Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ciężki nokaut opozycji. Schetyna i Petru bezradni po spotkaniu Szydło – Timmermans.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-25

Ciężki nokaut opozycji. Schetyna i Petru bezradni po spotkaniu Szydło - Timmermans - niezalezna.pl
.

Słowa wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej Fransa Timmermansa nie pozostawiają złudzeń. Spór wokół Trybunału Konstytucyjnego ma zostać rozwiązany w Polsce, bez specjalnych ingerencji z zewnątrz. Timmermans dzisiaj nie chciał nawet spotykać się z przedstawicielami opozycji. Co na to Grzegorz Schetyna? Próbuje robić dobrą minę do złej gry i twierdzi, że spotkanie premier Szydło z przedstawicielem KE… nie przyniosło przełomu.

– Jestem pewien, że problem zostanie niedługo rozwiązany. Rozwiązanie można wypracować tylko w Polsce – oświadczył dziś po spotkaniu z premier Beatą Szydło wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Fransa Timmermans.

Tymczasem dziś w Sejmie odbywało się również spotkanie przedstawicieli opozycji ws. Sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Obserwatorem ze strony PiS był na spotkaniu Maciej Małecki. Narracja uczestników spotkania znacząco różni się jednak od siebie.

Na przykład Grzegorz Schetyna przekonuje, że spotkanie Szydło-Timmermans… nie przyniosło przełomu ws. TK.

– Uważam, że nie ma przełomu. Jedynym przełomem jest to, że flaga Unii Europejskiej wróciła do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – twierdzi Schetyna.

Pytany przez dziennikarzy o możliwości kompromisu ws. TK Schetyna podtrzymuje lansowane przez Platformę ultimatum:

– Wydrukować wyrok TK, przyjąć ślubowanie od trzech sędziów – to są kroki niezbędne, żeby mówić o kompromisie i szukaniu konsensusu ws. Trybunału Konstytucyjnego i wyjścia z kłopotów w których jesteśmy przez niezrozumiałą politykę PiS, pana prezydenta i premier Szydło.

Schetyna za wszelką cenę starał się dziś robić dobrą minę do złej gry, ale łatwo dał się wyprowadzić z równowagi. Oburzyło go pytanie jednej z dziennikarek. Zwróciła ona uwagę na fakt, że według polityków Kukiz’15 Platformie Obywatelskiej wcale nie zależy na szukaniu kompromisu ws. TK, ponieważ za każdym razem partia stawia te same, zaporowe warunki.

– Może pani zadać pytanie jeszcze raz, bo nie rozumiem, o co pani chodzi – oświadczył oburzony Schetyna po czym dodał – to nie są warunki zaporowe.

Co ciekawe Schetyna sam przyznał, że opozycja nie otrzymała prośby o spotkanie od wiceszefa Komisji Europejskiej.


AKTUALIZACJA:
Wygląda na to, że ostatecznie politykom PO udało się dotrzeć do wiceszefa KE, a Grzegorz Schetyna miał chwilę na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.


Z kolei z przebiegu spotkania zadowolony wydaje się być Ryszard Petru.

– Wszystkie kluby, które uczestniczyły aktywnie w spotkaniu miały podobne zdanie, że wyrok TK musi być opublikowany. Tu mamy to samo zdanie z Kukiz’15, PO i PSL. To fundament funkcjonowania państwa prawa. To pierwsze spotkanie, gdzie spotkali się wszyscy, była rozmowa, nawet obserwator z ramienia PiS zabrał kilka razy głos. Zwracaliśmy uwagę, że wypracowanie nowej konstytucji to lata – tłumaczył Ryszard Petru.

Tymczasem poseł Małecki z PiS, który obserwował przebieg całego spotkania oświadczył, że o żadnych konkretach nie może być mowy. Co więcej opozycja nie była w stanie wypracować nawet spójnych propozycji zmian do ustawy.

– Przedstawiciele opozycji nie przedstawili jednolitych propozycji ustawowych, ani stanowiska jednolitego co do zmian w Konstytucji. Każde z ugrupowań mówiło indywidualnie o znanych już w przestrzeni publicznej postulatach. Te informacje przekażę przewodniczącemu klubu PiS. Nie otrzymałem na piśmie żadnych konkretnych zmian do ustawy, ani żadnych zmian dotyczących Konstytucji – oświadczył poseł Małecki.

Autor: Źródło: niezalezna.pl,

Komentarzy 13 do “Ciężki nokaut opozycji. Schetyna i Petru bezradni po spotkaniu Szydło – Timmermans.”

 1. DYSONANS poznawczy w ZAFAŁSZOWANYM żydowskim USA ! said

  Miejcie WIZJĘ USA jako zakłamanego zbankrutowanego awanturniczego kraiku opanowanego przez żydoskich rzezimieszków !

  Wyjechałem do USA bo wierzyłem w PROPAGANDĘ Głosu Ameryki słuchany ukradkiem we własnym domu przykrywajac kocem to radio i swoją głowę, tak aby przypadkiem sąsiedzi nie usłyszeli ZAKABLOWALI na milicję lub PZPR-wszczyków mieszkajacych w tym samym bloku.

  Uwierzyłem w tą wstretną PROPAGANDĘ jakoby USA wszystkim „pomaga”(SIĆ!) w ustanowieniu tzw. „demokracji” i wolności dla uciskanych państw i narodów przez bolszewicki komunizm. Wtedy USA widziałem jako wyidalizowaną krainę we wszystkich aspektach . . .

  Do tego SZTUCZNEGO wizerunku też przyczyniały się zafałszowane filmidła z USA puszczane w polskiej telewizji jak np. „Pogoda dla Bogaczy” i innych.
  Dopiero wtedy jak już byłem w USA zobaczyłem wiele rzeczy od strony kuchni, że ta zakłamanywana wizja USA pokazywana w TVP już w III RP niby „wolnej” i ta głoszona przez PROPAGNADĘ „Głos Ameryki” na krótkich falach z USA to bedąc już w USA stwierdziłem jaka to była ILUZJA oraz jaki to FAŁSZ

  Wtedy wytworzył się autentyczny DYSONANS w tym co kiedyś wierzyłem na bazie amerykanskiej PROPAGANDY, a tym co zoabaczyłem naprawdę w tej GÓNIANEJ śmierdzacej zakłamanej Ameryce.

  DYSONANS poznawczy to są DWA elementy, czyli tego jak coś nam przedstawiano za pomocą PROPAGANDY i tego co zobaczymy FAKTYCZNIE w rzeczywistości.

  Dlatego DYSONANS poznawczy jest bardzo NIE-PRZYJEMNYM uczuciem, tego jak coś sobie kiedyś wyobrażliśmy jako idealne, a faktycznie jak coś wyglada w rzeczywistosci czyli 2-ch rzeczy, które są całkowicie NIE zgodne ze sobą i są w KOLIZJI ze sobą.

  Etyka w USA faktycznie NIE istnieje, gdyż o wszystkim w USA decyduje kradziony pieniądz i goła przemoc fizyczna.
  W USA uczciwośc faktycznie NIE istnieje, a jak się pojawia to jest pomijana i uważana za GŁUPOTĘ.
  Normy lub „standarty” działania tzw. „władzy amerykanskiej” zagadnienie etyki czy moralności POMIJAJĄ !
  Te wartości się NIE liczą w USA !

  Władze tego zakłamanego molocha USA z pełną premedytacją OSZUKAŁO w przeszłosci Polaków WIELOKROTNIE !
  Ostanio w sprwie przyznania tzw. „wiz turystycznych” – wszyscy wiedzą o co chodzi. Władze waszyngtonskie OSZUKUJĄ wszystkich(za wyjatkiem żydów) i to jest NORMALKĄ.

  Oszukały Polaków z zimną krwią, a na dodatek tego najwyżsi urzędnicy USA publicznie bez skrupułów OCZERNIAJĄ polaków na arenie mędzynarodowej, aby zysakac apropabatę żydoskiej wyalienowanej KASTY rządzacej w USA, która ZWALCZA Polaków jak tylko potrafi.
  Tak samo działają Anglicy, Francuzi i Niemcy. W tych krajach jest ta sama norma – też NIE ma etyki.

  Etyka w USA jest traktowana jako ZBĘDNY balast, gdyż ona ogranicza w bezkarnych oszustwach i licznych NAPADACH US Army na mniejsze kraje w celach rabunkowych.
  Etyka w USA została wykreślona, tak samo jak podeptana w USA moralnośc chrześcijańska.

  Żydo-amerykanscy włodarze w USA podpuszczają Polaków na swoich różnych najbliższych sąsiadów, zwłaszcza na Ruskich, aby Polaków WYBIĆ jak muchy, unicestwic.
  Polacy w Kraju muszą sobie zdac z tego sprawę, że USA to GNÓJ moralny i NIE etyczna kraina, zdemoralizowana KLOAKA, która ma Polaków za NIC, z czego przecietni Polacy NIE zdają sobie sprawy.

  Będąc kilka lat w USA widzałem na nie publikowanych filmach jak ARESZTOWANO niezależnych kandydatów na prezydenta USA, lub widziałem ludobujczy zamordyzm tzw. „porządku antlantyckiego lub NATO, gdzie jedynie funkcjonuje GOŁA zabijacka przemoc, a tym czasem media kołują, że to są „wolne wybory” w Ameryce, które w rzeczywistosci są fałszowaną FARSĄ preparowaną przez systemy komputerowe, do których jest wprowadzone kto ma wygrac, tak aby na tym mogli się nakaraśc żydo-bank-sterzy!

  To samo dotyczy zakłamania i fałszu o tzw. „amerykańskiej demokracji” czy sloganu o „wolności” amerykanskiej którą się JEDYNIE kupuje za pieniądze, a dokładniej za KRADZIONE lub podrabiane pieniadze sztucznie kreowane bez pokrycia w niczym w USA.

  W tym kontekscie wizja tzw. „wolności” czy „amerykanskiej demokracji” jest to jedynie medialym FRAZESEM dla głupiego motłochu, który faktycznie w rzeczywistości w USA dla ich elit nic a nic nie znaczy.

  Ta amerykańska „elita polityczna” urzywa tych frazesów w celu cynicznego OSZUKIWANIA każdego, kto jest na tyle głupi, aby uwierzyc tym retorycznym żydo-amerykanskim oszustom.

  Ten DYSONANS poznawczy i obserwacyjny(czyli KONFLIKTU co kiedyś było wyobrażeniem na bazie PROPAGANDY z tym co jest rzeczywistością) był tak SILNY bedąc w USA, że ta propaganda amerykanska, a w gróncie rzeczy żydo-amerykanska straszliwie RAZI, a nawet denerwuje.

  Zobaczyłem na własne oczy, że tzw. „demokracja” w USA nie istnieje, gdyż tzw. „wolne wybory” w USA się KUPUJE za pieniądze, które wygrywa ta banda oszustów-lobbistów która przeznaczy ich wiecej na propagandowe WYKOŁOWANIE przecietnej zagonionej do roboty publiki.

  Ludobujczy atak USA na Irak i inne kraje został spreparowany za pomocą pustego kłamliwego frazesu: „etyki amerykańskiej” czyli JAKOBY obrony biednego ludu, jakoby przesladowanego przez jakąś oficjalną władze, która jakoby bronią masowego rażenia NIBY ten biedny lud usiłuje unicestwić . . .
  A tymczasem „bohaterska” dobroduszna „wałdza waszyngtońska” LUDOBUJCÓW jedzie bronic uciśniony gdzieś lud, który jakoby walczy o „wolnośc i demokracje” Irakijczyków.

  Suma –sumarum bezkarni LUDOBUJCY amerykancy zamordowali 2 miliony irakijczyków w ramach tej swojej „demokartcznej” zabijackiej „misji” , a 4 miliony pozbawili domów, a nastepne 5 milionów zmusili do tułaczki.
  TAKA jest właśnie amerykańska „demokracja” . . .

  Widzałem wielokrotnie, że wyniki tzw. „wolnych wyborów” do wybieralnych władz w USA jedynie zależy od kwoty pieniedzy, jakie wydaje jakieś kłamliwe skrzyknięte lobby kryminalistów, aby za pomocą zmasowanej propagandy wykołowac przecietnych ludzi, którzy szczególnie w USA nie znają swojej własnej historii, która jest gorzej ZAFAŁSZOWANA w szkonictwie USA niż ta, która kołowała Polaków żydo-bolszewia w PRL-u.

  tzw. „partia demokratyczna i republikańska” to dwa skrajnie PRZESTĘPCZE gangi polityczne bezkarnie RABUJCE amerykańskiego podatnika jako JEDEN monolit dogadujący się za kulisami. Dlatego NIE ma różnicy miedzy NIBY 2-u partyjnym MONOlitem systemem politycznym USA, a JEDNO-partyjnym systemem politycznym byłego żydo-bolszewickiego ZSRR.
  Wszyscy żydo-bolszewicy wyjechali z ZSRR do USA lub Izraela i tam założyli system komunistyczny z rządząca uprzywilijowaną prawnie KASTĄ żydowską.

  Propaganda medialna w USA jest bardziej zakłamana niż ta jaką słyszałem w mediach żydo-bolszewickiego ZSRR. Kłamstwa żydo-amerykanskie były i są bardziej NACHALNE niż te jakie były w ZSRR za czasów Breżniewa czy Chruszczowa.

  Kłamstwa propagandy żydo-amerykanskiej w USA wywołują ZAMIESZANIE w głowie u LOGICZNIE myślącego człowieka, gdyż wiele tak zawnych informacji podawanych w np. w takim zakłamanym mediach jak np. CNN lub FOX czy innych „ministerstwach zakłamanej prawdy” w USA się nawzajem WYKLUCZAJĄ.

  Absolutnie NIE wolno wierzyc w USA jakimś tam żydo-mafijnym brukowcom jak „New York Times” czy „World Street Jurnal” które niczym się nie różnią od kłamstw żydowskiego brukowca w III RP „Gazeta Wyborcza” uznawana przez złodzejsko-bandyckie władze w III RP „warszawki” jako „ministerstwo prawdy”.

  USA jest zakłamaną zbankrutowaną BZDURĄ !

 2. Psy szczekają,a karana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jedzie dalej.
  W grze kapitałowej,która jest efektem trwającej WOJNY O PIENIĄDZ coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.
  Jak w każdej wojnie trzeba mieć strategię,a jaka jest i jaka ma być POLSKA?!

 3. Magdalena said

  Po święcie sześciu króli szczęście do Petru jeszcze się usmiechnie 🙂

 4. Guła said

  TK jak zapodają polskojęzyczne media domagają się od prezesa rady ministrów pieniądzów na balangę, jaką chcą wraz ze światem postępowym, uczcić 30 lecie działania.
  Dziw nad dziwy. A dlaczego nie od … parabanków których działalność na rynku krajowym zawdzięczamy również i im. Patrz: Ustawa antylichwiarska z dziurą.

 5. basia said

  Ojojoj!Schmacinie nie POzwalają trząść cało łeuropo.!

 6. Tolek said

  Az dziw bierze ze TAKIE SCIERWA JESZCZE zyja.Dzieki polskiemu milosierdziu wiecznemu.

 7. pugnus said

  Podejrzanie triumfalne tony na niezaleznej.pl donoszacej o zblizaniu sie momentu rozwiazania probemu z TK!
  Obawiam sie ,ze bedzie to zgnily kompromis ,ktorym PiS nalozy sobie dyby na szyje ,bo przeciez ten rozgardiasz wokolTK to nic innego jak tylko proba sparalizowania poprzez dywersje poczynan rzadu Szydlo! Nawiasem PiS przerabial to juz w latach 2005-07 i jezeli teraz pojdzie na ugode tzn. ze niczego sie nie nauczyl!

 8. Adam -z ch.n.g. said

  A moim ,skromnym zdaniem (p. zawsze kontrowersyjnym) –powinien się ukazać komunikat – NEKROLOG O nŚw.P. T.K.

  A jak tego nie będzie , TO GŁUCHY USŁYSZY , a ŚLEPY ZOBACZY , – co jest grane w klubie poststyropianowców .

 9. Guła said

  No bo jak nie POPiS to co?.

 10. Święto może Trzech Króli. Ale tak gwoli scisłości, gdzie mianowicie Pismo powiada, jakoby miało by byc ich trzech? Wiemy tylko, ze więcej niz jeden, a Syryjscy chrześcijanie dopuszczają liczbę tak wysoką jak dwunastu.

  Takoż, ten osobnik, o którym mowa, przypadkowo nawiązał do samej treści Pisma (którego prawdopodobnie i tak nigdy nie czytał).

  Przy okazji, nadmieńmy, że kiedys w gazecie ukazał się dowcip. Starszy kelner puka do drzwi pokoju nr 2 w hotelu a za nim cały sznurek kelnerów z tacami pełnymi jajek. I powiada: „Chwileczkę. Zdaje się, że to miały być dwa jajka do pokoju nr 263…

  Per analogiam – Petru: Szóstego stycznia mamy święto Trzech Króli, a nie odwrotnie.

 11. Pol said

  Kiedy w polsce zaczyna sie sezon na odstrzal dzikich kaczek I debili? .

 12. basia said

  Cały rok trwa Pol.

 13. gość said

  Szydło, Tusk i Kwaśniewski po tej samej stronie? Polityka to teatrzyk dla ubogich

  The International Visitor Leadership to szkolenia prowadzone przez Departament Stanu USA, do których wybierane są wyłącznie osoby mające szansę w przyszłości zostać liderami w dziedzinach polityki, mediów czy biznesu. Jak czytamy na stronie Ambasady USA, do programu nie można się zgłosić, tylko trzeba być wytypowanym przez stronę amerykańską.

  Uczestnicy szkolenia z Polski:

  – Mieczysław Rakowski szkolony w 1978 r., polski premier w latach 1988-1989.

  – Hanna Suchocka, szkolona w 1988 r.. W latach 1992–1993 premier Polski, w latach 1997–2000 minister sprawiedliwości i prokurator generalny, w latach 2001–2013 ambasador Rzeczypospolitej Polskiej przy Stolicy Apostolskiej oraz Zakonie Maltańskim, w latach 2015–2016 pierwsza wiceprzewodnicząca komisji weneckiej.

  – Aleksander Kwaśniewski szkolony w 1994 r., prezydent Polski w latach 1995-2005.

  – Donald Tusk szkolony w 1995 r., premier Polski w latach 2007–2014, od grudnia 2014 przewodniczący Rady Europejskiej.

  – Kazimierz Marcinkiewicz szkolony w 2000 r., premier Polski od 31.10.2005 r. do 14.07.2006 r., w 2006 r. pełniący obowiązki prezydenta miasta stołecznego Warszawy, dyrektor w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie (2007–2008).

  – Bronisław Komorowski szkolony w 2006 r., prezydent Polski w latach 2010-2015.

  – Beata Szydło szkolona w 2004 r., polska premier aktualnie urzędująca (2016 r.).

  A Polacy śledzą kolejne „starcia” między PiS a PO. Brak słów.

  Źródło: UderzWFalsz.wordpress.com
  ———————————————————————————————————————————————————————————
  Dlatego musimy trzymać “rękę na pulsie” organizując się oddolnie i przy jakiejkolwiek zmianie kierunku – wyrzucamy. Stąd mój wczorajszy tekst -“Dobra zmiana” czy zamiana?” – MCh

  http://www.wicipolskie.org/?p=17891

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: