Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

BROŃMY NASZYCH MIESZKAŃ I DOMÓW!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-23

Równość, wolność, własność – to prawa najpotrzebniejsze człowiekowiStanisław Staszic.

Czytam w jednej z gazet listę bez mała 2000 adresów kamienic i nieruchomości w Warszawie, które są uznane za udokumentowany przedmiot roszczeń reprywatyzacyjnych. Czytam o 8000 spraw, które toczą się w sądach a dotyczą zwrotu mienia w Warszawie. Czytam o około 14000 spraw, które mogą być przedmiotem roszczeń w Warszawie.

Reprywatyzacja, zwrot własności – temat, który wraca. 

Dla obecnych lokatorów, a mogą ich być dziesiątki, a może i więcej tysięcy sądowe wyroki oznaczają z reguły konieczność opuszczenia zajmowanych mieszkań i nieruchomości. Nowi – starzy z mocy prawa kamienicznicy są z reguły bezwzględni, w myśl reguły „wynocha na bruk”.

Kto zdecydował o tym, że taką ma treść i takie są fakty dotyczące większości zwracanych nieruchomości w Warszawie? Odpowiedź brzmi „nikt”. A nikt to „święte prawo własności”. Na jego straży stanął najpowabniejszy spadkobierca komuny Aleksander Kwaśniewski, który w 2001 roku zawetował ustawę reprywatyzacyjną. Dołączył do niego Bronisław Komorowski, którego formacja PO rządząca przez osiem lat nie potrafiła przygotować uczciwej ustawy, a pośpiesznie napisanej, uproszczonej  wersji i tak na odchodne Pan Prezydent nie podpisał.

Moja teza brzmi: zaniechanie prawdziwej reprywatyzacji – z czym mamy do czynienia od lat, to dobitny dowód korupcyjnej zmowy rządzących od lewa do prawa w imię obcych interesów, z krzywdą dla Polaków i to najczęściej tych najuboższych.

Kim są z reguły „spadkobiercy” – pożal się Boże, występujący z roszczeniami? Przypominają postacie z felietonów Wiecha:

„Urzędnik pyta Uszera Rotenberga

–  Skąd Pan ma świadectwo uniwersytetu w Dijon?

– Kupiłem za 500 złotych od Nuchima Sierszczyka – odpowiada szczerze pan Uszer, absolwent szkoły chederowej.

Krótkie śledztwo wykazało, że Nuchim Sierszczyk miał wytwórnię świadectw uniwersytetu w Dijon, które dostarczał młodym pacyfistom w wieku poborowym z północnej Warszawy celem wyreklamowania z wojska.”

Skala roszczeń poraża. Przykład – dom w Warszawie Marszałkowska 138-142 róg Świętokrzyskiej, przy skrzyżowaniu metra, zbudowany w 1955 roku, wart z działką dziesiątki, a może ponad 100 milionów złotych. Podobnych nieruchomości mamy tysiące. Wszak przedwojenna Warszawa swym obszarem ograniczała się do dzisiejszych centralnych dzielnic. A jeśli tak, to choćby ze względu na położenie wartość i cena nieruchomości na tym obszarze idzie w dziesiątki milionów złotych.

Ponieważ nie ma ustawy o reprywatyzacji w Polsce – choć wszystkie kraje postkomunistyczne dawno ten problem rozwiązały – toteż mieszkań i kamienic nie wolno wykupować. Miasto ich nie remontuje, lokatorzy też o nie, nie dbają, bo to nie ich. Jest wiele pustostanów, na których miasto nie zarabia, a które niszczeją. Mogę dodać mój wniosek – pewnie właśnie o to chodzi. Bo opuszczoną bądź zdewastowaną nieruchomość łatwiej przejąć za „psi grosz”, bądź przekazać cwaniakom mocą wyroku sądowego. I tak oto władze miasta głosząc, że stoją na straży prawa sprzyjają bezprawiu.

Jednocześnie te same władze miasta, które nie podejmują żadnych decyzji w większości spornych spraw szybko i zdecydowanie potrafiły odmówić prawa zwrotu spadkobiercom działki położonej w sąsiedztwie Stadionu Narodowego. Bo groził skandal, że na mistrzostwa Europy stadion nie będzie otwarty. Jak widać, gdy się chce to można.

O problemie zwrotu własności wielokrotnie pisali eksperci Klubu Inteligencji Polskiej i część mediów. Wskazywali, że w umowach z państwami Europy Zachodniej i USA władze komunistycznej Polski zobowiązały się i sumiennie spłaciły wszystkie powojenne roszczenia. A jednocześnie Polska nigdy nie otrzymała zadośćuczynienia ani od Niemiec ani od spadkobierców Związku Radzieckiego dotyczącego zniszczeń wojennych, które tak jak w przypadku Warszawy nie zostały w większości spowodowane działaniami wojennymi, a były efektem systematycznego niszczenia substancji materialnej przez okupantów.

Moim zdaniem o problemie reprywatyzacji należy dziś mówić ze zwielokrotnioną mocą. Czemu? Bo objawia się on w zupełnie nowym kontekście. Nowy rząd deklaruje strategię ponownej industrializacji, odzyskiwania przez Polaków własności w przemyśle, bankach, handlu. Pozostawienie nie rozwiązanym problemu reprywatyzacji będzie jednocześnie oznaczać wywłaszczenie setek tysięcy Polaków z mieszkań, domów, nieruchomości, ziemi. Ten majątek, co gorsza, ma z mocy prawa, a ja powiem z wszechmocy bezprawia przejść za bezcen w ręce cwaniaków i kombinatorów.

     Wybijanie się Polaków na własność – hasło, które na swych sztandarach wypisał nowy rząd nie może rozpocząć się od wyrzucenia ich z mieszkań i domów. Postawmy jasną tezę – sprawdzianem wiarygodności rządzących powinna być bezzwłocznie zgłoszona i przegłosowana ustawa reprywatyzacyjna dająca godne zadośćuczynienie prawowitym, powtarzam i podkreślam – prawowitym spadkobiercom właścicieli, a jednocześnie uznająca prawa i zabezpieczająca los obecnych użytkowników mieszkań i nieruchomości. Jeśli mówimy o obronie polskiej ziemi to tym bardziej i głośno mówmy o obronie polskich nieruchomości. W myśl zasady „nasze ulice, nasze kamienice”.

Problem znalezienia funduszy na godziwe zadośćuczynienie prawowitym spadkobiercom uważam za pozorny. Wielu obecnych lokatorów zgodzi się wykupić przy częściowej spłacie zajmowane mieszkania, co stworzyłoby fundusz reprywatyzacyjny, równocześnie uruchomiło rynek wtórny a w konsekwencji umożliwiło remonty i odbudowę kamienic, dając miastu wpływy podatkowe. Możemy tu dodać, że władze Warszawy swą bezczynnością potrafią zadziwiać a fakt, że w roku 2015 nie umiały wydać około dwóch miliardów złotych dowodzi, ile pieniędzy marnuje się, gdy chociażby niewielka ich część powinna posłużyć do wykupu roszczeń, wystawienia wolnych lokali na licytację i uzyskanie tą drogą kolejnych środków rozwiązujących problem reprywatyzacji.

Dlatego po raz kolejny wracam do tezy, że w sprawie zwrotu własności mamy w Polsce zmowę urzędników, polityków, finansowych malwersantów. Trwa żerowisko bezprawia, korupcji.

Pytam więc, czy nie jest to czas byśmy nie oglądając się na władzę, ale chcąc jej pomóc i z nią współdziałać w imię wspólnego dobra podjęli walkę o obronę polskiej własności w stolicy i wielu miastach Polski. Zorganizujmy się, pilnie przygotujmy jasny projekt ustawy reprywatyzacyjnej – niech to będzie nasza społeczna inicjatywa. Pod hasłem – „Warszawo ty moja, Warszawo”, „Krakowie ty mój, Krakowie”, „Wrocławiu ty mój, Wrocławiu” zbierzmy podpisy i złóżmy ja w Sejmie. Głęboko wierzę, że będzie nas wielu, a wątpiący dziś, dołączą do nas jutro.

Dr Dariusz Maciej Grabowski                  

 Autor jest Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Klub Inteligencji Polskiej.

Od redakcji KIP: Zasada „nasze ulice, nasze kamienice” ma swoje odzwierciedlenie w utracie własności w całym kraju – o rozmiarze, którego skali, niewielu Polaków zdaje sobie sprawę. W samej Warszawie szacuje się, że  30 – 40% całych sektorów własności ziemi i budynków znajduje się w rękach obcych. Przewodnik jednej z wielu wycieczek młodzieży z jednego małego kraju na Bliskim Wschodzie oprowadzając ją  i pokazując centrum Warszawy w ubiegłym roku powiedział po angielsku: „ to wszystko co widzicie za 20 lat będzie Wasze”.

Ta własność wykupowana jest za pieniądze z lichwy, kreacji bez pokrycia z tzw. rezerwy cząstkowej i spekulacji, czyli pieniądze stworzone przez  fałszerzy z banksterskiego systemu bankowego stworzonego i administrowanego przez kilkanaście rodzin banksterskich i królewskich.

Dochodzi do tego prawo, jako system zamieniający człowieka z podmiotu prawa, w przedmiot prawa, a pieniądz, czyli tego, który ma dużo pieniędzy,  z przedmiotu w podmiot prawa. A do tego orzecznictwo sądów, które  często nie przestrzega prawa ustanowionego, a jeszcze bardziej samej Konstytucji.

Redakcja KIP

klubinteligencjipolskiej.pl

Komentarzy 9 do “BROŃMY NASZYCH MIESZKAŃ I DOMÓW!”

 1. dariusz2b said

  Jak tu bronić w pojedynkę a tak działają Polacy. Nasza siła jest w stadzie i powinniśmy w końcu działać. Polska na prawdę przejdzie w łapy parchatych żydów a oni nie dadzą Polakom we własnym kraju żyć normalnie.

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  „Przewodnik jednej z wielu wycieczek młodzieży z jednego małego kraju na Bliskim Wschodzie oprowadzając ją i pokazując centrum Warszawy w ubiegłym roku powiedział po angielsku: „ to wszystko co widzicie za 20 lat będzie Wasze”.

  Pokusze sie o „zgadywanke” co to za maly kraj na bliskim wschodzie.
  Najwyzej za „wybitna” spostrzegawczosc przezwa mnie antysemita.
  W dodatku zrobia to chazarzy, ktorzy oryginalnych semitow wyrzynaja systematycznie
  od kilkudziesieciu juz lat, w nosie majac wszystkie rezolucje ONZ-u.
  I uchodzi to im „na sucho”, nikt im zadnych komisji weneckich nie wysyla
  i w ogole to wszyscy moga im skoczyc.

 3. Wiem co mówię. said

  Brońmy swojej tożsamości Narodowej bo dzicz chazarska przezywająca się żydkami rości sobie prawo do całej Polski. Qrwy chazarskie twierdzą i rozpowiadają po świecie, że są prawowitymi właścicielami naszej Polski i mieszkali na tych terenach od zawsze. A my, Polacy, jesteśmy tutaj przybłędami. Żydo-chazarję muszą ludzie zlikwidować bo inaczej ona zlikwiduje nas Polaków. Mamy cały rząd z chazarii złożony. Ten rząd trzeba rozgonić razem z kalksteinami (kaczyński), singerami (macierewicz), i im podobnymi szmatami antypolskimi, którymi knesejm jest przepełniony. Jednoczy się więc i brońmy!!! przed chazarską dziczą, która rujnuje świat a w tym naszą Kochaną Ojczyznę Polskę.

 4. Maryla Danuta said

  Przecież Warszawa była zrównana z ziemią przez wojska hitlerowskie !! Polacy wszyscy płacili przez wiele lat na odbudowę naszej stolicy !! Skąd teraz te roszczenia, skoro po wojnie Warszawa miała nie dźwignąć się z ruin !! Czyli całą Polska odbudowywała stolicę, a teraz jednostki – mają przejąc to, na co składali się jatami wszyscy Polacy !!! Czegoś ty nie rozumiem, Znowu rzekome żydowskie majątki ??? A co z kredytami żydowskimi – zaciąganymi w bankach ?? Wszystko im się znowu należy ?? Kto ma prawo zawłaszczać to wszystko – co budowano kosztem wyrzeczeń wszystkich Polaków ??? Czyje są te sądy – polskie czy ???

 5. gorzka prawda publicznie said

  Aleksander Jabłonowski prowokacje wojenne USA. Fałszywa flaga

 6. Lublinianka said

  Co to za termin – reprywatyzacja – otóż w istocie chodzi o uwłaszczenie osób prywatnych na mieniu upaństwowionym i odebranym prawowitym właścicielom, ale niekoniecznie tych, które mają do prawo do odebranych nieruchomości. Gdyby chodziło o zwrot zagrabionego mienia prawowitym właścicielom, mowa byłaby o RESTYTUCJI, a nie jakiejś tam reprywatyzacji.

 7. Tolek said

  Oj ;;;KALASZNIKOW ;;;musi przemowic nic wiecej.I TOTALNE WSOPLDZIALANIE OBYWATELI POLSKI.

 8. Polski Patriota said

  Re4
  Pani Marylo. Wszystkie wojny i rewolucja na świecie rozpętała żydochazaria. Niemcy- aszkenazi inaczej, byli pachołkami chazarskiej elity. Hitler, chazar berberyjski, cały jego sztab składał się z żydochazarów. Szefem gestapo był żyd niemiecki heinrich mueller (celowo piszę małymi literami.) Około 160.000 żydków służyło w armii hitlera – chazara finansowanej przez żydochazarskich złodziei – bangsterów.
  Te wojny i rewolucje mają na celu zapanowanie Qrew żydo-chazarskich nad światem. Nie dajmy się temu bydłu dzikiemu ogłupiać. Oni dzicz maja w genach. To w przeszłości była dzicz koczownicza mongolsko turecka, która za zrabowane pieniądze powżeniała się w ważne rody świata i się całkowicie skurwiła.

  Uświadamiajcie młodzież a dzicz do kasacji zanim nas wymordują. Ich holokit to zwykły geszeft do wyciągani pieniędzy ze skrzywdzonych przez nich krajów. To lipa żydowska.
  Pamiętajcie, że „wszelka ohyda bierze się od żyda”. Słowo żyd powstało w XVIII wieku. Kradną wszystko. Całą historię, bo one nic nie mają. To dzicz, powtarzam, bez historii i kultury. K. na k., wiecznie nienażarta.

 9. Alina said

  Świetny tekst pani Izabeli Brodackiej-Falzmann
  Diagnoza i terapia
  http://naszeblogi.pl/62128-diagnoza-i-terapia

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: