Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Władimir Putin jest coraz bardziej popychany w kierunku wojny z NATO i USA.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-23

Niejeden z nas zastanawiał się już dlaczego prezydent Rosji, mimo agresywnych działań ze strony Stanów Zjednoczonych i NATO, zachowuje spokój i wybiera dyplomację zamiast odpowiedzieć ofensywą. Amerykanie wywołali wojnę na Ukrainie i w Syrii, dokonali ostatnio zmiany władzy w Brazylii, próbują usunąć z urzędu prezydenta Wenezueli i Republiki Południowej Afryki a NATO wzmacnia swoją obecność militarną w Europie Wschodniej, co przypomina Rosjanom niemiecką inwazję z 1941 roku.

Trudno powiedzieć jak długo Rosja zachowa cierpliwość ale możemy być pewni, że prędzej czy później to się zmieni.

 

Rosyjskie przywództwo zaczyna wyrażać niepokój działaniami Putina – właściwie to chodzi o brak jakichkolwiek działań. Część polityków uważa że Zachód przygotowuje się do wojny z Rosją ale Władimir Putin nie przygotował państwa na taką ewentualność ani na jego terenie, ani poza jego granicami. Tymczasem Zachód może pokusić się o kolejne działania – może to być jakaś prowokacja, operacja fałszywej flagi, kontynuowanie wojny finansowej czy po prostu operacja militarna, co byłoby równoznaczne z wywołaniem III wojny światowej.

 

Rosyjscy politycy nie nawołują do zmiany władzy – Władimir Putin posiada bardzo wysokie poparcie w kraju. Zresztą w obecnym czasie byłoby to po prostu zbyt niebezpieczne. Chodzi tu raczej o zmianę polityki póki nie jest jeszcze za późno. Chodzi o przeciwstawienie się NATO i Stanom Zjednoczonym oraz podjęcie zdecydowanych działań.

W połowie kwietnia generał pułkownik Aleksandr Bastrykin, przewodniczący Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej stwierdził, że Rosja nie jest przygotowana na wojnę czy na kolejny atak finansowy a jej gospodarka słabnie. Wojska NATO przy zachodniej granicy są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju ale wygląda to tak jakby Rosja nie była świadoma tego co się dzieje.

 

Nacjonalistyczna część Rosji wyraźnie naciska na Putina aby ten zmienił swoje podejście do konfliktu na Ukrainie i najlepiej od razu ruszył na Kijów. Chcą też aby dał Stanom Zjednoczonym do zrozumienia że syryjski prezydent Baszar Assad nie odejdzie. Amerykanom może zależeć na tym aby Putin nie miał wyjścia i posłuchał nacjonalistów. Albo w Rosji wybuchnie rewolucja i dojdzie do zamachu stanu, albo kraj nie przetrwa wojny finansowej z Zachodem, albo Putin zacznie działać. Niestety każda z wymienionych możliwości prowadzi do wojny.

autor: John Moll (2016-05-22 23:00)

 

Komentarzy 17 do “Władimir Putin jest coraz bardziej popychany w kierunku wojny z NATO i USA.”

 1. Zdrajcy Polski w akcji - TK z Rzeplińskim na politycznej wojnie przeciw Polsce said

  „Apolityczni” prezesi TK Rzepliński i Biernat łamią konstytucję i ustawę o TK ściśle współpracując z Timmermansem<

  ZOBACZ DOKUMENT

  opublikowano: wczoraj, g. 10:05
  ·
  Od kilku tygodni wiceprezes TK Biernat i sędzia TK w stanie spoczynku Wyrzykowski spotykają się z wysłannikami Fransa Timmermansa, a z TK wysłano do Brukseli instrukcję obsługi projektu PiS ustawy o Trybunale.

  Andrzej Rzepliński nieustannie podkreśla, że jest tylko apolitycznym sędzią w pełni apolitycznego Trybunału Konstytucyjnego. Niedawno zaklinał się, że tak właśnie jest rozmawiając z TVN 24 podczas swego pobytu w USA. Tyle że ten w pełni apolityczny sędzia i prezes, wzorem polityków PO, Nowoczesnej i KOD, podpowiada urzędnikom Komisji Europejskiej, jak walczyć z demokratycznie wybranym polskim rządem. Sędzia Andrzej Rzepliński, jego zastępca Stanisław Biernat oraz sędzia TK w stanie spoczynku Mirosław Wyrzykowski stali się wręcz koordynatorami działań Komisji Europejskiej przeciwko Polsce. Prezes Andrzej Rzepliński robi to dyskretnie, by nie zostać przyłapanym przez dziennikarzy czy fotoreporterów, zaś mniej znany publicznie sędzia Stanisław Biernat całkiem otwarcie. Co oznacza, że prezes i wiceprezes TK oraz sędzia w stanie spoczynku, którego obowiązują takie same zasady jak czynnych sędziów, uprawiają czystą politykę i współdziałają z unijną władzą wykonawczą, jaką jest Komisja Europejska.

  Jak się ma do niezależności TK, do niezawisłości sędziowskiej i innych wzniosłych haseł, które nie schodzą z ust Andrzeja Rzeplińskiego ścisła współpraca sędziów i prezesów TK z urzędnikami Komisji Europejskiej, a wręcz udzielanie im instrukcji na temat tego, jak skutecznie działać przeciwko rządowi RP? Tym bardziej że chodzi o ścisłą współpracę z organizacją międzynarodową, która nie jest międzynarodowym sądem czy trybunałem. To oczywisty skandal i złamanie art. 195.3 konstytucji, który mówi, że sędziowie TK nie mogą „prowadzić działalności publicznej nie dającej się pogodzić z zasadami niezależności sądów i niezawisłości sędziów”. Dowodzi to, że od wielu tygodni prezes Rzepliński, jego zastępca i niektórzy inni sędziowie łamią konstytucyjny i ustawowy zakaz angażowania się w politykę, w dodatku także w politykę międzynarodową.

  Z Komisji Europejskiej otrzymałem swoimi kanałami dokument, jaki został do Brukseli przesłany z polskiego Trybunału Konstytucyjnego. W metryczce pliku jako jego autor figuruje Jakub Królikowski, pracownik biura Trybunału Konstytucyjnego i asystent sędziego Stanisława Biernata. Jest to napisana po angielsku instrukcja obsługi projektu ustawy o TK z 29 kwietnia 2016 r., wniesiona przez grupę posłów PiS. Ta instrukcja jest skutkiem spotkań wiceprezesa TK Stanisława Biernata i sędziego w stanie spoczynku Mirosława Wyrzykowskiego ze współpracownikami wiceszefa Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa – Benem Smuldersem i Berndem Martenczukiem. Ostatnie takie spotkanie odbyło się 20 maja 2016 r. Holender Smulders jest profesorem prawa, od 1991 r. pracującym w Komisji Europejskiej, m.in. w gabinetach komisarzy Hansa van den Broeka, Neelie Kroes i Fritsa Bolkesteina oraz w gabinecie szefa Komisji Europejskiej Romano Prodiego. Niemiecki prawnik Bernd Martenczuk również pracuje dla Komisji Europejskiej.

  Smulders i Martenczuk spotykali się z sędziami Biernatem i Wyrzykowskim, aby odbierać od nich instrukcje, co powinno się znaleźć w stanowisku Komisji Europejskiej dotyczącym Polski. Podobne instrukcje zawiera dokument wysłany do Brukseli, podpisany przez asystenta sędziego Biernata – Jakuba Królikowskiego, ale przecież ściśle konsultowany z prezesami TK. W dokumencie mówi się m.in. o tym, że projekt ustawy z 29 kwietnia 2016 r. przewiduje uchylenie ustawy o TK z 25 czerwca 2015 r. i powrót do ustawy o TK z 1 sierpnia 1997 r. zmodyfikowanej w ten sposób, że ma to być niezgodne z konstytucją, czyli zgodne z orzeczeniem TK z 9 marca 2016 r. W dokumencie wskazano też, że nowelizacja pomaga uniknąć obowiązku opublikowania „wyroku” z dnia 9 marca 2016 r. i m.in. z tego powodu nie może być traktowana jako próba złagodzenia konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego, a tylko jako jego nowy etap. Spotkania sędziów TK z wysłannikami Fransa Timmermansa oraz instrukcja przesłana z TK do Brukseli dowodzą, że obecne kierownictwo TK z prezesem Andrzejem Rzeplińskim na całego zaangażowało się w polityczną wojnę z rządem RP i w tej wojnie szuka pomocy w Brukseli – podobnie jak politycy PO, Nowoczesnej czy KOD. To absolutna kompromitacja prezesa Rzeplińskiego i jego zastępcy Stanisława Biernata oraz złamanie przepisów konstytucji i ustawy o TK.

  Poniżej całość dokumentu w wersji angielskiej:

  http://wpolityce.pl/polityka/293874-nasz-news-apolityczni-prezesi-tk-rzeplinski-i-biernat-lamia-konstytucje-i-ustawe-o-tk-scisle-wspolpracujac-z-timmermansem-zobacz-dokument

 2. Zdrajcy Polski w akcji - TK z Rzeplińskim na politycznej wojnie przeciw Polsce said

  „Apolityczni” prezesi TK Rzepliński i Biernat łamią konstytucję i ustawę o TK ściśle współpracując z Timmermansem<

  http://wpolityce.pl/polityka/293874-nasz-news-apolityczni-prezesi-tk-rzeplinski-i-biernat-lamia-konstytucje-i-ustawe-o-tk-scisle-wspolpracujac-z-timmermansem-zobacz-dokument

 3. Zdrajcy Polski w akcji - TK z Rzeplińskim na politycznej wojnie przeciw Polsce said

  Mec. Andrzejewski:
  „Ujawnione instrukcje wskazują, że groźby i szantaż Brukseli są inspirowane z Polski. To sędziowski pucz!”.

  http://wpolityce.pl/polityka/293924-mec-andrzejewski-ujawnione-instrukcje-wskazuja-ze-grozby-i-szantaz-brukseli-sa-inspirowane-z-polski-to-sedziowski-pucz-nasz-wywiad

 4. Adam -z ch.n.g. said

  Skoro pisy nie zrobiły „porządku” z tym UTWOREM POJARUZESKIM – to są z nimi w zmowie (walc wiedeński trwa 2- 5 minut – inaczej walcarze padną ).

  A jeżeli chodzi o Prezydenta Putina – gra w szachy wymaga skupienia , spokoju ( i świadomości , jakie będą odpowiedzi za 5 – – 8 ruchem ).
  Jak widać , lokatorowi KREMLA nie przeszkadzają DEBILNE szarpania szachownicą , ani okrzyki po… …nych kibiców

 5. Rob said

  @1&2
  A jaki to ma związek z powyższym artykułem?

 6. Pol said

  Wyglada na to ze zachodni imperialisci na czele z USrael,krzyzakami I tymi folksdojczami z Polski maja Putina I Rosje za niekompetentchych durni .Szachy to gra wojenna,w tym zawsze Rosjanie byli dobrzy .Pozwolcie ze odwolam sie do przeszlosci.W 1410 Roku zakon krzyzacki I kwiat rycerstwa europy zachodniej wlekli za soba kajdany sznury lancuchy bo byli pewni I butni ze Nasz Krol Jagiello to ciemniak.Podobnie Mialy sie wyprawy krzyzowe.Niedoceniaja Rosjan I Putina .Jedno jest pewne,jak sie zawiruje to my Polacy I Polska GINIEMY na zawsze.Caly ten teatr bedzie w Polsce wschodniej( szwaby zadbaja o Polske zachodnia ) I Ukrainie.Krzyzowcy sniszcza Polske a od Rosjan maja pewne lanie.Nie naginajcie rury z Ruskimi.

 7. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ja zas sobie mysle, ze Putin jest cwanszy niz sie wydaje tym co ten
  artykol nam podsuneli.
  Po pierwsze, wbrew temu co sie nam sugeruje, on wcale nie podejmuje samodzielnie wszystkich decyzji.
  Po drugie, mysle, ze juz jego poprzednicy byli przygotowani na wiele roznych wariantow sytuacji polityczno/militarnych.
  Po trzecie, on wkroczy do akcji, nie wtedy kiedy mu to sugeruja, bo by przegral,
  ale wtedy gdy razem ze swoim sztabem zdecyduja, ze bedzie to najbardziej korzystne.

  Czy moze sie pomylic?
  Oczywiscie, ale gra sie jeszcze nie skonczyla, a glowna stawka sa globalne rzady nad swiatem
  dla jednych, a mozliwosc przetrwania dla drugich.
  Caly czas sa prowadzone zakulisowe rozmowy Rosji z Chinami i Indiami,
  zeby wymienic tylko tych najwiekszych graczy.

  Pamietam, ze w latach 90-tych ubieglego wieku, „chodzily po miescie takie rozne trescie”,
  ze ponoc „zaginela” niewiadoma ilosc walizkowych bombek nuklearnych.
  Jak myslicie, co zrobi, gdy go neokomy trockistowskie za bardzo przypra do muru?
  Boje sie zgadywac, zarowno miejsca rozmieszczenia tych „zabawek”
  jak i sily ich razenia oraz reperkusji ktore moga wywolac.

  Powiedzenie: „Po nas chodzby potop” wcale nie stracilo dla niektorych na aktualnosci.

 8. Pol said

  PANIE ANTONI .Bezblednie ,ja tylko zrobilem zarys ,Pan uzupelnil wiecej.Z szacunkiem Pol.

 9. Koalicja ANTYDOLAROWA,która bazuje na powiększających się zasobach chińskiego złota ma się całkiem dobrze w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.
  Ile kosztuje Polskę udział w koalicji PETRODOLAROWEJ?!

 10. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Panie Pol.
  Prosze zwrocic uwage, ze nasze wpisy dziela tylko 3 minuty.
  Moj jest troche dluzszy, wiec wychodzi mi, ze pisalismy mniej wiecej w tym samym czasie.
  Moze zyjemy w tej samej strefie czasowej, chociaz to nie jest wazne.
  Tez zauwazylem, ze pisalismy, jakbysmy byli „z tej samej klasy”.
  Pozdrawiam serdecznie.

 11. Trwająca WOJNA O PIENIĄDZ jest ponad strefami czasowymi.Ian Morris opisał historie ludzkości w DLACZEGO ZACHÓD RZĄDZI-NA RAZIE.
  Koalicja ANTYDOLAROWA rozwija swoje skrzydła na bazie powiększających się zasobach chińskiego złota.Ile kosztuje Polskę obrona PETRODOLARA?!

 12. K.C. said

  Ktoś mówi o tzw.Krzyżakach i Wł.Jagielle.Do dziś nie jest ustalone przez historyków z jakich przyczyn i powodów możnowładcy Polscy czyli”ówczesna grupa trzymająca władzę” zdecydowała się aby Królową Jadwigę poślubił Wł.Jagiełło.W sumie odeszła Polska od mariażu królewskiego z zachodem dającą władzę bardziej absolutną a obrała w konsekwencji rozwiązanie wprzęgające Polskę w tzw.politykę wschodnią. Czy Krzyżacy stanowili wówczas zagrożenie dla Polski?. Wielu historyków twierdzi że nie. To była wojna o dostęp do morza i związane z tym cła czyli o rozwój gospodarczy.Jest jakimś chichotem historii, że dwa państwa dla których Najświętsza Maryja Panna była Przewodniczką walczyły ze sobą zamiast razem iść na wschód i długimi mieczami zrobić porządek aż do Uralu.Byłby spokój do dzisiaj.Trzeba pamiętać,że państwo krzyżackie było nowoczesnym jak na tamte czasy tworem,sprawnym gospodarczo i politycznie. aczkolwiek przegrywało z dyplomacją polską wobec Papieża.Wspomniana wyżej polityka wschodnia zaciążyła na wieki nad Polską w konsekwencji doprowadzając do jej upadku. Wielokrotnie w swojej historii Polska mogła rozwiązać tzw.problem wschodni.Np Królowie Stefan Batory i Zygmunt III Waza. Jednak czy to polityka Watykanu,Hohenzolernów, Angoli i innych „wpływowych przyjaciół”to uniemożliwiła.Dwóch lekarzy z Anglii przyczyniło się do śmierci Króla Stefana Batorego. Pamiętacie obraz J.Matejki „Batory pod Pskowem”. Jest tam uwieczniona mała czarna postać z boku-wysłannik Papieża ,który mamiony wizją dobrowolnego nawrócenia się Rosji nie pozwolił Batoremu dobić tej hydry.Zmarnował swoje szanse także Zygmunt III Waza,arcy katolicki król podczas 44lat swoich rządów okazał się nieudacznikiem politycznym. Rosja zawsze szanowała twardych chociaż czasami słabszych przeciwników. Podam dwa przykłady:po śmierci J.Piłsudskiego Stalin kazał opuścić flagę na Kremlu.Tak samo Finlandia-pomimo przegranej wojny z bolszewią z powodu twardej walki nie została rozszarpana całkowicie a Marszałka Mannerheima Stalin uszanował.
  Trzeba prowadzić twardą politykę wobec Rosji ale swoją.Nie iść na pasku Albionu,którego perfidia jest przysłowiowa. Noe musimy się miłować,róbmy interesy ale twardo stawiajmy pryncypia. Natomiast obecna polityka „klamkowa”wg G.Brauna powoduje brak szacunku wobec Polski u Rosjan.Jak to mówił ambasador carycy Katarzyny II o Polakach-z jedne strony walić po pysku a drugą ręką wsuwać jurgielt.
  Takiej Polski Rosja nie będzie szanować i się z nią liczyć!!!

 13. j said

  Ad.3 – Rob

  Jaki zwiazek ma pchanie Putina do wojny z dzialaniem targowiczan w Polsce? No to kawa na lawe panie Rob…. Ano taki, ze tu i tam sa ci sami mocodawcy. Tym prawdziwym mocodawcom wojny sa potrzebne jak tlen do oddychania. To oni pra do wojny a zmanipulowane rzady marionetek staraja sie to zrealizowac
  Tam do wojny pcha Putina Usrael a w Polsce pcha do wojny domowej nasza rodzima zydobolszewia. Jak obserwujemy od paru miesiecy, zydobolszewiccy sedziowie Trybunalu Konstytucyjnego i ich zwolennicy umiedzynarodowiajac banalny wewnetrzny konflikt wpychaja Polske do wojny domowej a w rezultacie do krwawego konfliktu gdy wejda do Polski zolnierze obcych panstw z bratnia pomoca. I prawoslawna Rosja i katolicka Polska sa sola w oku tych samych grup – naszych wspolnych wrogow.
  Wiem, ze ciezko to przelknac ale tak wlasnie jest. I tyle.

 14. Tolek said

  Sprawy skaplikowane powinno sie rozwiazywac w prosty sposob.Zdefraldowales pieniadz publiczny okradles spoleczenstwo poniesiesz za to SMIERC.

 15. gwidon said

  ” Wojska NATO przy zachodniej granicy są poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa kraju …..” I vice versa. Pamietajmy, że kij ma dwa końce i nie wszystko jest takie cacy i oczywiste, czarne i białe, i jednokierunkowo przepływowe…

 16. Rob said

  @13
  Jak się dobrze zastanowić to i milczenie ma wymowę geopolityczną.

 17. j said

  Ad.16 – Rob

  🙂

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: