Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prof. Strzembosz apeluje do sędziów: Być może zbliżają się czasy niełatwe. Zachowajcie godność i niezależność.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-24

Prof. Adam Strzembosz

Z okazji Dnia Wymiaru Sprawiedliwości prof. Adam Strzembosz, były prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu wystosował apel do sędziów.

– Musimy mieć świadomość tego, że być może zbliżają się dla was czasy niełatwe. Ale nie jest się sędzią tylko w czasie pięknej pogody. Jest się sędzią również w czasach trudnych – mówił profesor. Jako przykład podał sędziów, którzy orzekali w okresie stanu wojennego.  – Nawet w tak trudnym czasie, jakim był stan wojenny dali oni odpór naciskom, by zachować własną godność oraz to, co jest najważniejsze czyli niezależność od wszelkich władz i niezawisłość w orzekaniu – tłumaczył Adam Strzembosz. – Jestem przekonany, że podołacie temu wyzwaniu, które być może, daj Boże, że tak nie będzie, was czeka i będę mógł być z was dumny – zaznaczył były prezes Trybunału Stanu.

„Rządzić może większość, ale z ograniczeniami wynikającymi z prawa”

Profesor Adam Strzembosz już wcześniej wypowiadał się na temat obecnej sytuacji w Polsce.  Były pierwszy prezes Sądu Najwyższego wyjaśnił, że pogląd jakoby „praworządność polegała tylko na tym, że bez żadnych ograniczeń rządzą, ci którzy w danym momencie uzyskali większość w parlamencie, jest zasadniczo mylny”. – Rządzić może większość, ale z ograniczeniami wynikającymi z prawa, a w szczególności z konstytucji. Jan Paweł II powiedział kiedyś, że rządy „demokratyczne” mogą być najokrutniejszymi i najbardziej totalitarnymi. Ja oczywiście nie mówię, że rząd pani Szydło dąży do tego rodzaju władzy czy że mamy takie zagrożenia, ale pamiętajmy z niedalekiej historii kto demokratycznie doszedł do władzy, a potem były obozy koncentracyjne – wskazał prof. Strzembosz.

Za: https://www.wprost.pl/10007793

Komentarzy 10 do “Prof. Strzembosz apeluje do sędziów: Być może zbliżają się czasy niełatwe. Zachowajcie godność i niezależność.”

 1. K.C. said

  Jak widać a co gorsz słychać tzw.”pożytecznych idiotów” nie brakuje wśród Polaków nawet, z tytułami profesorskimi.Chociaż może to agenci wpływu? Wykorzystać swoje tytuły,dorobek,stanowisko-taka jest ich rola.Zasiać wątpliwość wykorzystując resztki autorytetu jak w tym przypadku. Do dziś haniebni sędziowie stanu wojennego orzekają,budząc sprzeciw i zgrozę wśród Polaków nie mówiąc o krzywdzie.!!! A ten zadufany w sobie i swoje „zasługi” zaślepiony starzec bredzi jak w malignie.!!!
  A może jednak nie bredzi tylko wypełnia zadanie?

 2. Julka said

  Nie wadzą mu sędziowie nagrzani i sędziowie na telefon, a także oferujący pełowcom i kodziarzom swoje pomysły. Widać, że godność sędziowska ma specyficzny charakter, ściśle związany z poglądami politycznymi tego, kto dał posadę.

 3. bolo1111 said

  Skleroza………

 4. krolewnascieszka said

  Marchołt

 5. Stary Warszawiak said

  Jak się w tym roku skończy 86 latek i w każdym momencie trzeba będzie się rozliczyć z ziemskiej działalności przed NAJWYŻSZYM, to mile się wspomina rzundzenie na tym świecie i poucza młodszych żydowskich pachołków, jak nadal
  tumanić polskich goi, ażeby żydom w Polsce nadal żyło się świetnie.

 6. nana said

  Min. Sprawiedliwości szykuje projekt ustawy przewidującej konfiskatę majątku należącego do przestępców. Gangsterzy i aferzyści, którzy przed sądem nie będą potrafili wskazać legalnych źródeł pochodzenia posiadanego majątku nabytego na pięć lat przed popełnieniem przestępstwa i pięć lat po jego dokonaniu, z mocy prawa zostaną z niczym. Wszystko przepadnie na rzecz Skarbu Państwa. Ciekawe jak do tematu podejdzie Trybunał Konstytucyjny? Wszak niektóre środowiska mogą uznać proponowaną ustawę jako sprzeczną z Konstytucją…

  za: http://niewygodne.info.pl/artykul7/03040-Aferzysci-i-zlodzieje-beda-tracic-swoje-majatki.htm

 7. Mirek said

  Profesor a kłamczuszek!
  Cyt. „Nawet w tak trudnym czasie, jakim był stan wojenny dali oni odpór naciskom, by zachować własną godność oraz to, co jest najważniejsze czyli niezależność od wszelkich władz i niezawisłość w orzekaniu”
  Profesorku komuszy! To dlaczego ja dostałem wyrok we Wrocławiu od Twojego sądu w 1982 roku we Wrocławiu za kwiaty w siedzibie Solidarności???

 8. W kolejnej UTOPII to jest z wiarą w WOLNY RYNEK liberalizm eksportuje WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.

 9. Kwal said

  To jest rzecz karygodna, że taka kanalia jak Strzembosz dzięki któremu aparat sędziowski nie został zlustrowany, konserwuje stary układ, udziela wywiadów i stęka swoje marne wypociny. To plucie nam Polakom w twarz ! Ale podtekst jest głębszy…to zdarzenie w wyrazisty sposób pokazuje szeroko pojętą słabość polskiego państwa, jego niemoc i absurdy do jakich to doprowadza. Dalej tkwimy w komunie a Państwo Polskie istnieje tylko teoretycznie…jak powiedział na spotkaniu u „SOWY”potomek Sienkiewicza…

 10. NC said

  Strzembosz: „Nawet w tak trudnym czasie, jakim był stan wojenny dali oni odpór naciskom, by zachować własną godność oraz to, co jest najważniejsze czyli niezależność od wszelkich władz i niezawisłość w orzekaniu”.

  Zapewne z jego wypowiedzi wypadło pierwsze słowo:

  „NIELICZNI, nawet w tak trudnym czasie, jakim był stan wojenny dali oni odpór naciskom, by zachować własną godność oraz to, co jest najważniejsze czyli niezależność od wszelkich władz i niezawisłość w orzekaniu”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: