Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Tragiczna rocznica.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-30

W dniu 29 maja 1453 stolica Wschodniego Cesarstwa Chrześcijańskiego Konstantynopola upadla pod islamskie rządy i stała się Stambułem.
Kilka tysięcy chrześcijańskich obrońców stawiało opór oblężenia przeciw dziesiątkom tysięcy muzułmańskich najemników przez około 2 miesiące.

Zdjęcie użytkownika John Steel.

John Steel

Komentarzy 7 do “Tragiczna rocznica.”

 1. majka said

  Wychodzi na to, ze Kurdowie i PKK sa zapora dla Imperium Osmanskiego Erdogana 🙂 A wiec sojusznikiem Europy w walce z ISIS i Turcja, sponsorowanych przez Izrael i USA… Co sie porobilo… 🙂

 2. pugnus said

  Niestety ,nieposlednai role w tej najwiekszej obok herezji Lutra tragedii Chrzescijanstwa odegral wegierski ludwisiarz,ktory odlal dla Turkow dzialo o niezwyklej na te czasy sile niszczenia ,Dzialo to dokonalo wylomu w dotad niezdobytych murach Biznacjum , przez ktory wdarla sie do miasta muzulmanska dzicz.Osobna kwestia jest dziwna biernosc katolickiej wtedy Europy ,ktora nie pospieszyla temu ostaniemu cesarstwu rzymskiemu na pomoc ,chociaz Polacy, tracac pod Warna swojego krola, stanowili chlubny w tej kwestii wyjatek….

 3. pugnus said

  test

 4. Andrzej Wiernicki said

  Hallo, a gdzie prawda historyczna ?
  Konstantynopol byl kilkakrotnie „zdobywany” i pladrowan przez chrzescijan.
  Dnia12 kwietnia 1204 rycerze IV wyprawy krzyżowej zdobyli i splądrowali Konstantynopol. Zdobycie „zwieczyla” trzydniowa rzez mieszkancow.
  Cala ta „impreza” Krzyzowcow odbyla sie z inspiracji i za pieniadze sterowanej przez zydowskich bankierow Republiki Weneckiej.
  A do ostatecznego upadku Bizancjum (Konstantynopola) walnie przyczynila sie „chrzescijanska” Unia Florencka”, ktora podala Turkom Konstantynopol „na zlotym Talerzu”.

 5. Bronisławnkiem said

  Re: 4. A, czy nie uważa Pan, Panie Andrzeju, że wraz z upadkiem Konstantynopola rozpoczął się i następował już konsekwentny upadek Średniowiecznej Chrześcijańskiej Europy, a w to miejsce zaczął wkraczać oraz panoszyć się coraz mocniej nowożytny, czyli talmudyczny porządek urządzania i funkcjonowania państw i narodów?!!! Nieszczęście to zaczęło się cztery wieki wcześniej gorszącym rozbiciem Kościoła Chrystusowego, a niecały wiek później herezją Lutra, co zaowocowało – jak doświadczamy dzisiaj – Jakobinami oraz różnorakimi lożami, w tym Iluminatami i stoimy dziś „chyba” przed konfrontacją, jakiej nie doznał dotąd Świat?!!! Ratunkiem dzisiaj jest – jak mówi przesłanie dane Słudze Bożej Rozalii Celakównie – Intronizacja Chrystusa na Króla Państw i Narodów!!!
  Pozdrawiam Pana ciepło! Króluj Nam Chryste!!!

 6. NC said

  Czy ten tekst został „przetłumaczony” przez pana Google?

 7. marju73 said

  Ad.4 W książce „Chwała krucjat” autor opisuje knowania Bizancjum z muzułmanami które doprowadzały do szybkich porażek tychże krucjat.Więc jakaś część winy za wspieranie swoich wrogów którzy ich później podbili spada na Bizancjum.Szkoda tamtych straconych szans obrony cywilizacji łacińskiej i chrześcijaństwa z dala od granic Europy.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: