Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Bosak: To co widzimy to próba kradzieży bohatera metodą „na wnuczka”.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-28

Krótki i chyba najbardziej celny komentarz po pojawieniu się oświadczenia Beaty Pileckiej-Różyckiej, wnuczki po rotmistrzu Witoldzie Pileckim, zamieścił wiceprezes Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak:

To co widzimy to próba kradzieży bohatera metodą „na wnuczka”.

Bosak: To co widzimy to próba kradzieży bohatera metodą "na wnuczka"

pilecka_rozycka

W swoim tłicie Bosak dopisał jeszcze: Oto idee grupy „Znak” reprezentującej TAP [Tajną Armię Polską] Pileckiego i zamieścił zrzut ekranowy z Wikipedii z następującym opisem:
W części politycznej zawarto deklarację lojalności wobec rządu gen. Sikorskiego, a także krytykę obozu sanacyjnego, łącznie z zapowiedzą wyciągnięcia w przyszłości konsekwencji prawnych wobec osób odpowiedzialnych za klęskę wrześniową. Doraźnie domagano się zakazu sprawowania funkcji kierowniczych dla ludzi dawnego reżimu.
Deklaracja głosiła hasła Polski chrześcijańskiej, narodowej i sprawiedliwej. Chrześcijaństwo uznane zostało za ideę, która zawsze dawała Polsce siłę duchową pozwalającą stawić opór przemocy opartej na potędze materialnej. „Polska narodowa” oznaczać miała, że naród polski musi wyłącznie sam rządzić się na swoich ziemiach, uznając i szanując jednocześnie prawo do życia tych wszystkich narodowości, które na jej terytorium znajdują się. Jednakowoż wszelkie żywioły Polsce wrogie muszą być z granic naszego państwa usunięte. Jednocześnie odżegnywano się od szowinizmu, uważając go za zniekształconą i zdegenerowaną formę idei narodowej. Sprawiedliwość rozumiano jako formę ustroju, w której jest miejsce na silny rząd kontrolowany przez reprezentantów społeczeństwa, a także na realizację praw obywateli.

Krzysztof Bosak na Twitterze

Komentarzy 13 do “Bosak: To co widzimy to próba kradzieży bohatera metodą „na wnuczka”.”

 1. artbrut said

  Ja podejrzewam że tą kobietę osaczyli szeptacze ze środowisk lewicowych i postkomunistycznych, od ich rad i ich wizji, kobieta się zagubiła i powiedziała co powiedziała. A Pan K. B. to narcystyczny cwaniaczek i karierowicz, są dużo bardziej światli i charyzmatyczni ludzie w środowiskach narodowych, tylko dlaczego ich się nie eksponuje? Wciska się środowiskom alternatywnym/opozycyjnym do rządu liderów typu BMW (bierny mierny ale wierny) tak jak wciskano środowisku solidarnościowym Bolka ala Wałęsę. Wypowiedzi K.B. i Zawiszy rozpętają burzę, tak potrzebną wrogom Polski, cel to dyskredytacja środowisk narodowych w Polsce i tym samym zniechęcenia do nich społeczeństwa. O Zawiszy i Bosaku jest wystarczająco dużo w sieci. Środowiska narodowe są szczególnie infiltrowane i nie tylko przez kolejno po sobie rządy postkomunistyczne ale i ościenne kraje jak niemcy, upaina, rosja, syjonistów.

 2. Tamu said

  Ciekaw jestem czy ktokolwiek ze środowiska „wnuczki” oddał by życie za ojczyznę w taki sposób jak Pilecki. Teraz tego nie stwierdzimy ale może za parę lat.

 3. Moher49 said

  @1
  Panie Artbrut, może się w końcu coś urodzi z tych kilkudziesięciu mini-partyjek. z drugiej strony, takie rozdrobnienie jest dobre w strategii „opór bez przywódcy”.

 4. max said

  Linken-Parteitag in Magdeburg: „Antifaschisten“ drücken Sahra Wagenknecht Torte ins Gesicht

 5. isia said

  Pamiętam opowiadania p. Zofii Pileckiej, córki rotmistrza Witolda Pileckiego, o domu rodzinnym, o ojcu, o tym jak byli ( wraz z bratem p. Andrzejem Pileckim ) wychowywani przez niego w duchu prawdziwie polskim, o wartościach i zasadach wpajanych im w dzieciństwie … i naprawdę, nie do uwierzenia jest to, co słyszymy o wnuczce … i do tego jej zdjęcie, rozczochranej, brudnej, wyzywającej … tęczowej ?!!! co to się porobiło ? …

 6. K.C. said

  Nic się nie stało.To norma.Wystarczy wspomnieć cichociemnego,d-cę oddziału AK „Ponurego”Piwnika i dokonania sędziny Piwnik. Takich przykładów jest więcej po1989r.

 7. Pol said

  Kraju mojego dziecinstwa jestes juz pod kazdym wzgledem na „Highway to Hell”wystarczy przetlumaczyc sobie pare slow.

 8. Ryvan said

  Na osobowość wpływ mają dwa podstawowe elementy – materiał genetyczny i środowisko w jakim się wyrasta. Gdy doszło do wnuczki to genetyczny mix jest oczywisty. Pozostaje zatem sprawa wyrastania i środowiska.
  Uczestniczyłem w paru uroczystościach pod więzieniem na Rakowieckiej w Warszawie, organizowanych od lat przez grupę motocyklistόw „Rajdu Katyńskiego” i tam zapraszana była cόrka Rotmistrza. Dziękowała zawsze za tę pamięć o Jej Ojcu i cieszyła się z liczby przybywających na uroczystość osόb. Nigdy nie usłyszałem tam o jakiejś wnuczce ani jej nie zobaczyłem.
  Dociekliwym proponuję jednak zbadanie sprawy – komu poparcia udzieliła Pani Zofia Pilecka (cόrka rtm.) w ostatnich wyborach do parlamentu. Myślenie pozostawiam czytającym ten wpis.

 9. Wg klasycznego podziału na STRONNICTWA wg Stanisława Michalkiewicza rośnie znaczenie AMERYKANSKO-ŻYDOWSKIEGO.Ze wszystkich działających również w Polsce najlepiej wykorzystuje kolejną UTOPIE w trwającej WOJNIE O PIENIĄDZ.
  Pojawia się problem : JAKOŚĆ NAUCZANIA WIARY.Odnosi się to również do tej kolejnej UTOPII z wiarą w WOLNY RYNEK i WOJNAMI SPRAWIEDLIWYMI w imię obrony DEMOKRACJI.Sztuka staje się być wywoływanie kryzysów aby na nich zarabiać.Tego bezpośrednio doświadczamy w procesie od ŻYDOBOLSZEWIZMU,do ŻYDOBANDERYZMU.
  Ma swoje konsekwencje odchodzenie od treści listu rozwodowego opisanego przez polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Aktualną interpretację z uwzględnieniem filozofii islamu zaprezentował Michał ksiądz Poradowski w TALMUD CZY BIBLIA?
  Ten sam autor przedstawił problem bardziej aktualny,bo przemian rewolucyjnych naszych czasów w TEOLOGIA WYZWOLENIA KAROLA MARKSA.Jak się okazuje to dotyczy również i Europy odchodzącej od korzeni swojej kultury t.j.antycznej Grecji,która to kultura była rozprowadzana za sprawą prawa rzymskiego.

 10. Jaki był sens ocenzurowania komentarza do felietonu Stanisława Michalkiewicza,który okazuje się być ambasadorem kolejnej UTOPII?!

 11. OSTOJA said

  Zabrakło rotmistrza i rodzina zeszła na manowce.

 12. Guła said

  No to tylko patrzeć a „odkryją” miejsce tajnego zagrzebania zwłok śp. rotmistrza. W końcu informacje na temat miejsca pogrzebania najpewniej maja z pierwszej reki.
  https://wirtualnapolonia.com/2012/10/15/dlaczego-fundacja-raj-dla-zydow-zawlaszcza-pamiec-rtm-pileckiego/
  Powstaje pytanie: A co z Jasiem Karskim?

 13. Krystyna R-M said

  Sprostowanie: okazała się być wnuczką ale jakiegoś dalszego kuzyna – i to widac, że geny gdziesik się rozmyły… Nie mylić z brudem, którym obrosła.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: