Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Michnik odjechał! Porównał prof. Chodakiewicza do Hitlera. Intelektualiści stają w obronie naukowca.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-30

Redaktor naczelny „Gazety Wyborczej” w zwalczaniu wszystkiego co polskie, prawicowe i patriotyczne gotów jest sięgać po wszelkie metody. W trakcie dyskusji w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie porównał pochodzącego z Polski wybitnego amerykańskiego historyka, prof. Marka Jana Chodakiewicza, do Adolfa Hitlera, zaś prace naukowca do antysemickiego paszkwilu z końca XIX wieku. Grupa polskich intelektualistów napisała list otwarty do dyrektora Muzeum Polin. Oczekują oni m.in. przeprosin wobec Chodakiewicza.

Michnik odjechał! Porównał prof. Chodakiewicza do Hitlera. Intelektualiści stają w obronie naukowca

Fot. Krzysztof Wojciechowski/FORUM

Debata w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie odbyła się 1 maja. Udział w niej wziął m.in. Adam Michnik, który nie omieszkał pochwalić prac „historycznych” Jana Tomasza Grossa, w których ten urodzony w Warszawie amerykański socjolog żydowskiego pochodzenia oskarża Polaków o antysemityzm i zbrodnie popełniane na Żydach w trakcie II Wojny Światowej.

 

Warto odnotować, że zarówno Michnik jak i Gross wywodzą się z określonego środowiska: rodzin o tradycjach mocno lewicujących. Obaj panowie zaangażowani byli w wydarzenia znane w historii jako „Marzec ‘68”. I chociaż nikt nie ma obowiązku podzielać przekonań prof. Chodakiewicza, to zbieżność biografii Grossa i Michnika nie upoważnia redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” do szkalowania zasłużonego naukowca. Tak się jednak stało.

 

Ja jednak bym protestował przeciwko zestawianiu Grossa z Chodkiewiczem, no. Są publikacje, no i co z tego. Są też publikacje… ja nie wiem… i Mickiewicza i Hitlera, no ale jednym tchem, jakby były równoważne, bym tego nie wymieniał – stwierdził podczas debaty w Polin Adam Michnik.

 

To są książki z innej półki. One powinny stać na jednej półce z „Protokołami mędrców Syjonu”, a nie z książką Grossa – dodał naczelny „GW”.

 

Wobec absurdalnych, nieuzasadnionych i mocno krzywdzących pomówień, jakich wobec prof. Marka Jana Chodakiewicza dopuścił się Adam Michnik, grupa polskich intelektualistów, naukowców, publicystów i osób życia publicznego postanowiła napisać do Dariusza Stoli, dyrektora Muzeum Polin, list otwarty.

Oto jego treść:

Szanowny Panie Dyrektorze,

W dniu 11 maja br. podczas dyskusji odbywającej się na terenie Muzeum Historii Żydów Polskich Polin doszło do haniebnego incydentu. Jeden z jej uczestników, Adam Michnik, posługując się mową nienawiści, w sposób niegodny i zahaczający o paranoję obraził czołowego amerykańskiego historyka pochodzenia polskiego, prof. Marka Jana Chodakiewicza, porównując go do Adolfa Hitlera. Z kolei o pracach prof. Chodakiewicza powiedział: One powinny stać na jednej półce z „Protokołami mędrców Syjonu”.

 

Wyrażamy głębokie oburzenie, że na terenie kierowanej przez Pana placówki takie słowa padły wobec człowieka, który decyzją prezydenta Stanów Zjednoczonych, Georga Busha, został powołany do amerykańskiej Rady Pamięci Holokaustu (US Holocaust Memorial Council), a od 2008 r. jest kierownikiem Katedry Studiów Polskich im. Tadeusza Kościuszki (The Kosciuszko Chair of Polish Studies) na waszyngtońskiej uczelni IWP, jednej z nielicznych instytucji zachodnich prezentujących historię Polski w oparciu o najwyższe standardy naukowe.

 

Przypominamy, że Polin utrzymywany jest przez polskiego podatnika i ma służyć prezentacji żydowskiej kultury i historii, oraz szerzeniu tolerancji i otwartości, a nie podłości, nikczemności i nienawiści skierowanej w wybitnych przedstawicieli polskiego życia naukowego.

 

Wzywamy Pana Dyrektora do oficjalnego przeproszenia prof. Chodakiewicza i poinformowania opinii publicznej o działaniach podjętych w celu niedopuszczenia do powtórzenia się w przyszłości takich haniebnych incydentów, które nie tylko rzutują na dobre imię kierowanej przez Pana instytucji, ale potwierdzają zarzuty jej krytyków, którzy dowodzą, że może stać się ona źródłem konfliktów, wykluczania i mowy nienawiści.

 

Jednocześnie wskazujemy, że zaniechanie powyższych działań może świadczyć o tym, że opisywane skandaliczne i haniebne zachowanie prelegenta nie jest jedynie incydentem, a świadomą polityką kierowanego przez Pana Muzeum.

 

List podpisany został przez osoby naukowców, dziennikarzy i czołowe postaci polskiego życia społecznego. Niektórzy z nich publikują swoje tekst na łamach naszego portalu.

 

W obronie dobrego imienia prof. Chodakiewicza stanęli:

Prof. dr hab. Roman Dzwonkowski SAC, historyk, socjolog

Prof. dr hab. Marek Kornat, IH PAN

Prof. dr hab. Jan Żaryn, historyk, senator RP

Prof. dr hab. Adam Wielomski, historyk idei

Prof. dr hab. Henryk Głębocki, historyk

Prof. dr hab. Wojciech Polak, historyk

Dr hab. Tomasz Panfil, prof. KUL, historyk

Dr hab. Mirosław Szumiło – historyk, UMCS

Dr hab. Krzysztof Kaczmarski – historyk

Dr hab. Andrzej Zybertowicz, socjolog

Dr hab. Elżbieta Wojcieszek – historyk

Dr Krzysztof A. Tochman – historyk, pisarz

Dr Mariusz Krzysztofiński – historyk

Dr Piotr Gawryszczak – historyk, radny Rady Miasta Lublina

Leszek Żebrowski – historyk, publicysta

Dr Tomasz Sommer – historyk, publicysta

Jan Pospieszalski – publicysta

Dr Tomasz Teluk – publicysta

Dr Jolanta Mysiakowska Muszyńska – historyk

Dr Wojciech J. Muszyński – historyk

Dr Rafał Łatka – historyk

Dr Rafał Drabik – historyk

Dr Rafał Dobrowolski – historyk

Dr Rafał Sierchuła – historyk

Michał Wołłejko – historyk, publicysta

Tadeusz M. Płużański – historyk, publicysta

Stanisław Michalkiewicz – prawnik, publicysta

Krzysztof Wyszkowski – publicysta

Rafał Ziemkiewicz – publicysta

 

Źródło: wPolityce.pl, Najwyższy Czas, Niezlomni.com, Glaukopis.pl

MWł

Read more: http://www.pch24.pl/michnik-odjechal–porownal-prof–chodakiewicza-do-hitlera–intelektualisci-staja-w-obronie-naukowca,43565,i.html#ixzz4A5hn1hZE

Komentarzy 14 do “Michnik odjechał! Porównał prof. Chodakiewicza do Hitlera. Intelektualiści stają w obronie naukowca.”

 1. @+@=@@ said

  Redredreddddaktoktoktoooor nananacznacznacznacznaczczczczczczelllllny Gazgazgazgazzzzetttty Wybwybwybbbborczej Adadadadddddam Michmichmichmichmichmichnnnnik to cymbał i idiota w jednym. Z naczelnymi on ma tyle do czynienia, że pochodzi z jednej gałęzi darwinowskiej wprost od szympansów, goryli, pawianów i kapucynek z ta drobną różnicą, że małpy człekokształtne, pawiany, lemury i małpiatki są od niego na wyższym poziomie cywilizacyjnym. To po prostu Naczelny Idiota! Za to co powiedział powinien dostać sto batów na goły tyłek i nakaz wybierania maku z popiołu.

 2. OSTOJA said

  A czego się spodziewać od rasistów pierwszego sortu jakimi są Michnik z Grossem. Od dyrektora muzeum odpowiedzi nie będzie, to człowiek bez honoru.

 3. Kozietulski said

  Czywidzial ktos z panstwa by ;zyd kierowal sie honorem.Nigdy ale bezwzgledna nienawiscia polaczona z nieslychana inteligencja sprytem I bejerowaniem mataczeniem .Oni tak beda z ciemniac owijac w bawelne az ty naiwny GOIU.Uwierzysz w te jego brednie.O zekomej wyszszosci swojej rasy.TO MY ARIANIE LECHICI JESTESMY PANY sami tzw.ukrainicy Polskie pany.Lub smierc Lachom.Gdyz te bydlo wie ze TO MY JESTESMY PANY MY POLACY .
  I my jeszcze dajemy sie robic w bambuko im.DOSC DOSC powiedzmy to sobie szczerze

 4. Rob said

  Czy Michnik jest idiotą? Myślę że nie.
  To człowiek bardzo wyrachowany i przebiegły który stawia sobie zapewne inne cele niż polski patriota.
  Czy idiotami są Polacy którzy zgodzili się na wybudowanie takiego muzeum we własnej stolicy?
  Czy idiotami są Polacy którzy ufundowali takie monstrum i muszą go utrzymywać z kieszeni polskiego podatnika?
  Do tego w tym muzeum są jeszcze obrażani i opluwani!

 5. Jan Tomasz GroSS to mówi wszystko,że żydowska monolatria to klasyka rasizmu,stąd każdy konkurent,nawet potencjalny to nie po drodze Adamowi Michnikowi.

 6. Jan Tomasz Gross to mówi wszystko o NASTĘPSTWIE WYBRAŃSTWA i wzorowaniu się na żydowskiej monolatrii jako klasyce rasizmu.Nawet potencjalny konkurent w wyobrażeniu Adama Michnika,to nie po jego drodze.

 7. nana said

  Adam Michnik powiedzaił: Żydzi w Polsce przygotowują ekspansję i mogą ją zrealizować, gdyż Polacy to stado tępych baranów.

  Pisał o tym juz w 2011 Gajowy Marucha.
  https://marucha.wordpress.com/2011/01/01/%E2%80%9Ezydzi-w-polsce-przygotowuja-ekspansje-i-moga-ja-zrealizowac-gdyz-polacy-to-stado-tepych-baranow%E2%80%9D-pod-kontrola-wsi-abw-i-aw/

 8. goj said

  Analogicznie można nazwać Michnika vel Szechtera żydo-lewackim faszystą, który podżega i skłóca Polaków. Jest to kanalia „gorszego sortu”, którego rodzinka to znani, komunistyczni oprawcy.

 9. jok said

  1.Nasza polska uległość – bo chyba trudno zaprzeczyć jej istnieniu wobec the nacji – skutkuje, że ksiązki Ch-cza, trzymającego jakiś warsztat historyczny, nie zrównuje się, lecz „ocenia” niżej niż tzw. paszkwile Grossa.:) Moim skromnym zdaniem AM gra tu rolę „złego policjanta”, zapewne pojawi się „dobry policjant”, który zrówna pisanie Chodakiewicza czy innych historyków z Grossem.
  2. Nie czuję żadnego Schadenfrude, bo to godzi w nas wszystkich, ale nie mogę się powstrzymać od tego, że pan Chodakiewicz przypomina mi oberżystę Palivca ze Szwejka – który bardzo się starał być ostrożnym by nie podpaść, a jednak podpadł. Pamietam jak w publikacjach, wypowiedziach – co nie zmienia oceny, że w książkach stosuje ogląd oparty na jakiejś większej próbce statystycznej, a nie „grossuje” – usilnie starał się – moim skromnym zdaniem – by nie wypuścić niczego co mogłoby ujść za coś co mogłoby choćby leżeć obok „antyse-mizmu”, stosując czasami skomplikowaną ekwilibrystykę w wyciąganiu wniosków. Pamiętam jak udowadniał, że książka Grossa to element walki prawicy z lewicą w USA – no a Polska jest atakowana, bo jest kojarzona z katolickością, prawicowością. Qrcze, a mi się wydawało, że jest atakowana ze względów etnicznych… Pamietam jak omawiając chyba film o generale Nilu, wspomniał – czy sala wspomniała – o etniczności sędziów prokuratorów, by zaraz szybko dodać:” Ale nie możemy uogólniać”. Nie słyszałem by ktoś mówiąc o zbrodniach Niemców, Rosjan czy Amerykanów od razu zastrzegał, że nie wolno uogólniac.
  3.”Michnik jak i Gross wywodzą się z określonego środowiska: rodzin o tradycjach mocno lewicujących”. Qrcze, a mi się wydawało, że w tej i większości innych spraw, ale w tej przede wszystkim, wyróżnikiem łączącym obu panów jest etniczność i „wrażliwość” etniczna, a lewicowanie ma bardzo, bardzo odległe znaczenie

 10. jok said

  Re 9 „który zrówna pisanie Chodakiewicza czy innych historyków z Grossem.”, co chyba nie tylko moim zdaniem, byłoby niezasłużoną nobilitacją dla książek Gr. – to tak gwoli jasności.

 11. pugnus said

  Co sie dziwic ! Temu sybarycie osuwa sie juz grunt pod nogami wiec zaczyna sie bawic w Suslowa stanu postmagdalenkowego.!
  Suslow to taki znany ideolog sowiecki z czasow swietnosci Sowietow….

 12. zydozerca said

  KOGO OBCHODZI BEŁKOT MICHNIKA ?

  PO WIELU LATACH UDRĘKI W RWANIU PORZĄDNEJ PANIENKI NA SWOJE SZPETNE WDZIĘKI ,ŻYD Z UKRAINY :SZECHTER-JĄKAŁA Z MISS PIGALAKA ZESPOLIŁ CIAŁA: W PORYWIE ŻĄDZY Z POMOCĄ VIAGRY SPŁODZIŁ MUTANTA NA CZEŚĆ PODAGRY; DRUGI POTOMEK RE-EE-DA-KTORA/ ? /DOSTANIE W SPADKU GW-AZETĘ W WORACH I CZASOPISMO „TALMUD/TORA W OBORACH” ORAZ ” ZAPISKI ŻYDA-CENZORA”:
  KULISY DZIWNEJ OJCA KARIERY POZNA LUSTRUJĄC JEGO PAPIERY I DONATORÓW-ŻYDOWSKIE HIENY :CIA,MOSSAD,SOROS,BRZEZIŃSKI…. / ORAZ SEKRETY UWŁASZCZENIA I CUDOWNEGO POMNOŻENIA /MAJĄTKU/ PRZEZ FORSĘ Z REKLAM I ŁAPÓWKI ZA BRAK URODY I CZAR GNOJÓWKI,KTÓRĄ NAPEŁNIA ELIT PÓŁ-GŁÓWKI

 13. latarnik said

  Czyżby Adam Michnik miał za złe prof. Chodakiewiczowi że informuje Amerykanów o tym co wyprawiali na Polakach partyjni koledzy tate Michnika: „Moczarski enumerated forty-nine different types of torture he was subjected to by eight officers of the UB during the interrogation which lasted from November 30, 1948, to September 22, 1952. The torture included beating with a nightstick, a piece of wire, and a metal rod on Moczarski’s throat, nose, fingers, and feet; tearing out his hair (from his genitals, beard, head, and chest); burning him with cigarettes and candles (on his lips, eyes, and fingers); crushing his toes with jackboots; kicking his entire body; stabbing him with needles; injuring his rectum with a screw and a stool leg; forcing the prisoner to do sit-ups until he fainted; forcing the prisoner to run up and down the stairs for long periods of time; locking him naked in solitary confinement; depriving him of sleep for up to 9 days at a stretch and preventing him from falling asleep by periodically slapping his face; forcing him to stand at attention for hours with his hands raised; and depriving him of food and drink for days. Physical torture was accompanied by psychological torment. It included depriving Moczarski of any contact with his family; informing him alternately that his wife “whom…[he] loved very much” was either dead or cheating on him; writing on the forehead of this famous anti-Nazi fighter the word “Gestapo”; and, finally, locking him in a cell for almost a year with Gestapo men, including SS-General Jürgen Stroop, the executioner of the Warsaw ghetto. All these and other methods were employed to force Moczarski to talk.”

 14. Ma swoje narzędzia kolejna UTOPIA z wiarą w WOLNY RYNEK,która doprowadziła do WOJNY O PIENIĄDZ ze sztuką wywoływania kryzysów aby na nich zarabiać.Koalicja PETRODOLAROWA kreuje WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię obrony DEMOKRACJI.
  Przykładowo są tez WOJNY SPRAWIEDLIWE wynikające z islamskiej filozofii.
  Sięgając do historii żydowskiego rewolucjonizmu jest wiele na rzeczy w tezie : „inwazja islamu jako pusty Koń Trojański żydowskiego terroru”.
  Adama Michnika jako bezbożnego wojownika można zakwalifikować jako spadkobiercę ŻYDOBOLSZEWIZMU,który w działaniu przejął rosyjski rasizm.Dzięki cywilizacyjnie ukształtowanej przewrotności znalazł się po stronie ŻYDOBANDERYZMU w ramach procesu intensyfikowania zmilitaryzowanego handlowa wojną i pokojem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: