Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Marian Miszalski: Lobby żydowskie w Polsce.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-25


Komentarzy 15 do “Marian Miszalski: Lobby żydowskie w Polsce.”

 1. 007 said

  Weteran U.S. Marine mówi kto steruje politykami i wszczyna wojny

 2. GRB said

  wszystko ładnie, pięknie, ale absolutny brak profesjonalizmu jeśli chodzi o nagranie.
  Czy nie było tam człowieka który ma choć odrobinę pojęcia o systemie Audio/Video, który postawił by mikrofon na stole i kawałkiem kabla podłączył go do
  tej kamery, w która notorycznie jakiś „bałwan” stuka, puka i potrąca !?
  Średniowiecze jeszcze nie zginęło jak widać!
  Alternatywnie trzeba było dać temu panu rurę od odkurzacza i trzymać jej drugi koniec przy mikrofonie kamery – to jako Tip Nr.2.

 3. pugnus said

  Dlaczego w odniesieniu do Zydow zamieszkalych Polske przed wojna mowi sie „mniejszosc zydowska” ,a teraz uzywa sie okreslenia „lobby”?Lobby bowiem nie musi miec okreslonej narodowsci!

 4. Zabijaki US Army NIGDY samodzielnie NIE opuszczają zajętych krajów, said

  Żydowskie USA ze swoją ludobujczą US Military systematycznie napadają lub zajmują mniejsze kraje pod różnymi pozorami, aby je od siebie w 100% uzależnić, podprządkowac, szantażowac i eksploatować pod każdym względem identycznie jak kolonie w Afryce.

  Teraz ci żydo-amerykanscy ludobójcy zostali wpuszczeni do III RP przez żydo-ukraińców przekupionych lewaków PiS będących przy korycie władzy „warszawki” !

  Jak długo po wpuszczeniu do Polski tych zabijaków US Army to żydo-amerykańskie awanturnictwo będzie trwało w III RP, które szczuje Polaków na Ruskich ?

  LUDOBOJCZE krwawe rozboje bezkarnego USA na Świecie to przecież CODZIENNOŚĆ i oni prą do zorganizowania wojny Polski z Rosją oraz zabijania Ruskich identycznie jak podpłacili, przekupili ukraińskich banderowców nacjonalistów z Kijowa, aby ci beztialsko zabijali obywateli tzw. „ukrainy” którzy deklarują rosyjską narodowośc !

  Weteran U.S. Marine mówi jak USA i ŻYDY sterują politykami i wszczynają wojny:

  Po pierwsze wszyscy ci gracze PO-PiS-PSL-nowocześni ZŁODZEJE Petru to polityczni złodzeje-gangsterzy w III RP, są jedynie płatnymi marionetkamiżzydo-amerykanskich i niemieckich służb wywiadowczych oraz mędzynarodowych złodziejskich korporacji.

  PO-PiS-SLD-PSL-nowocześni złodzeje NIE służą polskim obywatelom lecz są płatnymi agentami zagranicznych mocarstw, zwłaszcza rabunkowych ludobójców z Waszyngtonu.

  Polscy obywatele NIE chcą zafałszowanej „amerykańskiej demokracji” w Polsce.

  Yankesi zabijaki awanturnicy WYNOCHA z Polski !

  US Military i NATO to faktycznie zbrojne ramie złodzeji żydo-banksterów, którzy uważają siebie ze swoimi zbrodniczymi kolonialnymi korporacjami Coca Cola i innymi:

  za możnowładców całego Świata.

  Usiłują z żydowskiego New Yorku i Waszyngtonu kontrolowac cały przepływ pieniędzy, a zarządcami całego Świata ma być JEDYNIE specjalnie „prawnie” uprzywilijowana żydowska KASTA zameszkała we wszystkich krajach.

  Ta KASTA do tej pory najbardziej obławiała się na przez nich organizowanych wojnach.

  tzw. „przywódcy” USA czyli te popychadła żydostwa Obama i Kerry to jedynie ich marionetki, które czytają scenariusze organizowanych wojen.

  Obecny scenariusz żydo-bank-sterów z New Yorku i Waszyngtonu jest taki:

  „Potrzebujemy kolejnej wojny Światowej”

  Powodem, dla którego potrzebujemy kolejnej wojny, zdaniem tych psychopatów, którzy rządzą światem jest osiąganie jeszcze większych złodzejskich zysków dla ich korporacyjnych rodzin oraz jakoby za duża populacja Świata.

 5. Bronisławszych said

  Re; 2. A po co mają się nazywać „mniejszością …”, skoro Nasze rządy są, Panie Pugnus, w ich rękach?!!!

 6. Schematyczny zarys OŚMIRNICY żydowskiej grasujacej w USA, said

  Tak zawne „wybory prezydenckie” w USA to jedna wielka zafałszowana finansowa FARSA, to NIE ma nic wspólnego z demokoracją, gdyż głosy wyborców KUPUJE się jak kartofle w sklepie w postaci różnego rodzaju łapówek oraz totalnej bardzo agresywnej wyinżynierowanej propagandy medialnej.

  Policja w USA nie wpuszcza na sale publicznych “debat wyborczych” innych kandydatów NIEZALEŻNYCH na prezydenta USA, a JEDYNIE wcześniej zafiksowanych kupionych PAJACÓW do “rzadzenia” z przestępczych TYLKO dwóch zdemoralizowanych moralnie gangów politycznych tzw. “parti republikańskiej i demokratycznej” które faktycznie bezkarnie ZBANKRUTOWAŁY finansowo oraz moralnie molocha USA.

  Ludzie na świecie nie wiedzą, że TOTALITARNY system polityczny w USA absolutnie niczym się nie różni od TOTALITARNEGO systemu politycznego jaki był w żydo-komunistycznym ZSRR.

  Jest tylko JEDNA różnica, która polega na tym, że w USA jest ustanowiony-zafiksowany przemocą pozorny “system dwu-partyjny” gdzie moralnie zdegenerowani ciagle ci sami politykierzy-aktorzy żydowscy klakierzy z tych dwóch złodzejskich gangów jako JEDEN monolit zawsze DOGADAJĄ między sobą za kulisami i wspólnie kradną pieniądze wykołowanego amerykańskiego podatnika lub je trwonią w zależnosci od tego KTO im da łapówkę(ostanio dają im bank-sterzy i miedzynardowe korporacje).

  Faktycznie politykę zewnętrzną i wewnętrzną w USA ustalają rządzace frakcje żydowskie w obydwu zafiksowanych „partiach” do rzadzenia w USA oraz ponad nimi prosperująca żydowska mafia o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC):

  http://www.aipac.org/

  Jak się systematycznie z uwaga przegląda karty internetowe tej tej MAFIJNEJ żydowskiej OŚMIORNICY w zbankrutowanym USA to widac nawet na zdieciach, że te SAME, IDENTYCZNE świńskie ryje, czyli mafiozi tych żydowskich FRAKCJI z tzw. „partii republikańskiej i demokratycznej” na forum platformy utworzonej politycznej organizacji AIPAC, gdzie się oni systematycznie spotykają ale już ZA PLECAMI tych partii i tam w AIPAC.

  Oni DOGADUJĄ się miedzy sobą CO i JAK ma być w USA tak, aby dosłownie WSZYSTKO kręciło wokół osi INTERESU Izraela w USA oraz interesów diaspory żydoskiej zamieszkałej w USA z POMINIECIEM interesów instytucji państwa USA.

  Na tym właśnie polega ten „PLURALIZM” … w USA . . . SIĆ! … działania mechanizmu tzw. „medio-kracji amerykańskiej czyli żydo-kracji” trzymanej w szponach żydoskiej OŚMORNICY bankrutującej USA.

  Partia Republikańka w USA jest SKORUMPOWANĄ przestępczym gangiem, nie wydolna politycznie oraz statutowo NIE dba o interesy instytucji państwa USA lecz TYLKO o PRYWATNE interesy krętaczy żydo-bank-sterów finansowych, WŁAŚCICIELI i ich rodzin monopolistycznych międzynarodowych korporacji.

  Praktycznie ten gang dba JEDYNIE o interesy bardzo agresywnej diaspory żydowskiej w Ameryce, międzynarodówki żydoskiej oraz Izraela.

  Partia Republikańska jest totalnie ZDOMINOWANA przez oficjalną żydoską szowinistyczną wewnętrzną zalegalizowaną FRAKCJE w „partii republikańskiej” o nazwie:

  “Republican Jewish Coalition”(RJC)

  http://www.rjchq.org/

  która trzema w ŻELAZNYM uścisku tą „żydoską partyjkę” oraz za kołnierze i za łby wszystkich kongresmanów i senatorów z tej partii w tym groteskowym parlamencie USA.

  IDENTYCZNA sytucja jest w tzw. “partii Demokratecznej” w USA w która jest identycznym przestępczym gangiem w której wnętrzu wnętrzu też jest zainstalowana agresywna zalegalizowana FRAKCJA żydowska o nazwie „National Jewish Democratic Council”(NJDC), która ZDOMINOWAŁA całkowicie wnętrze tego fasadowego gangu udającej partie polityczną o nazwie „Demokrtycznej” w USA.

  Zatem w tzw. „partii Demokratycznej” rzadzi ZALEGALIZOWNA utworzona też wewnetrzna frakcja żydoska pod nazwą:

  „National Jewish Democratic Council”(NJDC),

  która IDENTYCZNIE trzęsie jej członkami jak snopkiem siana ten skorumpowany przestępczy gang polityczny o nazwie “patii demokratycznej”.

  Zobaczie jak ta żydoska frakcja RYJE w polityce tej partii demokratycznej ze szkodą dla instytucji państwa USA:

  http://www.njdc.org/

  Przedstawiciele tych obydwu żydoskich FRAKCJI tzn. “Republican Jewish Coalition” i „National Jewish Democratic Council” spełniają identyczną funkcję ale w formie ZALEGALIZOWANEJ tak jak kiedyś frakcja żydoska tzw. „PUŁAWIAN” w komunistycznym PZPR działała tak, aby w PRL-u Żydzi z polskim obywatelstwem zamieszkali w PRL-u, którzy zostali wyłonieni przez Stalina do rządzenia etnicznymi Polakami w PRL-u.

  Członków żydowskiego estabłyszmentu we wntętrzu PZPR mianowanowali SWOICH pobratyńców na centralne stanowiska w PRL-wskiej administracji państwowej tamtejszej „warszawki”, aby żydzi mogli się bezkarnie obławiać na garbie etnicznych Polaków, odepchniętych od władzy, tak aby żydzi z PRL-wskim obywatelstwem mogli stać się polityczną/finansową ARYSTOKRACJĄ w PRL-u.

  Tą nie formalną FRAKCJE „Puławian” w PZPR ROZGONIŁ Władysław Gomułka w 1968 roku, co Żydzi z polskim obywatelstwem z PRL-u opłakują jako swoją „klęskę” krokodylimi łzami do dzisiaj i zemścili się za to na etnicznych Polakach organizując „Okragły Stół” w 1989 roku organizując stały KLAN w celu stałego zablokowania polskich narodowców, nie dopuszczenia etnicznych Polaków do jakiej kolwiek władzy w Polsce konstrując fizyczny SZLABAN od koryta centralnej władzy w Warszawie oraz stolicach wojewódzkich.
  Taką izolcję i zablokowanie etnicznych Polaków wspiera UE i żydowski potwór waszyngtonski.
  Dlatego Polską do dzisiaj rządzą-trzęsą aktywiści MNIEJSZOŚCI etnicznych zamieszkali w III RP tworzący tzw. „warszawkę” której dzisiaj przewodzi ukrainiec z polskim obywatelstwem Kaczyński.

  Nie jest to też w USA tajemnicą dla tych co interesują się mechanizmami US-polityki, że czołowi aktywiści FRAKCJI żydoskich “Republican Jewish Coalition” i „National Jewish Democratic Council” utworzyli oraz zalegalizowali polityczną PONAD partyjne żydoskie forum, czyli naczelną organizacje OŚMIORNICĘ o nazwie „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC).

  Przejżyjcie dokładnie karty internetowe chociażby tych trzech organizacji:

  “Republican Jewish Coalition”(RJC)
  „National Jewish Democratic Council”(NJDC),
  „American Israel Public Affairs Committee”(AIPAC)

  i zobaczycie nawet na tam prezentowanych zdięciach mordy tych samych osobników aktywistów z tych organizacji konferujących razem na forum naczelnego żydowskiego AIPAC.

  Oczywiście w politycznej OŚMORNICY żydoskiej grasujacej w USA też zoabczycie twarze z innych dopełniajacych tą OŚMIORNICĘ z bardzo agresywnych organizacji walczacych o interesy żydoskiej międzynarodówki jak z „American Jewish Committee”(AJC):

  http://www.ajc.org/

  oraz innej BARDZO WAŻNEJ organizacji KOORDYNUJĄCEJ network żydowskich 52 najważniejszych organizacji w USA skrzyknietych pod szyldem o nazwie:

  „The Conference of Presidents of Major American Jewish Organizations”:

  http://www.conferenceofpresidents.org

  gdzie głównym „Ojcem Chrzestnym” wszystkich żydoskich pasożytniczych GANGÓW grasujacych w USA jest nie publikowany mafiozo Malcolm I. Hoenlein, czyli główny koordynator całej ośmiornicy mafii żydoskiej w USA.
  Jego jedynie zobaczycie na zdjęciach stojącego zaraz za plecami każdego prezydenta-rezydenta USA jak ten podpisuje jakąś ważną „ustawę” w „Oval Office” ulokowanym zachodnim skrzydle obecnej najważniejszej MELINY żydowskiej w tzw. Białym Domu czyle siedzibie prezydenta USA, który faktycznie jest POPYCHADŁEM grasującej mafii żydowskiej „Kosher Nostra” w USA.

  W kulisach żydowskich w USA, mafiozo Malcolm I. Hoenlein opowiada, że on jest PREMIEREM wszystkich premirów krajów z CAŁEGO świata …

  To on koordynuje i trzyma w ryzach ideologicznych całą to żydowską sitwą finansową z New Yorku pragnąca załańcuchowć – zmusić cały świat do posługiwania się tylko US-zielonym papierem toaletowym produkowanym w PRYWATNEJ fabryce żydoskiej o nazwie Federal Reserwe udającej państwową mennicę … co jest rdzeniem – konceptem jednego światowego rządu NWO.

  Ta OŚMIORNICA żydoska w USA jako JEDEN faktycznie zoorganizowany skansolidowany network, który trzyma w żelaznym UŚCISKU też urząd prezydenta USA oraz cały centralny system polityczny USA w skorumpowanym Waszynktonie, ignorując faktyczne interesy USA jako instytucji państwowej, oficjalnie bez skrupułów obecnie pasożytując na garbie amerykańskiego podatnika.

  Obecne USA to absolutnie już NIE jest tym konceptem politycznym Ojców założycieli z lat 1776-tych, ale wręcz jej zaprzeczeniem z pełnym podeptaniem tam ustalonej Konstytucji, która jest teraz FIKCJĄ.

  Ta OŚMIORNICA jest RAKIEM złośliwym na chorym organiźmie tego państwa, wganiając USA w różne wojny w interesie awanturnictwa międzynarodówki żydoskiej.

  Centralna siedzibą żydowskiej mafii w Warszawie jest tzw. „ambasada amerykańska” w Warszawie, która też jest centralna siedziba żydo-masońskiej mafii o nazwie „Bnai Brith International” wspierającej najazd tzw. „emigrantów islamskich” na Europę oraz chciwych żydowskich rozczeniowców finansowych, którzy uczestniczyli w sfabrykowaniu kilka lat temu tzw. „Ustawy Reprywatyzacjnej” w sprzedajnej III RP tuskowo-kaczyńskiej:

  Zobacz: Sprawa dla ABW – dr Zbigniew Kękuś demaskuje „reprywatyzację”

  Były ambasador Izraela w Polsce Dawid Peleg był i jest członkiem World Jewish Restitution Organization, który został przez anty-polskiego szubrawcę D.Tuska i anty-polskich gangsterów folksdojczy PO włączony do grupy piszacej POLSKĄ Ustawę reprywatyzacyjnej.
  To było w interesie bonificjentów żydowskich tzn. w sprzeczności interesów Polskich Obywateli oraz PRZESTEPSTWEM rządzacych dalej bezkarnych sprzedawaczyków bandytów PO w Polsce ZAWSZE działających na SZKODĘ polskich obywateli.

  Dzialność tej bezkarnej ośmornicy żydowskiej praliżujacej to USA dopełnia trujące MANSTRUM w postaci tzw. MAIN-Stream MEDIA, które jest autentycznym ministerstwem „prawdy” (CNN, FAX, The New York Times, World Street Journal … itp w całym USA całkowicie trzymane w szponach też żydowskiej mafii powiazanych z kabalistami profesorami czołowych uniwersytetów trzymanych na sznurkach oraz założonymi kagancami przez żydo-masonerie i to własnie oni kreują brednie CO ma być dobre lub złe dla paskudnie oszukiwanej kołowanej jak stado baranów społczności molocha USA.

  Na tym właśnie polega ten „PLURALIZM” działania mechanizmu „demokracji amerykańskiej” trzymanej w szponach żydoskiej OŚMORNICY bankrutującej USA.

  IDENTYCZNY schemat rządzenia mafii żydowskie usiłuje SKONSTRUWAĆ w Rosji ale ma z tym poważne kłopoty aby ponownie zapanować na Kremlu w Moskwie.

  Niestety, ale żydostwska mafia polityczna, finansowa grasujące w Polsce, Niemczech, Francji czy Wielkiej Brytanii … czyli w lewackim komunale Unia Europejska oraz wielu innych karach świata już dawno trzyma w swoim żelaznym UŚCISKU systemy polityczne w tych krajach za pomocą tam zamocowanych swoich przedstawicieli z obywatelstwami tych krajów wspieranych koordynującej żydowskiej MASOŃSKIEJ miedzynarodówki – networku o nazwie: International B’nai B’rith Europe, która UDAJE organizacje charytatywną … SIĆ !

  http://www.bnaibritheurope.org/

  z jej prasowym „ministerstwem prawdy” w Polsce, którymy mienią się polskojęzyczne brukowiece jak żydowski „Gazeta Wyborcza” żydo-komunisty Michnika czy „Gazeta Polska” zapyziałego żydo-ukraińca T.Sakiewicza

 7. Tolek said

  Najpierw musimy usunac polsko =zydowskich=patriotow z piekla rodem Ktorzy rzadza naszym krajem od 1945-roku.Potem morderca ;;jankieskim mozemy powiedzie .FUCK OFF Imitacje ludzkie…Dzieci szatana.
  POLACY WSZYSCY JAK JEDEN MAZ MUSIMY SIE ZJEDNOCZYC.I PROSTY ALE ZUPELNIE PROSTY SCENARIUSZ NAPRAWY NASZEGO PANSTWA.Bez udzialu
  ZACHODNICH KONCERNOW ktore ja to widze CHYLA SIE KU UPADKOWI.
  Zachod jest skaniczony ONI niamaja NIC DO ZAFEROWANIU SWIATU poza WOJNA
  I TOTALNA destrukcja swiata rasy bialej.

 8. gość said

  „Szechter, Złamasie!” – zakłócone przemówienie Michnika

  „Szechter, Złamasie!” – takimi okrzykami zostało zakłócone przemówienie Adama Michnika w którym wygrażał prezydentowi i rządowi podczas manifestacji KOD. Gasnący uśmiech Blumsztajna -bezcenny 🙂

 9. Pol said

  Panie I panowie teoretycznie Wszyscy macie racje ,zgodna z polskim manual o polityce .W praktyce wyglada to ciut ciut inaczej.Niemamy fachowej I przewidujacej szkoly myslenia politycznego.To co Ucza to dla slabych I poddanych.Kiedy polacy kupoja od zydow papier toaletowy to do polski dociera papier scierny dyktura I papa.Dalej? Chyba nie trzeba.

 10. lobby żydowskie w Rosji mordowało polskich oficerów w katyniu said

  MatkaPolka said

  2012-08-18

  KATYŃ – KTO STRZELAL ?? Kto mordował Polaków?

  W lipcu 1971r. Prasa zachodnia, szeroko rozpisywała się o wyznaniach polskiego żyda z Izraela niejakiego Abrahama Vidro. Abraham Vidro wyznał, że:

  Komendantami obozów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie byli:

  * Raichman
  * Mierkułow
  * Urbanowicz

  Kierownikami masowych egzekucji byli członkowie mińskiego komisariatu GPU:

  * Lew Rybak
  * Chaim Finberg
  * Abraham Borisowicz

  Zbrodnię wykonali:

  * Bogdan Zaharewicz
  * Kobulow
  * Begman
  * Elman
  * Estrin
  * Abram Borysowicz
  * Krongauz
  * Lejbkind J.Raichman
  * Abakumow
  * Milstein (transport)
  * Sierow
  * Lew Rybak

  * Chaim Finberg
  * major Joshua Sorokin
  * kapitan Aleksander Suslow
  * kapitan Samyun Tichonow
  Żadna z wyżej wymienionych osób nie była Rosjaninem!
  Zbrodni dokonało żydowskie NKWD
  Janusz Rozwada w książce Katyń, Paryż 1960 nie dał się zaszczepić i udało mu się zbiec. Podaje że kierownikiem pociągu przewożącym więźniów z Kozielska był Bolesław Bierut późniejszy prezydent Polski ( wyrzucić z Powązek)

  Albin Siwak w książce „Bez strachu” podaje , że oficerów polskich żydowskiego pochodzenia odłączano od reszty i zabierano im dokumenty, wkładano te dokumenty (Żydów) zamordowanym Polakom, a Żydom oddawano dokumenty pomordowanych Polaków. Dlatego taki Wajda może udawać, że jego ojciec zginął w Katyniu.

  Około 2,000 Żydów, którzy przeżyli w ten sposób Katyń, stanowiło później trzon Armii Andersa, niemieckiego Żyda, zdezerterowało w Palestynie , aby tworzyć wojsko Izraelski, organizacje terrorystyczne itd. ( wyjście z Andersem i dezercja w Palestynie to pewien etap tworzenia państwa Izrael)

  W Katyniu zginęło 22,000 ludzi = kwiat inteligencji polskiej. Eksponujemy zbrodnie Katyńską

  ZBRODNICZA, NAZISTOWSKA III RZESZE NIEMIECKĄ ZGOTOWAŁA NARODOWI POLSKIEMU 1000 – ce takich Katyniów

  Zapominamy o tych zbrodniach – DLACZEGO ??

  ( z raportu ŚWIATOWEJ FEDERACJI POLSKICH KOMBATANTÓW i ŚWIATOWEGO KONGRESU POLAKÓW – płk. Heda- Szary)

  W wyniku II WŚ zginęło szacunkowo 7 – milionów 223- tysiące – ofiar Polaków i obywateli polskich.

  A gdzie SETKI TYSIĘCY zamordowanych Polaków na ulicach miast i w innych niemieckich obozach zagłady…, W wybielaniu niemieckich KATÓW Polaków i fałszowaniu martyrologii Narodu Polskiego przodują rządowy Instytut Pamięci Narodowej i Państwowe Wydawnictwa Naukowe.

  Rzekomo zginęło 6,028.- miliony obywateli polskich (wg IPN). Jeżeli tak, to zsumujmy tylko niektóre straty na podstawie Literatury źródłowej i podanych liczb w punkcie II.).
  w Piaśnicy – 12 tysięcy, Rotundzie Zamojskiej – 8 tys., ściętych na GILOTYNACH – 20- tysięcy, KL Warschau – 200. tysięcy…

  I taki fałsz firmuje IPN – rzekomo polska instytucja rządowa w rzekomo wolnej Polsce! Ci drudzy z PWN, celują w fałszowaniu martyrologii Polaków, eliminując z kolejnych wydań Encyklopedii straty ludzkie poniesione przez Polaków z rąk niemieckich KATÓW.

  Wystarczy porównać dane z haseł z kolejnych wydań Encyklopedii,… lub danych dot. zbrodni popełnionych na Polakach przez bandy ukraińskich zwyrodnialców z OUN – UPA – stworzonych i finansowanych przez Niemców; – przypomnijmy, że Stefan Bandera był agentem Gestapo, przypomnijmy SS-Galizien….

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/10/to-chazarskie-zydostwo-mordowalo-polakow-w-katyniu/

 11. u nas to samo tylko wolniej niż w USA said

  Amerykański agent poznawszy prawdę o planach rządu palnął sobie w łeb

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/86422-amerykanski-agent-poznawszy-prawde-o-planach-rzadu-palnal-sobie-w-leb

 12. z aleksajonesa said

  …. Amerykański agent poznawszy prawdę o planach rządu palnął sobie w łeb….

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/86422-amerykanski-agent-poznawszy-prawde-o-planach-rzadu-palnal-sobie-w-leb

 13. upomnieć się o zamordowanych na Kresach rodaków said

  Kaczyński nie chce, by 11 lipca Polacy czcili pamięć ofiar UPA

  25 maja 2016

  Pomimo wcześniejszych deklaracji, PiS nie chce, aby na mocy specjalnej ustawy dzień 11 lipca był upamiętnieniem ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Polakach na Wołyniu i w Galicji Wschodniej. Wskazuje na to wywiad udzielony przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, a także to, jak wyglądają prace nad niedoszłą ustawą.

  W wywiadzie dla Gazety Polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii upamiętnienia męczeństwa Kresowian, pomordowanym przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Choć podkreślał, że „zbrodnie popełnione na naszych rodakach przez UPA muszą być nazwane ludobójstwem”, a on sam nie dopuszcza „żadnej formy wybielania tego straszliwego czasu naszej wspólnej historii”, to jednak nie chce, żeby pamięć o ludobójstwie popełnionym przez Ukraińców była czczona 11 lipca. Mimo, że wcześniej tak właśnie deklarował PiS. W wywiadzie Jarosław Kaczyński powiedział, że upamiętnienie męczeństwa Kresowian zostanie przesunięte na 17 września.

  „Ten dzień łączy w sobie wszystkie zbrodnie popełnione na Polakach na Wschodzie. Jest najbardziej uniwersalny” – powiedział Kaczyński.

  Przeczytaj: Nowe święto – Dzień Pamięci Męczeństwa Kresowian

  Przeczytaj także: PiS obiecuje: Ludobójstwo Wołyńskie i sprawy polskiej mniejszości nie będą podlegać żadnej dyskusji

  Ukraińskie naciski

  Wszystko wskazuje na to, że do zmiany daty upamiętnienia doszło pod naciskem strony ukraińskiej. Na zmianę terminu obchodów Ukraińcy nalegali wprost podczas ostatniej wizyty delegacji polskich parlamentarzystów w Kijowie. O naciskach strony ukraińskiej donosił Jerzy Wójcicki, prezes Stowarzyszenia „Kresowiacy” z Winnicy, powołując się na wypowiedź Marcina Święcickiego (PO), który poinfomorwał, że Ukraińcy nie chcieli, żeby był to dzień 11 lipca, nawiązujący do daty apogeum ludobójstwa na Wołyniu. W zamian proponowali właśnie datę 17 września, ku której ostatecznie skłonił się PiS.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz%2Fkaczynski-nie-chce-by-11-lipca-polacy-czcili-pamiec-ofiar-upa

 14. Greg said

  Polonia szybko wracać do kraju!!!
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/amerykanski-agent-poznawszy-prawde-palnal-sobie-w-leb-2016-05

 15. pugnus said

  Lobby ,przynajmniej to spod znaku NWO musi spuscic z tonu !Barylka idzie w gore i przekroczyla juz granice 50 baksow!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: