Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraińscy dziennikarze proponują przyłączenie Ukrainy do Polski.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-30

Ψ

Ukraińscy dziennikarze postulują przyłączenie Ukrainy do Polski w związku z fiaskiem eurointegracji i bardzo mglistymi perspektywami na członkostwo.

Serwis internetowy Ukrainskij Reporter opublikował na swojej stronie artykuł, w którym postuluje się przyłączenie Ukrainy do Polski. Ukraińscy dziennikarze argumentują, że Polska i Ukraina w 1648 roku zawarły układ o stworzeniu wspólnego państwa (sic!) i państwo to rozkwitło.
Ψ

Ukraińcy są zawiedzeni postawą Unii Europejskiej wobec nich a szczególnie kwotami na towary importowane z Ukrainy. Są one, ich zdaniem, zbyt niskie by zrekompensować straty w handlu z Rosją

W artykule znajduje się postulat zrobienia referendum na temat przyłączenia kraju do Polski. Dziennikarze wymieniają rozliczne zalety takiego rozwiązania, między innymi to, że Ukraina stanie się automatycznie członkiem Unii Europejskiej i NATO czy też to, że zapłaty wzrosną 5 razy. Poza tym Ukraińcy przewidują, że doszło by do rozkwitu przemysłowego a także znaczącej poprawy infrastruktury drogowej. Kolejnym argumentem jest to, że po przyłączeniu do Polski skończyłaby się korupcja.

Ukraińcy zauważają także, że Polska stała by się dzięki temu największym i najbogatszym państwem Unii w przeciągu 25 lat.

Ua-reporter.com/KRESY.PL

fot. podatnicy.org

Komentarzy 16 do “Ukraińscy dziennikarze proponują przyłączenie Ukrainy do Polski.”

 1. Wybaczcie,troszkę nie na temat, ale posłuchajcie….

  Mam sąsiada, wyjątkowego kanalię.

  Nie ja pierwszy i nie ostatni, więc nie rozpaczam.
  Sąsiad, dzięki pomocy prominentnego działacza platformy, cztery lata temu otrzymał korzystną arendę, otworzył firmę i zatrudnia w niej około 30 osób. Gdy od koryta zostali odsunięci cwaniaczki z ,, po”, natychmiast stał się aktywnym i widocznym lokalnie działaczem kod-u..
  No i pies go drapał.
  Latał na jakieś spotkania, knuł i jątrzył, emanując wokół jadem i podejmując bardzo niekorzystne dla siebie i swojej rodziny decyzje związane z prowadzoną spółką.
  -To wszystko, aby tylko Kaczor nie rządził, aby odsunąć go od władzy i obronić demokrację- zwykł mawiać z błyskiem w swoich rozbieganych ,złośliwych oczkach za każdym razem gdy rozsądni ludzie go pytali;
  -Piotruś, dlaczego jesteś taki głupi?
  Nienawiść do Kaczyńskiego zaczęła się u niego od momentu, gdy jako działacz unii wolności musiał kiedyś czekać na korytarzu ówczesnego prezydenta Warszawy Lecha Kaczyńskiego z jakąś pierdołą i na koniec nie został przyjęty.
  Oczywiście przyszedł z tą pierdoła ,aby się pokazać, że może Kaczyński zwróci uwagę na prężnego samorządowca -a tu dupa!
  Oooooooooo, tej zniewagi nie zapomniał, o nie!
  Krawat przecież założył , bombonierkę i ćwiartkę kupił, a ten obrzydliwy Kaczor ośmielił się go nie przyjąć!
  Piotruś do dnia dzisiejszego twierdzi przy gorzale, że za PIS-u był prześladowany politycznie. Roni wtedy łzę w zadumie , wypija szybkim ruchem następną ćwiartkę, beka , wspomina niejaką Blidę ,a potem już tylko śpiewa Marsyliankę i zasypia.
  Ale ja nie o tym…..
  Ostatnio zwolnił był ze swojej firmy cztery kobiety, które przedtem skutecznie zachęcił do przejścia do siebie obiecując złote góry. Bo sąsiad Piotruś, nazywany ,,Piszczykiem,, z racji łudzącego podobieństwa i zachowania do Piszczyka z ,,Zezowatego szczęścia”, potrafi być niezwykle miły gdy mu na czymś zależy. Kobiety przeszły do niego i pracowały dobrze.
  Mają swoje domy, dzieci w wieku od 6 do 14 lat ,ale mają też to nieszczęście, że lubią p.Prezydenta Dudę i nie chciały iść na dwumilionowy marsz kod-u.
  A przecież Piotruś załatwił autokar dla wszystkich ,nagotował jajek na twardo, kupił kiełbasy, musztardę sarepską i obiecał wszystkim po 30 złotych premii …….
  W tej małej, mazurskiej miejscowości jest bardzo ciężko o pracę. Teraz zaczyna się już troszeczkę poprawiać ,ale jeszcze nie na tyle aby tę pracę bezproblemowo znaleźć .
  Osiem lat wyjątkowo intensywnego i bezczelnego niszczenia kraju zrobiło swoje.
  W konsekwencji dwie ze zwolnionych pań zostawiło dzieci i wyjechało do Anglii, jedna jest na zasiłku, a jedna się parę dni temu powiesiła z rozpaczy. Zostawiła list z pytaniami ,,DLACZEGO.. ZA CO?,,

  Ta akurat była samotna.

  Piotruś i jego wspólnicy ,po wielokrotnym przetestowaniu (w takiej chatce nad jeziorem), już nowo zatrudnionych dam, stwierdził, dowiadując się o treści listu, że takie jest życie i prawa rynku , że silny zwycięży, a w ogóle to on nie ma czasu na głupoty, bo w Olsztynie jest pikieta i ma być osobiście sama Krzywonos i Frasyniuk i on musi tam lecieć punkty zbierać, bo potem ma być jakaś wódka w wynajętej sali ,to on będzie miał okazję pogadać. Zwłaszcza z Krzywonos, która koleguje przecież z samą Kwaśniewską! Wspólne zdjęcie też przyda się sobie z nimi zrobić.
  Złapał w locie jakąś chorągiewkę i pojechał do Olsztyna z okrzykiem ,, Precz z Kaczorem,,!.
  Panią, która się powiesiła, pochował na swój koszt proboszcz tamtejszej parafii. Nie miała faktycznie nikogo – praca była jej sensem życia. Zostawała chętnie po godzinach ,nie protestowała gdy jej wypłata była orżnięta przez Piotrusia, była zawsze na czas, zawsze na miejscu…..Cicho żyła, cicho odeszła.
  A Piotruś?
  Piotruś dzisiaj wezwał wszystkich w pracy na zebranie.
  A że widziano jak zamawiał z dumną miną 4 kg zwyczajnej pewno organizuje wyjazd na 4 czerwca do Warszawy. Musztardy jeszcze tamtej do końca podobno nie zjedli i zostało w słoikach ,to chce zabrać do tej kiełbasy.
  4 czerwca wypatrujcie uważnie. Jak byście w tej śmiesznej grupce kodowych nawiedzeńców zobaczyli takiego pokurcza z podbitym mocno okiem i wacikiem w nosie – będzie to pewno Piotruś. Znak, że spotkał się ze mną.

 2. gg said

  http://niezalezna.pl/80938-porazka-rosji-oligarcha-kantor-zmuszony-do-wycofania-sie-z-azotow

 3. hartford said

  A pozniej nam zrobia powstanie chmielnickiego.Cos jest na rzeczy . Pare dni temu ukraincy zalozyli zwiazek zawodowy, Kaczynski chce przesunac date,obchodow mordow na Polakach na wolyniu z 11 lipca na 17 wrzesnia ,…

 4. Moher49 said

  Chyba chcą Polskę przyłączyć do Ukrainy, nie Ukrainę do Polski.

 5. Kontra said

  Szukaja jelenia ktory splaci ich dlugi, bo nawet Amerykanom znudzi sie w koncu
  utrzymywanie UPA-dliny.
  Byloby takie wieksze kondominium rosyjsko-niemieckie pod zydowskim zarzadem powierniczym.

 6. Maryla Danuta said

  Polska nie chce złączenia z Ukrainą !!

 7. Alex said

  Jeśli za kilka lat Turcja będzie w UE, to może lepiej niech Ukraina flirtuje z Turcją? Podobny krąg kulturowy…

 8. pugnus said

  Wyglada na to,ze UPAincy uznali ,ze ich wplywy w polskich mediach ,instytucjach ,policji i rzadzie sa juz wystarczajaco znaczace ,zeby bez ryzyka wchloniecia przez polski zywiol ,mozna sie przylaczyc do Polski! Znamienna jest ostatnia poddancza deklaracja Kaczynskiego ,ktory proponowal przeniesienie uroczystosci odnoszacych sie do Rzezi Wolynskiej z 11.07 na …17.09 ! Nie sposob tu nie zauwazyc anlogii z kwestia Holocaustu Ormian,dokonanego w 1915 przez Turkow.!
  Bundestag nosi sie zamiarem ogloszenia specjalnej na ten temat uchwaly i …od razu nastapil kontratak tureckiego lobby!
  I tak jakas niemiecka podstekretarz stanu z tureckim korzeniami wystapila z ostrym protestem. a na ulice wyszli oczywiscie Turcy ,ktorych podobnie jak u nas UPAincow, jest w Reichu ponad milion!Tak wiec dokladnie jak unas UPAinska V kolumna zwalcza wsciekle idee postawienia Pomnika Wolynskiego ,tak w Niemczech turecka dywersja stara sie dyktowac rzadowi ,jak ma postepowac w kwestii Holocaustu Ormian!Jezeli wiec w Niemczech turecka posekretarz stanu broni tureckich interesow to jakiej narodowsci jest podsekretarz stanu …polskiego MSWiA ,ktora oswiadcza ,ze nacjonalizm ukrainski jest wyrazem patriotyzmu?Nie dziwota,ze banderowcy uznali ,ze mozna sie juz spokojnie przylaczac do Polski!

 9. noszmurwakać said

  Obama przyznaje, że przewrót na Ukrainie to dzieło USA!

 10. Pafnucy said

  Połączyć z ukrainą ??? Pomajdanowską i banderowską ??? Żebym znowu później czytał o „okupacji” ukrainy przez złych Lachów, o polskich „Panach” którzy wyzyskiwali ukraińskich „chłopów” (tak jakby polscy chłopi mieli sielankę), o przewinach Polski usprawiedliwiających Ludobójstwo oraz że Pszeki znowu kolonizują ukrainę. Nie wiem czy ci dziennikarze są świadomi że musieli przeorać swoją banderowską historię, pomniki, ulice, symbolikę. Bo takiej ukrainy nikt w Polsce nie chce. Nie wiem czy oni mówili o całej ukrainie. Lubię Rosjan jako naród ale czy chciałbym ich mieć 12-14 milionów jako bonus po połączeniu z ukrainą to nie jestem pewien. Chodzi mi bardziej nie o nich samych a możliwość wykorzystania ich przez Kreml. ukraińcy mają dużo racji że ukraina by zyskała na takim połączeniu. Polska jednak dużo zapłaciła za swoją niepodległość i monolit państwowo – narodowy i nie wie m czy chciałbym powrotu do multikulti. Jak już miałbym się z kimś łączyć to raczej z Wielkim Księstwem Litewskim zwanym dziś Białorusią. Ad 7 „Alex” bardzo trafny komentarz 🙂

 11. Grzegorz said

  Połączyć z Ukrainą, i wepchnąć w konflikt z Rosją, ależ to piękne!!!!! Ukraińscy dziennikarze niech sami walczą z Rosją.

 12. Pafnucy said

  Stare ale warto zobaczyć: https://www.youtube.com/watch?v=AeymSEpvtpQ

 13. Ali Baba said

  Multi Kulti w Izraelu ..you tube /Y4D2exHeU8w WARTO OBEJRZEĆ…Hycler w nowej roli..w roli instalatora M K…

 14. Ali Baba said

  re 8..” kwestia Holocaustu Ormian,dokonanego w 1915 przez Turkow.!” CZY ABY NA PEWNO PRZEZ ETNICZNYCH /SIC!!/ TURKÓW?! Mam inne zdanie na ten temat…

 15. zbzukowski said

  Na przełomie lat czerdziestych i piędziesiątych ub.wieku, gdy jeszcze „obowiązywała wieczna przyjaźń narodów ZSRR i Chin”, Mao, zaproponował też przyłączenie się Chin do ZSRR, ale Stalin nie idiota, wiedział, jak się „może zzakończyć takie pogłębianie przyjaźni”…

 16. chiszpan said

  Acha. Spójrzmy na mapę regionu. Polska, Ukraina, potem pewnie Białoruś i Litwa. A następnie giemoroje spod znaku widelca wyrezajut Lachiw i przyjadą osadnicy z krajów ciepłych i będzie Polin od morza do morza.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: