Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ambasador Ukrainy: W Polsce znacząco wzrosła liczba Ukraińców

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-25


 

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca w wywiadzie dla Glavcom.ua przyznał, że liczba Ukraińców w Polsce uległa znaczącemu zwiększeniu.

 

 

„Tak, powinienem powiedzieć, że to jest już zauważalne nawet na ulicach, w sklepach, w restauracjach i w placówkach oświaty. Liczba Ukraińców w Polsce znacząco wzrosła. W niektórych placówkach oświaty połowa studentów na roku lub w grupie pochodzi z Ukrainy. W ciągu półtora roku do dwóch lat liczba Ukraińców przebywających w Polsce gwałtownie wzrosła. Sam fakt, że w zeszłym roku polskie konsulaty wydały 800 tysięcy wiz na Ukrainie potwierdza jaka liczba Ukraińców może znajdować się w Polsce. Co więcej, obecnie może być trudno policzyć ilu ich może tutaj być, dlatego że od 1 maja zeszłego roku działa prawo, które pozwala przedłużyć legalny status pobytu w Polsce jeśli są do tego podstawy. Może to zrobić administracja województwa bez potrzeby wyjazdu z Polski i otrzymania nowej wizy. Ludzie, którzy wyjechali do Polski w zeszłym roku, pracowali lub uczyli się mogli przedłużyć swój pobyt” – powiedział Deszczyca.

W przypadku dalszego pogarszania się sytuacji ekonomicznej Ukrainy, a także dalszej eskalacji konfliktu w Donbasie, potok ukraińskich imigrantów jadących do Polski ulegnie znacznemu zwiększeniu.

 

Tomasz Maciejczuk/Wykop.pl/KRESY.PL

Komentarzy 13 do “Ambasador Ukrainy: W Polsce znacząco wzrosła liczba Ukraińców”

 1. sal said

  jak nie banderowcy to welcome. Ale jak potem zaczna banderowac to mimi paszportu polskiego : WY.IERDALAC talatajstwo albo rezac jak oni naszych.

 2. Mariusz said

  Niewiarygodne wręcz!

 3. Doświadczamy procesu od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,do ŻYDOBANDERYZMU,który tez odwołuje się do antypolskich,bandyckich korzeni.To w ramach kolejnej UTOPII z wiarą WOLNY RYNEK kreującej WOJNY SPRAWIEDLIWE dla obrony DEMOKRACJI.

 4. Tolek said

  e smiecie tzw.upainicy jesli takowi sa na tym blogu.Wybic sobie z tego pustego LBA.Ze tzw .ukraina jest waszym panstwem .TO SA KRESY RZECZYPOSPOLITEJ ….LENNE NASZE ZIEMIE.A jesli ktorys ;;;;;banderowiec zabije polaka/polkie.Tez bedzie zabity inne scierwo ;;upainskie.

 5. ember said

  Zważywszy na różnice w poziomie życia między Ukrainą a Polską aktualne staje się powiedzonko „Okiena nie pierepłynuł a w Ameriku popał.”
  Toż to u nas Amerika.!

 6. AV said

  Jak świat światem niemiec nigdy Polakowi bratem, a upainiec tym bardziej!

 7. Moher49 said

  Tego zła dobrem nie zwyciężysz. To zło trzeba niszczyć ogniem i mieczem. Polski rząd zgłupiał i szykuje nam kolejny raz Wołyń.

 8. @+@=@@ said

  Czy ten Wasyl Senyszyn jest z rodziny Joanny Senyszyn?

 9. pugnus said

  Nic dziwwnego,bo Schetyna jest szefem parlamentarnej komisji spraw zagranicznych i jest z Waszczem na …”ty”!
  I tu jest jest kundel pogrzebany: handlowanie na UPainie polskimi wizami i dziwna niemoc przy wymianie ambasadorow!

 10. alfredoni said

  Nasz kraj upada całkowicie poprzez pomoc dla Ukrainy !
  Sankcje uderzają w nas , Polaków , nie w Ukrainców czy Niemców.
  Od dwóch miesięcy każdy kto porusza się po naszych drogach zauważył 100 procentowy wzrost samochodów z ukrainską rejestracją… Ja codziennie widzę auta na tej rejestracji , co jeszcze pól roku temu było wyjątkiem…
  Dlaczego rząd pozwala na coś takiego ???
  Dlaczego rząd pozwala by ukraincy w wozili do nas swoje banderowskie flagi ???
  był niedawno incydent , gdzie młodzi ukraincy robili i nagrywali wywiad z flagą banderską w tle , na jednym z parkingów przy galerii handlowej w Polsce…
  Kto na to zezwala ???
  Dlaczego rząd opłaca leczenie żołnierzy (czytaj – tchórzy ) ukrainskich, a nie leczy Polskich dzieci ??? Mogą przytoczyć setki matek które proszą o pieniądze na leczenie swych dzieci…Nie dostają ich jednak od rządu Polski lecz od Polaków…
  Czy rząd PiS mieniący się rządem Polaków , działa w interesie Polski czy Ukrainy ???
  Czy wazniejsze jest leczenie Ukrainskiego żołnierza niż Polskiego dziecka ???
  Ja znam odpowiedz, ale czy PiS zna ???
  ps. głosowałem na PiS podczas tych i poprzednich wyborów…Sam jestem za to odpowiedzialny…!

 11. Frankie_Stain said

  Czesc wszystkim.
  Patrzycie na to wszystko pod złym katem.
  Wiem wiem ze Ukraińcy mordowali naszych jak Niemcy ( a tak niemcy ) zydkow.
  Wiec teraz skoro nasza gospodarka lezy w gruzach, a młodzi polacy niestety masowo musieli opuścić swoje domy i zarobić na przysłowiowy chleb, niech oni ( ukraincy ) odbudowują za grosze nasza gospodarkę 🙂
  A potem nasza natorosl wroci na gotowe, heh….

 12. tadzik said


  Przemyśl

 13. Lubomir said

  Polacy, Rusini, Łemkowie, Bojkowie i wszyscy mieszkańcy Zachodniej Ukrainy – lgną do Rzeczypospolitej Polskiej, jak lgnęli w przeszłości do Polski Kaszubi z Pomorza Zachodniego. To musi budzić pozytywne nadzieje. Jeszcze niedawno Ukraina była wolna od neobanderyzmu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: