Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Białoruś ponownie proponuje odbudowę Korony Rzeczypospolitej. Jedna krew, jeden Naród.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-29

Jaka przyszłość czeka Polskę i Białoruś po rozpadzie Unii Europejskiej i Federacji Rosyjskiej ? Mówiąc o Białorusi powinniśmy pamiętać, że to właśnie oni są naszymi braćmi, w których żyłach płynie wspólna krew. Na Białorusi nigdy nie było Wołynia, ani SS-Galizien, nigdy nie było okrzyków „śmierć lachom”, ani nigdy nie usłyszano „Sieg Heil” na demonstracjach. Na grobach Polskich Żołnierzy poległych w czasie II Wojny Światowej – zawsze leżą kwiaty. Jedyną winą Białorusi wobec Polski jest to, że leży bliżej Moskwy niż Warszawa.

Białoruś ponownie proponuje odbudowę Korony Rzeczypospolitej

Od kilkunastu miesięcy obserwujemy bardzo zaskakujące zachowanie Prezydenta Białorusi – Aleksandra Łukaszenki. Pierwszą zaskakującą dla zachodnich obserwatorów wiadomością było uznanie władz Majdanu przez władze na Białorusi. Zaraz za tą informacją poszły komentarze, że na pewno Rosja szybko zareaguje i na Białorusi powieje inny wiatr. Tymczasem stało się dokładnie odwrotnie – tymczasowy Prezydent Ukrainy w trakcie wizyty w Mińsku usłyszał, że Białoruś nigdy nie wystąpi przeciwko Ukrainie, oraz że w pełni popiera prawo Ukrainy do samostanowienia. Następnym krokiem były wypowiedzi Aleksandra Łukaszenki o szkodliwym skutku federalizacji Ukrainy. Ponownie była to linia polityki sprzeczna z tym, co słyszeliśmy ze strony Moskwy. W ostatnim czasie ze strony białoruskiego Prezydenta pojawiły się jeszcze bardziej zaskakujące dla dziennikarzy słowa: trzeba zakończyć wojnę na Ukrainie i przywrócić porządek na wschodzie tego kraju.

Polska i Litwa

Nie przez przypadek jednocześnie na Białorusi pojawiło się ponownie pytanie : kto jest spadkobiercą Wielkiego Księstwa Litewskiego – Białoruś czy Litwa (Żmudź) ? A może jednak Litwa jest jedna, tylko podzielona ? Jednocześnie pojawiło się o wiele ważniejsze pytanie : jak Białoruś może rozwijać się, nie będąc pod presją Rosji ? Kiedy świeciła najjaśniejsza gwiazda nad Białorusią ? Kiedy świeciła najjaśniejsza gwiazda nad Ukrainą ?

Odpowiedź jest oczywista – okres największej potęgi obu tych krajów, przypada na czasy Rzeczypospolitej Obojga Narodów ! Ponieważ jednak Białorusini są świadomi trudnej historii Polski z Ukrainą – podjęli decyzję, że sami muszą zrobić pierwszy krok.

Od 2012 roku zarówno elita jak i opozycja Białoruska wraz z niezależnymi mediami prowadzi kampanię w zakresie propagowania konfederacji Polski z Białorusią. Co ważne, taka konfederacja miałaby powstać jako sojusz państw, które w bardzo dużym stopniu zachowują swoją autonomię, a proces integracji zachodzi powoli z poszanowaniem interesów wszystkich stron. Sprawa jest na tyle interesująca, że pod niektórymi artykułami wypowiadają się nie tylko komentujący internauci, ale również. politycy różnych opcji zarówno z Polski, Białorusi oraz Ukrainy.

Korona Rzeczypospolitej

W ostatnich dniach sprawa weszła na znacznie wyższy etap. Otóż pojawiły się dokładne analizy Polskiej i Białoruskiej konstytucji pod kątem właśnie utworzenia takiej konfederacji. Okazuje się, że tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie.

Nie przez przypadek ten pomysł pojawia się w miejscu, które wydawałoby się jest najbliżej Moskwy. Jest to przede wszystkim bardzo wyraźny sygnał, że Rosja pomimo swoich deklaracji – nie jest w stanie powstrzymać odradzającej się Korony Rzeczypospolitej.

Nowe państwo w Europie – Korona Rzeczypospolitej – będzie regionalnym mocarstwem, centrum siły i rozwoju. Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina utworzą swojego rodzaju „słowiańską Wielką Brytanię”. Dwa kraje są już członkami Unii Europejskiej, pozostałe dwa – jeszcze nie. Będzie to mocarstwo największe terytorialnie w Europie, z największą populacją – ponad 100 mln ludzi (dla porównania: Niemcy 80mln, Wielka Brytania 65mln, Francja: 65mln). Ponadto łączne siły zbrojne to potencjalnie największa armia w Europie.

Odbudowa Korony Rzeczypospolitej jest kwestią najbliższych pięciu lat. Wszystkie nasze kraje – Polska, Litwa, Białoruś i Ukraina – są na zakręcie historii. Mamy dwie drogi – albo będziemy mocarstwem w Europie, albo mocarstwa znów zniosą nas z mapy Europy.

 Jarosław Narymunt Rożyński,
http://www.prezydent.org.pl

Wirtualna Polonia:

https://wirtualnapolonia.com/2016/02/04/bialorus-ponownie-proponuje-odbudowe-korony-rzeczypospolitej-jedna-krew-jeden-narod/

Za: mpolska24.pl

Komentarzy 16 do “Białoruś ponownie proponuje odbudowę Korony Rzeczypospolitej. Jedna krew, jeden Naród.”

 1. JanM said

  „..uznanie władz Majdanu przez władze na Białorusi”
  Czy Autor może, z łaski Swojej, uwiarygodnić to twierdzenie jakimikolwiek materiałami źródłowymi.
  Co do Litwy pozwolę sobie, za łaskawym pozwoleniem, pozostać sceptycznym.
  Jednakże, idea wspólnego działania Polski, Rosji i Węgier wydaje się bardzo atrakcyjna.

 2. Z Węgier said

  Dzięki rozsądkowi Białorusinów może nastąpić wkrótce znaczny rozwój przemysłu na Podlasiu, Warmii i Mazurach, czy też nad Bałtykiem.

  Polski rząd walczy u biurokratów w Brukseli o odrodzenie upadłego przemysłu stoczniowego ponieważ przybyło już na Pomorzu dziesiątki farm wiatrakowych, których właścicielami są Niemcy. Dla przykładu dwadzieścia turbin o łącznej mocy 40 MW tworzy uzależnioną od podmuchów Farmę Wiatrową wartości wstępnej 280 mln zł powiększonej po spłacie kredytu w banku niemieckim. Warunkiem istnienia Stoczni jest zapewnienie ogromnej ilości bardzo drogiej energii elektrycznej, której stałe dostawy nie zapewni nawet 100 wiatraków.

  Ze względu na odległość – pracy Stoczni nie zapewni budowa dwóch nowych bloków Elektrowni Opole, z których każdy będzie dawać moc 900 MW, ma kosztować 11,6 mld złotych. Jednak do polskich stoczni za 20 miesięcy może popłynąć tani prąd z siłowni nuklearnej z Ostrowca na Białorusi – dwa bloki po 1200 MW każdy, jej budowa kosztuje 8 mld dolarów. Białoruska inwestycja jest więc 3 razy droższa, i o 33% większa, gdy chodzi o moc. Przewidziany czas eksploatacji bloku energetycznego w Ostrowcu to 60 lat, w Opolu 20 lat.

  Elektrownia węglowa (tak jak Elektrownia Opole) jest stosunkowo tania w budowie, ale droga w eksploatacji. Dwa nowe bloki Elektrowni Opole mają spalać rocznie 4,1 mln ton węgla. To jakieś 2 tys. pociągów z węglem, a jeszcze dodatki do tego węgla i ponadto konieczność wywiezienia i zutylizowania ogromnej ilości popiołów. W 1 tonie węgla jest ok. 2 gram uranu. Do spalenia 1 tony węgla należy zużyć 2,67 tony tlenu. Tymczasem paliwo do białoruskiej siłowni nuklearnej to jedna ciężarówka rocznie. Odpady te co roku wywiezie jedna ciężarówka na Ural w celu ich uzdatnienia do ponownego użycia.

  Podobne reaktory jak na Białorusi działają już na Tajwanie, Wietnamie, Indiach, Chinach i Iranie, są lub będą budowane w Turcji, Egipcie i w 34 letnim „węgierskim bliźniaku Żarnowca” – Paks. Najbardziej rozwijającą się gospodarczo miejscowością na Węgrzech jest miasto Paks, które nawiązało już współpracę z Ostrowcem na Białorusi.

  Polski przemysł oparty na truciu ludzi węglem już właściwie upadł (stocznie, huty), a kończąca się epoka „węgla i stali” oznacza początek nowych technologii nowych źródeł energii. Żarnowiec to już nie tylko celowe podawanie nieprawdy i wprowadzenie w błąd społeczeństwa oraz likwidacja przemysłu stoczniowego. To sprawa kryminalna. Dzięki ofiarności ekooszustów Polska straciła przez 30 lat setki miliardów złotych. Polacy stracili nie tylko szanse taniej energii, ale też możliwość kontynuacji bardzo energochłonnej produkcji w stoczniach i eksportu statków, nie mówiąc zlikwidowaniu dziesiątek tysięcy miejsc pracy w zakładach związanych z przemysłem stoczniowym. Odpowiedzialny człowiek nie może obojętnie patrzeć na to, jak wygląda jego otoczenie i jakość powietrza, którym oddycha. Wszyscy musimy korzystać ze swych praw i mądrze uczestniczyć w kształtowaniu środowiska.

 3. Rob said

  Ta propozycja to totalny odlot autora.
  W Polsce nie ma władzy która byłaby niezależna, kierująca się interesami własnego narodu.
  W oparciu o jakie wartości miałaby powstać taka Unia?
  W normalnej sytuacji byłby to może niegłupi pomysł ale dzisiaj…
  I do tego jeszcze zrujnowana, banderowska Ukraina!

 4. Analityk said

  Bezkarni bandyci w Polsce. Oby PiS się z nimi definitywni rozprawił. Oni są zbrojnym ramieniem okupantów – niszczą Naród Polski.
  Dlaczego nie prowadzi sie przesłuchań pod kontrolą wykrywania kłamstw?!
  Ci wszyscy którzy doprowadzili do zaniedbań w śledztwie nie polecieli ze stanowisk i nie postawiono im zarzutów dlaczego to uczynili! Oni powinni być skazani!

  Wszyscy wiedzą tylko nie złodziejski, opłacony przez talmudystów prokurwatorek-szmalcownik

  Banki o wartości 66 mld dolarów zostały „sprzedane” za. . . 2 mld!? Kto za to odpowie??!

  MYŚLOZBRODNIA + PROWOKACJE TAJNYCH SŁUŻB USANKCJONOWANE KARĄ 13 LAT WIĘZIENIA BRUNONA KWIETNIA

  Was Polaków nie będzie, czyli planowana eksterminacja Polaków przez naród żydowski.

 5. ny said

  Konfederacja z Białorusią, intermarium czy międzymorze to mrzonka, puste hasła. Polska militarnie, ekonomicznie jest za biedna gdzie my do budowy międzymorza czy konfederacji? Polska to kraj agenturalny, siedlisko agentów wszystkich krajów europy i ameryki, kraj w którym na co dzień giną oficerowie wojska polskiego, agencji wywiadowczych i kontrwywiadowczych. Zakomuszone sądownictwo i prokuratury. Polacy ledwo wiążą koniec z końcem, żyją od 1 do 1, masowa emigracja, ujemny przyrost naturalny, brak przemysłu narodowego, zupełny brak przemysłu ciężkiego, brak wielkich przedsiębiorstw (są same małe lub średnie). Hegemonia Niemiec w europie. Bez uporządkowania naszego krajowego pier…nika, zupełnie nie widzę możliwości realizacji tych haseł, myślenie o nich to SCFI.

 6. Sofija said

  Pomysł dobry ale dziś mało realny. Największy problem to V kolumna w polskich władzach i problem Ukrainy. Poczekamy….może US i Niemcy padną na kolana…Wszystko może się zdarzyć. Poczytajcie Zmiany na ziemi. Wulkan Yellowstone.Etna i erupcje na Islandii. Może natura przyjdzie nam z pomocą.

 7. Henryk said

  Białoruś nie ma do nas pretensji terytorialnych ani żadnych innych. Jest najbardziej przyjaźnie do nas nastawionym państwem i narodem.
  Zachęcam do obejrzenia krótkiego materiału:
  Grzegorz Braun o potrzebie sojuszu z Białorusią.

 8. W.F. said

  Międzymorze – marzenie, utopia czy realna polityczna alternatywa.

  W nowej post zimnowojennej rzeczywistości, w dobie dominacja Rosji i Niemiec na geopolitycznej mapie Europy ….. raczej utopia.

  Tym bardziej, że powstanie międzymorza jako formalnej struktury może zagrozić tworzącemu się od dawna sojuszowi przodujących gospodarczo i technologicznie Niemiec z surowco-militarną potęgą Rosji.

  Czy w takiej sytuacji jest miejsce dla związku średniej wielkości państw, o rozbieżnych często nawet sprzecznych interesach, różniących się poziomem rozwoju zarówno gospodarczego jak i cywilizacyjnego.

  Przy aktywnym przeciwdziałaniu obu hegemonów.

  Raczej mało realne.

  Ale istnieje alternatywa.

  Sieciowe Międzymorze ………

  albo bardziej cool…. Intermare Net.

  Czyli stopniowa, skoordynowana budowa sieci ścisłych powiązań we wszystkich możliwych dziedzinach, na różnych poziomach z różna intensywnością, ale tylko w obszarach wspólnych korzyści,
  Podkreślam tylko w obszarach wspólnych korzyści..

  Nieformalny sieć łącząca kraje należące do różnych struktur gospodarczych, militarnych a także niezrzeszone.

  ….. bez rezygnacji z obecnie istniejących zobowiązań w Unii, NATO czy…..w ZBiR-ze.

  Na obszarze obejmującym całą Skandynawię, Białoruś, Ukrainę, Mołdawię, pas unijny od Polski po Bułgarię. aż po Turcję i dalej….

  Współpracująca z przyjaznymi tej strukturze państwami jak W.Brytania czy kraje dalekiej Azji np. Rep. Korea Południowa.

  Sojusz zakorzeniony technologicznie na północy, z ogromnym potencjałem gospodarczym i ludnościowym na południu.

  Powinna to być współpraca równorzędnych partnerów nawzajem wzmacniających swój potencjał polityczny, gospodarczy i militarny.

  Niesformalizowana traktatowo, ale ściśle koordynowana przez jeden ośrodek centralny i kilka regionalnych.

  Tym bardziej realna ,że już powoli powstająca.

  Przykłady…

  Budowa sieci połączeń energetycznych i surowcowych.

  Mosty energetyczne między Litwą, Łotwą i Estonią a krajami skandynawskimi oraz Polską .
  Czy planowane miedzy Polską a Ukrainą.

  Interkonektory gazowe między Polska ,Czechami i Słowacją.

  Rewers gazowy Polska z Ukrainą

  Rurociąg Odessa Brody

  Baltic pipe.

  Inwestycje komunikacyjne

  Via Baltica czy Rail Baltica.

  Współpraca i wzajemne zakupy sprzętu wojskowego .

  Fińsko polskie Rosomaki.

  Norweskie pociski manewrujące NSM dla polskiej MW.

  Wspólne z Norwegami zakupy okrętów podwodnych , być może Szwedzkiego SAAB-a.

  Leasing szwedzkich Gripenów przez Czechów, Węgrów i Słowaków.

  Współpraca przemysłów zbrojeniowych Polsk, Ukrainy, Korei Płd. Czy Turcji.

  Współpraca wojskowa.

  Siły szybkiego reagowania tworzone wspólnie przez W. Brytanię kraje skandynawski oraz Litwę , Łotwę i Estonię .

  Wspólna brygada Polsko, Litewsko Ukraińska.

  Brygada „wyszehradzka”.

  I wiele podobnych inicjatyw.

  Niestety bez utworzenia ośrodka koordynującego, nawet nieformalnego. nie ma szans na osiągnięcie efektu skali i stopniowej budowy Wspólnoty Międzymorza.

  I ktoś powinien podjąć się tej roli

  Może Polska
  czyli Sieciowe Miedzymorze

  Szukaj:
  Szukaj …
  NAJNOWSZE WPISY

  Intermare Net
  NAJNOWSZE KOMENTARZE

  ARCHIWA

  Styczeń 2016
  KATEGORIE

  Bez kategorii
  META

  Zaloguj się
  Kanał RSS z wpisami
  Kanał RSS z komentarzami
  WordPress.org
  Dumnie wspierane przez WordPressa

 9. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Sofija.
  Pisze Pani: „Wszystko może się zdarzyć”.
  I jak tak mysle.

  Czasmnawet wielkie zmiany moga przyjsc tak nagle, ze zaden „medrzec” tego nie przewidzi.
  Wszystko w rekach Boga, jesli stworzyl Wszechswiat i totalnie wszystko,
  jesli Szawla mogl zamienic na Pawla, to dlaczego nie moze zrobic innych rzeczy
  nie mieszczace sie w przecietnej glowie?
  Pozdrawiam serdecznie.

 10. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Przepraszam za „literowke”.
  Ot goraczka ze mnie.
  „Choc szron na glowie i nie to zdrowie, a w sercu ciagle maj”.
  Do jutra znaczy.

 11. o matko said

  To mrzonki,zgadzam się z Rob,swoją droga ciekawe co autor bierze? I tu apel do redakcji:nie publikujcie takich bzdur bo staniecie się niewiarygodni

 12. Jan said

  26.01.2016,

  Bóg Ojciec mówi:

  Chcę, aby znaleźli się w Polsce odważni przywódcy, którzy wyprowadzą Polskę z Unii Europejskiej, a chętnym zaproponują stworzenie nowej, opartej na Bogu, na cywilizacji miłości, a nie jak obecna Unia, cywilizacji śmierci.

  Przywróćcie zakłady pracy nacjonalizując te z nich, które zostały zlikwidowane, a umowy zawarte przy ich przechwyceniu nie zostały dotrzymane. Polacy, gdy oprzecie się na Mnie całkowicie, pomogę wam, a cała polska gospodarka zregeneruje się w szybkim tempie. Nim to nastąpi, najpierw musi być odnowiony wasz duch, oparty całą mocą na Stwórcy. Nowa Unia, może również posługiwać się jedną walutą, może nią być polska złotówka. Osądźcie winnych wszelkich zbrodni, winni niech za nie sprawiedliwie odpowiedzą, a za wyrządzone szkody niechaj wynagrodzą. Wycofajcie z Polski Światowy Fundusz Walutowy, zlikwidujcie wszelkie przywileje Żydów Chazarskich, skontrolujcie uczciwie ich mienie. Często dopominają się zwrotu tego, co im się nie należy. Nieuczciwym należy to dobro odebrać, odzyskując je, a oddać rzeczywistemu właścicielowi. Wszelkie banki niechaj funkcjonują na równych zasadach.
  Polskie prawo ma zakazać całkowicie jakiejkolwiek lichwy, a niegodziwcy, którzy się nią parają, mają zaprzestać jej stosowania. Pożyczki lichwiarskie już zawarte, mają być ponownie przedefiniowane, ponownie naliczone i dostosowane do nowych, ze wszech miar uczciwych norm.
  Osoby prywatne powinny mieć lżejsze warunki spłaty, mniejszy procent, a firmy powinny być obsługiwane na wyższy procent, ale nie na lichwiarski. Lichwa podlega pod grzech chciwości.
  Pragnę, aby to, co podałem było wzięte pod uwagę przy tworzeniu przyszłego prawa polskiego. Już teraz potrzeba oczyszczenia polskiej polityki i gospodarki z ludzi patologicznych, odsunięcie ich od jakiejkolwiek władzy, a zwłaszcza od decydowania o jakichkolwiek finansach. To tylko niektóre z Moich życzeń, które gdy będą wcielone w życie szybko Polsce przyniosą niezbędną stabilizację i dobrobyt. Ważniejszą przemianę, którą należy dokonać to ta, która przemienia ludzkie serca.

  http://www.viviflaminis-deogracias.pl.tl

 13. Kontra said

  Zaczac by trzeba od uporzadkowania wlasnych spraw w kraju, dekomunizacji wymiaru niesprawiedliwosci,rozliczenia zlodziei majatku narodowego z konwiskata zagrabionego, odzyskania niepodleglosci przez wyjscie z Eurokolchozu itd.
  Tylko kto to moze zrobic?
  Obecny rzad ciagle zagrozony przez skoncentrowany atak w kraju i za granica
  nie jest w stanie wykonac zadnego zdecydowanego ruchu.
  Oby tylko przetrzymal te ataki nie dopuszczajac do kraju islamistow, nie skapitulowal w sprawie roszczen zydowskich i nie wplatal kraju w wojne.
  Z Waszczykowskim w MSZ nie dostrzegam jednak zadnych realnych zmian
  w polskiej polityce, szczegolnie na kierunku wschodnim, uparte i bezwarunkowe popieranie banderowcow i Litwinow bez zadnego otwarcia na Bialorus.
  No i ta niejasna polityka kadrowa w MSZ, podobno nic tam nie uleglo zmianie.
  Brak jest charyzmatycznego przywodcy z wizja, ktory jednoczesnie uzyskalby
  entuzjastyczne poparcie Polakow.

 14. Pafnucy said

  Ad 13. Racja. Stworzenie jakiegoś tworu z antypolską banderowską UPAiną to jakiś absurd. Dodatkowo na tej UPAinie ok 20 mln to Rosjnie i ludność rosyjskojęzyczna, która jest bardzo zręcznie manipulowana przez władze Rosji. Chcieli upaińcy do cara to mają cara:). Jak już maiłbym tworzyć jakieś konfederacje to raczej tylko z Wielkim Księstwem Litewskim zwanym Białorusią. Rzeczywiście tych ludzi uważam za braci i będę ich wspierał żeby wyszli poza ramy rosyjskiej republiki. Dużo czytałem na temat Łukaszenki. To bardzo dobry prezydent i wbrew pozorom Białoruski patriota. Prowadzi taką politykę na jaką pozwala mu sytuacja geopolityczna. Polskie oszołomy dyplomatyczne myślą, że jak nie wymachuje na Rosję szabelką to jest marionetką Moskwy. A zachodnie instytucje finansowe go krytykują za brak „reform” gospodarczych (czytaj: nie chce nic oddać za bezcen). Stąd ta nagonka na „dyktatora”. Jeśli chodzi o Żmudź to też nie byłoby problemu. trzeba tylko ją wyczyścić z szowinistycznych szaulisów. Wytworzyłaby się ciekawa sytuacja z Obwodem Królewieckim:)

 15. Tom said

  To by było ciekawe. Weźcie pod uwagę, że koniec końców, o wiele lepiej tworzyć sojusz słowiański który kiedyś mieliśmy i sprawdzał się nieźle a nawet król dla całości pochodził z mniejszego kraju – ewenement w skali Europy chyba, niż zapowiadający się „sojusz zachodni” vel. w rzeczywistości kalifat, bo do tego cała zachodnia Europa zmierza. A już szczególnie że muslimy tak dobrze posmarowali widocznie wielu politykom w wielu zachodnich krajach, że teraz siły „porządkowe” policja itd. mają za zadanie gromić opornych protestujących przeciw „dobrym imigrantom” zamiast rozbijać gangi islamistów napadające na dużo spokojniejszych mieszkańców Europy, ich dzieci, gwałcących itd.
  „Obyś żył w ciekawych czasach” – no i cholera żyjemy !

 16. Dziki said

  Jestem za unia slowianska. Moim skromnym zdaniem nalezy zaczac od Intronizacji Jezusa Krola Polski. Zmienic prawo, zakazac lichwy, a jezeli taka bedzie wola nieba, zjednoczenie krajow podobnie myslacych

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: