Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Cwani Niemcy: Utrudniają wejście Ursusa na swój rynek, a budowę fabryki Mercedesa uzależniają od ilości ulg podatkowych jakie dostaną od Polski.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-25

W sumie to powinniśmy się uczyć od Niemców. Publicznie mówić jedno (sankcje dla Rosji), a pod stołem robić coś zupełnie odwrotnego (Nord Stream i cały biznes gazowy), dbać o swój rynek wewnętrzny (utrudnienia dla polskiego Ursusa), a jednocześnie stosować agresywną ekspansję zagraniczną w krajach, które dają największe ulgi i zwolnienia podatkowe dla nowych inwestycji (fabryka Mercedesa w Polsce).

Karol Zarajczyk, prezes polskiego Ursusa, przyznał w jednym z ostatnich wywiadów, że urzędnicy z Niemiec, ale również z innych krajów Europy Zachodniej, często blokują wejście na ich wewnętrzny rynek gracza z Polski żądając dodatkowych certyfikatów. Przez to Ursus, aby sprzedać swoje ciągniki za Zachodzie Europy, musiał do tej pory rejestrować je w Polsce i wywozić na Zachód jako używane, ale z zerowym przebiegiem. Z drugiej strony medalu – chętnie kupujemy wszelkie niemieckie towary oraz przyjmujemy niemieckie inwestycje w Polsce. Jak przykład można podać fabrykę silników Mercedesa, jaka ma powstać na Dolnym Śląsku. Rząd Szydło już odtrąbił sukces (inwestycja ta ma kosztować ok. 2 miliardy złotych i dać pracę kilku tysiącom osób). Problem w tym, że sam inwestor twierdzi, że inwestycja powstanie, ale tylko pod pewnymi warunkami. Na jego stronie internetowej można bowiem przeczytać: „Daimler planuje nową fabrykę silników w Polsce (…) decyzja o lokalizacji i realizacja projektu zależą od ostatecznych zobowiązań dotyczących warunków inwestycyjnych, między innymi od przyznania pomocy państwa”.

Co to oznacza w praktyce? Ano to, że właściciel Mercedesa czeka na konkretne propozycje ze strony Polski w zakresie zwolnień i ulg podatkowych. Bez tego wybierze sobie inny kraj, jako miejsce gdzie zbuduje wspomnianą fabrykę. O hipokryzji Niemców Hipokryzja w/s popierania sankcji na Rosję przy jednoczesnym robieniem z Moskwą gigantycznych interesów gospodarczych pisałem kilka dni temu (linktutaj).

Uczmy się zatem od naszych zachodnich sąsiadów. Bądźmy tak jak oni – cwani, przebiegli, dbajmy o swój rynek wewnętrzny i stosujmy agresywną ekspansję zagraniczną tam, gdzie nam się to najbardziej opłaca.

Źródło: Niemcy chcą polskich Ursusów, ale urzędnicy im na to nie pozwalają(Money.pl)
Źródło: Niemcy chcą od Polski pieniędzy i zwolnienia podatkowego. Inaczej fabryka Mercedesa nie powstanie (mPolska.pl)

    

   

 

niewygodne.info.pl

blog niewygodny dla establishmentu III RP

 

Komentarzy 14 do “Cwani Niemcy: Utrudniają wejście Ursusa na swój rynek, a budowę fabryki Mercedesa uzależniają od ilości ulg podatkowych jakie dostaną od Polski.”

 1. Valdi said

  Drogi autorze, kto taką politykę przejmie, wdroży – wieszający się klamek świata, rzond?.

 2. Pol said

  EUREKA .Dopiero teraz odkryliscie ze Niemcy sa cwani I wredni ?.

 3. Kwal said

  Można by tak robić jak pisze autor na początku tego artykułu i państwo poważne by tak robiło – gdyby Państwo Polskie istniało. Niestety Państwo nasze nie istnieje. Obijamy się tak tylko od ściany do ściany…i cieszymy jak przysłowiowy murzyn blaszką.

 4. Adam -z ch.n.g. said

  Mesio już pobierał blachy (karoserie) z Turcji ,- i w bagażnikach LIMUZYN , po 3 latach spadał lakier , i wyłaził RUDY !
  Dobra rada – UPanińcy bardzo chętnie takie silniki będą „robić” – NIE PRZESZKADZAJMY „przyjaciołom” .
  Nie takie rzeczy robiło się w Kijowie ,i okolicy .

 5. solkraken said

  w praktyce Ursus to tylko montownia tureckich silników i skrzyń biegów…. tylko naklejka i osprzęt są w jakimś tam stopniu „polskie” ;))))
  http://sosenkowski.neon24.pl/post/46080,powrot-ursusa

 6. pugnus said

  Mit o „przeniesieniu” produkcji do innych krajow juz sie wypalil!Niedawno w hol. TV byl program z udzialem kilku przemyslowcow ,ktorzy likwiduja swoje zaklady w …Chinach ,bo nie zadawala ich jakosc wykonywanych tam czesci i podzespolow.Tak wiec ku zdumieniu Holendrow ,miejsca pracy pomalu do nich wracaja ,a Merc niech jedzie do Korei Pn. tam koszty produkcji wg zachodnich standardow, praktycznie nie istnieja.Swojego czasu niem . zw.zawod. podniosly kwestie niechetnego zatrudniania cudzoziemcow przez Porsche.I tutaj jakosc koncowa produktu zagrala swoja role , bo okazalo sie,ze jak Renault zaczal na szeroka skale zatrudniac cudzoziemcow ( arabow i murzynow) to jakosc samochodow tej marki poleciala na leb i na szyje!
  Kiedy Mitsubishi (Colt) wycofalo sie z Holandii , to BMW produkcje swojego Mini nie umiescilo w zadnym z „tanich” krajow, tylko blyskawicznie zajelo puste po japoncach hale fabryczne ,obawiajac sie ,ze ktos ich jeszcze ubiegnie!

 7. Analityk said

  @Pugnus

  Trzeba Niemcom powiedzieć, że jeśli chcą aby ich samochody były dobrej jakosci to nich budują fabryke w Polsce i dadzą zatrudninie wyłącznie Polakom i niech nie stawiają żadnych dodatkowych wymagań w sprawie jakiś ulg czy innych przywilejów. Im powinna wystarczyc dobra jakość pracy wykonywanej przez Polaków, a jak nie to niech im murzyni czy arabowie produkują te samochody.

 8. jarek said

  Ten mercedes to będzie kolejna biedronka. Lepsze niż nic ale wyżyć ludziom będzie z tego trudno.

 9. Alex said

  Należy spodziewać się w polskich supermarketach dużych „promocyjnych” obniżek cen batoników:
  http://losyziemi.pl/tworzywa-sztuczne-znalezione-w-batoniku-czekoladowym-koncern-mars-wycofuje-3-miliony-batonow-i-innych-slodyczy-z-55-krajow

 10. tomir said

  ad.5 „w praktyce Ursus to tylko montownia tureckich silników i skrzyń biegów…. tylko naklejka i osprzęt są w jakimś tam stopniu „polskie” ;))))”
  Można też inaczej: w praktyce Mercedes to tylko montownia polskich silników i skrzyń biegów…. tylko naklejka i osprzęt są w jakimś tam stopniu „niemieckie” ;)))) – więc właściwie kto zbiera profity?

 11. Lubomir said

  Da Bóg, że w ramach odszkodowań za zbrodnie i grabieże Hitlera na Polakach i polskiej gospodarce, w ramach denazyfikacji hitlerowskich firm i nazw {marek}, ‚Mercedes’ zostanie w Polsce przemianowany na np ‚Mieszko’ i zostanie włączony do sieci polskich przedsiębiorstw. W innym przypadku grozi nam anszlus Polski do niemieckiego obszaru gospodarczego. Trzeba wierzyć w skuteczność i patriotyzm polskiej dyplomacji.

 12. Alina said

  Już teraz rozumiem dlaczego tak wiele zawodów w Polsce wymaga „dodatkowych certyfikatów” czyli uprawnień, jak w przypadku inżynierów. Niemcy nie wymagają od swoich inżynierów żadnych przynależności do Izby, nie trzeba tam zdawać egzaminów ze znajomości przepisów (które przecież co parę miesięcy się zmieniają), po prostu każdy ,kto czuje się na siłach ponieść odpowiedzialność samodzielnej pracy inżynierskiej PO PROSTU WYKONUJE SWÓJ ZAWÓD BEZ HARACZU. I tam się po prostu BUDUJE bez problemów.
  Niestety jakieś diabły są czynne w Polsce i te diabły wymagają haraczu, bzdurnych i drogich egzaminów, dołączania do projektów tony bzdurnych oświadczeń po to, żeby jakieś cwaniaki miały inżynierskich wyrobników prawie za darmo, Niestety Izby inżynierów wprowadzłło PiS – mam nadzieję, że niebawem je wyprowadzi, i pozwoli inżynierom po prostu pracować bez otoczki zbędnej makulatury, egzaminów na „uprawnienia” i haraczów. Inaczej marzenia młodego Morawieckiego o INNOWACYJNOŚCI będzie można traktować jako typowo politykierski bełkot. Inżynierowie maja prawo do każdej innowacyjności po skończeniu uczelni. Nie może państwo nakładać niekonstytucyjnych wymagań na jedną grupę zawodową i nie nakładać na inne.
  Za rządów Tuska wprowadzono dziwne zwyczaje szczególnie stosowane przez Inwestorów-urzędy opracowywania ofert na wykonanie i dużych i małych inwestycji za darmo – na bezczelnego.
  Kiedy inżynier usiłuje się buntować byle urzędas odpowiada, że tę darmową niewolniczą robotę „odbije pani sobie na innych zleceniach:. JA TAKIE COŚ USŁYSZAŁAM Z UST URZĘDNICZKI W WARSZAWIE. Debilizm, bezczelność, bezmyślność, nieodpowiedzialność, brak minimalnej empatii, czy wreszcie poczucia podstawowego prawa zagwarantowanego w konstytucji równości praw i obowiązków obywateli po prostu powala. Nie muszę chyba dodawać, że URZĘDNICZKA jest (a może już była) nabzdyczoną zwolenniczką Platformy Obywatelskiej, tej mafii stworzonej i finansowanej do niedawna przez rząd Angeli.
  Dlatego jestem zdania, że takich urzędników powinno się wy… ć natychmiast i to bez żadnych odpraw. Wszystkich, którzy w czasie ostatnich 8 lat prowadzili przetargi.
  WSZYSCY WON. Za to, że doprowadzili firmy budowlane w Polsce i budownictwo jako branże do zapaści jakiej nigdy nie było.
  Współwinny jest też system prawny, w którym poszkodowany jest okradany dodatkowo, że nie ma ochrony państwa z automatu, tuż po zgłoszeniu faktu oszustwa, bez żadnych opłat sądowych – te powinien sobie odbić sąd na sprawcy przestępstwa natychmiast po uprawomocnieniu się wyroku.
  Podstawową zasadą w procesie inwestycyjnym powinna być wycena na podstawie kosztorysów ofertowych dostarczonych przez Inwestora, lub na podstawie szczegółowego wykazu materiałów, zakresu i standardu robót. Konkursy architektoniczne to współczesne niewolnictwo – organizatorzy obiecują nagrodę za I miejsce, lub wcale, – nagrodą jest zlecenie. Reszta biorących udział w konkursie pracuje za darmo. To jest chore. Bo każda z tych koncepcji, to stworzenie czegoś nowego, wielki nakład pracy inżynierów różnych branż. Rządy PO cały koszt koncepcji przerzuciły na firmy budowlane. Dlatego „Inwestorzy” są coraz bogatsi, a inżynierowie i firmy budowlane – coraz biedniejsi. Nic dziwnego, że młodzi wieją z takiego złodziejskiego państwa.
  Czy o to chodziło „Solidarności” w 1989 roku?

 13. Lubomir said

  Faktycznie za patologię można uznać fakt, że po ukończeniu w Polsce szkoły technicznej, średniego czy wyższego szczebla, należy udać się po zdobycie uprawnień kwalifikacyjnych do wykonywania zawodu. W przeciwnym wypadku nie można być dopuszczonym do wykonywania wyuczonego zawodu. Ile tu zostawionych furtek, dla półbogów wydających uprawniania?. Ile łapówkarskich możwości?.

 14. LeW said

  Od zawsze szwaby to qoorwy najgorszego autoramentu. Bandyci, złodzieje, grabieżcy, donosiciele

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: