Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Procesja na celowniku. Antyklerykalne media utyskują na Boże Ciało. Jak to się skończy?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-28

I znów nastał szczególnie trudny czas dla nowoczesnych i wielkomiejskich (najlepiej z Warszawy). W zmierzającą ku europejskim wzorcom przestrzeń publiczną wtargnęły procesje. Straszne, niczym z sennego koszmaru spędzają sen z oczu lemingom. Co bardziej krewcy i zaangażowani przedstawiciele tego plemienia postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. „Antyprocesyjne” podgrzewanie nastrojów przez salonowe media może w nieodległej przyszłości doprowadzić do krwawego finału.

Procesja na celowniku. Antyklerykalne media utyskują na Boże Ciało. Jak to się skończy?

By MJGDoblado (Own work) [CC BY 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)%5D, via Wikimedia Commons

 

 

Dużym zdziwieniem dyżurny lubartowskiej policji musiał zareagować na zgłoszenie dotyczące utrudniania przejazdu i stwarzania zagrożenia na drodze przez uczestników procesji Bożego Ciała. Wysłany patrol policyjny nie potwierdził tych informacji. Potem wszystko potoczyło się jak w słynnym dowcipie o Radiu Erewań. Zagrożenie stanowił autor zgłoszenia, który  – jak donoszą media – omal nie wjechał w uczestników procesji. Mimo możliwości skorzystania z alternatywnej drogi na siłę jechał trasą, którą podążała procesja, zmuszając jej uczestników do ucieczki spod kół auta. Po kilku minutach zawrócił i ponowił swój wyczyn. Następnie zadzwonił na policję, zgłaszając interwencję. Spuśćmy litościwie zasłonę milczenia na odpowiedź na pytanie o miano na jakie zasługuje „bohaterski” pogromca procesji…

 

Być może czytał on pojawiające się rokrocznie utyskiwania na „maszerujących katoli” burzących spokój wszelkim odmianom lemingów. W tym roku także ich nie zabrakło. „Boże, znów procesja! Utrudnienia na drogach, kłótnie o ołtarze i manifestacyjna wiara” – krzyczał nagłówek portalu Natemat.pl, strasząc swoich czytelników mroczą perspektywą – procesje Bożego Ciała zakorkują całą Polskę. Do ich obstawy odciągani są policjanci. Ci już ostrzegają przed mandatami i odholowaniem aut. No i po święcie zostają śmieci – więdnące, młode brzózki. Szkoda czasu na dalsze cytowanie wspomnianego artykułu. Warto nadmienić, że w Poznaniu o „świeckość” swego nowiutkiego osiedla zatroskała się grupa jego mieszkańców. Można tylko współczuć proboszczowi, któremu trafili tacy mieszkańcy parafii.

 

Nie próżnowała także „Wyborcza” donosząc z wypiekami o „poważnym” proteście jegomościa zwanego człowiekiem-motylem. Wsławił się on zakłócaniem łódzkich procesji eucharystycznych głupkowatymi przebierankami przedstawianymi jako „artystyczne działanie”. W tym roku wspomniany delikwent „witał” procesję odziany w różową sukienkę dzierżąc antyklerykalny transparent.

 

Wszystkie te coraz bardziej śmiałe i plugawe oznaki antyklerykalnych obsesji z czasem mogą – wypadek z okolic Lubartowa pokazuje to najdobitniej – tak nakręcić spiralę nienawiści, że krwawy finał może być już tylko kwestią czasu. Z resztą wspomniany wypadek kierowcy próbującego „rozjechać” procesję z pewnością nie jest jedyny. Wiele z nich pozostaje w pamięci uczestników procesji jak opowieści o „warszawiaku” co chciał z Bożym Ciałem wojować i co go za to spotkało (sic!).

 

Uczestnicząc w przepięknych, rozmodlonych śpiewem, ubarwionych sypanym kwieciem oraz rozdzwonionych dźwiękiem niezliczonej ilości dzwoneczków procesjach podążających za Najświętszym Sakramentem trudno uwierzyć, iż mogą one stawać się zarzewiem konfliktu. Antyklerykalne szaleństwo ośmielone przez bluźnierczą śmiałość „palikociarni” dotarło do naszych domostw. Bądźmy pewni – czujne ślepia zła nie mogąc znieść blasku wiary będą kusić do coraz większej „odwagi” w atakowaniu.

 

Łukasz Karpiel

Read more: http://www.pch24.pl/procesja-na-celowniku–antyklerykalne-media-utyskuja-na-boze-cialo–jak-to-sie-skonczy-,43558,i.html#ixzz49wgaj59r

Komentarzy 7 do “Procesja na celowniku. Antyklerykalne media utyskują na Boże Ciało. Jak to się skończy?”

 1. pugnus said

  To juz zostalo wyprobowane w Holandii !Dzisiaj juz w katolickich prowincjach Brabancji i Limburgii uroczystosci Bozego Ciala ograniczaja sie wylacznie do terenu kosciolow,na ulice w ogole sie nie wychodzi!Rezygnacja z procesji nastapila po tym ,jak kilka lat z rzedu procesje byly obrzucane przez wysrostkow kamieniami i chyba nie trzeba dodawac ,ze przewazali w nich osobnicy o ciemnym licu.Oczywiscie policja nie reagowla….A Lodzi tego durnia moglaby jedna „rozmowa” odwiesc od tych wyglupow .Wystarczyloby powielenie sposobu jaki znalezli jacys „nieznani sprawcy” w pewnym miescie na .zapewne KODziarza ,ktoremu zachcialo sie organizowac referendum przeciwko PISowskiemu burmistrzowi.Jego opuchnieta gebe mozna bylo ogladac na pejsbooku…..

 2. Stary Warszawiak said

  Na procesjach powinni „działać aktywnie” prawdziwi POLSCY CHŁOPCY, którzy posprzątają „śmieci”.

 3. Maciej said

  Drodzy Księża!

  To co wypisuje i wygaduje Franciszek, to bluźnierstwa.
  My, swieccy, sądzimy ,że teraz ujawnia się jako anty papież

  Zabrońcie „Franciszkowi” obrażania Chrystusa! Fatelo smettere di insultare Gesů!

  Franciszek do Europejek: integrujcie się z migrantami, poprawi to przyrost naturalny..

  Czas, by kapłani Chrystusa stanęli w Jego obronie.

 4. Kozietulski said

  W obronie kogo Franciszka ktory glosi herezje.Rozsadku troche zachowajcie trzeziwy rozsadek I wnikliwie patrzcie co on Dalej bedzie wygadywal

 5. Analityk said

  Takich „pogramców procesji” – jak opisany w artykule – należy roznosić w pył. Oni łamią prawo. Jak idzie procesja to ZAWSZE ruch kołowy jest zamknięty. Należało mu poprzebijać opony i dać parę „trzepnięć w ucho” aby szanował polską tradycję. Prokuratura powinna takich za te antypolskie czyny najsurowiej karać! Należy tylko wszystkich talmudystów usunąć z wymiru nie-sprawiedliwości w Polsce. Na dziś jest tam więcej ducha Talmudu niż chrześcijańskiego ducha Dekalogu.

 6. Ma swoje konsekwencje odchodzenie od treści listu rozwodowego opisanego przez polskiego badacza antyku Tadeusza Zielińskiego w HELLENIZM A JUDAIZM.
  Aktualną interpretację z uwzględnieniem filozofii islamu zaprezentował Michał ksiądz Poradowski w TALMUD CZY BIBLIA?
  Ten sam autor przedstawił problem bardziej aktualny,bo przemian rewolucyjnych naszych czasów w TEOLOGIA WYZWOLENIA KAROLA MARKSA.Jak się okazuje to dotyczy również i Europy odchodzącej od korzeni swojej kultury t.j.antycznej Grecji rozprowadzanej dzięki prawu rzymskiemu.
  Zatem i jest problem jakości nauczania wiary.

 7. ember said

  Jeśli komuś przeszkadzają procesje Bożego Ciała to należy wrzask wielki podnieść i larum; A GDZIE DEMOKRACJA???!!!! Demokracja! Konstytucja! I co na to KODziarze?
  Dopóki będą procesje – będzie Polska. Nie będzie procesji – pozostanie spedalony, tęczowy nadwiślański kraik z lewackim bydełkiem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: