił. Ale zew krwi swoje znaczenie ma.

 8. jok said

  1. Zagrali „anty-mem”, a ich zagranie oczywiście zostało przyjęte przez „oskarżoną” jako w jakimś stopniu zasadne, bo wymagające tłumaczenia się. 2. „Oskarżana” podparła się żydowskim pochodzeniem historyka, by móc użyć sformułowania: „pełniący ob. Polaka”.
  3. Nikt nie powiedział czy „na tej sali” jest możliwy antypolonizm, w tym ż-go pochodzenia:)))
  3 jak 3 wiadomo, że nikt tego nie powie, ale prowadzenie dyskusji w stylu 1 i 2, wskazuje, ze lizusowsko-poddańcza filoż-ość, już dawno osiągnęła taki poziom, że nie ma mowy o szczątkowej choćby swobodzie wypowiedzi.
  A tak w ogóle to rzekłbym- jak to wielu widzi – spór w dużym stopniu pozorowany, taki między ż. tzw. „lewo-liberalnymi”, a ż. neokonserwatywnymi, aby zająć tzw. gojowską widownię, przy czym po obu stronach, zwłaszcza na niższych szczeblach znajdują sie także ci nieukorzenieni etnicznie, ale nie bardzo zmienia to powyższy osąd.

 9. Jest ŻYDOWSKA EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANA STRATEGIA GRUPOWA,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.
  Narzędziem okazał się być KULT HOLOCAUSTU z nadużywaniem pojęcia ANTYSEMITYZM.
  Godzi się przypomnieć,że do LUDÓW SEMICKOJEZYCZNYCH zalicza się tak Żydów jak i Arabów.
  W Polsce niezależnie od STRONNICTW RUSKIEGO i PRUSKIEGO jest jeszcze rosnące na znaczeniu AMERYKAŃSKO-ŻYDOWSKIE.

 10. „Autorka „Trzech kumpli” zaatakowała też KRRiT ”

  Gwoli ścisłości.

  Trzej kumple (Drei Kameraden) to powieść napisana przez Erich Maria Remarque.

 11. K.C. said

  ad.8 Już stosunkowo dawno felietonista Michalkiewicz stwierdził że PiS prowadzi nas na rzeź ze znieczuleniem a PO bez.Nie mniej podczas takich gier nie wszystko da się zrealizować wg planów i tutaj jest szansa nasza!!!

 12. OSTOJA said

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzech_kumpli

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trzej_towarzysze

 13. Guła said

  „Seweryn Blumsztajn, pełnię obowiązki Polaka.” Słuszna uwaga. W końcu siedział un za czasów wojny Chłopów z Żydami.

 14. K.C. said

  Należy jeszcze dodać do mojej 1 wypowiedzi , ze to właśnie red.Stankiewicz rżnęła przysłowiowego głupa w swoim programie w tv republika przeprowadzając wywiad z małżeństwem(niestety nie pamiętam dokładnie nazwiska)którzy to zrobili nowy film o Jedwabnem docierając do bezpośrednich świadków. Niestety nie wspomniała , że to jej bohater i idol tragicznie zmarły Lech Kaczyński,będą min.sprawiedliwości , po spotkaniu z rabinami i na ich życzenie zamknął śledztwo w/s mordu niemieckiego na żydach. Nie dopuścił na życzenie rabinów do ekshumacji na miejscu zbrodni. !!!
  Pozwoliło to później rozwijać opluwaczom Polski tezę o „polskiej nacjonalistycznej zbrodni na żydach” wpisującej się w tezę o odpowiedzialności Polaków za holocaust.!!!
  Co ciekawe owe małżeństwo także zachowywało się w tej mierze jak by zupełnie było nieświadome pewnych faktów i zachowań z życia byłego Prezydenta.

 15. Guła said

  errata (13)
  Żydów z Chamami – w końcu taka była kolejność rzeczy

 16. dor said

  Uwagi pani Stankiewicz słuszne, ale któż się odważy je wprowadzić? PiS na pewno nie! A szkoda, bo to kolejna zmarnowana szansa na normalność i pozbycie się antypolskich kretów.

 17. zydozerca said

  Co robi na wolności żydowska ciota-kumpel Komorowskiego-przewodniczący KRRiTV z jego nadania,zeszmacony do cna stary ramol- degenerat, grabarz polskiej kultury wraz z kolesiami ? Brak kandydatów na stanowiska czy strach przed opiniami skompromitowanych instytucji IV Rzeszy Żydowskiej w Brukseli,Tel Awiwie,Waszyngtonie?
  Co robi na wolności szmata Katarasińska-przewodnicząca sejmowej komisji kultury i środków przekazu z kolesiami & Michnikiem,Blumsteinem,Urbanem,Wildsteinem,Sakiewiczem?
  Co robią na wolności działacze KOD,Nowoczesnej,PO ?
  Co robi ABW ścigająca działaczy partii Zmiana zamiast przeprowadzić tuż po wyborach masowe aresztowania żydowskich dywersantów,wichrzycieli,agentów Izraela i członków mafii żydowskiej rujnujących państwo polskie ,dążących jawnie do przejęcia władzy w porozumieniu z zagranicznymi kryminalistami typu G.Soros?
  Kiedy PIS wyłączy na stałe mikrofony i zakaże obecności w mediach żydowskim bandytom i zdrajcom ?
  Kiedy A.Duda z Waszczykowskim i Macierewiczem trafią przed trybunał stanu za prowokowanie wojny przeciw Rosji na terytorium Polski z udziałem wojsk NATO i usłyszą wyroki śmierci za zdradę ?
  Kiedy pajace potracą pracę ?

 18. Maryla Danuta said

  Pani Ewo – w pełni popieram pani ocenę sytuacji. Jeśli PIS nie otrząśnie się z tej „poprawności” politycznej i dalej będzie tolerował żydowskie roszczenia i przede wszystkim kłamstwa szkalujące Polskę i Polaków to nigdy od tej złodziejskiej szarańczy się nie uwolnimy. To zastawianie swoich podłości i kłamstw – antysemityzmem jest już zbyt mocno nadużywane przez tą po-komunistyczną, po-ubecką nację i właśnie te ich kłamstwa, napaści na Polaków i nieustanne roszczenia finansowe powodują, że po prostu mamy ich serdecznie dość !! Jak długo Polacy mają pracować na tych oszczerców ?? Najpierw ukradli polskie nazwiska, żeby udawać Polaków, a teraz chcą nas okraść ze wszystkiego, wyrzucić nas Polaków z naszej Ojczyzny, zawłaszczyć Polską i wszystkim, na co Polacy latami pracowali. powpychali się wszędzie do urzędów, firm, mediów, sejmu, senatu. sądownictwa – i tak zniszczyli nam Polskę, że mu Polacy żyjemy w nędzy, a im wciąż mało. To są naprawdę okupanci i niszczyciele Polski. Może przyjrzyjmy się Rzeplińskiemu i tym kodowcom, PO-paprańcom i tym „feministkom” – to nie są Polacy, oni tylko chcą z powrotem dorwać się do koryta !!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: