Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Niemieckie media: ze strachu przed migrantami coraz więcej Niemców przenosi się na Węgry

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-05-31

Według niemieckich mediów publicznych, rośnie liczba Niemców, którzy ze strachu przed migrantami przenoszą się na Węgry.

 

Jak podaje publiczna rozgłośnia Bayerische Rundfunk, coraz więcej Niemców przenosi się w region jeziora Balaton, ponieważ są niezadowoleni z polityki azylowej niemieckiego rządu, a ponadto boją się migrantów. Powołując się na kilka agencji nieruchomości z okolic Balatonu stwierdzono, że od września 2015 roku rośnie liczba klientów z Niemiec. Jeden z nich przyznał, że na 10 Niemców, którzy są jego klientami, ośmiu chce „emigrować” na Węgry z obawy przed uchodźcami.

Zdaniem agentów nieruchomości, w okolice Balatonu przyciąga Niemców dobry klimat, niskie ceny, a także stosunkowo liczna niemiecka społeczność. W ostatnim czasie kolejnym czynnikiem miało stać się wyznanie – Niemcy biorą pod uwagę, że zdecydowana większość Węgrów to chrześcijanie, a w całym kraju „w zasadzie nie ma migrantów”. Jednocześnie, niemieckie media krytycznie odniosły się do węgierskiej polityki migracyjnej.

Dailynewshungary.com / Kresy.pl

Komentarzy 6 do “Niemieckie media: ze strachu przed migrantami coraz więcej Niemców przenosi się na Węgry”

 1. Jedna z tez wynikająca z KULTU HOLOCAUSTU będącego narzędziem ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ :
  „Inwazja islamu pusty Koń Trojański żydowskiego terroru.”

 2. takatam said

  Nie może to być! Z kraju kwitnącej demokracji do faszystowskiego ? ;)))

 3. Lubomir said

  Islamiści nie używają już nazwy RFN ale Sułtanat Niemiec lub Arabski Kalifat Narodu Niemieckiego. Niemcy płacą za głupotę i zdradę Merkel.

 4. gwidon said

  Mieli Czesi problem swoich Niemców Sudeckich, to teraz Węgrzy będą niebawem mieli poblem Niemców Balatońskich, którzy dzięki mocnemu Euro wobec Forinta wykupią wszystkie najatrakcyjniejsze grunty i domy wokól Balatonu, a właścicielom czyli rodowitym Wegrom
  pokażą figę i wybudują ogrodzenia wokół całego jeziora. Węgrzy jako pragmatycy dalekowzroczni zastanówcie się nad nowymi imigrantami
  z zachodu czy warto ich przyjmować ?

 5. Tom said

  Tak, Niemcy to bardzo podstępny naród – z czasem mogą wywinąć taki numer jak V koumna w Polsce, czy „dobra” mniejszość niemiecka w Czeskich sudetach. A pędzić ich a przynajmniej mieszać z ludźmi którzy nigdy Niemcowi do końca nie zaufają np. z Polakami

 6. asia said

  Nie tylko Węgry.Moja kuzynka pracuje w dużej agencji nieruchomości na Dolnym Śląsku.Zna bardzo dobrze język niemiecki.Widziałyśmy się podczas ostatniego długiego weekendu.Opowiadała,że ma coraz więcej pracy od paru miesięcy z powodu dużej ilości wyjazdów okazowych nieruchomości i spotkań w 90% z klientami z Niemiec.
  Nie są to Niemcy mający jakiekolwiek konotacje historyczne związane z D.Śląskiem,ale rdzenni obywatele RFN poważnie zainteresowani kupnem nieruchomości w Polsce.Interesują ich nieduże domy w dobrej kondycji, o uregulowanym statusie prawnym i własnościowym,gotowe do zamieszkania od zaraz.
  Kuzynka nie zdradziła mi a ja się nie pytałam o szczegóły,ale po paru drinkach powiedziała,że doprowadziła do końca kilkanaście transakcji kupna i wpadło jej za to sporo grosza prowizji od właścicieli agencji.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: