Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rosyjski analityk przewiduje dalszą integrację i zmiany granic w przestrzeni poradzieckiej

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-06-01

+
Oleg Niemenski Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych uznał kolejne zmiany granic państw poradzieckich za „nieuniknione”.
 +

„Jest to zasadniczo nowe zjawisko na postradzieckiej przestrzeni, zmieniają się granice i odbywają się jakieś procesy integracyjne. To już się dzieje nie na podstawie stosunków międzypaństwowych, ale według zasady ponownego zjednoczenia rosyjskojęzycznej przestrzeni” – słowa Niemenskiego cytuje dziennik „Rzeczpospolita”.

Analityk odniósł się w ten sposób do kwestii aneksji Krymu przez Rosję w czasie konferencji z okazji 25-lecia istnienia Wspólnoty Niepodległych Państw. Niemenski podkreślał – „Zmiana granic postradzieckich państw jest nieunikniona. Granice te będą się zmieniać dlatego, że zostały one stworzone w gabinetach, a nie powstały w wyniku samostanowienia narodów”.

Niemenski nie ukrywał, że w nowych formach integracji państw poradzieckich to Rosja ma odgrywac dominującą rolę.

rp.pl/kresy.pl

Komentarzy 6 do “Rosyjski analityk przewiduje dalszą integrację i zmiany granic w przestrzeni poradzieckiej”

 1. pugnus said

  Czyli mamy do czynienia z integracja po obu stronach linii Curzona z tym ,ze po zachodniej jej czesci integracja objete sa masy islamskiej dziczy ,co nic dobrego procesowi nie wrozy!Brexit wisi nad Eurokolchozem jak miecz Damoklesa ,chociaz obawiam sie ,,ze tym razem jest on zawieszony na solidnym lancuchu ,bo sadzac po niedawnych wyborach w Austrii ,referendum w UK moze sie skonczyc wesolym oberkiem,czyli wszystko pozostanie po staremu!Sfalszowanie tego referendum bedzie o tyle latwiejsze ,ze „uny” oprocz „austriackiego” maja jeszcze doswiadczenie …”szkockie” ,ktore to referendum zostalo bezczelnie sfalszowane!

 2. pugnus said

  test

 3. Moher49 said

  No, no coś się dzieje. Ukraina chce się łączyć z Polską, Rosji marzy się ZSRR.

 4. gwidon said

  A Chiny to co ? Udajemy, że ich nie ma ? Albo , że wielka rosyjska integracja /a raczej komasacja / ich nie interesuje ?

 5. Granice zostana ustalone traktatem pokojowym dla zakończenia trwającej WOJNY O PIENIĄDZ.
  Po jednej stronie koalicja PETRODOLAROWA,a po drugiej ANTYDOLAROWA bazująca na powiększających się zasobach chińskiego złota.EURO zabiega o powiększenie wpływów gospodarczych przez pryzmat gospodarki niemieckiej.
  Czy Polska będzie dopuszczona do udziału w tym traktacie pokojowym?!

 6. prawnik said

  autor daje się wciągnąć w słownictwo narzucane przez obcych. A chodzi tu o ciągle powtarzanie slow takich jak agresja i aneksja. Żaden polski polityk nie wspomina o międzynarodowym prawie począwszy od Karty Atlantyckiej a skończywszy na obecnym statucie ONZu. Prawo międzynarodowe stoi na gruncie prawa do samostanowienia i prawa do określenia swojej przynależności państwowej. Dlaczego? Bo najbardziej Niemcom pasują słowa agresja i aneksja bo zasadnicza różnica między aneksją ziem zachodnich (Wroclaw/Breslau) a „aneksją” Krymu jest taka ze Niemców nikt nie pytał w referendum o wyrażenie swojej woli o przynależności państwowej. Warto wiec poczytać o prawie międzynarodowym. #2: „They desire to see no territorial changes that do not accord with the freely expressed wishes of the peoples concerned”.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: