Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Putin na górze Athos. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-29

• Kończąc dwudniową wizytę w Grecji prezydent Rosji Władimir Putin odwiedził górę Athos
• Na górze jeden z monasterów zajmują rosyjscy mnisi
• Obchodzą oni obecnie jubileusz tysiąclecia obecności w tym świętym miejscu prawosławia

W stolicy autonomicznego regionu, Karies, Putin został przywitany przez igumenów, czyli przełożonych wszystkich 20 klasztorów, oraz 20 mnichów, a także przedstawiciela patriarchy Konstantynopola, który sprawuje zwierzchność nad górą Athos. W intencji rosyjskiego prezydenta odprawiono liturgię, w której Putin uczestniczył zasiadając na biskupim tronie.

Putin, który pierwszą wizytę w tym miejscu złożył już w 2005 roku i ma bardzo dobre stosunki z rosyjską Cerkwią, w krótkim przemówieniu dziękował za gościnne powitanie i chwalił zaangażowanie mnichów w obronę moralnych wartości. Potem rozmawiał z prezydentem Grecji Prokopisem Pawlopulosem.

W wizycie brał również udział patriarcha moskiewski i całej Rusi Cyryl, który na Athos przebywał już od piątku.

Z Karies Putin udał się do monasteru św. Pantelejmona, zajmowanego przez rosyjskich mnichów, o którym pierwsze wzmianki pochodzą z X wieku.

Wizycie rosyjskiego prezydenta na górze Athos towarzyszyły nadzwyczajne środki bezpieczeństwa. Na miejsce skierowano dodatkowe oddziały policji i straży przybrzeżnej, morza strzegli płetwonurkowie, a wzdłuż tras przejazdu rozlokowano snajperów. Pielgrzymom już dwa tygodnie wcześniej zakazano wstępu do monasteru św. Pantelejmona.

Komentarze 2 do “Putin na górze Athos. Nadzwyczajne środki bezpieczeństwa.”

  1. marys said

    wiedza , ktora moze sie kiedys przydac…
    http://wolna-polska.pl/wiadomosci/socci-o-pontyfikacie-franciszka-2016-05

  2. Można powiedzieć,że prezydent Rosji odwiedził kolebkę dla kontynuowania i umacniania się CYWILIZACJI BIZANTYJSKIEJ.Opisał ja polski badacz Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.
    Na tym tle była walka z wartościami CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ,czytaj GRECKO-RZYMSKIEJ,przy katalitycznym działaniu wartości CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ,która autor podziału nazwał CYWILIZACJA PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.W zwalczaniu wartości CYWILIZACJI GRECKO-RZYMSKIEJ pomocnym narzędziem jest TEOLOGIA JUDEOCHRZEŚCIJAŃSKA w ramach synkretyzmu wiary.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: