Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Chrześcijanie muszą nawracać muzułmanów, ale żydów już nie?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-28

Chrześcijanie są wezwani do nawrócenia na wiarę w Chrystusa wszystkich muzułmanów – przypomniał kard. Kurt Koch, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

Purpurat mówił na temat misyjnego powołania Kościoła podczas międzyreligijnego spotkania w Instytucie Woolfa na Uniwersytecie Cambridge. Obowiązek nawracania, jak podkreślał, dotyczy zasadniczo wszystkich – oprócz żydów, których powinniśmy postrzegać jak „matkę”.

Chrześcijanie muszą nawracać muzułmanów, ale czy także żydów?

fot. onatella Giagnori / EIDON/MAXPPP/FORUM

Mamy misję nawrócenia ludzi ze wszystkich niechrześcijańskich religii, [oprócz] judaizmu – powiedział dosłownie cytowany przez portal „Catholic Herald”.

Następnie zaznaczył, że obowiązek nawracania dotyczy także dżihadystów, którzy prześladują chrześcijan na Bliskim Wschodzie.

Kardynał dodał, że relacja chrześcijan z żydami jest inna, niż z muzułmanami: –To oczywiste, że mówimy o trzech religiach abrahamowych, jednak nie możemy zaprzeczyć, że Abraham w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej nie jest tożsamy z [Abrahamem] w tradycji islamskiej–  stwierdził. – W tym sensie wyjątkową relację mamy tylko z żydami, a nie z islamem – powiedział następnie.

Kard. Kurt Koch będąc przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Popierania Chrześcijan kieruje też Komisją ds. Kontaktów Religijnych z Judaizmem. To ta właśnie komisja opublikowała 10. grudnia ubiegłego roku dokument, który podnosił wyrzeczenie się przez Kościół instytucjonalnej misji wobec żydów.

Pach

Źródło: katholisches.info, catholicherald.co.uk

Read more: http://www.pch24.pl/chrzescijanie-musza-nawracac-muzulmanow–ale-czy-takze-zydow-newsletter-117,43536,i.html#ixzz49tUCU2Rw

Komentarzy 12 do “Chrześcijanie muszą nawracać muzułmanów, ale żydów już nie?”

 1. Stąd w ramach synkretyzmu wiary TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA,jako kolejna PUŁAPKA dla zwalczania wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.

 2. Cezar said

  Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy
  tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach.
  Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że wielu ludzi od dawna to powtarza.
  Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział,
  że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan,
  lub że jest to napisane w jakimś świętym piśmie.
  Nie wierzcie w coś tylko dlatego, że brzmi prawdopodobnie.
  Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez boga.
  Miejcie zaufanie do tego, co uznaliście
  za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego
  co przynosi powodzenie wam i innym.
  Budda
  I skończcie z pierdołami niegodnymi Ariów.

 3. j said

  Oj kardynale, kardynale! Wstyd cie sluchac….Gdybys choc pobieznie przejrzal talmud nigdy nie wypowiedzialbys takich bzdurnych slow. Wiedzialbys jakimi wulgarnymi slowy zydzi opisuja tam postac Najswietszej Panienki i Jezusa Chrystusa. Czy ty kardynale kochasz i wielbisz naszego Pana Jezusa Chrystusa czy kogos calkiem innego? Bo mam powazne watpliwosci…..
  Modlmy sie za wszystkich kaplanow katolickich na swiecie! A szczegolnie za tych, ktorzy piastuja najwyzsze godnosci z papiezem Franciszkiem na czele!

  Kroluj nam Chryste!
  _____________

  PLEMIĘ ŻMIJOWE – nie jesteście Żydami*, lecz dziećmi diabła*

  http://space.neon24.pl/post/42145,plemie-zmijowe-nie-jestescie-zydami-lecz-dziecmi-diabla

 4. j said

  Z kazdego zla dobro wyprowadzic…wiec pomodlmy sie razem.
  ______________

  Modlitwa za żydów

  Módlmy się za żydów wiarołomnych aby Bóg i Pan nasz zdarł zasłonę z ich serc, iżby i oni poznali Jezusa Chrystusa Pana naszego. Módlmy się:

  Wszechmocny wiekuisty Boże, który od miłosierdzia Twego nawet Żydów wiarołomnych nie odrzucił: wysłuchaj modły nasze za ten lud zaślepiony, aby wreszcie, poznawszy światło prawdy, którym jest Chrystus, z ciemności swoich został wybawiony. Przez Tegoż Chrystusa Pana naszego. Amen.

 5. Greg said

  Wolna Polska w dziale E-BOOK jest do pobrania doskonała książka ,,Wielka Apostazja”. Ściągać, polecać!! i czytać!!
  Króluj Nam Chryste!

 6. Pol said

  Panie kardynal ,pokaz jak to robic.Jak Ty nawrocisz jednego ,to ja zawruce dwoch .

 7. Guła said

  ło „matko”

 8. TOS_72 said

  @Cezar, Cezar, Cezar! Witam, a skąd Pan wie, że pisząc albo czytając komentarz widzi go Pan obróconego o 180 stp. przecież Budda powiedział … czy zbadał Pan to zjawisko zmysłowe – Stwórcy. Komu Pan uwierzył nauce szkolnej? Budda załamał by się przed cierpieniem Marty Robin, m.in. 52 lata bez wody i pokarmu, żyje tylko przyjmowaniem Eucharystii, która przenikała do języka (film, zdjęcia ) Wielu lekarzy po badaniach Marty szczególnie ateistów oznajmiło , że są na skraju rozbicia. Pozdrawiam

 9. Julka said

  Może miał na myśli to, że mają zostać żydami do końca świata, by ku swemu zawstydzeniu przechowywać księgi prorockie o Jezusie?
  http://www.ultramontes.pl/de_religione_iudaica_pl.htm

 10. Cezar said

  Mój drogi TOS_72 said, Gautama też miał podobny rozdział w swoim życiu , kilka lat siedział pod drzewem nie przyjmując pokarmu. Lecz doszedł do wniosku że to nic nie daje , prócz otumanienia umysłu i rozdymania ego z racji swojej rzekomej niezwykłości.
  Albowiem zbyt słabo naciągnięta struna nie wyda żadnego dźwięku , a zbyt mocno naciągnięta struna pęknie. Należy iść przez życie drogą środka pomiędzy skrajnościami. Po za tym w Indiach jest cała masa różnego rodzaju joginów wyprawiająca nie tylko takie rzeczy jak ta Pani
  Robin. Budda zabronił swym uczniom czynić podobnie, nie przynosi to nikomu żadnej korzyści i odwraca uwagę od spraw istotnych.
  Bkra sis sog.

 11. Warto przypomnieć said

  Judaizm czy Mozaizm – ks.prof. Michał Poradowski

  NIE MOŻNA MÓWIĆ, ŻE CHRZEŚCIJANIE I ŻYDZI WIERZĄ W TEGO SAMEGO BOGA A KTO TAK TWIERDZI JEST Z PUNKTU WIDZENIA WIARY KATOLICKIEJ IGNORANTEM ALBO HERETYKIEM ! – Ks. prof. Michał Poradowski
  Posted by echoChrystusaKróla w dniu: 06-04-2011
  NIE MOŻNA MÓWIĆ, ŻE CHRZEŚCIJANIE I ŻYDZI WIERZĄ W TEGO SAMEGO BOGA A KTO TAK TWIERDZI JEST Z PUNKTU WIDZENIA WIARY KATOLICKIEJ IGNORANTEM ALBO HERETYKIEM- Ks. prof. Michał Poradowski

  PISZĘ O TYM, BO Z TEGO WIDAĆ JAK BARDZO JEST POTRZEBNA MOJA KSIĄŻKA TALMUD CZY BIBLIA? OKAZUJE SIĘ BOWIEM, ŻE NASZE DUCHOWIEŃSTWO NIEWIELE SIĘ ORIENTUJE W SPRAWACH JUDAIZMU I MOZAIZMU I NIC DZIWNEGO, SKORO JESZCZE PRZED DRUGĄ WOJNĄ ŚWIATOWĄ W DIECEZJI WARSZAWSKIEJ BYŁO WIELU KSIĘŻY POCHODZENIA ŻYDOWSKIEGO.

  DLATEGO TEŻ UWAŻAM ZA KONIECZNE, ABY PONOWNIE UKAZAŁA SIĘ MOJA KSIĄŻKA TALMUD CZY BIBLIA? […] WYJAŚNIAJĄC RÓŻNICE MIĘDZY JUDAIZMEM I MOZAIZMEM, BO WSTYDEM JEST DLA NAS, ŻE DZISIEJSI BISKUPI W POLSCE NIC Z TEGO NIE ROZUMIEJĄ. […]

  JUDAIZM CZY MOZAIZM ?
  Według Biblii naród żydowski, już w początkach swej historii, otrzymał od Boga objawienie i, już przez to samo, został narodem wybranym, ale później to wyróżnienie go wobec innych ludów zostaje formalnie
  potwierdzone i dokładniej określone przez kolejne przymierza i przez zapowiedzi, że to z niego wyjdzie Zbawiciel świata, czyli wszystkich ludów, stąd też całe jego dawne dzieje sprowadzają się do oczekiwania
  na przyjście zapowiedzianego Mesjasza oraz do służby Bogu. Jednak dzieje te nie są tylko historią służby Bogu i oczekiwaniem na Mesjasza, gdyż, podobnie jak i inne ludy – naród żydowski jest wystawiany na próby wiemości Bogu i swej misji (zachowania nieskalanego objawienia i wydania z siebie Zbawiciela świata) i oto część tego narodu zaczyna ulegać wpływom środowiska, w którym żyje, a więc religiom pogańskim, a nawet bezbożnictwu i satanizmowi, co jest już oczywiste i nagminne w czasach przedmojżeszowych, a także w okresie mojżeszowym (kult na pustyni złotego cielca), a najbardziej w czasach pomojżeszowych aż do dziś.

  Główną misją Mojżesza było wyprowadzenie żydów z Egiptu, gdzie ulegali wpływom tamtejszego bałwochwalstwa i niemoralności, a także kodyfikacja Prawa (religijnego), aby naród żydowski dokładnie wiedział jaka jest wobec niego wola Pana Boga. Część narodu wybranego okazuje wiemość religii mojżeszowej, oczekując przyjścia Zbawiciela, ale druga jego część powraca do bałwochwalstwa i do różnych kultów pogańskich, a nawet skłania się do ateizmu i materializmu. Stąd też w historii narodu wybranego – podobnie jak i później w historii narodów chrześcijańskich -powstaje rozdwojenie, gdyż jedni starają się żyć bogobojnie, służąc Bogu i budując ustrój społeczno-gospodarczo-polityczny, który w Biblii otrzymuje nazwę Królestwa Bożego, bo to Bóg króluje w sercach owych ludzi, a cała kultura jest oparta na wartościach nauki biblijnej.

  Natomiast druga część narodu wybranego, niestety, świadomie porzuca naukę moralną Biblii, szukając tylko dobrobytu i władzy. Ci pierwsi to mozaiści, bo są wiemi nauce Mojżesza, a ci drudzy to judaiści, bo oddani wyłącznie sprawom swego narodu i jego kultury całkowicie laickiej, świeckiej, materialistycznej, a przede wszystkim doczesnej, ziemskiej. I tak, już w czasach starożytnych, a więc na jakieś przeszło tysiąc lat przed Chrystusem Panem, istnieją w narodzie żydowskim dwie orientacje kulturalne: mozaizm i judaizm. Mozaizm to kultura oparta na Biblii, czyli na objawieniu Bożym, a szukająca „Królestwa Bożego”. Natomiast judaizm znacznie starszy od mozaizmu, to kultura oparta na laicyzmie, bezbożności, więc czysto świecka, doczesna, samo wystarczająca, czyli z pretensją, że może obyć się bez Boga, a szukająca szczęścia wyłącznie ziemskiego.

  cd.
  http://prawda-nieujawniona.blog.onet.pl/2012/02/06/judaizm-czy-mozaizm-ks-prof-michal-poradowski/

 12. Ma swoje konsekwencje odchodzenie od treści listu rozwodowego opisanego przez polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Aktualną interpretację z uwzględnieniem filozofii islamu zaprezentował Michał ksiądz Poradowski w TALMUD CZY BIBLIA?
  Ten sam autor przedstawił problem bardziej aktualny,bo przemian rewolucyjnych naszych czasów w TEOLOGIA WYZWOLENIA KAROLA MARKSA.Jak się okazuje to dotyczy również i Europy odchodzącej od korzeni swojej kultury t.j.antycznej Grecji rozprowadzanej dzięki prawu rzymskiemu.
  Zatem jak się potwierdza jest i problem jakości nauczania wiary,aby bronić wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: